برگزیده های پرشین تولز

بزرگنربن دایره المعارف هنرهای رزمی به زبان فارسی

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
بله حالا نوشته تون منطبق هست با حرفهای لائوتزو.
من به شخصه از آیین کنفوسیوس در زمینه انسانیت و اخلاق هم استفاده‌های زیادی بردم ولی بهرحال قصد داشتم این قضیه‌ی تفاوت نگاه دائوئیسم و کنفوسیانیسم رو مشخص کنم.
ممنون از توجه تون و پرسش به جالبی که طرح کردی.
علت اینکه دنیا امروز به گند کشیده شده اینست که علوم به اصل خود یعنی فلسفه مراجعه نمیکند.
ریشه تمام علوم فلسفه است
علم روان شناسی که از فلسفه مشتق شده فقط صورت مساله را پاک میکنه با تجویز داروهای خواب آور
فلسفه میگه به مشکلات قبل از بوجود آمدن نظم بدین اما روان شناسی میگه بذارید مشکلات ایجاد بشن بعدا یه فکری براش میکنیم و صورت مساله رو پاک میکنن
خلا فلسفه در دنیا حس میشه هرچند قانون فیزیک کار خودشو میکنه
در ورزش های رزمی اگر جلوتر از زمان باشی به هدفت میرسی

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
تمام مذاهب و آیین ها را راها کنید
اینها ساخته ذهن بیمار بشر است
پیامبران آمدند تا فقط کور سویی از چراغ هدایت را نشانمان دهند، همین طور امامان
اما بشر دوست دارد راهی که راحت تر است برود
اگر به تو بگویند برای رسیدن به قدرت بی نهایت 2 راه داری
1 طاعت خدا کنی آنقدر که خدا به تو اعتماد کند و نیرویی به تو بدهد
2 جادوی سیاه را امتحان کن، با شیطان دوست شو تا به قدرتی دست پیدا کنی
همه انسانهای بی خرد 2 را انتخاب می کنند
تو را نمی دانم اما من به شخصه 1 را هم نمی خواهم
من می خواهم فقط بدانم، خود دانستن کلید همه چیز است
نماز رو که بهت گفتم 1+0=1 یادته که
در دنیای 0 و 1 داننده ارباب است

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
چرا پیامبری برای ملت چین و ژاپن نیامد؟

پیامبرانی که گفته می‌شه که بهشون وحی میشده و با خدا در ارتباط بودن همگی در خاورمیانه ظهور کردن. در مابقی آسیا و اروپا و آفریقا و آمریکا و غیره پیامبری با این تعریف ظهور نکرده. این پیامبران به عنوان پیامبران ابراهیمی یا سامی شناخته می‌شن.
اما اگر تعاریفِ دیگه‌ای از پیامبر در ذهن داشته باشیم در چین و ژاپن و هند و یونان و ایران هم پیامبرانی ظهور کردن. حتی ممکنه تعاریفمون رو خیلی گسترده کنیم و نتایج دیگه هم بگیریم؛ مثلا قائل باشیم به مِيجر پرافت‌ ها و ماینور پرافت‌ ها (پیامبران بزرگ و پیامبران کوچک). اگر خواستی می‌تونم خصوصی توضیحات بیشتری بدم.

obamast

Registered User
لایک‌ها
6,561
3-1.jpg

savate

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
در تمام مدتی که پیش استاد جان مشهدی مشغول مطالعه هاپکیدو بودم تا سبک ابداعی خودم رو تکمیل کنم
چیزی دستگیرم شد ، اینکه هاپکیدو هم با همه تکنیک های پیشرفته قفل مفاصل و چه و چه
نیاز دارد تا حریف حواسش متمرکز نباشد ، یعنی چه؟
به این معنا که تمام قدرت هاپکیدو بر این اساس است که ضربه ای هر چند قلابی به حریف زده شود تا حواس حریف پرت شود
تا هاپکیدو کار بتواند تکنیکی را که می داند اجرا کند، اما نکته این جا است که
اگر حریف این شخص یک مربی کاراته از نوع اوکیناوایی باشد
با اولین حرکت استاد هاپکیدو ضربه تمام کننده را می زند
1 ضربه برای اتمام درگیری و تمام
ولی روی هم رفته سبکی جوان است که برای دفاع شخصی
بسیار عالی است ، برای آدم هایی که می خواهند از خود فقط دفاع کنند
هاپکیدو کره ای شامل چند سبک اصلی و زیر مجموعه است
اصیل ترین آن که ادغامی از تکیون و تکواندو و توده است
فقط به شاگردان کره ای آموخته می شود

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
در تمام مدتی که پیش استاد جان مشهدی مشغول مطالعه هاپکیدو بودم تا سبک ابداعی خودم رو تکمیل کنم
چیزی دستگیرم شد ، اینکه هاپکیدو هم با همه تکنیک های پیشرفته قفل مفاصل و چه و چه
نیاز دارد تا حریف حواسش متمرکز نباشد ، یعنی چه؟
به این معنا که تمام قدرت هاپکیدو بر این اساس است که ضربه ای هر چند قلابی به حریف زده شود تا حواس حریف پرت شود
تا هاپکیدو کار بتواند تکنیکی را که می داند اجرا کند، اما نکته این جا است که
اگر حریف این شخص یک مربی کاراته از نوع اوکیناوایی باشد
با اولین حرکت استاد هاپکیدو ضربه تمام کننده را می زند
1 ضربه برای اتمام درگیری و تمام
ولی روی هم رفته سبکی جوان است که برای دفاع شخصی
بسیار عالی است ، برای آدم هایی که می خواهند از خود فقط دفاع کنند
هاپکیدو کره ای شامل چند سبک اصلی و زیر مجموعه است
اصیل ترین آن که ادغامی از تکیون و تکواندو و توده است
فقط به شاگردان کره ای آموخته می شود

آقا درباره سبک ابداعیت توضیحاتی می‌دی؟

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
هنری گسترده که دفاع شخصی نیمی از اون هست
براساس واکنش دفاعی ساخته شده ، سعی کردم تو آموزش به بقیه بیشتر نکات کم خطر بیاد
رده بندی بر اساس اولویت است، انواع آموزش ها از آموزش های دفاع شخصی گرفته تا آموزش های نظامی
بر اساس تجربه های خودم در درگیری خیابانی و درگیری با اشرار در خدمت
مفاهیم به تو آموزش داده می شه مثل هانمی و بعد کمک می شه درک کنیش بعد اگر مایل بودی به
رتبه بالاتر میری و بی مفهومی رو یاد میگیری ، ذن پیشرفته
قراره تو این هنر به درجه روشی ( استاد پیر) برسی ، پس باید به جایی برسی که صلح با تموم وجودت درک کنی
وقتی به نهایت قدرت در حد ذهن خودت برسی و بتونی بدترین ها رو انجام بدی اما هیچ عملی رو مرتکب نشی
می تونی به معنای واقعی در مورد دوستی صحبت کنی
البته شاید از توضیحاتم چیزی متوجه نشید ، ( دوستان هم میگن زیادی فلسفی حرف می زنی کسی حرفاتو نمی فهمه)
به هر حال به بخشی از هنر به نام تکنیک های ذهن می پردازه

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
هنری گسترده که دفاع شخصی نیمی از اون هست
براساس واکنش دفاعی ساخته شده ، سعی کردم تو آموزش به بقیه بیشتر نکات کم خطر بیاد
رده بندی بر اساس اولویت است، انواع آموزش ها از آموزش های دفاع شخصی گرفته تا آموزش های نظامی
بر اساس تجربه های خودم در درگیری خیابانی و درگیری با اشرار در خدمت
مفاهیم به تو آموزش داده می شه مثل هانمی و بعد کمک می شه درک کنیش بعد اگر مایل بودی به
رتبه بالاتر میری و بی مفهومی رو یاد میگیری ، ذن پیشرفته
قراره تو این هنر به درجه روشی ( استاد پیر) برسی ، پس باید به جایی برسی که صلح با تموم وجودت درک کنی
وقتی به نهایت قدرت در حد ذهن خودت برسی و بتونی بدترین ها رو انجام بدی اما هیچ عملی رو مرتکب نشی
می تونی به معنای واقعی در مورد دوستی صحبت کنی
البته شاید از توضیحاتم چیزی متوجه نشید ، ( دوستان هم میگن زیادی فلسفی حرف می زنی کسی حرفاتو نمی فهمه)
به هر حال به بخشی از هنر به نام تکنیک های ذهن می پردازه

توضیحات بسیار جذاب و جالبی بود. با توجه به تجربه و دانش شما در هنرهای رزمی فکر میکنم باید روش جالبی ابداع کرده باشین. به نظر می‌رسه که هم به کارامد بودن فکر کردین و هم به جنبه‌های عرفانی و فلسفی ...
صمیمانه امیدوارم موفق باشین.

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
نظرتون درباره‌ی این جناب Dk yoo رزمی کار کره‌ای که خیلی سر و صدا کرده چیه؟

강의소개.jpg

Last edited:

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
سلام
ممنون شما خوبی؟
اولین ویدیو که از ایشون دیدم ویدیویی هست که ایشون ۱۵ هنر رزمی مختلف رو اجرا می‌کنه که لینکش رو اینجا می‌گذارم. جدیدا هم خیلی‌ها او رو بروس لی بعدی معرفی می‌کنن...

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
سلام
بله بنده هم این ویدیو رو نگه داشتم و دارم از همین طریق اشکالات خودم رو در رشته های تکیون
باجی کوآین و لیتوای مینمار و چند رشته دیگه که رفته بودم رو کامل می کنم
این بنده خدا به نظر بنده که کارش بد نیست اما به بیراهه رفته
به جسمی که جمع شده و ضربه می زنه می گن مشت ایشون یه نوع هول دادن بر اساس سیستم شایولین شمالی
انجام میده و اسمش گذاشته مشت صفر اینچی
اگر بنده پول ی در بساط داشتم( دلیل بی پولی بنده مردم ایران هستند که فکر میکنن با یه قمه میشه همه چی رو حل کرد)
ایشون رو یا دعوت می کردم و یا جای ایشون می رفتم تا با سیستم خودشون بهشون نشون بدم
درسته همه مردم دنیا و بیشتر استاد خوانده های دنیا نمی دونن این هنرهای رزمی رو
اما دلیل نمیشه سر مردم کلاه بذاری بگی این مشت است
این تعریف من است از مبارزه و قسمت رزمی هنر رزمی( 30 %) هنر رزمی

هیچ سلاحی در دنیا نمی تونه کار کیتانا رو انجام بده
هیچ کاتانایی نمی تونه کار ضربه مشت رو انجام بده
و هیچ مشتی نمی تونه جای یک ضربه شوتو رو بگیره
که می تونه مثل شمشیر برهنه تمام بدن حریف رو در بر بگیره

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
در مورد dk yoo من هم یک نظرات شخصی‌ای دارم. ایشون علاقه داره خودش رو در رشته‌های متعدد «استاد» معرفی کنه، نظریه بده، حرکات چشم نواز انجام بده و ...
من ایشون رو فرد با استعدادی می‌دونم اما از این کارها خوشم نمیاد! در این نمایش‌ها من یکجور جلوه گری و اطوار و تظاهر می‌بینیم که اصلا برام جالب نیست.
به علاوه برای محک زدن مهارت رزمی باید خودت رو در موقعیت‌های حقیقی قرار بدی، یا شرایطی نزدیک به واقعیت رو بازسازی کنی. من می‌بینیم ایشون در ویدیوهاش افرادی رو داره که انگار دست ندارن، مغز ندارن، ساکن ایستادن و ایشون ضربات جذابی رو بهشون وارد می‌کنه و این افراد پخش زمین می‌شن. خب این ترویج یک ذهنیت غلط درباره موقعیت‌های پویا و چالش برانگیزِ مبارزه است و هیچ انطباقی با واقعیت نداره.
ایشون گاهی با شاگرداش مبارزه تمرینی می‌کنه که دیدنشون خالی از لطف نیست. واقعا بد و خنده دار هست...

گذشته از همه اینها سوال جدی که وجود داره اینه که آیا ما برای اینکه مبارز خوبی بشیم باید صدها تکنیک رو فرابگیریم؟ میاموتو موساشی در چهارصد سال پیش می‌گه:

Teaching people a large number of sword techniques is turning the way into a business of selling goods, making
beginners believe that there is something profound in their training by impressing them with a variety of
techniques. Th is attitude toward strategy must be avoided, because thinking that there is a variety of ways of
cutting a man down is evidence of a disturbed mind. In the world, different ways of cutting a man down do
not exist. Whether you are an accomplished adept or a noninitiate, a woman or a child, the ways (michi) of
striking, slapping, and cutting down are not all that numerous. Apart from these movements, there are only
those of stabbing and slashing broadly on the horizontal. Because what is primarily at issue is the way (mishi)
of cutting someone down, there cannot be many differences
جان کلام موساشی اینه که تکنیک‌های زیاد ممکنه شما رو تحت تاثیر قرار بده اما باید بدونید که برای ضربه زدن به حریف چند راه بیشتر وجود نداریم و اونهایی که هزار روش برای غلبه بر حریف به شما آموزش می‌دن فریبکارن.

ما به تعداد کمی تکنیک کاربردی احتیاج داریم اما باید این تعداد کم رو بسیار تمرین کنیم تا درمبارزه و زمانی که تحت فشار هستیم بدون فکر کردن عمل کنیم(موشین). اصلا در زمان مبارزه مجالی برای فکر کردن نداریم.

در هر صورت کسانی که هنر رزمی رو برای نمایش و جذب مشتری و غیره می‌خوان به بیراه می‌رن.

این رو هم اضافه کنم که ضربات مشت یک اینچی و شش اینچی بروس لی با کاری که ایشون می‌کنه کاملا متفاوته. من هم عقیده دارم که ایشون حریف رو هل می‌ده.

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
در مورد dk yoo من هم یک نظرات شخصی‌ای دارم. ایشون علاقه داره خودش رو در رشته‌های متعدد «استاد» معرفی کنه، نظریه بده، حرکات چشم نواز انجام بده و ...
من ایشون رو فرد با استعدادی می‌دونم اما از این کارها خوشم نمیاد! در این نمایش‌ها من یکجور جلوه گری و اطوار و تظاهر می‌بینیم که اصلا برام جالب نیست.
به علاوه برای محک زدن مهارت رزمی باید خودت رو در موقعیت‌های حقیقی قرار بدی، یا شرایطی نزدیک به واقعیت رو بازسازی کنی. من می‌بینیم ایشون در ویدیوهاش افرادی رو داره که انگار دست ندارن، مغز ندارن، ساکن ایستادن و ایشون ضربات جذابی رو بهشون وارد می‌کنه و این افراد پخش زمین می‌شن. خب این ترویج یک ذهنیت غلط درباره موقعیت‌های پویا و چالش برانگیزِ مبارزه است و هیچ انطباقی با واقعیت نداره.
ایشون گاهی با شاگرداش مبارزه تمرینی می‌کنه که دیدنشون خالی از لطف نیست. واقعا بد و خنده دار هست...

گذشته از همه اینها سوال جدی که وجود داره اینه که آیا ما برای اینکه مبارز خوبی بشیم باید صدها تکنیک رو فرابگیریم؟ میاموتو موساشی در چهارصد سال پیش می‌گه:

Teaching people a large number of sword techniques is turning the way into a business of selling goods, making
beginners believe that there is something profound in their training by impressing them with a variety of
techniques. Th is attitude toward strategy must be avoided, because thinking that there is a variety of ways of
cutting a man down is evidence of a disturbed mind. In the world, different ways of cutting a man down do
not exist. Whether you are an accomplished adept or a noninitiate, a woman or a child, the ways (michi) of
striking, slapping, and cutting down are not all that numerous. Apart from these movements, there are only
those of stabbing and slashing broadly on the horizontal. Because what is primarily at issue is the way (mishi)
of cutting someone down, there cannot be many differences
جان کلام موساشی اینه که تکنیک‌های زیاد ممکنه شما رو تحت تاثیر قرار بده اما باید بدونید که برای ضربه زدن به حریف چند راه بیشتر وجود نداریم و اونهایی که هزار روش برای غلبه بر حریف به شما آموزش می‌دن فریبکارن.

ما به تعداد کمی تکنیک کاربردی احتیاج داریم اما باید این تعداد کم رو بسیار تمرین کنیم تا درمبارزه و زمانی که تحت فشار هستیم بدون فکر کردن عمل کنیم(موشین). اصلا در زمان مبارزه مجالی برای فکر کردن نداریم.

در هر صورت کسانی که هنر رزمی رو برای نمایش و جذب مشتری و غیره می‌خوان به بیراه می‌رن.

این رو هم اضافه کنم که ضربات مشت یک اینچی و شش اینچی بروس لی با کاری که ایشون می‌کنه کاملا متفاوته. من هم عقیده دارم که ایشون حریف رو هل می‌ده.
بنده هم با نظر شما موافقم
استاد به کسی گفته میشه که سعی در پرورش روحیه ضد درگیری داشته باشه
نه این که با تبلیغات گسترده به بقیه بگه همچین چیزایی داریم
مثال این آقا مثال همون مرد دانا و فرد نادان هست
که بهش میگه این گندم ها رو آتش نزنی ها
فرد نادان میگه ایول پس میشه این ها رو هم آتش زد

Abtin 63

کاربر فعال هنرهای رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,286
خود صنعت فیلمسازی چین هم باعث نابودی کونگ فو شده

چینی ها از صدها سال پیش در مورد قهرمانای رزمی شون داستان سرایی می‌کردن. مثل ایرانی‌ها که ژانر ادبی حماسه دارن، چینی‌ها هم ژانر ووشیا داشتن که داستانهای قهرمانای رزمی‌شون رو نقل می‌کرد. با ظهور سینما علاقه پیدا کردن که این داستان‌ها رو به شکل سینمایی روایت کنن.
اما حقیقتا اون چیزهایی که در سینما می‌بینم با واقعیت مطابقت خیلی کمی داره و این جالب نیست.
من به عنوان کسی که سینما رو هم دوست داره به اون دسته از فیلم‌های رزمی علاقمندم که با واقعیت بیشتر منطبقند...

بالا