برگزیده های پرشین تولز

سرمايه گذاري روي سكه و طلا

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
آغاز تحویل ۹۰۰ هزار سکه پیش‌ فروش شده از فردا
دبیر کل بانک مرکزی از آغاز تحویل سکه های پیش فروش سه ماهه از فردا در شعب بانک ملی خبر داد وگفت: بر همین اساس ۹۰۰ هزار قطعه سکه به متقاضیان تحویل می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پژوهشکده پولی بانکی، محمود احمدی با تاکید بر آغاز تحویل سکه های پیش‌فروش 3 ماهه از فردا (26 تیر ماه سال جاری) اظهار داشت: دوره تحویل از فردا آغاز و این دوره به مدت دو ماه به طول خواهد کشید.

دبیر کل بانک مرکزی تاکید کرد که این بانک به تعهد خود برای تحویل سکه‌های ثبت نامی عمل خواهد کرد و تمامی کسانی که برای سکه‌های پیش فروش اقدام کرده بودند، به طور حتم در زمان سررسید آن، این سکه‌ها را به طور فیزیکی تحویل خواهند گرفت و تردیدی در این موضوع وجود ندارد، تصریح کرد: ثبت نام کنندگان می توانند از فردا به همان شعبه ای از بانک ملی که ثبت نام پیش فروش سکه را انجام داده اند مراجعه و سکه ها را تحویل بگیرند.

kambiz_g

Registered User
لایک‌ها
1,522
من میخواستم امروز برای خرید سکه اقدام کنم
به نظر شما صبر کنم یا امروز خرید کنم

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
امروز دارن سکه هارو میدن قیمتا میاد پایین

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
اینم از تحویل سکه های پیش فروشی سه ماهه بعد از یک ماهه;)

800 هزار تا یه ماهه رو دادن، 900 هزار تا هم 3 ماهه از امروز صبح دارن میدن. بدون یک روز تاخیر

بقیه رو هم تا دونه ی آخر بدون مالیات میدن هیچ اتفاقی هم نمیفته.

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
امروز سکه ها رو تحویل دادن ولی قیمت رفته بالا !!!

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
قبلشم کسی فروشنده نبود
این که با تحویل سکه‌ها سکه داره بالا میره عجیبه
به نظر میرسد که افت ارزش ریال و افزایش نرخ ارز باعث افزایش قیمت سکه شده، در واقع بانک مرکزی از توزیع ارز در بازار خودداری میکند و ثبت سفارش برای واردات با ارز دولتی هم فعلاً متوقف شده، در نتیجه مرتباً تقاضای ارز در کشور افزایش پیدا میکند:
لینک : توقف ثبت سفارش واردات با ارز رسمی/ تاکید وزیر صنعت بر اولویت‌بندی تخصیص ارز
نمودار شاخص یورو در طی روز را در سایت اتحادیه طلا میتوانید ببینید:
لینک: یورو
یک بخش از تقاضا در بازار سکه هم بدلیل انتظار برای امروز و توزیع سکه های پیش فروش سه ماهه و تحویل سکه های آتی تیر، انباشته شده بود که این تقاضا هم به بازار اضافه شده و فروش به اندازه مورد انتظار، در بازار اتفاق نیفتاده.

Last edited:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
قبلشم کسی فروشنده نبود
این که با تحویل سکه‌ها سکه داره بالا میره عجیبه

دلار رفته بالا به تبع اون سکه هم میره بالا. چیز عجیبی نیست. دیروز دلار 7900 بود امروز 8100

کالاهایی که قیمت جهانی(ارزش ذاتی) دارن به اون شکلی که خیلی ها فکر میکنن تابع عرضه و تقاضا نیستن. فردا اگه دلار بشه 10 تومن 100 میلیون قطعه سکه هم تو بازار بریزی قیمت سکه پایین نمیاد. اون پیاز و سیب و گوجه است که اگه زیاد بشه قیمتشون میاد پایین. اشتباه خیلی از افراد در تحلیل های اقتصادی همینه.

ضمنا فراموش نکنید اونس 1240 دلاره. در زمان ثبت نام سکه پیش فروشی اونس 1350 دلار بود. با اونس 1350 دلاری قیمت سکه 3200 میشه.

bikaran1384

Registered User
لایک‌ها
188
با سلام دوستان آیا امکان ثبت نام مجدد برای سکه هست یا دیگه ثبت نام نمیکنه بانک ملی؟؟؟؟؟؟؟ من امروز به دو شعبه بانک ملی کرج سر زدم و گفتن فعلا بخش نامش نیومده باید برم شعبه مرکزی یا اونا هم ثبت نام نمیکنند؟؟؟؟؟

mostafa_1366

Registered User
لایک‌ها
3,680
با سلام دوستان آیا امکان ثبت نام مجدد برای سکه هست یا دیگه ثبت نام نمیکنه بانک ملی؟؟؟؟؟؟؟ من امروز به دو شعبه بانک ملی کرج سر زدم و گفتن فعلا بخش نامش نیومده باید برم شعبه مرکزی یا اونا هم ثبت نام نمیکنند؟؟؟؟؟
فرصت استثنایی بود که 3 ماه پیش تموم شد خودشون هم پشیمونن دنبال یه راهی میگردن که تو تحویل دادنشون دبه کنن اما نمیشه.

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
اتفاقا به نظر من بهترین راه کنترل نقدینگی اینه که پیش فروش سکه بزارن با نرخ زیر دو میلیون، چون ایندفعه که پیش فروش بزارن کل ملت حمله میکنن به شعب بانک ملی و سر ثبت نام، ملت همیشه در صحنه میفتن به جون هم و همدیگرو میکشن و اینجوری نقدینگی هم کم میشه :general711:

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
اتفاقا به نظر من بهترین راه کنترل نقدینگی اینه که پیش فروش سکه بزارن با نرخ زیر دو میلیون، چون ایندفعه که پیش فروش بزارن کل ملت حمله میکنن به شعب بانک ملی و سر ثبت نام، ملت همیشه در صحنه میفتن به جون هم و همدیگرو میکشن و اینجوری نقدینگی هم کم میشه :general711:

راه دیگرش اینه که سکه تقلبی بزنند. نمیدونم چرا تا حالا انجام ندادن. البته شاید هم انجام دادن :D

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید

یه مغازه ب قیمت خوب حدود 1/4 قیمت اصلی جایی گیرم اومده
بنظرتون طلا بخرم یا این مغازه رو بردارم؟؟البته داخل پاساژ هست طبقه اول شهرستان. . ولی خیابون اصلی هست و گذر خوب

بنظرتون برای سرمایه گزاری 2 یا 3 ساله کدوم بهتر هست

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
اونس در حال سکته مغزی و قلبی همزمان، مظنه و سکه در حال صعود !!!

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
سلام دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید

یه مغازه ب قیمت خوب حدود 1/4 قیمت اصلی جایی گیرم اومده
بنظرتون طلا بخرم یا این مغازه رو بردارم؟؟البته داخل پاساژ هست طبقه اول شهرستان. . ولی خیابون اصلی هست و گذر خوب

بنظرتون برای سرمایه گزاری 2 یا 3 ساله کدوم بهتر هست

اگر واقعا ملک تجاری اینقدر ارزون گیرت اومده و میخوای توی مغازه کار کنی و زندگیت رو بچرخونی و ازش استفاده کنی قطعا و بدون شک مغازه.

اما اگه شغل و درامد داری و برای سرمایه گذاری بلند مدت در حد همین 2 3 سال که خودتون میگید یا حتی بیشتر(در حد 5 سال به بالا) میخواید سرمایه گذاری کنید طلا. چون طلای جهانی هم به شکل عجیبی در کف قیمت قرار داره.

اما حواستون باشه طلا بر خلاف ملک قیمت روزانه و لحظه ای داره، یهو امروز میخرید فردا و پس فردا و یه ماه دو ماه دیگه ممکنه بالا پایین بشه. اگه با هر بالا پایین شدنی دچار استرس نمیشید و اعصاب و روانتون بهم نمیریزه طلا هم خوبه.

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
داداش ممنون
ی توضیح میدم

این ی پاساژ هست ک تقریبا 80 درصد کارس انجام شده دوطبقه اول مغازه هست و 4 طبقه بالاش پزشکی

هنوز واحداش راه نیفتاده حدودا 2 سال لاقلل میخاد که این پاساژ راه بیفته البته واحدهای پزشکیش نهایتا تا 3 4 ماه دیگه راه میفته

مغازه های بغل این مغازه اکثرا گزاشتن برای رهن و اجاره یا فروش .. . قیمت کارشناسی خود پاساژ زده متری 41ملیون ک قیمت کاذب گزاشته....یکیشون فقط غیر از این مغازه قیمت زنگ زدم پرسیدم گفت 20 متر متری 20 تومن قیمت آخر هم 380 میده

دیگه بقیه پایین تر نمیدن هرکی پرسیدم همین قیمتا میده

من خودم مغازه دارم اینو برا سرمایه گزاری میخام
این بنده خدا میگه پول نیازم این قیمت میده
من خودم مقداری طلا داشتم ک البته آبشده هست با نرخ 1022 برای مثقال خریدم حدودا 1ماه پیش. . حالا نظرتون چیه
تو این وضعیت بازار طبقه همکف پاساژا هم رفت و آمد نمیشه چه برسه طبقه اول اونم تازه ساخت
احتمالا آخرین خریدارش خودت باشی

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
تو این وضعیت بازار طبقه همکف پاساژا هم رفت و آمد نمیشه چه برسه طبقه اول اونم تازه ساخت
احتمالا آخرین خریدارش خودت باشی
اینم حرفیه
البته هم آسانسور داره هم پله برقی و کلا قبول دارم ک تا لب خیابون فرقش خیلیه. . ولی قیمت لب خیابون هم متری 50 ملیون هست و بسیار گرون
طبقات پزشکیش هم همه راه میفتن و شلوغ میشه تا چند وقت دیگه
ولی من برا کاسبیش نمیگم برا ارزش افزودش میگم

پاساژ راه نیفتاده راه بیفته قیمتش چیز دیگه میشه

حقیقت از خرید سکه عقب افتادم و طلا هم یخورده دیر خریدم

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
داداش ممنون
ی توضیح میدم

این ی پاساژ هست ک تقریبا 80 درصد کارس انجام شده دوطبقه اول مغازه هست و 4 طبقه بالاش پزشکی

هنوز واحداش راه نیفتاده حدودا 2 سال لاقلل میخاد که این پاساژ راه بیفته البته واحدهای پزشکیش نهایتا تا 3 4 ماه دیگه راه میفته

مغازه های بغل این مغازه اکثرا گزاشتن برای رهن و اجاره یا فروش .. . قیمت کارشناسی خود پاساژ زده متری 41ملیون ک قیمت کاذب گزاشته....یکیشون فقط غیر از این مغازه قیمت زنگ زدم پرسیدم گفت 20 متر متری 20 تومن قیمت آخر هم 380 میده

دیگه بقیه پایین تر نمیدن هرکی پرسیدم همین قیمتا میده

من خودم مغازه دارم اینو برا سرمایه گزاری میخام
این بنده خدا میگه پول نیازم این قیمت میده
من خودم مقداری طلا داشتم ک البته آبشده هست با نرخ 1022 برای مثقال خریدم حدودا 1ماه پیش. . حالا نظرتون چیه

با توجه به اینکه خودتون مغازه دار هستید و دستی بر آتش دارید قطعا بهتر میتونید تصمیم بگیرید. من واقعا نمیتونم به طور مشخص توصیه کنم کدوم رو انتخاب کنید. هر دو مورد یه سری مزیت هایی داره. سبک سنگین کنید و تصمیم بگیرید. مظنه هم الان 1033

Subzero0

Registered User
لایک‌ها
413
با توجه به اینکه خودتون مغازه دار هستید و دستی بر آتش دارید قطعا بهتر میتونید تصمیم بگیرید. من واقعا نمیتونم به طور مشخص توصیه کنم کدوم رو انتخاب کنید. هر دو مورد یه سری مزیت هایی داره. سبک سنگین کنید و تصمیم بگیرید. مظنه هم الان 1033

والا بخاطر همین موندم چی انتخاب کنم
بنظرتون تا 1 یا 2 سال دیگه با این تحریمایی ک میخاد اعمال بشه چقدر جاداره طلا و ممکنه دباره چند سال قیمت ملک رکود شدید بره؟

بالا