برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
1- قانونا بیشتر از 5000 یورو نمیتونید خریداری کنید
2- تمام خرید و فروش ها با کد ملی شما ثبت میشه و ممکنه بعدا از شما مالیات بر سود بازرگانی دریاقت بشه. یعنی اگر الان 14000 تومن بخرید و بعدا 50000 تومان بفروشید، روی این 36000 تومن سودتون، باید 25 درصد مالیات بدید. البته فعلا قانونی نیست، اما ممکنه بعدا بذارن

با وجود این مسائل، خرید از صرافی عاقلانه تر از خرید متفرقه است، مگر اینکه شرایط خاصی باشه
شاید منطقی باشه از صرافی بخره، و قاعدتا اسمش هم ثبت میشه، ولی مجبور نیست به صرافی بفروشه که بخان مالیاتشو ازش بگیرن!
یا نهایتا میده دست یه آشنایی تا اون ببره صرافی براش تبدیلش کنه!
یا تو میفروشه به دلال خیابونی!
کلا راه فرار زیاده [emoji3]

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
جدیدا به خدا اعتقاد پیدا کردی ؟؟؟!!!:general105:
بله. از وقتی که دشمنانم رو نابود میکنه، بهش اعتقاد پیدا کردم:D
طلا در ذات خودش ارزشمنده اما ارز و....ارزش نداره فرض کن اون شایعه مسخره که آمریکا سریال دلارهای داخل ایران را می خواد باطل کنه با فرض محال امکان عملی شدن داشته باشه . دلار در دست مردم و بانک مرکزی میشه کاغذ پاره اما طلا همیشه با ارزش بوده و خواهد ماند هیچ کسی هم نمی تونه بی ارزشش کنه جز اینکه در آزمایشگاه طلا بسازند که اونم تئوریش امکان پذیر بود و عملیش نمی دونم جواب داده یا نه که بر فرض جواب دادن هزینه تولیدش چندین و چند برابر قیمت فعلی است

ببین این بحث ارزش ذاتی و اینکه امریکا داره به مردم دنیا کاغذ میده و در قبالش کالا میگیره، بارها روش بحث شده. اما واقعیت اینه که اگر امریکا کاغذ چاپ میکرد و میداد و کالا میگرفت، الان ارزش کاغذش مثل کاغذ ما شده بود:D. پس کاغذ اون یک کراماتی داره که ارزشش کم نمیشه:p. الان در قرن 21، قیمتگذاری بر اساس ارزش ذاتی (اگر واقعا چنین چیزی وجود داشته باشه)، انجام نمیشه. وگرنه قیمت خونه های تهران با بعضی از پایتخت های اروپایی یکی نبود.

ضمنا ارزش ذاتی طلا، یک چیز لایتغیر قسم خورده نیست. یه مثال ساده اش نقره است. نقره در قرون گذشته ارزش ذاتی زیادی داشته. در سیستم پولی کشورها از عربستان زمان صدر اسلام گرفته تا امریکای قرن 18 :D، ارزش هر 12 سکه نقره، برابر 1 سکه طلا بوده. الان این نسبت چقدره ؟ حدود 85. یعنی به مرور زمان از ارزش ذاتی نقره به عنوان یک فلز قیمتی کم شده. مثال دیگرش پلاتینه. پلاتین در 2 قرن گذشته، همواره از طلا گرونتر بوده. مسلمونا اینو خوب میدونن، چون حلقه ازدواج مردانشون رو بجای طلا از پلاتین میگرفتن:D... اما الان چی ؟ قیمتش 50 درصد از طلا کمتره
از لحاظ کمیاب بودن هم بخوای حساب کنی، مقدار نقره در پوسته زمین حدودا 12 برابر طلاست و مقدار پلاتین تقریبا نصف طلاست. پس از لحاظ ارزش ذاتی، قیمت های قرون گذشته منطقی تر از الان بوده.
اما اینکه چرا قیمت طلا کم نمیشه، بخاطر ارزش ذاتیش نیست. حتی معدود استفاده های صنعتی هم که قبلا طلا داشت، الان دیگه نداره ... الان فقط تقاضا از کشورهای جهان سومه که قیمت رو نگه داشته. شما یه نگاه به کشورهای وارد کننده عمده طلا بندازی، کاملا مشخصه که جریان چیه
من بشخصه معتقدم که ساخت طلا به صورت صنعتی (گسترش همون کاری که در لابراتوار بارها انجام شده) و عمده، توسط کشورهای پیشرفته با قیمتی پایینتر از قیمت فعلی طلا، امکانپذیره، اما از نظر اقتصادی دلیلی نداره که با این کار قیمت طلا رو بشکنند. کشورهای پیشرفته خودشون بزرگترین صادرکننده های طلا هستن

اینا به ترتیب بزرگترین صادر کننده های طلای دنیا هستن
  1. Switzerland: US$67.9 billion (21.9% of total gold exports)
  2. Hong Kong: $52.2 billion (16.8%)
  3. United Arab Emirates: $20.7 billion (6.7%)
  4. United States: $19.8 billion (6.4%)
  5. United Kingdom: $17 billion (5.5%)
  6. Canada: $13.2 billion (4.3%)
  7. Australia: $13.1 billion (4.2%)
  8. Singapore: $11.5 billion (3.7%)
  9. Japan: $8.4 billion (2.7%)
  10. Peru: $7 billion (2.3%)
  11. Turkey: $6.6 billion (2.1%)
  12. Thailand: $5.7 billion (1.8%)
  13. South Africa: $5 billion (1.6%)
  14. Germany: $4.7 billion (1.5%)
  15. Mexico: $4.4 billion (1.4%)
تمام حرف هایی که گفتم، منافی سرمایه گذاری روی طلا نیست. به نظر من هم سرمایه گذاری روی طلا و نقره بد نیست. فقط میخواستم این بحث ارزش ذاتی و غیر ذاتی رو زیر سوال ببرم:D. به نظر من در دنیای امروز هیچ چیزی ارزش ذاتی نداره. همه چیزها ارزش قراردادی و بر اساس عرضه و تقاضا دارند. قیمت یک کالا را عرضه و تقاضاش مشخص میکنه.

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
شاید منطقی باشه از صرافی بخره، و قاعدتا اسمش هم ثبت میشه، ولی مجبور نیست به صرافی بفروشه که بخان مالیاتشو ازش بگیرن!
یا نهایتا میده دست یه آشنایی تا اون ببره صرافی براش تبدیلش کنه!
یا تو میفروشه به دلال خیابونی!
کلا راه فرار زیاده [emoji3]

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

اینکه بدن کس دیگری ارز را ببره صرافی، فرقی نمیکنه. چون الان همه صرافی ها موظف شدن شماره سریال دلارهای فروخته شده را همراه شماره ملی شخص خریدار ثبت کنند.اما روش های دیگری که شما گفتید، مثل فروختن به آشنا یا دلال خیابونی امکانپذیره. منتهی اونا هم دردسر و ریسک های خودشو داره دیگه. پس فردا اون دلال خیابونی رو دستگیر کنند و پیشش دلارهای شما رو پیدا کنن، پای شما هم وسط میاد

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
پیش بینی دلار تا اخر سال چیه
ایا بین 14 تا 15
یا بیشتر

aminjpo

Registered User
لایک‌ها
102
پیش بینی دلار تا اخر سال چیه
ایا بین 14 تا 15
یا بیشتر
باید از کسی که بیشترین دلار رو داره بپرسید چون همون که روزی 1 ملیون 80 دلاری میفروشه بپرسید که دوست دارید قیمت دلار چند باشد!
تازه میخاد بیاد تو بورس بشکه 79 دلاری بفروشه
از اون باید پرسید سرنوشت مردم رو چطور میخاد رقم بزنه
یه کارگر با ماهی 2ملیون حقوق براید خرید یه یخچال ساید 8 تومن باید می داد یعنی 4 ماه حقوق الان باید 21 تومن بده یعنی. 10 ماه حقوق
اون که دلار از همه بیشتر داره عدالت یا نا عدالتی رو تقسیم می کنه

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
دوستان عزیز لطفا اینقدر از اخلاق صحبت نکنید وقتی میلیون میلیون دلار دارن اختلاس و دزدی میشه !
بانکها همگی در ملک و طلا و سکه سرمایه گذاری می کنن که 70 درصد پول مردم دسته بانکهاست
شرکتهای بزرگ همگی ارز 4200 گرفتن و کالا رو با دلار 15 تومن میفروشن!
و هزاران هزاران مورد دیگه
حالا من و شما که کل سرمایون 10 تومن یا 20 تومن یا نهایت 50 تومنه میخوایم یه کاری انجام بدیم که ارزشش کم نشه هزارتا مسله شرعی میارین
دوستان دلار و طلا هیچ وقت خریدش اشتباه نبوده و نیست هر موقع و هر زمان
اگر پول دارید همین الان تبدیل به طلا یا دلار کنید
اونی که همه چی دستشه داره طلا و دلار می خره و ملک نگاه کنید به بانکها و سرمایه هاشون و ملک هاشون
شرکتهای که ارز دولتی گرفتن و کالا به ارز 15 تومن میفروشن!
من سال 95 یه وام گرفتم 10 تومن. دلار 3800 بود چند روز پیش فروختم 15 تومن بود 39 تومن گرفتم رفتم یه گالسی نوت 9 خرید 16 ملیون تومن !
یعنی من چیزی برد نکردم نوت 9 قبل از گرونی ها باید 4 تومن باشه نه 16تومن
من که کاری نکردم تو اقصاد یا سیاست پس چرا نوت 9 که 4 تومن باشه من باید 16 تومت بخرم!
اما خیلی ضرر می کردم اگر این 10 تومت وام را می دادم بانک سود بده در بهترین حالت 3 تومن سود می داد!
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
بنده نيز يك بار به فروشنده اي گفتم عمو جان قيمت اين پپسي 1000 تومن درج شده شما چرا 1500 مي فروشي؟:general211:
عرضه داشت برو بابا دلت خوشه اين همه اختلاس و دزدي تو مملكت، تو گير اين 500 تومني داداش؟!o_O
ديدم حق با مشاراليه است، گفتم بله اختلاس و دزدي خيلي زياد شده، منتها يكي دستش مي رسد و چند ميليارد مي برد يكي هم مثل حضرتعالي حوزه اختياراتش در همين حد است و بيش از كاري از دستش براي اين ملت شهيد پرور ساخته نيست!:confused:
لذا بسيار تشكر كرده و در حق ايشان دعا نمودم و گفتم خدا بيامرزد پدرت را و رحمت بنمايد مادرت را و في الفور نسبت به ترك محل اقدام كردم. :general405:

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
بنده نيز يك بار به فروشنده اي گفتم عمو جان قيمت اين پپسي 1000 تومن درج شده شما چرا 1500 مي فروشي؟:general211:
عرضه داشت برو بابا دلت خوشه اين همه اختلاس و دزدي تو مملكت، تو گير اين 500 تومني داداش؟!o_O
ديدم حق با مشاراليه است، گفتم بله اختلاس و دزدي خيلي زياد شده، منتها يكي دستش مي رسد و چند ميليارد مي برد يكي هم مثل حضرتعالي حوزه اختياراتش در همين حد است و بيش از كاري از دستش براي اين ملت شهيد پرور ساخته نيست!:confused:
لذا بسيار تشكر كرده و در حق ايشان دعا نمودم و گفتم خدا بيامرزد پدرت را و رحمت بنمايد مادرت را و في الفور نسبت به ترك محل اقدام كردم. :general405:
از ماست که بر ماست
yogurt-fatty.jpg

البته پرچربش
قابل توجه مردمی که خودشون را به اون راه زدن...

Last edited:

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
من بشخصه معتقدم که ساخت طلا به صورت صنعتی (گسترش همون کاری که در لابراتوار بارها انجام شده) و عمده، توسط کشورهای پیشرفته با قیمتی پایینتر از قیمت فعلی طلا، امکانپذیره، اما از نظر اقتصادی دلیلی نداره که با این کار قیمت طلا رو بشکنند. کشورهای پیشرفته خودشون بزرگترین صادرکننده های طلا هستن
یعنی شرکت X بخاطره اینکه سود شرکت Y کم نشه در لابراتور طلای مصنوعی نمیسازه؟

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
با توجه به برنامه عرضه نفت در بورس انرژی، متن لینک زیر از سایت مجلس مربوط به تاریخ 13 مهر را هم ببینید که جالب هم هست:

لینک: قیمت فروش نفت در بورس چند؟

محمد حسن نژاد در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب راه اندازی بورس نفت، گفت: دلیلی وجود ندارد که هر چیز زیبایی که ذکر می شود به دنبال آن رفت، بورس کلمه با کلاسی است اما در واقع محلی بوده که باید خریدار و فروشنده به یکدیگر برسند. عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خریدار نفت ایران شرکت های خارجی هستند، گفت: هم اکنون که خارجی ها نفت ایران را خریداری می کنند نمی توانند نفت را از کشور خارج کنند، بنابراین اگر بخش خصوصی نفت را خریداری کند می خواهد کجا تزریق و یا از آن نگهداری کند.

وی ادامه داد: به جای اینکه نفت را وارد بورس کرده تا بخش خصوصی آن را خریداری و بفروشد حق العمل کاری به بخش خصوصی پرداخت شود تا نفت را در خارج از کشور بفروشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طرح فروش نفت در بورس شکست می خورد، چراکه نمی توانند پول را منتقل کنند بنابراین باید گفت که مسئولان دنبال نخود سیاه نروند.
----------------------------------------------------------------

پی نوشت: جناب افتک، لطفاً بیایید و در بورس انرژی، یک میلیون بشکه نفت خام :eek: ایران را بخرید و صادر کنید و ارز حاصل از صادرات را هم به کشور بیاورید و به حضرات تزریق کنید که خوشحال بشوند و قهرمان ملی محسوب بشوید.;)
همچنین برای مشخص شدن نرخ تسعیر ارز برای پیش پرداخت محموله نفتی مورد نظر هم باید منتظر کبوتر اعلام قیمت باشید.:general406:

پی نوشت 2: سوال من این هست که در وضعیت حال حاضر، هدفشان از عرضه نفت خام در بورس انرژی، دقیقاً چیست؟ :general609:

پی نوشت 3: اصلاً شخصاً معتقدم که خودم هم بخاطر این حمایت چشمگیر از حضرات حاکمیت و روش کبوتری اعلام قیمت، شایسته تقدیر هستم. :general304:

AloneFly

Registered User
لایک‌ها
4,627
بهش میگفتی هرکی یه قیمتی داره. یکی گنده میدزده یکی هم دله دزده
:general304:

salam2050

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
نفت تو بورس یعنی یکی مثل
ب-ز بیا نفت ما را بفروش
حالا جالب تر خوب ب-ز دیگه نمی تواند مثل قدیم نفت بفروشی
چون ان طرف مقابل یک بار گول خورده
دیگه عمرا گول ب-ز یا ر-ض بخور

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
بله. از وقتی که دشمنانم رو نابود میکنه، بهش اعتقاد پیدا کردم:D

ببین این بحث ارزش ذاتی و اینکه امریکا داره به مردم دنیا کاغذ میده و در قبالش کالا میگیره، بارها روش بحث شده. اما واقعیت اینه که اگر امریکا کاغذ چاپ میکرد و میداد و کالا میگرفت، الان ارزش کاغذش مثل کاغذ ما شده بود:D. پس کاغذ اون یک کراماتی داره که ارزشش کم نمیشه:p. الان در قرن 21، قیمتگذاری بر اساس ارزش ذاتی (اگر واقعا چنین چیزی وجود داشته باشه)، انجام نمیشه. وگرنه قیمت خونه های تهران با بعضی از پایتخت های اروپایی یکی نبود.

ضمنا ارزش ذاتی طلا، یک چیز لایتغیر قسم خورده نیست. یه مثال ساده اش نقره است. نقره در قرون گذشته ارزش ذاتی زیادی داشته. در سیستم پولی کشورها از عربستان زمان صدر اسلام گرفته تا امریکای قرن 18 :D، ارزش هر 12 سکه نقره، برابر 1 سکه طلا بوده. الان این نسبت چقدره ؟ حدود 85. یعنی به مرور زمان از ارزش ذاتی نقره به عنوان یک فلز قیمتی کم شده. مثال دیگرش پلاتینه. پلاتین در 2 قرن گذشته، همواره از طلا گرونتر بوده. مسلمونا اینو خوب میدونن، چون حلقه ازدواج مردانشون رو بجای طلا از پلاتین میگرفتن:D... اما الان چی ؟ قیمتش 50 درصد از طلا کمتره
از لحاظ کمیاب بودن هم بخوای حساب کنی، مقدار نقره در پوسته زمین حدودا 12 برابر طلاست و مقدار پلاتین تقریبا نصف طلاست. پس از لحاظ ارزش ذاتی، قیمت های قرون گذشته منطقی تر از الان بوده.
اما اینکه چرا قیمت طلا کم نمیشه، بخاطر ارزش ذاتیش نیست. حتی معدود استفاده های صنعتی هم که قبلا طلا داشت، الان دیگه نداره ... الان فقط تقاضا از کشورهای جهان سومه که قیمت رو نگه داشته. شما یه نگاه به کشورهای وارد کننده عمده طلا بندازی، کاملا مشخصه که جریان چیه

اینا به ترتیب بزرگترین صادر کننده های طلای دنیا هستن
  1. Switzerland: US$67.9 billion (21.9% of total gold exports)
  2. Hong Kong: $52.2 billion (16.8%)
  3. United Arab Emirates: $20.7 billion (6.7%)
  4. United States: $19.8 billion (6.4%)
  5. United Kingdom: $17 billion (5.5%)
  6. Canada: $13.2 billion (4.3%)
  7. Australia: $13.1 billion (4.2%)
  8. Singapore: $11.5 billion (3.7%)
  9. Japan: $8.4 billion (2.7%)
  10. Peru: $7 billion (2.3%)
  11. Turkey: $6.6 billion (2.1%)
  12. Thailand: $5.7 billion (1.8%)
  13. South Africa: $5 billion (1.6%)
  14. Germany: $4.7 billion (1.5%)
  15. Mexico: $4.4 billion (1.4%)
تمام حرف هایی که گفتم، منافی سرمایه گذاری روی طلا نیست. به نظر من هم سرمایه گذاری روی طلا و نقره بد نیست. فقط میخواستم این بحث ارزش ذاتی و غیر ذاتی رو زیر سوال ببرم:D. به نظر من در دنیای امروز هیچ چیزی ارزش ذاتی نداره. همه چیزها ارزش قراردادی و بر اساس عرضه و تقاضا دارند. قیمت یک کالا را عرضه و تقاضاش مشخص میکنه.
خلاصه نداره بریم بخونیم؟من اگر میخواستم اینقدر متن بخونم الان دکترا داشتم:D

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
همانطور که مردم ونزوئلا با نابودی اقتصادی قیام نکردند، مردم ایران هم چه با دلار 100 هزار تومانی چه با دلار 100 میلیون تومانی هم تغییری نمیکنند.( با ادامه وضعیت بحران اقتصادی و بدون دخالت جهانی، مردم از گرسنگی و فقر و بی دارویی و دزدی و وحشیگری در خیابانها میمیرند)
ما ونزوئلا نیستیم،مطمئن باشید همین روال تا عید باشه و قیمت ارز بالا بره ی خبرایی میشه

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
ما ونزوئلا نیستیم،مطمئن باشید همین روال تا عید باشه و قیمت ارز بالا بره ی خبرایی میشه
هیچ خبری نمیشه فقط مردم فهیم ما دوباره میریزن فروشگاه های زنجیره ای همه کالا ها را از شیر مرغ تا جون آدمیزاد را میخرن و غارت و احتکار میکنن و به ریش فقیر بیچاره ها میخندن که ما مشکلی نداریم
ولی نمیدونن باید تو فهمشون تجدید نظر کنن و سخت در اشتباهن:cool:

Last edited:

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
مثلاً چه فرق ویژه ای با ونزوئلا داریم؟
بشریت اصولاً صرفاً از یک نوع هست، طبق شرایط حکومتی و اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و رهبران و شوک ها و مخصوصاً خواست ابر قدرتها، رفتارهای مختلف نشان میدهد.
همانطور که میبینید ۴۰ سال بدبختی و مصیبت، براحتی و با آرامش کامل تحمل شده است.

Last edited:

Titania

Registered User
لایک‌ها
1,324
هیچ خبری نمیشه فقط مردم فهیم ما دوباره میریزن فروشگاه های زنجیره ای همه کالا ها را از شیر مرغ تا جون آدمیزاد را میخرن و غارت و احتکار میکنن و به ریش فقیر بیچاره ها میخندن که ما مشکلی نداریم
ولی نمیدونن باید تو فهمشون تجدید نظر کنن و سخت در اشتباهن:cool:
در تمام دنیا در زمان بحران اقتصادی، همین وضعیت اتفاق می افتد و کاملاً طبیعی هم هست، قبلاً هم بارها و بارها، عکسهای مربوط به بحرانهای اقتصادی در دنیا، در همین تاپیک قرار داده شده که میتوانید به آنها مراجعه کنید. به همین سادگی.

Last edited:

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
کانالا هنوز میدن البته با تلگرام اصلی باید برید
اینستا هم هست
نرخ ساعتی
مغازم خیابون منوچهریه بیاید ببینید چجوری این پیرمرد،پیرزنا صف کشیدن واسه خرید دینار

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
یعنی شرکت X بخاطره اینکه سود شرکت Y کم نشه در لابراتور طلای مصنوعی نمیسازه؟

ساخت طلا در لابراتوار، توجیه اقتصادی نداره ( شاید هم داشته باشه و به صورت محدود انجام بشه، من نمیدونم) ... اما به هرحال، تولید انبوه به صورتی که در بازار طلا تاثیر گذار باشه، نیاز به حدی از سرمایه گذاری و تکنولوژی داره که از عهده یک شرکت معمولی بر نمیاد. پروژه های ملی برای این کار لازمه تعریف بشه که به نظر من دولت ها ازش حمایت نمیکنند. یعنی اگر دولت امریکا بخواد میتونه کاری بکنه که طلای مصنوعی با قیمت تمام شده مثلا اونسی 300 دلار تولید کنه، اما این کار رو نمیکنه

بالا