برگزیده های پرشین تولز

رکود مسکن؟ بهترین و ارزان ترین راه فروش آپارتمان چیست؟

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
سلام دوستان

من یه آپارتمان دارم در غرب تهران که تقریبا یک ماه هست برای فروش گذاشتم. توی هفته اول که روی دیوار و چندسایت دیگه بود تلفن ها امان نمیدادند! اما متاسفانه اکثرا املاکی بودند و فقط یک نفر بود که شخصی بود که اون هم فقط برای دیدن اومدند و حتی سر قیمت صحبت نکردند.

متاسفانه خودم امکان مراجعه به تهران رو ندارم و نمیتونم پیگیری کنم ببینم قضیه از چه قراره. خواستم بدونم بهترین راه فروش در این شرایط چیه؟ صبر کنیم، صبر نکنیم؟ چرا کسی حتی در مورد قیمت نمیپرسه؟ من هدفم خرید ارز و آوردن پول پیش خودم هست که ازش استفاده کنم. اگر آپارتمان فروش رفت توی یه مرحله ریال رو دلار حواله کنم؟ یا چندمرحله؟

از راهنماییتون سپاسگزارم

پ.ن: لطفا اگر تبلیغ دیوار رو دیدید و مشتری نیستید تماس نگیرید!

Last edited:

babak13633

Registered User
لایک‌ها
737
بازار مسکن در رکود هستش و قیمت ها هم فوق العاده بالا و بدون حساب و کتاب هستش
برای فروش بهترین کار سپردن به بنگاهی ها و اگه وقت کردین تو دیوار چند مرتبه پست بذارین

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
اگر میخوایید سریع فروش بره فقط تنها راه ، فروش زیر قیمت ــه وگرنه ممکنه چند سال فروش نره !
من خودم تو شهر خودمون یه آپارتمان داشتم که داده بودم اجاره ، دیدم جز اعصاب خوردی چیزی برام نداره و هر سال هم بیشتر مستهلک میشه ، قصد فروش کردم ، ولی با قیمت پیشنهادی من 1 سال فروش نرفت و یه سال خالی موند . در آخر مجبور شدم زیر قیمت بفروشم . البته مجبور شدم یه مقداری هم جهت رنگ آمیزی و پارکت و ... هزینه کنم

چرا کسی حتی در مورد قیمت نمیپرسه؟
اگر ظاهر خونه مورد پسند واقع بشه حتما می پرسن . بالاتر گفتم فقط باید به ظاهر خونه برسید

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
اگر میخوایید سریع فروش بره فقط تنها راه ، فروش زیر قیمت ــه وگرنه ممکنه چند سال فروش نره !
من خودم تو شهر خودمون یه آپارتمان داشتم که داده بودم اجاره ، دیدم جز اعصاب خوردی چیزی برام نداره و هر سال هم بیشتر مستهلک میشه ، قصد فروش کردم ، ولی با قیمت پیشنهادی من 1 سال فروش نرفت و یه سال خالی موند . در آخر مجبور شدم زیر قیمت بفروشم . البته مجبور شدم یه مقداری هم جهت رنگ آمیزی و پارکت و ... هزینه کنم

اگر ظاهر خونه مورد پسند واقع بشه حتما می پرسن . بالاتر گفتم فقط باید به ظاهر خونه برسید

والا ظاهر خونه که ترتمیزه فقط ایراد بزرگش اینه که طبقه چهاره و آسانسور نداره. یه بنگاه به ما گفت متری 15 برا فروش بذارید اما من خودم فکر میکنم زیاده. البته متاسفانه کسی هم قیمت نپرسید از ما ... حالا نمیدونم چکار میشه کرد!

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,256
طبقه ۴ اسانسور نداره انتظار داری کسیم زنگ بزنه!o_O

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,657
بده بنگاهی برات سه سوت می فروشه, اون کارش این هست تا حالا 100 تا خونه فروخته. همان اطراف آپارتمان به یک بنگاهی بسپار و کلید هم بده بهش که مشتری بیاره. سر ماه که نشده ملک به فروش میرسد.

asiatech

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دادا الان طبقه سوم هم کسی بدون آسانسور نمیره خخخ

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165

بی ارزش که نیست فدات شم! منم نگفتم خیلی شرایطش عالیه ولی مطمئنا این اپارتمان هم خریدار داره. توی این منطقه زیر یه میلیارد جایی که برا زندگی بشه استفاده کرد زیاد نیست.

بده بنگاهی برات سه سوت می فروشه, اون کارش این هست تا حالا 100 تا خونه فروخته. همان اطراف آپارتمان به یک بنگاهی بسپار و کلید هم بده بهش که مشتری بیاره. سر ماه که نشده ملک به فروش میرسد.

والا سپردیم. شاید 20 نفر املاکی هم برای آگهی دیوار زنگ زدند و یه نفر هم اومد ولی لابد مشتری نتونستن جور کنن که اینجوری مونده. یه املاک آشناهم توی منطقه سپردیم ولی اون هم خبری نیست ازش...

دادا الان طبقه سوم هم کسی بدون آسانسور نمیره خخخ

گرامی لطفا اسپم نکنید! من سوالم مشخصه اگرجوابی ندارید پرت و پلا پست نکنید.

Hamid_KK

Registered User
لایک‌ها
6,657
والا سپردیم. شاید 20 نفر املاکی هم برای آگهی دیوار زنگ زدند و یه نفر هم اومد ولی لابد مشتری نتونستن جور کنن که اینجوری مونده. یه املاک آشناهم توی منطقه سپردیم ولی اون هم خبری نیست ازش...
شاید نیاز به یک بازسازی ساده یا رنگ داشته باشه, اگر حتی راهروهای ساختمان هم نیاز به رنگ داره آنجا رو هم بده رنگ بزنن.
الان قیمت ملک بالارفته, مشتری با این مقدار پولی که داره انتظار پنت هاوس تو زعفرانیه رو داره ولی می بینه بنگاهی یه آپارتمان ساده نشونش میده میخوره تو ذوقش :D. کمی به سر وضع آن واحد و ساختمان برس انشالله مشتری براش پیدا میشه.

در ضمن شما خودت مستقیم آگهی نده اجازه بده بنگاهی در بست خودش همه کار رو انجام بده, بنگاهی ها اصلا دوست ندارن مشتری و خریدار تا قبل از قولنامه همدیگر را ببین چون ترس این رو دارن که این دو خودشون معامله رو انجام بدن و حق الزحمه اینها از دست بره. :D

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
شاید نیاز به یک بازسازی ساده یا رنگ داشته باشه, اگر حتی راهروهای ساختمان هم نیاز به رنگ داره آنجا رو هم بده رنگ بزنن.
الان قیمت ملک بالارفته, مشتری با این مقدار پولی که داره انتظار پنت هاوس تو زعفرانیه رو داره ولی می بینه بنگاهی یه آپارتمان ساده نشونش میده میخوره تو ذوقش :D. کمی به سر وضع آن واحد و ساختمان برس انشالله مشتری براش پیدا میشه.

در ضمن شما خودت مستقیم آگهی نده اجازه بده بنگاهی در بست خودش همه کار رو انجام بده, بنگاهی ها اصلا دوست ندارن مشتری و خریدار تا قبل از قولنامه همدیگر را ببین چون ترس این رو دارن که این دو خودشون معامله رو انجام بدن و حق الزحمه اینها از دست بره. :D

ممنون حمید جان

داخل واحد که خیلی تمیز و مرتبه ولی شاید راهروها و ظاهر ساختمون نیاز به کار داره ... البته من فکر میکنم آسانسور مشکل اصلیشه! نمیدونم ساختمون امکانش رو داره یانه ولی فکر میکنم بهتره مساله اضافه کردن آسانسور هم با مدیر ساختمون مطرح بشه...

F-May5th

کاربر فعال بخش پاتوق
لایک‌ها
10,542
اگر امکان داره، آدرس آگهیتون رو برای من پ.خ کنید و اینکه بابت این آپارتمان چقدر دلار در چه کشوری میخواهید
ممنون

MVGroup

Registered User
لایک‌ها
180
سلام دوستان

من یه آپارتمان دارم در غرب تهران که تقریبا یک ماه هست برای فروش گذاشتم. توی هفته اول که روی دیوار و چندسایت دیگه بود تلفن ها امان نمیدادند! اما متاسفانه اکثرا املاکی بودند و فقط یک نفر بود که شخصی بود که اون هم فقط برای دیدن اومدند و حتی سر قیمت صحبت نکردند.

متاسفانه خودم امکان مراجعه به تهران رو ندارم و نمیتونم پیگیری کنم ببینم قضیه از چه قراره. خواستم بدونم بهترین راه فروش در این شرایط چیه؟ صبر کنیم، صبر نکنیم؟ چرا کسی حتی در مورد قیمت نمیپرسه؟ من هدفم خرید ارز و آوردن پول پیش خودم هست که ازش استفاده کنم. اگر آپارتمان فروش رفت توی یه مرحله ریال رو دلار حواله کنم؟ یا چندمرحله؟

از راهنماییتون سپاسگزارم

پ.ن: لطفا اگر تبلیغ دیوار رو دیدید و مشتری نیستید تماس نگیرید!
سلام.
به نظر من، یک ماه زمان کمیه. حداقل 3 یا 4 ماه صبر کنید.

aliheidari020

Registered User
لایک‌ها
36
اتفاقا من دیروز طبقه ۴ بدون آسانسور خریدم خیلی هم عالی چون نسبت به طبقات پایین قیمت ارزونتره

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,256
اتفاقا من دیروز طبقه ۴ بدون آسانسور خریدم خیلی هم عالی چون نسبت به طبقات پایین قیمت ارزونتره
هر سری باید ۴ طبقه بکوبی بری بالا بیایی پایین .. فکر کنم تنها مشتریش ذوج جوان باشند.

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165
بله به درد همون زوج جوان میخوره.
البته بگم این آپارتمان ما معمارش (خداخیر بده) واقعا خوب ساخته برای ساختمونی که 20 سال پیش ساخته شده! پاگردهاش رو خوب درآورده و قد پله ها خیلی بلند نیست و اذیت نمیکنه.

Ali.Agha

Registered User
لایک‌ها
165

مبارک باشه.
با شما موافقم. فکر میکنم کلا بازار هم خریدار کم داره و برا همینه به این زودی که من انتظار رفتم فروش نرفت.

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438
ممنون حمید جان

داخل واحد که خیلی تمیز و مرتبه ولی شاید راهروها و ظاهر ساختمون نیاز به کار داره ... البته من فکر میکنم آسانسور مشکل اصلیشه! نمیدونم ساختمون امکانش رو داره یانه ولی فکر میکنم بهتره مساله اضافه کردن آسانسور هم با مدیر ساختمون مطرح بشه...
دقیقا مشکلش همون نداشتن آسانسور هست
در ضمن سن ملک هم بالاست
20 سال ساخت بدون آسانسور فروشش خیلی سخته
این جور ملک ها رو معمولا در ابتدای شروع دوره رونق مثل اوایل تابستان امسال میشه فروخت و در دوره رکود فروششون مشکله
در هر صورت باید مدتی صبر کنید و کمی پایین تر قیمت بذارید

بالا