برگزیده های پرشین تولز

کاهش عجیب بازدید سایت " لطفا پاسخ بدید "

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
سلام
الان معلوم نیست حتی تقریبا کی میخواد تموم بشه این اپدیت گوگل؟
سایت من کلا بهم ریخته این دو ماه از ۱۱ هزار ایران الان شده ۲۲ هزار
هی میاد پایین امیدوار میشم باز میره بالا

سلام
گوگل از ۳ ۴ ماه پیش که ۱ آگوست در واقع منظورم هست، سیستم هوشمندسازی رو جدی‌تر از قبل پیاده‌سازی کرده و هر ماه تقریباً میشه گفت ۲ آپدیت بزرگ داشته! ۷ ۸ سال پیش در طول یکسال شاید ۳ ۴ مورد آپدیت بزرگ اتفاق میافتاد اما الان جوری شده که دیگه هر ماه ۲ ۳ بار اتفاقات عجیب میافته.

فعلاً تا اینجای کار که سایت‌هایی که متضرر شدن اکثراً همون جوری موندن! گاهی ۱۰ ۱۵ درصد بالا پایین شده ولی وضعیت اصلا به حالت سابق برنگشته. به عنوان مثال سایت کپی‌کار برترین‌ها حدود ۳۰ درصد متضرر شده تو این ۴ ماه و فعلاً همونجوری مونده و سایت خوبی مثل HowToGeek هم بالا پایین زیاد داشته اما در نهایت مثل قبله بازدیدش. سایتی کپی‌کار نمناک هم به دلیل اعتبار و بک‌لینک بسیار زیاد، نه تنها سقوط نکرده که رشد هم کرده و فعلاً که متضرر نشده.

در مجموع آمار ضد و نقیض به نظر میرسه اما کاملاً روشنه که اثر بک‌لینک و محتوای غیرکپی زیاد بوده. البته یه مورد دیگه اینه که بک‌لینک‌های حالت اسپم‌گونه از سایت‌های بدون بازدید و صرفاً قدیمی مثل وبلاگ‌ها اثر مفیدی نداشته گویا. به نظر میاد هر سایتی حتی از نوع کپی‌کار که بک‌لینک‌های قوی داشته، رشد کرده و هر سایتی که صرفاً محتوای خوبی داشته، ضرر کرده! یه تعادلی باید بین محتوا و لینک‌بیلدینگ برقرار بشه که سایت رشد کنه.

امیدوارم به هر حال در آپدیت‌های بعدی اثر لینک‌بیلدینگ کمتر بشه چون واقعاً زشته که سایتی مثل نمناک رشد کنه و سایتی با مطالب تولیدی متضرر بشه. ولی به هر حال وضعیت همینه و محدود به وب فارسی هم نیست. به فروم‌های Webmasterworld می‌تونید مراجعه کنید و نظر وبمسترهای مختلف رو بخونید یا همین‌طور از بخش Lost و Win سایت SEM چک کنید که چه سایت‌هایی رشد کردن و چه سایت‌هایی افول داشتن.

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
در مورد الکسا که واقعا نمیدونم چه اتفاقی داره میافته . خودمم دلم برای روزای خوب تنگ شده بدجوریم تنگ شده .
شاید اشتباه از من بوده که پاپ نذاشتم یا صد تا بنر گوشه و کنار سایت نذاشتم . شاید باورتون نشه اما این روزا فقط خودم فحش میدم که چرا تو روزای اوج با این قسم تبلیغات آزاردهنده پول هنگفت به جیب نزدم .
ممنونم از تعریفات خوبتون . امیدوارم باز هم روزای خوب به وبمسترای ایرانی رو برگردونه و باز هم سایت های ایرانی در جهان بسیار حرف واسه گفتن داشته باشن .
متاسفانه نت فارسی یعنی همین باید سریع از فرصت استفاده کنی یه زمانی همکاری در فروش یدونه بود هر کی زد برد بعئا که خز شد صدها مورد زده شد اما نتونست موفق بشه اما اینم بگم هر درآمدی ارزش کسب کردن نداره

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
سلام
گوگل از ۳ ۴ ماه پیش که ۱ آگوست در واقع منظورم هست، سیستم هوشمندسازی رو جدی‌تر از قبل پیاده‌سازی کرده و هر ماه تقریباً میشه گفت ۲ آپدیت بزرگ داشته! ۷ ۸ سال پیش در طول یکسال شاید ۳ ۴ مورد آپدیت بزرگ اتفاق میافتاد اما الان جوری شده که دیگه هر ماه ۲ ۳ بار اتفاقات عجیب میافته.

فعلاً تا اینجای کار که سایت‌هایی که متضرر شدن اکثراً همون جوری موندن! گاهی ۱۰ ۱۵ درصد بالا پایین شده ولی وضعیت اصلا به حالت سابق برنگشته. به عنوان مثال سایت کپی‌کار برترین‌ها حدود ۳۰ درصد متضرر شده تو این ۴ ماه و فعلاً همونجوری مونده و سایت خوبی مثل HowToGeek هم بالا پایین زیاد داشته اما در نهایت مثل قبله بازدیدش. سایتی کپی‌کار نمناک هم به دلیل اعتبار و بک‌لینک بسیار زیاد، نه تنها سقوط نکرده که رشد هم کرده و فعلاً که متضرر نشده.

در مجموع آمار ضد و نقیض به نظر میرسه اما کاملاً روشنه که اثر بک‌لینک و محتوای غیرکپی زیاد بوده. البته یه مورد دیگه اینه که بک‌لینک‌های حالت اسپم‌گونه از سایت‌های بدون بازدید و صرفاً قدیمی مثل وبلاگ‌ها اثر مفیدی نداشته گویا. به نظر میاد هر سایتی حتی از نوع کپی‌کار که بک‌لینک‌های قوی داشته، رشد کرده و هر سایتی که صرفاً محتوای خوبی داشته، ضرر کرده! یه تعادلی باید بین محتوا و لینک‌بیلدینگ برقرار بشه که سایت رشد کنه.

امیدوارم به هر حال در آپدیت‌های بعدی اثر لینک‌بیلدینگ کمتر بشه چون واقعاً زشته که سایتی مثل نمناک رشد کنه و سایتی با مطالب تولیدی متضرر بشه. ولی به هر حال وضعیت همینه و محدود به وب فارسی هم نیست. به فروم‌های Webmasterworld می‌تونید مراجعه کنید و نظر وبمسترهای مختلف رو بخونید یا همین‌طور از بخش Lost و Win سایت SEM چک کنید که چه سایت‌هایی رشد کردن و چه سایت‌هایی افول داشتن.
گوگل به لحاظ فنی قادر به حذف ارزش بک لینک نخواهد بود چون باعث میشه خزنده هاش دچار مشکل بشن چرا که از دست رفتن ارزش لینک مساوی خواهد بود با عدم پخش لینک ها توسط مدیران در بستر وب و خب این یعنی گوگل محتوای جدید رو باید مستقیم از سایت استعلام کنه که پردازش های زیادی رو باعث میشه

mostafah5

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

ممنون
حالا از کجا میشه فهمید چه کاری باید روی سایت انجام بدم که خوب بشه اوضاع یا جمعش کنم دیکه؟
مطالب من کپی نیستن
هرروزم بروزرسانی میکنمش

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
ممنون
حالا از کجا میشه فهمید چه کاری باید روی سایت انجام بدم که خوب بشه اوضاع یا جمعش کنم دیکه؟
مطالب من کپی نیستن
هرروزم بروزرسانی میکنمش
کار خاص و جدیدی نباید کرد که فقط با تغییرات جدید همگام باشه و موقتا سایت بالا بره. مثلا چند سال پیش گوگل فرق کپی و غیرکپی رو به خصوص تو زبان فارسی بد تشخیص میداد و همین طور فرق ارزش لینکی که تو جاهای مختلف سایتا مثل امضا و صفحه پروفایل و کامنت و فروم و مقالات گذاشته میشد رو خوب درک نمیکرد اما الان اوضاع خیلی فرق کرده‌. هر کاری میکنید حساب کنید هوش مصنوعی روند کلیش پیشرفته.
به نظرم لینک بیلدینگ اصولی و بهینه‌سازی سئوی آن-پیج تنها کاریه که میشه کرد البته محتوای خوب هم قطعا ضروریه.

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
دوستان این دو سه روز کاهش بازدید داشتید یا افزایش؟

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
دوستان این دو سه روز کاهش بازدید داشتید یا افزایش؟

سلام.
تقریباً وسط‌های ماه‌های میلادی و اواخر ماه دیگه گویا مرتباً آپدیت الگوریتم بزرگ داریم!

آپدیت این بار از انگستان و استرالیا شروع شد بعد ژاپن و اسپانیا و بعد هم فرانسه و آمریکا آپدیت رو تجربه کردن. نسبتاً طولانی بود ۲ روز اخیر نوسانات نامحسوسی رو من دیدم و به نظرم این آپدیت هم برای سایت‌های قدیمی که بک‌لینک‌های زیاد و باکیفیت داشتن یکم مثبت بود در حد مثلا ۱۰ ۱۵ درصد. احتمالاً سایت‌های نوپا که بک‌لینک کمی داشتن هم برعکس ۱۰ ۱۵ درصد سقوط کردن.

a4-france

Registered User
لایک‌ها
86

a4-france

Registered User
لایک‌ها
86
A Google Search Algorithm Update Over December 15th Weekend
It looks like over the weekend, starting maybe this past Friday or Saturday and picking up speed on Sunday that Google pushed out another search ranking algorithm update. I saw chatter from the SEO community over the weekend and the automated tracking tools are also picking up signs of an update.

The issue I have right now is that ongoing WebmasterWorld thread is not loading, I think there is a domain name issue at WebmasterWorld. But there was a nice amount of chatter at that forum over the weekend. The Black Hat World forums also has chatter. Here is some of the chatter I could find, with WebmasterWorld being down at the time I am writing this:

تو سایت های خارجی مثل اینکه گفتند الگوریتم گوگل درحال تغییر است از 15 دسامبر
برای همینه که بازدید کم شد

دوستان از الگوریتم جدید کسی اطلاعات کسب کرد به ما هم بگه عقب نیفتیم

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
نمیدونم چه داستانیه که بازدید از ساعت 11:45 تا 12:30 خیلی افت میکنه ولی بعدش خوب میشه:general105:
--------
این آپدیت یکی دو هفته قبل رشد 30 درصدی داشتم. سایتم تازه تاسیس (یکساله)
-------
البته 27 سپتامبر گذشته سقوط آزاد کرده بودم

mazyar123

Registered User
لایک‌ها
898
در گوگل وب مستر امار کلی نود روزه شما باید در چارت افقی قرار داشته باشه حتی رشد خیلی کم یا نوساناتی که رشد رو در افزایش پلکانی نشون میده نشانه خوبی هست اما داشتن نوسان و بهم ریختگی نقطه ای و مدوام بدون هیچ افزایشی یا افزایش های مقطعی با ابشار های سقوط در امار کلیک میتونه نشونه داشتن مشکل در سایت باشه الگریتم جدید با این وسیله به شما نشون میداده یه جای کار مشکل داره و باید نسبت به رفعش اقدام کنید حتما با دقت انلیز ها رو داشته باشید تا سایت دچار مشکل دائمی نشه و مطمئن بشید در این فاز کلیه مشکلات رو برطرف کردید

FARID2XF

Registered User
لایک‌ها
89
نمیدونم چه داستانیه که بازدید از ساعت 11:45 تا 12:30 خیلی افت میکنه ولی بعدش خوب میشه:general105:
--------
-------
اوج بازدید بنده از 11 تا 1 شب هستش. از اون طرف هم اگه منظورتون سر ظهر هست باز هم بازدید نسبتا خوبی دارم در اون زمان. فکر میکنم مربوط به سایتتون و موضوعش میشه و نه گوگل.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
اوج بازدید بنده از 11 تا 1 شب هستش. از اون طرف هم اگه منظورتون سر ظهر هست باز هم بازدید نسبتا خوبی دارم در اون زمان. فکر میکنم مربوط به سایتتون و موضوعش میشه و نه گوگل.
منظورم سر ظهر هست.
فکر میکنم این زمان کلا استفاده از اینترنت کم میشه

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
--------
-------
تو این بازه جغدهای شب بیدار بقیه رو به خواب میدن و دوباره بر می گردن پای اینترنت و همچنین بیشتر افراد در تلاشن تا بخوابن که یه عده ای موفق نمیشن و دوباره راهی دنیای نت

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
دوستان موضوع سایت هاتون چی هست ؟ اینم به نظرم می تونه موثر باشه چون اخیرا دیگه تفریحیا دارن میرن که برن

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
تو این بازه جغدهای شب بیدار بقیه رو به خواب میدن و دوباره بر می گردن پای اینترنت و همچنین بیشتر افراد در تلاشن تا بخوابن که یه عده ای موفق نمیشن و دوباره راهی دنیای نت
نه دیگه اون میشه 23:00
منظورم همون ظهر هست:D
دوستان موضوع سایت هاتون چی هست ؟ اینم به نظرم می تونه موثر باشه چون اخیرا دیگه تفریحیا دارن میرن که برن
من از قدیم الایام که سایت itafzar رو زدم و بعدش tarfandha
این سایتمم آموزش تکنولوژی هست:general506:

FARID2XF

Registered User
لایک‌ها
89
موضوع سایت بنده موسیقی هست از نوع بی کلام. تفریحی حساب میشه ولی ما تخصصی کار کردیم و روی محتوا مانور زیادی دادیم.
اپدیت های تابستون گوگل به شدت نرخ نمایش و ورودی رو کاهش داد. بعدش اومد بالا یه مقدار و فعلا ثابته و این اپدیت اخیر فعلا تاثیری نداشته حداقل روی این سایت(کاهش نداشتیم اصلا خداروشکر).
فکر میکنم کار زیادی نمیشه کرد جز همون کار های قبلی که کردیم و دوری از سئوی کلاه سیاه.

radair

Registered User
لایک‌ها
82
سلام

باید ببینید چ تغییراتی داده اید ک این مشکل رخ داده

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
فعلا تو عالم محتوا به نظر می رسه موسیقی و فناوری فقط کمتر به مشکل می خورن چون بقیه سایتا مشکلات زیادی دارند البته به نظرم موسیقی هم دردسرهاش زیاده

بالا