برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
اون زمان که کمپین شد و ماشین نخریدن و ماشین رو قسطی 6 ساله میدادن همه فحش میدادن به خریدارها
الان حداقل 30-40 میلیون افتادن جلو
به فحش که نیست
هر چیزی در مملکت گرون شده
اهن دو برابر شده - پلاستیک دو برابر شده
چرا ماشین فقط 50 درصد گذاشته روش
به نظرم بازم گرونتر میشه
چهارشنبه یه نامه داده بودن که به زودی صنعت خودرو سازی ورشکست میشه و ظاهر مجلس هم قبول کرده دوباره خودرو رو گرون بکنن
فکر کنید پراید بشه 43 میلیون
بحث این نیست که ماشین چرا گرون شده
این که قیمت دلار باعث بالا رفتن قیمت ماشین شده رو همه میدونن
صحبت سر اینه که آیا دنا پلاس دنده دستی 90 میلیون ارزش داره براش پول بدی یا خیر؟

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
سال 90 قیمت کارخونه 206 تیپ 2 بود 13.5 میلیون، دلار 1100 الی 1200 بود، یعنی قیمت 206 تیپ 2 میشد حدود 10 الی 11 هزار دلار

سال 96 قیمت 206 تیپ 2 بود 36 میلیون، دلار حدود 3600 3700 بود، یعنی قیمت 206 تیپ 2 میشد حدود 10 هزار دلار

الان قیمت کارخونه 206 تیپ 2 هست 39 میلیون که با دلار 10500 تومنی میشه 3700 دلار و تازه با دلار ثانویه میشه 4 هزار دلار

واسه تک تک خودرو ها اگه این محاسبات رو انجام بدی به همین نتیجه میرسی که در تمام سالهای گذشته قیمت دلاری خودروها تقریبا ثابت بوده یا نهایتا 10% بالا پایین شده. پس اگه فکر میکنی با قیمتهای فعلی هر کی ماشین خریده رو باید اعدام کنی بهت میگم صبر کن شاید با قیمتهای آینده لازم باشه کل ایران رو قتل عام کنی;)

silva14

Registered User
لایک‌ها
454
واقعیت این که ریال داره ارزشش از دست میده پ هفته هفته بهتر میشه هرچقدر گروه کهن فایده نداره چون خیال که با نفت اعتبار گرفته بود میشه کع فروشش صفر برسه. هر چقدر هم پله ای گروه بشه باز فایده اس ،خیلیا میگن با خرید دلارو طلا ارزش پولشونحفظ میشه در حالی که منتطقی نگاه کپی صدتا کانغل هست که بایددوبله سوبله هزینه کنی برای مایحتاج مختلف، دولت همتا حدی میتونه کنترل کنه قیمتارو یه عده از. دلار ۲۰ ت حرف میزنن ولی جیزی که جالبه ارامش همه مردمه انگار همه چی عادیه براشون

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179

اگه از من میپرسی باید بگم در حال حاضر و در این وضع قاراش میش حتی فرغون و آفتابه مسی رو هم با ریال عوض نمیکنم. این دنا پلاس دنده دستی که شما گفتید که هیچی.

همین امروز ایرانخودرو پیش فروش واسه تحویل سال آینده گذاشته. مقدار تمام ودیعه هاش رو 60 تا 70% افزایش داده. ودیعه 206 و پژو پارس معمولی رو از 18 19 میلیون کرده 30 میلیون.

bayern_vahid

Registered User
لایک‌ها
469
انگار ملت با دلار 100000 ریالی سازگار شدن. فقط اون موقع یکم جوک براش ساختن
حقوق یه معلم 200 دلار هه ..
نوشابه 1 دلار
soft_drink.png

چیزبرگر 3 دلار
triple_cheeseburger.png

ماشین 2018 اش که میشه پژو 208 و حدود 20000 دلارِ. با دلار 4000 تومنی هم 80 میلیون میشه
نه که همونم 80 میلیون نمیدن
ایران تنها کشوریست که درامدش 1/10 دنیاست ولی قیمت ماشین توش سه برابر قیمت جهانیست
با همین دلار 10 تومنی هم اینا جرات نمیکنن وارداتو ازاد کنن

alirezabaghi

Registered User
لایک‌ها
654
‏بخشنامه فعالیت صرافی ها در حوزه ارز منتشر شد.
مبادلات صرافی ها در بستر سامانه های سنا و نیما انجام می‌‌شود.
مشاهده پیوست 1080678

لیست مجاز:
مشاهده پیوست 1080679

پ.ن: افراد عادی هنوز هم باید برای خرید ارز به دلال مراجعه کنند.
با این حساب اینا اومدن دلار رو تک نرخی کنن شد 4تا نرخ:D

الان بری هر صرافی ای با گذرنامه+بلیط سفر خارجی بگی ارز مسافرتی بده میده؟ با چه نرخی؟

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
الان بری هر صرافی ای با گذرنامه+بلیط سفر خارجی بگی ارز مسافرتی بده میده؟ با چه نرخی؟
ارز مسافرتی وجود نداره، نرخش همون نرخ آزاده 10400-10500. فقط از صراف بخوای قانونی بگیری محدودیت پنج هزار یورو داره، از صراف آشنا یا دلال هم که بگیری صدتومن گرونتره ولی محدودیت نداره.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
اگه از من میپرسی باید بگم در حال حاضر و در این وضع قاراش میش حتی فرغون و آفتابه مسی رو هم با ریال عوض نمیکنم. این دنا پلاس دنده دستی که شما گفتید که هیچی.

همین امروز ایرانخودرو پیش فروش واسه تحویل سال آینده گذاشته. مقدار تمام ودیعه هاش رو 60 تا 70% افزایش داده. ودیعه 206 و پژو پارس معمولی رو از 18 19 میلیون کرده 30 میلیون.
تازه به نظرم خیلی منصفانه رفتار کرده تو مملکتی که ملتش برای خرید دنا و تندر به دو برابر قیمت فروش کارخونه و چهار برابر ارزش واقعیش خشتک جر میدن!

Last edited:

فترمه

Registered User
لایک‌ها
290
دوستان الان قیمت واقعی دلار چنده؟ (منبع تون را هم بگید لطفا)
و آیا این قیمت با قیمتی که صرافها با مدرک به مردم ارز مییفروشن یکی هست و اگه نه، اون چقدره؟

Musketeer

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
551
دوستان الان قیمت واقعی دلار چنده؟ (منبع تون را هم بگید لطفا)
و آیا این قیمت با قیمتی که صرافها با مدرک به مردم ارز مییفروشن یکی هست و اگه نه، اون چقدره؟
من هفته پیش خریدم. یورو رو وقتی سایتا همه میزدن 11800 صرافی 12000 تومن میداد. کلاً هرچی این سایتا میزنن یه 200-300 بالاتر نرخ صرافیه

sajad-tnt

Registered User
لایک‌ها
5,011
‏نرخ دلار از سامانه سنا حذف و متوسط نرخ خرید و فروش اسکناس یوان در صرافی ها برای خدمات مجاز جایگزین آن شد
IMG_20180820_131454.jpg
اینا دیگه به چه زبونی بگن دیگه دلار نداریم تا ملت بفهمن...
دولت دیگه دلار نداره
تامام!

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
تازه به نظرم خیلی منصفانه رفتار کرده تو مملکتی که ملتش برای خرید دنا و تندر به دو برابر قیمت فروش کارخونه و چهار برابر ارزش واقعیش خشتک جر میدن!

گفتم حالا که به این حوزه علاقه زیادی دارید بی نصیب نمونید از اخبار روز:D

رییس انجمن قطعه‌سازان خبر داد؛
پیش‌بینی جهش۸۰درصدی قیمت خودرو

محمدرضا نجفی‌منش، رییس انجمن قطعه‌سازان گفت قیمت هر کالا به سه عامل مواد اولیه، دستمزد و هزینه‌های سربار بستگی دارد؛ تا اردیبهشت ۹۷ مواد اولیه ۷۲ درصد، هزینه‌های دستمزد ۵۶ درصد و هزینه‌های سربار ۲۱ درصد افزایش یافته، در نتیجه نمی‌توان قیمت را ثابت نگه داشت و به طور طبیعی قیمت افزایش می‌یابد.

وی همچنین افزود از اردیبهشت تاکنون نیز شاهد آن هستیم که میزان ارز عملا بیش از دو برابر شده و مواد اولیه داخلی نیز هنوز افزایش قیمت رسمی نیافته اما نرخ‌ها به طور غیر رسمی در بازار افزایش یافته که با این اتفاقات پیش‌بینی بین ۶۰ تا ۸۰ درصد افزایش قیمت خودرو را خواهیم داشت

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
tgju چند وقته عنوان سایت اتحادیه طلا و جواهر رو برداشته و به شبکه اطلاع رسانی طلا، سکه و ارز تهران تغییر داده.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران هم گقته بود سایتی چیزی نداریم

خرید یورو سنا رو 9580 تومن زده و فروش 9263 :general210:

یورو بعد اون افت قیمت کاذب تقریباً ثابت مونده. تو کانال 11000 تومنِ.
بیشترین قیمت هم تو 7 مرداد 13500 بوده.
screencapture-tgju-org-chart-price_eur-2-2018-08-20-14_53_23.png

هنوز دلار 100000 ریالی برای من هضم نشده. یه گیفت کارت 10 دلاری بالای 130000 تومنِ .. یه لایسنس آنتی ویروس 20 دلار هم باشه 200 هرار تومن میشه.

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
در مورد حذف نرخ دلار از سامانه سنا به وضعیت نسبتهای عجیب نرخ ارز قبل از حذف نرخ دلار از سامانه، توجه کنید:
لینک: نسبت‌های عجیب نرخ ارز در سامانه سنا
در واقع انواع نرخهای نمایشی و غیر واقعی را ارائه میدهند که در صورت ادامه این وضعیت، بزودی مردم هم متوجه میشوند.
ضمناً نرخ ارز نیما را در سامانه سنا ارائه نمیدهند بلکه فقط یک نرخ برای معاملات جزئی دستوری در صرافی ارائه میدهند که اصولاً در صرافیها به این نرخ معامله صورت نمیگیرد.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
در مورد حذف نرخ دلار از سامانه سنا به وضعیت نسبتهای عجیب نرخ ارز قبل از حذف نرخ دلار از سامانه، توجه کنید:
لینک: نسبت‌های عجیب نرخ ارز در سامانه سنا
در واقع انواع نرخهای نمایشی و غیر واقعی را ارائه میدهند که در صورت ادامه این وضعیت، بزودی مردم هم متوجه میشوند.
ضمناً نرخ ارز نیما را در سامانه سنا ارائه نمیدهند بلکه فقط یک نرخ برای معاملات جزئی دستوری در صرافی ارائه میدهند که اصولاً در صرافیها به این نرخ معامله صورت نمیگیرد.
تو اخبار گفت کلاً دلار از معاملات حدف شد. یوان اومد جاش
بعد یورو فروشش از خریدش ارزونتر بود

farzadsadeghi5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
280
این قیمت ماشینهایی که توی سایت دیوار میزنن خرید و فروش هم میشه ؟.

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
سلام دوستان چند سوال دارم
کسی میدونه پاسخ بده:
الان صرافی ها ارز میفروشند(مثلا من میتونم برم صرافی درهم امارات بخرم-برای خودم عرض میکنم نه برای واردات یا ...)
برای واردات کالایی مثل ابزار آلات دلار با چه نرخی داده میشه؟
من که هرچی سعی کردم سر از سنا و نیما و ... در نیاوردم.
واقعا وضعیت بسیار سختی هست.هرکی ارز لازم داشت صاف میرفت صرافی میخرید میومد.الان با این قیمتش تازه معلوم هم نیست باید از کجا باید بخریم؟!
پارسال همین موقع 3800 بود الان10000 و خورده ای
تف :general701:

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
این قیمت ماشینهایی که توی سایت دیوار میزنن خرید و فروش هم میشه ؟.
افراد تو بازار که ظاهرا میگند خرید فروش نمیشه اما به نظر من کسی واقعا ماشین نیاز داره الان بخره خیلی بهتر از اینه که صبر کنه غیر از اینکه یک اتفاق خاصی بیوفته مثل اینکه ارز 4200بازم به خودرو سازها داده بشه .

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
سلام دوستان چند سوال دارم
کسی میدونه پاسخ بده:
الان صرافی ها ارز میفروشند(مثلا من میتونم برم صرافی درهم امارات بخرم-برای خودم عرض میکنم نه برای واردات یا ...)
برای واردات کالایی مثل ابزار آلات دلار با چه نرخی داده میشه؟
من که هرچی سعی کردم سر از سنا و نیما و ... در نیاوردم.
واقعا وضعیت بسیار سختی هست.هرکی ارز لازم داشت صاف میرفت صرافی میخرید میومد.الان با این قیمتش تازه معلوم هم نیست باید از کجا باید بخریم؟!
پارسال همین موقع 3800 بود الان10000 و خورده ای
تف :general701:
من در مورد واردات تخصص ندارم اما می دونم برای واردات رسمی باید ثبت سفارش کنید بعد از اون بازار رقابتی تامین ارز کنید اما اول باید کارت بازرگانی و...داشته باشید.
اگر قراره غیر رسمی و قاچاق وارد کنید که میرید صرافی با 10600یا همین حدود حواله میزنید .اگرم دلار کاغذی می خواهید میرید از دلال کنار خیابون میخرید کمی گرون تر می فروشند اما عوضش ثبت کد ملی و....نمیشه . صرافی هم با کپی بلیط هواپیما (که می تونید راحت تهیه کنید)بهتون فکر کنم تا سقف 5000یورو میده البته با ثبت کد ملی و....

بالا