برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,655
دوستان یعینی اگر دلار داریم بفروشیم ؟
من حدود 14 هزار دلار دارم هم نقدی هم به صورت پای پال و پرفکت مانی
به نظرتون اگر واقعا فکر میکنید میاد روی 5 الان بفروشم بهتره ؟

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
میگن قراره بشه 1000 تومن. شاید زیر 1000 هم بیاد!:rolleyes:

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,655

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
داداش شما که 150 تومن دلار داری باید خیلی مواظب باشی اگه 1000 تومان بیاد پائین شما 15 میلیون ضرر میکنی خیلی مواظب باش

Last edited:

Afshin75

Registered User
لایک‌ها
109
دلار بعیده خیلی پایین بیاد اما کسی جلوی رشد کالاها رو نمیتونه بگیره بخصوص بعضی کالا که وارداتشون هم ممنوع شده به نظر من از این به بعد تورم کالاها از تورم دلار بیشتر خواهد بود

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,655
داداش شما که 150 تومن دلار داری باید خیلی مواظب باشی اگه 1000 تومان بیاد پائین شما 15 میلیون ضرر میکنی خیلی مواظب باش
کوتاه مدت نبوده همین الانشم ضرر کردم چون برفکت مانیامو روی 14 تومن خریدم
ولی خوب برای بلند مدت روش حساب کردم الان رو نبین اومده پایین سیاست این دولت کثیف همینه که ریخت تو بازار قیمتو آورد پایین که بگه آمریکا هیچ کاری نتونست بکنه
الانم که میخواد بودجرو با 5 تومن ببنده
ولی هیچوقت اینططوری دوام نمیاره و مطمعن باش مثل امسال که فروردین شروع شد کم کم و 14 برابر رفت بالا قیمتا

این کار دولت مثل قرص مسکن میمونه دردتو موقتی آروم میکنه ولی اثرش که رفت دردت چند برابر میشه !

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
نفروش عزیزم
قراره برسه به 40 هزار تومن!

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
نفروش عزیزم
قراره برسه به 40 هزار تومن!
قبلا که رسید به 19 همین شما ها میگفتین نفروشین و حتی بازم بخرین و قراره بشه 50 و 100
بعد یه عده مردم بدبخت گول حرف امثال تو را خوردن و روی 19 خریدن و حالا که شده 11 ضرر کردن
حالا نمیدونم این 40 از کجا دراومد؟؟؟؟:eek:

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
ﺍﺯ ﺑﺮﺗﺮﺍﻧﺪ ﺭﺍﺳﻞ، ﭘﺮﺳﯿﺪﻧﺪ: " ﭼﺮﺍ ﯾﮏ ﺁﺩﻡ ﻣﺘﻌﺼﺐ ﻣﯽ‌ﺗﺮﺳﺪ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺍﻋﺘﻘﺎﺩﺍﺗﺶ ﺷﮏ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺭﺍﻫﺶ ﺭﺍ ﺍﺻﻼﺡ ﮐﻨﺪ؟ ﺟﻮﺍﺏ می‌دهد: "ﭼﻮﻥ ﻫﻤﯿﺸﻪ ﺑﺎ ﺧﻮﺩﺵ ﻓﮑﺮ ﻣﯽ‌ﮐﻨﺪ، ﭼﻪ ﺟﻮﺭ، ﻣﯽ‌ﺗﻮﺍﻧﻢ ﺑﻪ تاول‌های ﮐﻒ ﭘﺎﯾﻢ ﺑﮕﻮﯾﻢ ﺗﻤﺎﻡ ﻣﺴﯿﺮﯼ ﺭﺍ‌ ﮐﻪ ﺁﻣﺪﻩ‌ﺍﻡ، ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺑﻮﺩﻩ ﺍﺳﺖ؟ "‌ﺍﯾﻦ ﯾﮏ ﻣﺼﯿﺒﺖ ﺑﺰﺭﮒ ﺍﺳﺖ ...
------------
کاری ندارم دلار بعد عید سال دیگه قراره گرون بشه یا ارزون.ولی متاسفانه شخصی که دلار داره/ خودرو داره یا ..... به هیچ وجه نمیپزیره که ارزون بشه!!!

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542

ببین شما خودت سوال می پرسی که اگر پایین میاد بگید که بفروشم، بعدش خودت جواب میدی که پایین نمیاد و اینا موقتیه. اینجوری که نمیشه:p. شما باید اول تکلیف خودتو روشن کنی که در گام اول، برای چی دلار خریدی، بعد میتونی تصمیم بگیری که نگه داری یا با ضرر بفروشی. کسانی که پولشون رو به ارز تبدیل میکنند، معمولا چند تا هدف دارند

1- بعضی ها قسمتی از کارشون وابسته به ارزه. بنابراین پولشون را به ارز تبدیل میکنند تا از نوسانات نرخ برابری ارز/ریال متضرر نشن. مثلا طرف وارد کننده لوازم خونگیه. این آدم، باید قسمتی از سرمایه اش به ارز باشه. حالا بعد از تبدیلش، چه قیمت ارز کم بشه چه زیاد، این آدم ضرر نکرده، چون هدفش در امان بودن از همین نوسانات بوده

2- بعضی ها پس اندازی دارند که الان برای خرید جنس مورد نظرشون کافی نیست. اینها پولشون رو به ارز تبدیل میکنند تا پس اندازشون رو در مقابل تورم جاری، محافظت کنند. مثلا طرف میخواد خونه بخره، پارسال نصف قیمت خونه مورد نظرش پس انداز داشته، این رو تبدیل به ارز کرده تا 5 سال دیگه که پولش به حد کافی میرسه، پس انداز قبلیش به اندازه تورم ملک، رشد کرده باشه

3- بعضی ها قصد مهاجرت دارند. اینها پولشون رو به ارز تبدیل میکنند که خودشون رو در مقابل کمبودهای مقطعی ارز در بازار محافظت کنند

4- بعضی ها شغلشون طوریه که به سرمایه نقدی در گردش زیادی نیاز دارند، ضمنا نمیخوان با نگهداری ریال، از تورم عقب بمونن. لذا پولشون رو تبدیل به ارز میکنند تا علاوه بر اینکه پولشون همیشه در دسترس و به اصطلاح نقد باشه، از کاهش ارزش ریال هم در امان باشند

5- بعضی ها سرمایه های نسبتا سنگین دارند که به دلایل مالی یا امنیتی نمیخوان که در بانک بمونه. مثلا طرف پزشک جراحه یا کارخونه داره، توی یک شهر کوچک کار میکنه، اگر موجودی سنگین داشته باشه، کارمند بانک به پسرخاله اش میگه دکتر فلانی 50 میلیارد داره، اون به پسر عموش میگه، اون به خاله قزیش میگه:D، یهو می بینی بچه دکتر رو گروگان گرفتن:general509:. این آدم ترجیح میده که پولشو خرد خرد و به مرور دلار بکنه و در گاوصندوق خونه اش در تهران نگه داره که کسی نفهمه چقدر داره

6- دسته آخر به قصد خرید و فروش و سود بردن از نوسانات، ریالشون رو تبدیل به ارز میکنند. به عقیده من برای این کار، شما باید صراف یا وابسته به یک صرافی باشید

شما باید ببینی جزو کدوم یک از دسته های بالا هستی، بعدش میتونی تصمیم بگیری که با ارزی که در قیمت بالاتر خریدی چیکار کنی. قیمت دلار در همه زمان ها واقعیه. نه الان قیمت پایین، دسیسه دولت و پایین مصنوعیه، نه اون موقعی که در مهرماه به 20 تومن رسید، دسیسه دلال ها و بالای مصنوعی بود. قیمت در اون زمان اون بود، الان هم اینه:D

ضمنا پی پال و پرفکت مانی و اینجور چیزها، کیف پول خرید اینترنتی هستند نه بانک نگه داری پول. نگهداری پول سنگین در اینها، بزرگترین اشتباهه

Last edited:

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
مهمترین هدف دولت از تثبیت قیمت ارز، جمع اوری دلار های خانگی از دست مردم هست. که باید ببینیم تا چه اندازه موفق خواهند بود.
چند عامل برای نرخ کنونی:
1. محدودیت تراکنش های بانکی تا ۱۰۰ میلیون به ازای هر کد ملی برای جلوگیری از سفته بازی در بازار.
2. ایجاد جو روانی همه جانبه در بازار اعم از محاکمه در دادگاه و تبلیغات در رسانه ها برای ادامه روند کاهشی قیمت و...

در مقابل اما هیچ نکته مثبتی برای کاهش قیمت دیده نمی شود؛
نه تحریمی برچیده شده و نه درامد های نفتی پایدار خواهد ماند و نه ارزی به آن صورت وارد کشور خواهد شد.
البته در حال حاضر قیمت واقعی دلار از نظر اقتصادی روی ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان براورد میشه و کم تر و بیشتر از این دلایل سیاسی داره.

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,655
ببین شما خودت سوال می پرسی که اگر پایین میاد بگید که بفروشم، بعدش خودت جواب میدی که پایین نمیاد و اینا موقتیه. اینجوری که نمیشه:p. شما باید اول تکلیف خودتو روشن کنی که در گام اول، برای چی دلار خریدی، بعد میتونی تصمیم بگیری که نگه داری یا با ضرر بفروشی. کسانی که پولشون رو به ارز تبدیل میکنند، معمولا چند تا هدف دارند

1- بعضی ها قسمتی از کارشون وابسته به ارزه. بنابراین پولشون را به ارز تبدیل میکنند تا از نوسانات نرخ برابری ارز/ریال متضرر نشن. مثلا طرف وارد کننده لوازم خونگیه. این آدم، باید قسمتی از سرمایه اش به ارز باشه. حالا بعد از تبدیلش، چه قیمت ارز کم بشه چه زیاد، این آدم ضرر نکرده، چون هدفش در امان بودن از همین نوسانات بوده

2- بعضی ها پس اندازی دارند که الان برای خرید جنس مورد نظرشون کافی نیست. اینها پولشون رو به ارز تبدیل میکنند تا پس اندازشون رو در مقابل تورم جاری، محافظت کنند. مثلا طرف میخواد خونه بخره، پارسال نصف قیمت خونه مورد نظرش پس انداز داشته، این رو تبدیل به ارز کرده تا 5 سال دیگه که پولش به حد کافی میرسه، پس انداز قبلیش به اندازه تورم ملک، رشد کرده باشه

3- بعضی ها قصد مهاجرت دارند. اینها پولشون رو به ارز تبدیل میکنند که خودشون رو در مقابل کمبودهای مقطعی ارز در بازار محافظت کنند

4- بعضی ها شغلشون طوریه که به سرمایه نقدی در گردش زیادی نیاز دارند، ضمنا نمیخوان با نگهداری ریال، از تورم عقب بمونن. لذا پولشون رو تبدیل به ارز میکنند تا علاوه بر اینکه پولشون همیشه در دسترس و به اصطلاح نقد باشه، از کاهش ارزش ریال هم در امان باشند

5- بعضی ها سرمایه های نسبتا سنگین دارند که به دلایل مالی یا امنیتی نمیخوان که در بانک بمونه. مثلا طرف پزشک جراحه یا کارخونه داره، توی یک شهر کوچک کار میکنه، اگر موجودی سنگین داشته باشه، کارمند بانک به پسرخاله اش میگه دکتر فلانی 50 میلیارد داره، اون به پسر عموش میگه، اون به خاله قزیش میگه:D، یهو می بینی بچه دکتر رو گروگان گرفتن:general509:. این آدم ترجیح میده که پولشو خرد خرد و به مرور دلار بکنه و در گاوصندوق خونه اش در تهران نگه داره که کسی نفهمه چقدر داره

6- دسته آخر به قصد خرید و فروش و سود بردن از نوسانات، ریالشون رو تبدیل به ارز میکنند. به عقیده من برای این کار، شما باید صراف یا وابسته به یک صرافی باشید

شما باید ببینی جزو کدوم یک از دسته های بالا هستی، بعدش میتونی تصمیم بگیری که با ارزی که در قیمت بالاتر خریدی چیکار کنی. قیمت دلار در همه زمان ها واقعیه. نه الان قیمت پایین، دسیسه دولت و پایین مصنوعیه، نه اون موقعی که در مهرماه به 20 تومن رسید، دسیسه دلال ها و بالای مصنوعی بود. قیمت در اون زمان اون بود، الان هم اینه:D

ضمنا پی پال و پرفکت مانی و اینجور چیزها، کیف پول خرید اینترنتی هستند نه بانک نگه داری پول. نگهداری پول سنگین در اینها، بزرگترین اشتباهه
تشکر از توضیحاتتون
دقیقا برای همین سوال کردم چون خودم نظرم رو گفتم و سوال کردم ببینم اگر دوستان دلیل موجهی برای دیگه بالا نرفتن و پایین اومدن دارن خوب منم بفروشم

اشتباه ؟

میشه بگید چرا ؟
چون من تو این 6 سالی که کارم هست و نگه میدارم مشکلی نبوده

signore

Registered User
لایک‌ها
636
اونایی که از از افزایش روز به روز قیمت مواد غذایی و ارزاق شاکی هستند میتونن به جای گوشت و مرغ و برنج و اینجور چیزا از چیزایی که ارزون شده استفاده کنن. مثلاً ورق آهن و مفتول مسی و موتور آسانسور بخرن بخورن. به جای روغن هم تو غذاشون قیر بریزن.

artablog

Registered User
لایک‌ها
145
اونایی که از از افزایش روز به روز قیمت مواد غذایی و ارزاق شاکی هستند میتونن به جای گوشت و مرغ و برنج و اینجور چیزا از چیزایی که ارزون شده استفاده کنن. مثلاً ورق آهن و مفتول مسی و موتور آسانسور بخرن بخورن. به جای روغن هم تو غذاشون قیر بریزن.
متاسفانه بعضیا درکشون از آینده فقط نوک بینیشونه
وضیعت مواد غذایی خیلی خطرناک شده. در بهترین حالت هر 3 روز یک افزایش قیمت وجود دارد
همسایه مرغ فروش داریم میگفت دیروز فقط 4تا مرغ(کیلویی 12 هزار) فروخته

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
تشکر از توضیحاتتون
دقیقا برای همین سوال کردم چون خودم نظرم رو گفتم و سوال کردم ببینم اگر دوستان دلیل موجهی برای دیگه بالا نرفتن و پایین اومدن دارن خوب منم بفروشم
خواهش میکنم

ببینید، پیش بینی نرخ ارز تقریبا مثل تشخیص های پزشکیه:D. اقتصاد و کل علوم انسانی، به قول خارجگونی ها:D "هارد اند فست رول" ریاضی ندارند که شما بگید اگر شرایط فلان اتفاق افتاد، قطعا بهمان اتفاق رو نتیجه میده. فقط میشه از مجموعه ای از شرایط، یک نتیجه گیری کرد که احتمال وقوع اون نتیجه از بقیه نتیجه ها بیشتره ... نظرات اقتصاددان ها هم به دلیل اینکه شرایط متفاوتی را در نظر میگیرند و روش تحلیلشون هم متفاوته، با هم فرق داره و البته تا جایی که این نظرات بر منطق استوار باشه، قابل تامل و بررسیه

من بر اساس مجموعه اطلاعات دریافتی خودم از واردات و صادرات و ارتباطات مالی و بانکی خودم، نتیجه گرفتم که قیمت های الان ( حول و حوش 11 تومن)، مینیمم قیمت دلار خواهد بود و افزایش قیمت دلار در سال های آینده هم بیشتر از متوسط نرخ تورم خواهد بود

اما اینکه شما چه کاری بکنید، به خیلی عوامل بستگی داره. یه مثال خیلی ساده اش خود منم:D. من روز 4 مهرماه که دلار 19300 شد، تقریبا مطمئن بودم که در اون مقطع از اون قیمت بالاتر نخواهد رفت. مقداری ارز هم فروختم. اما جرئت اینکه تمام یا قسمت بزرگی از سرمایه ارزیم رو بفروشم نداشتم، چون به احتمال بسیار قوی، نمیتونستم دوباره در قیمت پایینتر خرید کنم و جایگزین کنم. الان هم حتی اگر مطمئن باشم که دلار 9 تومن خواهد شد، دلار 11 تومنیم را نخواهم فروخت:D، چون اون حدود 20 درصد به ریسک فروش و خرید مجدد دلار و رفت و آمد پول به حساب ریالیم نمی ارزه:D

اشتباه ؟

میشه بگید چرا ؟
چون من تو این 6 سالی که کارم هست و نگه میدارم مشکلی نبوده

اتفاق یک بار میفته:D
پیمنت پراسسور های اینترنتی غیر از پی پال، همگی هر لحظه در معرض خطر بسته شدن هستند. همگی اتهامات قوی پولشویی و تامین مالی تروریزم دارند. اسم پرفکت مانی که شما گفتید و وبمانی و لیبرتی ریزرو و بقیه اینها، علنا در گزارش AML اتحادیه اروپا در سال های اخیر ذکر شده. قبلا هم دو مورد ( لیبرتی ریزرو و ایگولد) که خیلی هم مورد اعتماد بچه های ایرانی بود، به راحتی بسته شدن
در مورد پی پال این خطرات وجود نداره ( اگر پی پال قانونی به نام شخص غیر ایرانی داشته باشید). اما پول زیاد در پی پال هم واقعا عاقلانه نیست. پی پال یک بانک نیست. یک درگاه پرداخته. یک شرکته که هر لحظه ممکنه قوانینش رو عوض کنه. فردا ممکنه برای حسابش سقف موجودی یا سقف انتقال بگذاره. اصولا اینها کیف پول اینترنتی هستند برای انتقال مبالغ ریز. شما سرمایه زندگیت رو که توی کیف پولت نمیذاری و با خودت اینور و اونور ببری:D

Last edited:

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
متاسفانه بعضیا درکشون از آینده فقط نوک بینیشونه
وضیعت مواد غذایی خیلی خطرناک شده. در بهترین حالت هر 3 روز یک افزایش قیمت وجود دارد
همسایه مرغ فروش داریم میگفت دیروز فقط 4تا مرغ(کیلویی 12 هزار) فروخته
عرض شود که ما یکی از اقواممون در یکی از شهرک های اطراف تهران کارگاه دارند. یکی از دوستانشون ، چند سال پیش سگی داشت که نمیتونست نگهداری کنه و برد گذاشت در کارگاه ایشون. چند روز پیش ایشون رو دیدم تعریف میکردند که همیشه میرفتند از قصابی برای این سگ آشغال گوشت و ضایعات و دورریز تهیه میکردن و قصابی هم هیچ پولی نمیگرفته. این دفعه که رفتن بگیرن ، همون آشغال ها رو قصابی گفته کیلویی 65 تومن! خود قصابی گفته که مردم برای غذای خودشون این گوشتو از من میخرن!
به کجا داریم میریم!

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
این پست رو میذارم چون این شخصی که اینو گفته معمولا پیش بینیاش درست ازاب درومده
اگر کسی میتونه بخره و اگر مردده نفروشه چون:

تاریخ تکرار می شود؟

بهمن سال 57 قیمت دلار 70 ریال بود
125 ماه بعد

تیر ماه 67 قیمت دلار 1350 ریال بود(آخرین روز جنگ)

یعنی رشد 1800 درصدی

اردیبهشت 87 دلار 9100 ریال قیمت داشت و پس از 10 سال ثبات قیمتی تحرکاتی را آغاز کرد و طی چند ماه به بالای 1000 تومان جهش کرد
125 ماه بعد

مهر ماه 97 قیمت دلار به 170000 ریال رسید

یعنی 1800 درصد رشد

#دلار

و بازهم تاریخ تکرار می شود و متضرر کسی است که تاریخ را فراموش می کند

$=100000

jilibilina

Registered User
لایک‌ها
1,329
موقعی کاهش نرخ ارز خوشحال کننده هست که روی بازار هم تاثیر داشته باشه!
ولی چیزی که توی این چند ماه دیدیم کاملا متفاوت بوده، دقیقا نسبت نرخ ارز با اجناس بازار رابطه عکس داره
هرجنسی که مثلا دو ماه پیش همزمان با دلار 16تومنی، قیمتش مثلا 50تومن بوده، الان با دلار 11تومنی قیمتش 65تومنه!
مثلا هفته پیش که دلار نزدیک 13بود، قیمت آیفون xs به 13900 رسیده بود، امروز که دلار زیر 11تومنه قیمت همون گوشی نزدیک 15تومن شده!درحالی که همچین گوشیایی که جدید هستن، حتی با ثابت موندن نرخ ارز هم باید ارزونتر بشن، چه برسه با کاهش قیمت ارز!

کلا میخام بگم این وسط یه چیزی سر جای خودش نیست

یا قیمتا قبلا واقعی نبودن و الان دارن واقعی میشن، یا این قیمت دلار واقعی نیست !!!

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

بالا