برگزیده های پرشین تولز

فراري از سربازي | معاف از سربازي | آش خور . كدام يك؟

mh7313

Registered User
لایک‌ها
35
این سوال دوست من است که هم دوره خودم است. من به خاطر چشم از سربازی معاف شدم. ایشان تا 14 ترم دانشگاه آزاد بهش اجازه تحصیل داد و پس از آن هم گفت که مشمول است و اجازه تحصیل ندارد ولی اخراجش نکرد. فقط او را در حالت تعلیق نگه داشت.در طی این مدت خدمت سربازی نرفت. الان هم خودش رفته تا کارهای اخراج شدنش را پیگیری کند. ایشان دانشجوی کارشناسی بوده و اصلا نمی تواند مدرکی بگیرد چون درسش را تمام نکرده و آخرین مدرکش همان دیپلم است.
بله به راحتی میتونه با مراجعه به **** وظیفه اقدام به خریدن بکنه چون دوتا از دوستام همینجوری چند وقت پیش معاف شدن فقط بهش بگید تا قبل از سال جدید اقدام کنه چون ممکنه قانون خرید رو بردارن. جسارتا شما خودتون بخاطر کدوم بند چشم معاف شدید ؟ چون دوست من هم یکی از چشماش 3.5 و یکی دیگه 3.25 ضعیفه می تونه معاف بشه؟

samanrahimi

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
2,387
بله به راحتی میتونه با مراجعه به **** وظیفه اقدام به خریدن بکنه چون دوتا از دوستام همینجوری چند وقت پیش معاف شدن فقط بهش بگید تا قبل از سال جدید اقدام کنه چون ممکنه قانون خرید رو بردارن. جسارتا شما خودتون بخاطر کدوم بند چشم معاف شدید ؟ چون دوست من هم یکی از چشماش 3.5 و یکی دیگه 3.25 ضعیفه می تونه معاف بشه؟
فکر میکنم اگر مجموع نمره دو چشم 14 باشه معافیت میدن

ali110ali110ali110

Registered User
لایک‌ها
78
دوست برادر من ک دانشجو هست رفته **** وظیفه تهران 30 میلیون داده سربازیشو خریده و کارتشو گرفته
میخاستم ببینم واقعا **** وظیفه تهران اینطوری کارت پایان خدمت میده؟
دوستان تهرانی جواب بدن.

تسلا

Registered User
لایک‌ها
943

من وقتی ۱۸ سالم بود برای معافیت اقدام کردم. در آن زمان با توجه به مدرک دیپلم، مجموع شماره چشم ها باید بالای 10 می بود تا معاف شوید. از قوانین جدید اطلاع ندارم. فکر کنم دوست شما احتمال معاف شدن از رزم را داشته باشد ولی نه معافیت کامل.

mo-hammad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
من بعد 7 ماه خدمت پزشکی گرفتم حدود 2 - سه ماه پیش

migmig3000

Registered User
لایک‌ها
2,705
الان که شرط گواهینامه رو برداشتن غیر از عدم امکان خروج از کشور دیگه چه ممنوعیتی برای غایبین خدمت وجود داره؟

mo-hammad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ممنوعیت خواستگاری

پدر عروس : اقای داماد سربازی تشریف بردن ؟
خانواده دوماد : نه ضرورتی ندیدیم که برن
پدر عروس : ضرورتی نمیبینم دخترمو بهش بدم :general705::general705:
خانواده دوماد بالاخص خود دوماد : :general505::general502::general503:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,013
الان که شرط گواهینامه رو برداشتن غیر از عدم امکان خروج از کشور دیگه چه ممنوعیتی برای غایبین خدمت وجود داره؟
به زندگی افغان ها نگاه کن شناسنامه, گذرنامه پایان خدمت خودشون, بیمه , اصلا اینا هیچ مدرکی تو زندگیشون ندارن ولی به هر کشوری که دلشون بخواد میرن! منبع درآمد, اقامت و... هیچی حالیشون نیست بهترین زندگی رو هم دارن! کاملا آزاد

Last edited:

mo-hammad

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ول کن داداش من, به ایرانی بودنت افتخار کن :

اختلاس - کلاهبرداری و دلنسوزی ها در صنعت تغذیه در حالی که مردم رو به تحتانی ترین اعضای بدنتون حواله می کنید (پالم سرطان زا - افزودنی های سرطان زا - کارخانه جاتی که مستقیما با خوراکی های کودکان در ارتباط هستند و ناسالمترین آنها را تولید میکنند طوری که حتی خودشان هم راضی نیستند فرزندشان از آن تغذیه کند ! و هزاران هزار چیز دیگر) -
سیاستمدارانی که مردم رو بالکل از خاطر بردند ! بالکل ! شایدم با - الکل ! مگه میشه بخاطر این مردم بیای و بعد فراموششون کنی ! چی میزنید شما ! ما والا یه هزاری به مغازه دار سر کوچمون بدهکار میشیم شب خابمون نمیبره ! شما چجوری جلو این 80 میلیون نفر اینقدر ریلکسید و میخندید ! باید عربده بزنید و جامه بدرید !
با وجود خودرو های ملی که مافیاشون اجازه ورود خودرو سازانی مثل رضوی خودرو و رضوی خودرو ها رو به بازار نداد ! خب کی باید از این جوونا حمایت میکرد ؟ دولت ؟ چرا نکرد ؟؟ $$$$$ باید بره تو جیب مبارک یا نه ؟؟!!!
تولید ملی بخرید ! یه نگاه به خودرو های مسئولین که نافشون رو با شعار بریدن بندازید ! احتمالا و ابزار خونشون هم مثتثنی نباشه !

اووووف تا صبح هم بنویسم فقط دست خودمو خسته کردم ولش کن !

فقط به ایرانی بودنت افتخار کن ! کار دیگه ای نکنی ها!

خواستم بگم ما مردم عادی همیشه با غیرت بودیم و هستیم ! ما این کشور رو نگه داشتیم ما ! نه هیچ کس از شما - فقط ما مردم - ما مردمی که نه به منابعی که شما بهش دسترسی مستقیم دارید دسترسی داریم ! نه زندگی آنچنانی - و خیلی هامون حتی نون شب هم نداریم ! سربازی که جای خود داره ما واسه کشورمون سر هم دادیم و خواهیم داد - وای به حال شما !

داداشا این سربازی هم زود میگذره و میره - میدونم درد همتون اینه که میدونید کارت هم بگیرید - مدیریت کشور به قدری ضعیفه که امیدی واسه بعد از پایان خدمت و شرووع یک زندگی جدید ندارید .

Last edited:

من

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
167
حالا نمی شه به جای آش خوردن ( با نرفتن به سربازی ) پیزا خور شد ؟ چرا انقدر اصرار هست برای سربازی رفتن ؟؟؟؟؟؟ چند نفر رو دیدم رفتن سربازی معتاد برگشتن !

sanja

Registered User
لایک‌ها
265
ممنوعیت خواستگاری

پدر عروس : اقای داماد سربازی تشریف بردن ؟
خانواده دوماد : نه ضرورتی ندیدیم که برن
پدر عروس : ضرورتی نمیبینم دخترمو بهش بدم :general705::general705:
خانواده دوماد بالاخص خود دوماد : :general505::general502::general503:
خانواده دوماد: مگه دختر شما سربازی رفته که پسر ما بره؟
پدر عروس: کی گفته دختر ما باید سربازی بره؟
خانواده دوماد: کی گفته پسر ما باید دو سال مجانی کار کنه؟
پدر عروس:دختر من فوق لیسانس داره!
خانواده دوماد: پسر من هم اگه نره سربازی تو همون دو سال می تونه فوق لیسانس بگیره!
دوماد خطاب به عروس: آلت همه ی پسر های سربازی رفته و نرفته در مقعد پدرت! خدانگهدار با عشق!

s.erfan.a

Registered User
لایک‌ها
24
اقا پدر خانواده فوت کرده دوتا داداشن برادر بزرگتر ازدواح کرده رفته الان بردار کوچیکتر مونده با مادر
برادر کوچیک میتونه معافیت بگیره

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,404
اخرش همتون باید برید خدمت الکی دست و پا نزنید

F B I

Registered User
لایک‌ها
885
معافی فقط برای فرزند بزرگتره و یا تک فرزند مادر فاقد شوهر

Amir_Ghost

Registered User
لایک‌ها
2,325
اخرش همتون باید برید خدمت الکی دست و پا نزنید
اتفاقا اونا می خوان موقع معافیت گرفتن پشیمون بشید و بیخود کشش میدن +هزینه های الکی اما 90درصد کسایی که میان واسه معافیت پزشکی هیچیشون نیست فقط می خوان هر طور شده یه معاف از رزم بگیرن
من پارسال پیگیرش شدم کلا سه میلیون و نیم هزینه کردم ،کمیسیون 3 دکتر بود و 1 سرهنگ اگه بیماریت توسط متخصص تایید بشه اونا چندتا سوال میپرسند اگه همه چیز مطابق آئین نامه باشه هیچ حرفی ندارن ولی کسی بخواد فیلم بازی کنه قشنگ دهنشو آسفالت میکنن طوری خودش بگه عجب ،شتی خوردم

hosseinmousavi7

Registered User
لایک‌ها
401
من رفتم نه استخدامم کردن مراکز دولتی و نه آزمون بدردم خورد.
اصلا توصیه َنمیشه برید

نادر.

Registered User
لایک‌ها
483
سفر خارج
برای پروانه کسب یا مجوز تاسیس یه آموزشگاه یا موارد مشابه
جاهای خصوصی معتبر هم بخوای استخدام شی همشون پایان خدمت یا معافیت میخوان

خیلی وقتا پیک موتوری سر کوچه هم اگه آشنات نباشه بدون پایان خدمت یا معافیت بهت کار نمیده

خلاصه که رفتنی رو باید رفت

بالا