برگزیده های پرشین تولز

ریجستری نوکیا 1200

taninserver

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام و عرض ادب
دوستان عزیز من یک گوشی نوکیا 1200 از دیوار خرید کردم متاسفانه چون راه دور بود برام پست کردن حالا وقتی سیم کارت گذاشتم تو سیم کارت میگه تا فلان تاریخ گوشی قطع میشه و جز شناسه های قانونی نیست و ....
طرف که اصلا دیگه جواب تلفن نمیده گوشی هم 100 ت خریدم و ارزش نداره که برم شکایت کنم راهی چیزی هستش؟
تو سایت گمرک که میخوایی برای این نوع گوشی مسافری ثبت کنی اصلا هزینه ای نمیاره تا واریز کنی مثل اینکه این گوشی ها معاف هستند از عوارض گمرکی
دوستانی که میتونن راهنماییی کنن ممنون میشم
با تشکر

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
متن دقیق sms همتا رو بگید

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
این پیغام رو توی اینترنت هیچ کاری کسی برات نمیتونه بکنه. فردا تو ساعات اداری تماس بگیر با خود همتا ببین راهکارشون چیه. چون باید تعرفه گمرکی پرداخت بشه تا فعال بمونه.

taninserver

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
این پیغام رو توی اینترنت هیچ کاری کسی برات نمیتونه بکنه. فردا تو ساعات اداری تماس بگیر با خود همتا ببین راهکارشون چیه. چون باید تعرفه گمرکی پرداخت بشه تا فعال بمونه.
اصلا گمرک برای این نوع گوشی عوارض نمیگیره به همتا زنگ زدم جواب درستی نمیدن

data4u

Registered User
لایک‌ها
658
شناسه دستگاخ قانونی نیست و در شبکه تلفن همراه سرویس نخواهد گرفت
سلام
چون خودم همین پیام را در یک گوشی قدیمی تجربه کردم نظرم را میدم
یعنی از دلایل این پیام این هست که گوشی مدت زمان زیادی سیمکارت نخورده
در همتا ثبت نام کن و شماره سیم کارتی که بعد از خریدن انداختی روی گوشی را در همتا ثبت کن
اگر قبول کرد که هیچ و ادامه مراحل را میری
اگر قبول نکرد باید اون فردی که ازش خریدی اول برای سیمکارت خودش ثبت کنه و بعد انتقال مالکیت بده به شما

من گوشی از ایسام خریدم و هفت هشت ماه بعد از خریدن هم دنبال ثبتش نرفتم و فروشنده هم از دسترسم خارج شده بود
یکماه قبل با سیمکارت خودم قبول کرد و در همتا به مالکیت سیمکارت خودم در اومد !
برای همین میگم اول خود شما تست بزن ضرر نداره

hadiiiiiiiii

Registered User
لایک‌ها
162
سلام
چون خودم همین پیام را در یک گوشی قدیمی تجربه کردم نظرم را میدم
یعنی از دلایل این پیام این هست که گوشی مدت زمان زیادی سیمکارت نخورده
در همتا ثبت نام کن و شماره سیم کارتی که بعد از خریدن انداختی روی گوشی را در همتا ثبت کن
اگر قبول کرد که هیچ و ادامه مراحل را میری
اگر قبول نکرد باید اون فردی که ازش خریدی اول برای سیمکارت خودش ثبت کنه و بعد انتقال مالکیت بده به شما

من گوشی از ایسام خریدم و هفت هشت ماه بعد از خریدن هم دنبال ثبتش نرفتم و فروشنده هم از دسترسم خارج شده بود
یکماه قبل با سیمکارت خودم قبول کرد و در همتا به مالکیت سیمکارت خودم در اومد !
برای همین میگم اول خود شما تست بزن ضرر نداره
قبلا این مورد کار میکرد،به این صورت که رو گوشی سیم مینداختی،پیامک میومد که بعد فلان تاریخ در شبکه سرویس نخواهد گرفت ولی به صورت خیلی جالب بعد اون تاریخ میومد داخل سیستم و حتی به نام خودت ثبت میشد!!!
ولی جدیدا این مورد دیگه امکانش نیست و بعد از اون تاریخ گوشی از شبکه سرویس نمیگیره.
من خودم چندتا گوشی قدیمی گرفتم که بعد 1 ماه دیگه سرویس نمیگیرن؛با همتا هم تماس گرفتم،یدونه شکایت نوشتن و گفتن منتظر باش باهات تماس میگیریم.

babolsarcity

Registered User
لایک‌ها
79
شماره سریالشو عوض کن خیال خودتو راحت کن
شماره سریال قانونی بت قیمت مناسب خواستی من درخدمتم

data4u

Registered User
لایک‌ها
658
قبلا این مورد کار میکرد،به این صورت که رو گوشی سیم مینداختی،پیامک میومد که بعد فلان تاریخ در شبکه سرویس نخواهد گرفت ولی به صورت خیلی جالب بعد اون تاریخ میومد داخل سیستم و حتی به نام خودت ثبت میشد!!!
ولی جدیدا این مورد دیگه امکانش نیست و بعد از اون تاریخ گوشی از شبکه سرویس نمیگیره.
من خودم چندتا گوشی قدیمی گرفتم که بعد 1 ماه دیگه سرویس نمیگیرن؛با همتا هم تماس گرفتم،یدونه شکایت نوشتن و گفتن منتظر باش باهات تماس میگیریم.

فکر کنم منظورم را به درستی منتقل نکردم
من از ایسام گوشی گرفتم بهمن 96 ، بعد از خریدن که سیمکارت خودم را گذاشتم هیچ پیامی برای رجیستری نیومد و 2 ماه کار میکردم با گوشی
بعد از اون به مدت 5 ماه گوشی خاموش بود ، بعد که روشن کردم پیام اومد که یکماه دیگه از شبکه سرویس نمیگیره
یک لینک هم داده بود که روش میزدی میرفت تو سایتی که در مورد گمرگ و این داستان ها نوشته بود
ولی هیچ ربطی هم به اون لینک نداشت ، و درهمون لحظه که یکماه فرصت داشتم در سامانه ثبت شد

گوشی طرح هم داشتم که حدود 10 سال قبل از ترکیه آورده بودن و سال ها سیمکارت نخورده بود ، برای اون هم همین پیام اومد که از یکماه دیگه سرویس نمیگیره ولی در سامانه ثبت شد . مهم این هست که به یاد بیارید اولین سیمکارتی که روی گوشی استفاده کردید چه شماره ای بوده و همون را در همتا ثبت کنید

تا جایی که دیدم دو نوع پیام میاد :
1 - گوشی متعلق به فرد دیگریست و باید از اون بخواهید انتقال مالکیت بده
گوشی هایی که سال ها روشن بودن و همیشه سیمکارت داشتن و استفاده میشدن ، یا گوشی هایی که فروشگاه همراه اول میفروخت و به نام همون سیمکارتی که روی بسته هاش بود ثبت میشد و یا گوشی هایی که جدیدا از مغازه خریداری بشن ...
اگر یکی از موارد بالا باشه و سیمکارتی غیر از چیزی که از روز اول روی گوشی استفاده شده بگذارید پیام میاد که متعلق به فرد دیگریست و باید انتقال مالکیت داد ، حتی اگر سیمکارت دیگر باز متعلق به خودتون باشه
2- شناسه گوشی قانونی نیست و از یکماه آینده سرویس نخواهد کرد ، همراه با یک لینک که حاوی توضیحاتی در مورد گمرگ و ... هست
یکی از علت های اومدن این پیام ، خاموش بودن گوشی برای مدت طولانیست و اگر علت این باشه در همتا ثبت میشه

تا الان بیشتر از 10 تا گوشی در همتا ثبت کردم
گوشی هایی که همیشه سیمکارت داشتن و روشن و فعال بودن که اصلا نیازی به ثبت ندارن و خودکار ثبت شدن ، در همتا هم اقدام به ثبت کنید پیام میده که قبلا ثبت شده ولی گوشی هایی که به مدت طولانی خاموش بودند حتما نیاز به ثبت شدن دارن

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
گوشی هایی که همیشه سیمکارت داشتن و روشن و فعال بودن که اصلا نیازی به ثبت ندارن و خودکار ثبت شدن ، در همتا هم اقدام به ثبت کنید پیام میده که قبلا ثبت شده ولی گوشی هایی که به مدت طولانی خاموش بودند حتما نیاز به ثبت شدن دارن

اقا شرمنده که تو تاپیک ایشون این سوال رو میپرسم ولی منم این سوال برام پیش اومده
من گوشی هر کدوم از اعضا خانواده رو که از طریق کد همتا چک میکنم و گزینه انتقال مالکیت رو میزنم میگه : دستگاهی تحت مالکیت شما وجود ندارد !
ولی همه گوشی ها بیشتر از یک ساله که خریداری شدن ( قبل طرح رجیستری ) و هیچ مشکل شبکه یا حتی sms که قطع میشن هم براشون نیومده !
حالا سوال من اینه این دستگاه ها که الان همه رجیستر هستن رو اگه یه موقع بخوام بفروشم چجوری باید انتقال مالکیت بدم !؟

data4u

Registered User
لایک‌ها
658
من گوشی هر کدوم از اعضا خانواده رو که از طریق کد همتا چک میکنم و گزینه انتقال مالکیت رو میزنم میگه : دستگاهی تحت مالکیت شما وجود ندارد !
ولی همه گوشی ها بیشتر از یک ساله که خریداری شدن ( قبل طرح رجیستری ) و هیچ مشکل شبکه یا حتی sms که قطع میشن هم براشون نیومده !
حالا سوال من اینه این دستگاه ها که الان همه رجیستر هستن رو اگه یه موقع بخوام بفروشم چجوری باید انتقال مالکیت بدم !؟

سلام
فرض کنید یک گوشی خریدید و متعلق به شماست ولی اولین بار و یا بیشتر مواقع سیمکارتی که متعلق و به نام پدر شماست در گوشی بوده
الان اگر با کد ملی خودتون در همتا ثبت نام کنید و شماره سیمکارتی که به نام شماست را بزنید ، پیام میده که متعلق به شما نیست
یعنی باید با کد ملی پدرتون ثبت نام کنید و شماره ای که متعلق به پدر شماست را ثبت کنید

مثل دیگر :
شما در همتا با کد ملی خودتون ثبت نام کردید ، حالا اگر یک گوشی را بخواهید ثبت کنید که متعلق به برادر شماست و سیمکارتی که از ابتدا روی گوشی بوده هم به نام برادر شما در اپراتور ثبت شده باشه ... باید مجدد با کد ملی برادرتون حساب دیگری در همتا بسازید و گوشی را ثبت کنید

چون در خانواده سیمکارت های مختلفی روی گوشی های زیادی قرار میگیرند که هر کدومشون به نام یکی از اعضای خانواده هست ، امکان اینکه تشخیص بدید گوشی با کدام سیمکارت ثبت شده راحت نیست . جز اینکه برای اعضای خانواده حساب های جداگانه با کد ملیشون ایجاد کنید و گوشی مورد نظر را برای هر کدام از کدهای ملی تست بزنید . قطعا برای یکی از اعضای خانواده ثبت شده که با آزمون و خطا پی خواهید برد .

گوشی هایی که براشون پیامی نیومده به صورت خودکار ثبت شدند ولی اگر در سامانه همتا دوباره ثبت کنید کد 5 رقمی فعالسازی را میتونید بگیرید برای انتقال مالکیت و احتمال فروش در آینده . این گوشی ها را هر زمان در همتا ثبت کنید میتونید انتقال مالکیت بدید .

A.Z.R

Registered User
لایک‌ها
57
سلام و عرض ادب
دوستان عزیز من یک گوشی نوکیا 1200 از دیوار خرید کردم متاسفانه چون راه دور بود برام پست کردن حالا وقتی سیم کارت گذاشتم تو سیم کارت میگه تا فلان تاریخ گوشی قطع میشه و جز شناسه های قانونی نیست و ....
طرف که اصلا دیگه جواب تلفن نمیده گوشی هم 100 ت خریدم و ارزش نداره که برم شکایت کنم راهی چیزی هستش؟
تو سایت گمرک که میخوایی برای این نوع گوشی مسافری ثبت کنی اصلا هزینه ای نمیاره تا واریز کنی مثل اینکه این گوشی ها معاف هستند از عوارض گمرکی
دوستانی که میتونن راهنماییی کنن ممنون میشم
با تشکر
سلام
منم چند تا گوشی قدیمی دارم که از بیرون خریدم و مدتهاست استفاده نشده و غیر فعال شدن و آخرین شماره سیم کارت نمیدونم برای کی بوده و چند هست و سایت همتا هم نشون نمیده اونها رو
تا جایی که پیگیری کردم باید زنگ بزنی سایت همتا و شماره imei رو بگی بهشون تا رسیدگی کنند که حدود 4 ماه احتمالا طول بکشه
دوستمون میگن در سایت همتا ثبت نام کن برای موقعی هست که گوشی رجیستر و سیم کارت در اختیارت باشه (برای انتقال ماکیت بدرد میخوره) وقتی گوشی با هیچ سیم کارت رجیستر نشده چی رو ثبت کنیم ؟!!
یک راه حل هم شنیدم گمرک هزینه جزیی برای گوشیهای قدیمی میگیرن اما چجوری و چقدرش رو نمیدونم

و یکی از مسئولین این طرح هم میگفت برای حل این مشکل در آینده نزدیک مدت زمان رجیستری گوشی رو به دو سال گذشته بیشتر میکنن و این طوری مشکل ما حل میشه مگر بیشتر از دو سال سیم داخل گوشی نرقته باشه

babolsarcity

Registered User
لایک‌ها
79
با همون سیمکارتی که داخل گوشی از قبل بوده این کد رو بزن #0*3*7777* و هردوتا شماره سریال رو ثبت کن تا تحت مالکیت اون سیمکارت در بیاد

بالا