برگزیده های پرشین تولز

مصرف ریتالین

fatemeh.r

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
من دو ماه دیگ کنکور دارم
و مشاور به علت استرس زیاد و اعتماد به نفس پایینم پیشنهاد داد که به روانپزشک(متخصص اعصاب و روان) مراجعه کنم
من چند روز مونده به سال جدید به روانپزشک مراجعه کردم و ایشون برای من روزی ۲۵ میل سرترالین و ۵ میل ریتالین تجویز کردن
و بعد از یکماه که رفتم پیششون دوز هر دو قرص رو دو برابر کردن و قرص و شربت ویتامینه هم دادن
ولی من هنوز بعد از یکماه و نیم مصرف ریتالین از مصرف کردنش میترسم
مصرف همزمان ریتالین و سر ترالین عوارضی نداره ؟
و ایا بازم به مصرف ریتالین ادامه بدم؟

Last edited:

fatemeh.r

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
من دو ماه دیگ کنکور دارم
و مشاور به علت استرس زیاد و اعتماد به نفس پایینم پیشنهاد داد که به روانپزشک(متخصص اعصاب و روان) مراجعه کنم
من چند روز مونده به سال جدید به روانپزشک مراجعه کردم و ایشون برای من روزی ۲۵ میل سرترالین و ۵ میل ریتالین تجویز کردن
و بعد از یکماه که رفتم پیششون دوز هر دو قرص رو دو برابر کردن و قرص و شربت ویتامینه هم دادن
میشه لطفا نظراتتون رو راجع به ادامه یا قطع مصرف بگین
خواهش میکنم
سلام
من دو ماه دیگ کنکور دارم
خواهش میکنم راهنمایی کنین لطفااا

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
سلام. البته بنده دکتر نیستم ولی طبق چیزی که در اینجا نوشته:

https://www.drugs.com/drug-interactions/ritalin-with-zoloft-1606-979-2057-1348.html?professional=1

عوارض خطرناکی نداره، اما مصرف همزان این دو دارو می تونه جلوی عملکرد سرترالین یا کلا هر داروی دیگه از دسته SSRI ها (مهارکننده‌ های بازجذب سروتونین) رو بگیره. گزارش های نادری هم هست از اینکه اختلالاتی نظیر کاهش هشیاری، ایجاد توهم و سندروم سروتونین در هنگام استفاده همزمان این دو دارو پیش میاد، ولی پس از قطع مصرف یک یا هر دو دارو کاملا برطرف میشن. البته احتمال بروز این اثرات منفی در مصرف کنندگان بسیار پایینه و اگر پزشک معالجتون اینطور صلاح دیده که اینا رو مصرف کنید، بهتره نگران نباشید و مصرف این داروها رو ادامه بدید؛ که اگر حتی به احتمال یه درصد روی شما اثر منفی داشتن، قبل از فرا رسیدن زمان کنکور فکر دیگه ای براتون بکنه.

و نکته مهم تر اینکه از بالا یا پایین بردن سرخود دوز این داروها به شدت خودداری کنید (تاکید می کنم، به شدت) و فقط همون دوز و مقداری رو که دکتر براتون تجویز کرده مصرف کنید. من کسی رو می شناخنم که به خاطر مصرف دوز اشتباه ریتالین سر جلسه کنکور قاط زد و کلا کنکورش رو خراب کرد. البته اگه فقط به همون اندازه تعیین شده توسط پزشکتون بخورید قطعا مشکلی نخواهد بود و می تونید با خیال راحت مصرف کنید.

موفق باشید.

Last edited:

fatemeh.r

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3

https://www.drugs.com/drug-interactions/ritalin-with-zoloft-1606-979-2057-1348.html?professional=1

عوارض خطرناکی نداره، اما مصرف همزان این دو دارو می تونه جلوی عملکرد سرترالین یا کلا هر داروی دیگه از دسته SSRI ها (مهارکننده‌ های بازجذب سروتونین) رو بگیره. گزارش های نادری هم هست از اینکه اختلالاتی نظیر کاهش هشیاری، ایجاد توهم و سندروم سروتونین در هنگام استفاده همزمان این دو دارو پیش میاد، ولی پس از قطع مصرف یک یا هر دو دارو کاملا برطرف میشن. البته احتمال بروز این اثرات منفی در مصرف کنندگان بسیار پایینه و اگر پزشک معالجتون اینطور صلاح دیده که اینا رو مصرف کنید، بهتره نگران نباشید و مصرف این داروها رو ادامه بدید؛ که اگر حتی به احتمال یه درصد روی شما اثر منفی داشتن، قبل از فرا رسیدن زمان کنکور فکر دیگه ای براتون بکنه.

و نکته مهم تر اینکه از بالا یا پایین بردن سرخود دوز این داروها به شت خودداری کنید (تاکید می کنم، به شدت) و فقط همون دوز و مقداری رو که دکتر براتون تجویز کرده مصرف کنید. من کسی رو می شناخنم که به خاطر مصرف دوز اشتباه ریتالین سر جلسه کنکور قاط زد و کلا کنکورش رو خراب کرد. البته اگه فقط به همون اندازه تعیین شده توسط پزشکتون بخورید قطعا مشکلی نخواهد بود و می تونید با خیال راحت مصرف کنید.

موفق باشید.
اثر منفی فکر نمیکنم که داشته باشه ولی استرس و اعتماد به نفس پایینم بر طرف نشده
فقط بیشتر از قبل میتونم درس بخونم و انرژی داشته باشم و خسته نشم
یعنی به نظرتون مصرف قرص ها واسم مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
البته دکترم گف تا کنکور مصرفت ادامه داره

fatemeh.r

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3

و نکته مهم تر اینکه از بالا یا پایین بردن سرخود دوز این داروها به شدت خودداری کنید (تاکید می کنم، به شدت) و فقط همون دوز و مقداری رو که دکتر براتون تجویز کرده مصرف کنید. من کسی رو می شناخنم که به خاطر مصرف دوز اشتباه ریتالین سر جلسه کنکور قاط زد و کلا کنکورش رو خراب کرد. البته اگه فقط به همون اندازه تعیین شده توسط پزشکتون بخورید قطعا مشکلی نخواهد بود و می تونید با خیال راحت مصرف کنید.

موفق باشید.
هر دوزی که پزشک گفته رو مصرف میکنم
ایشون گفتن یک نصفه قرص ریتالین صبح و یک نصف قرص ریتالین ظهر و ۵۰ میلی گرم سرترالین عصر
منم طبق دستور مصرف میکنم

Engel

Registered User
لایک‌ها
7,763
اثر منفی فکر نمیکنم که داشته باشه ولی استرس و اعتماد به نفس پایینم بر طرف نشده
فقط بیشتر از قبل میتونم درس بخونم و انرژی داشته باشم و خسته نشم
یعنی به نظرتون مصرف قرص ها واسم مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
البته دکترم گف تا کنکور مصرفت ادامه داره
اگه هیچکدوم اون اثرات منفی که بالاتر بهشون اشاره کردم رو در خودتون مشاهده نکردید، پس یعنی مصرف اینها ضرری براتون نداشته و نداره (همونطور که عرض کردم احتمال بروز اون عوارض پایین هست)
اما در مورد داشتن استرس و کمبود بود اعتماد به نفستون، باید بگم این قبیل مشکلات صرفا با مصرف دارو حل نمیشن و شما ضمن اینکه دارو مصرف می کنید، باید پیش مشاور روانشناس هم برید (ترجیحا یه مشاور خبره که در این زمینه کار کرده و تجربه داره، البته می دونم که تا کنکور فرصت کمی باقی مونده و قطعا شما هم به عنوان به داوطلب کنکور وقت آزاد زیادی ندارید که بخواید صرف این مسئله کنید، ولی من حالت کلی رو عرض کردم)

fatemeh.r

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اگه هیچکدوم اون اثرات منفی که بالاتر بهشون اشاره کردم رو در خودتون مشاهده نکردید، پس یعنی مصرف اینها ضرری براتون نداشته و نداره (همونطور که عرض کردم احتمال بروز اون عوارض پایین هست)
اما در مورد داشتن استرس و کمبود بود اعتماد به نفستون، باید بگم این قبیل مشکلات صرفا با مصرف دارو حل نمیشن و شما ضمن اینکه دارو مصرف می کنید، باید پیش مشاور روانشناس هم برید (ترجیحا یه مشاور خبره که در این زمینه کار کرده و تجربه داره، البته می دونم که تا کنکور فرصت کمی باقی مونده و قطعا شما هم به عنوان به داوطلب کنکور وقت آزاد زیادی ندارید که بخواید صرف این مسئله کنید، ولی من حالت کلی رو عرض کردم)
متاسفانه میتونم بگم هیچ وقت خالی ندارم فقط با نگاه کردن نتایجم میتونم ارامش بگیرم و روحیه دادن معلما و دوستان و روانپزشکم
سپاس از شما

pariseiran

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,860
ما کنکور میدادیم این سوسول بازیا نبود خدایی...
من فقط صبح زود پا شدن برام سخت بود یک هفته قبل کنکور شروع کردم به همون تایم بیدار شدن که عادت کردم بعدشم روز کنکور پاشدم یه دوش گرفتم و یک ابجو 7 درصد خوردم جاتون خالی واقعا اعتماد به نفس استرس کلا رفع شد خیلی هم خوب بود... قرص و ویتامین بیشتر فک کنم براتون حکم روانی داره اسمارتیزم تجویز میکرد یه مقدار انرژی میگ فتین

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

بالا