برگزیده های پرشین تولز

مشکل فوری در هارد اکسترنال

proaref

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام و احترام خدمت دوستان عزیز
یک عدد هارد یک ترابایت سیلیکون پاور دارم که بعد از یک فرایند عجیبی کلا توسط ویندوز و... شناسایی نمیشه :|
بنده اومدم لینوکس نصب کنم بعدش پشیمون شدم از نصب لینوکس ( میدونم ربطی نداره ) از محیط نصب خارج شدم و پیسی رو ریست کردم و وارد ویندوز شدم و دیدم ای داد بر من هارد خونده نمیشه ! کلی فایل با ارزش نیز توش بوده :|
توی تلوزیون هم چک کردم ولی باز همون آش و همون کاسه بود البته چراغ هارد روشن میشه و صدای چرخش از توش میاد. گارانتی هم یک مشت ادم هست که کمکی نمیکنن ( سابقه کار با شرکت متین رو قبلا داشتم )
دوستان امکانش هست که هارد نسوخته باشه ؟

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
در ویندوز به آدرس زیر برید:

Control panel > System and security > System

و بعد روی Device Manager کلیک کرده و بعد روی Dick drives کلیک کنید و در آنجا چک کنید ببینید اسم هارد اکسترنال شما هست دارد یا نه اگر بود روی اون راست کلیک کنید و روی Enable device کلیک کنید

proaref

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
در ویندوز به آدرس زیر برید:

Control panel > System and security > System

و بعد روی Device Manager کلیک کرده و بعد روی Dick drives کلیک کنید و در آنجا چک کنید ببینید اسم هارد اکسترنال شما هست دارد یا نه اگر بود روی اون راست کلیک کنید و روی Enable device کلیک کنید
سلام بودش ولی انیبل بود از اول یک بار دیزیبل کردم و دوباره هم انیبل کردم اما باز تغییری ایجاد نشد

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
اگر براتون سخت نیست با dvd نصب ویندوز در حالتی که قبلش در بایوس first boot priority رو dvd انتخاب کردید سیستم رو بوت کنید و در محیط نصب ویندوز رفته و در قسمت پارتیشن بندی قبل از نصب ویندوز درایوی که داشتید لینوکس در اون نصب می کردید رو فرمت کنید و از حالت نصب ویندوز بیرون آمده و کامپیوتر رو بطور عادی ریستارت کنید.

proaref

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
اگر براتون سخت نیست با dvd نصب ویندوز در حالتی که قبلش در بایوس first boot priority رو dvd انتخاب کردید سیستم رو بوت کنید و در محیط نصب ویندوز رفته و در قسمت پارتیشن بندی قبل از نصب ویندوز درایوی که داشتید لینوکس در اون نصب می کردید رو فرمت کنید و از حالت نصب ویندوز بیرون آمده و کامپیوتر رو بطور عادی ریستارت کنید.
اینکارو میرم الان انجام بدم ولی من روی هارد اکسترنال که نمیخواستم نصب کنم که

msh2008

Registered User
لایک‌ها
319
ممکنه ویندوزتون با ویندوز لینوکسی که بطور ناقص نصب کردید تداخل کرده باشه، اگه درایوی که لینوکس داخلش نصب می کردید رو بطور کامل فرمت کنید ممکنه مشکل حل بشه، بهتره با dvd خود ویندوز فرمت کنید، یک راه دیگه هم اینه که اگر در بخش system restore، قبلا restore point ایجاد کرده بودید میتونید ویندوز رو به حالت قبل این اتفاق ریستور کنید، در نهایت اگه با همه این کارها مشکل حل نشد، با نصب مجدد ویندوز به احتمال زیاد درست میشه، احتمال کمی هم هست که از ویروس باشه و بهتره با آنتی ویروس آپدیت شده کامپیوتر رو یک بار اسکن کنید.

Last edited:

proaref

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
ممکنه ویندوزتون با ویندوز لینوکسی که بطور ناقص نصب کردید تداخل کرده باشه، اگه درایوی که لینوکس داخلش نصب می کردید رو بطور کامل فرمت کنید ممکنه مشکل حل بشه، بهتره با dvd خود ویندوز فرمت کنید، یک راه دیگه هم اینه که اگر در بخش system restore، قبلا restore point ایجاد کرده بودید میتونید ویندوز رو به حالت قبل این اتفاق ریستور کنید، در نهایت اگه با همه این کارها مشکل حل نشد، با نصب مجدد ویندوز به احتمال زیاد درست میشه، احتمال کمی هم هست که از ویروس باشه و بهتره با آنتی ویروس آپدیت شده کامپیوتر رو یک بار اسکن کنید.
مهندس :) زدم سی دی ویندوز رو گذاشتم و اون درایو رو فرمت کردم و بعد خیلی عادی خارج شدم ازش کلا دیگه سیستم ابال نمیومد الان دوباره نصب کردم ویندوز رو

بالا