برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
دوستان به نظرتون اميدي هست مسكن بياد پايين؟

عدم مذاکره و عدم توافق و افزایش خطر جنگ = عدم افزایش قیمت مسکن یا افزایش قیمت مسکن با سرعت کم

وقوع جنگ و درگیری = کاهش شدید قیمت ملک و مسکن

مذاکره ، توافق = ثبات اقتصادی و سیاسی و شکوفایی اقتصاد = افزایش تقاضا برای خرید و سرمایه گذاری در املاک = افزایش بسیار شدید قیمت ملک

Last edited:

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
به عقیده من بالا و پایین شدن قیمت مسکن شاید یکم پیچیده تر باشه.
من فکر می کنم در حال حاضر دولت برای کنترل بازار که هجوم به سمت خرید دلار و سکه نره، از خداش هست مسکن افزایش قیمت داشته باشه.
در صورت مذاکره هم فکر می کنم مسکن خیلی کند تر از دلار و سکه ارزون بشه.
نمی دونم نظر شما چیه اما من فکر کنم مذاکره بشه برد با کسانیه که مسکن دارن و اگر تحریم ادامه پیدا کنه و یا خدای نکرده جنگ بشه کسایی میبرن که دلار و سکه دارن
نظرات متفاوته..ولی بازم نظر بنده اینه اگر مذاکره ای و توافق حاصل بشه از اونجا که قیمت ارز افت میکنه قیمت مسکن و بقیه چیزها هم افت میکنند.چون همین الان دلیل بالا رفتن قیمت مسکن و خودرو بالا رفتن قیمت ارز هست و با توافق صد در صد ارز کاهش زیادی داره.
اگرم توافق نشه و به سمت تنش و درگیری نظامی بریم بازم اولین چیز مسکن افت میکنه چون تو شرایط درگیری مسکن ارزش سرمایه گذاری خودشو از دست میده..

البته ظاهرا مذاکراتی داره انجام میگیره..همین امروز وزیر خارجه کویت اعلام کرد مذاکرات شروع شده و عراقچی هم رفته کویت..ترامپ امروز در ژاپن کاملا لحنش عوض شده بود و مرتب از مذاکرات صحبت میکرد..باید صبر کرد و منتظر نتیجه شد.

در کل به نظرم در هر دو حالت افت قیمت مسکن بوجود میاد

فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
مذاکره ، توافق = ثبات اقتصادی و سیاسی و شکوفایی اقتصاد = افزایش تقاضا برای خرید و سرمایه گذاری در املاک = افزایش بسیار شدید قیمت ملک
فکر کنم ملک گرون خریدی مونده رو دستت این تحلیل خنده دار رو نوشتی :general304::general304::general304::general304: بعد برجام مگه قیمت ملک افزایش داشت که الان بخواد داشته باشه؟ نهایتش اینه که قیمتها ثابت میمونه

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
فکر کنم ملک گرون خریدی مونده رو دستت این تحلیل خنده دار رو نوشتی :general304::general304::general304::general304: بعد برجام مگه قیمت ملک افزایش داشت که الان بخواد داشته باشه؟ نهایتش اینه که قیمتها ثابت میمونه
هر موقع یاد گرفتی مثل بچه آدم صحبت کنی ، بهم اطلاع بده تا اگه صلاح دونستم دلایلش رو برات بگم!

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
دوستان به نظرتون اميدي هست مسكن بياد پايين؟
بهیچ عنوان در این کشور امیدی به کاهش قیمت نداشته باشید
اگر کاهش قیمتی رخ بده بسیار اندک و مقطعی است
ما حتی در پایدارترین دوره اقتصادی کشور در بعد انقلاب ( دوره خاتمی ) هم شاهد افزایش چند برابری قیمت دلار و طلا و املاک بودیم
در شرایط فعلی هیچ امیدی نیس

Sent from my SM-P585 using Tapatalk

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633

برجام فقط یک اسم بود، در صورتی که توافقی بشه که مردم ریال و نقدینگی که دارنُ تبدیل به ارز، پراید و شکر نکنن بهترین انتخاب میتونه مسکن باشه مخصوصا واسه خونه اولی ها...

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
برجام فقط یک اسم بود، در صورتی که توافقی بشه که مردم ریال و نقدینگی که دارنُ تبدیل به ارز، پراید و شکر نکنن بهترین انتخاب میتونه مسکن باشه مخصوصا واسه خونه اولی ها...
دیگه آرزوی خونه دار شدن رو باید به گوررررررررررررررررررررر برد
خونه ای که 100 تومن بود الان 400 تومن هم نمیدن

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
مردم ار ارز و طلا بخوان بکشن بیرون و اگه اوضاع آروم بشه مثل ۹۲ تا ۹۶، اکثر نقدینگی میره تو بانکها برای گرفتن سود بیست درصدی. ملک هم یا قیمتش ثابت میمونه یا اونم دچار مقدار کمی افت قیمت میشه تا دوره بعدی نوسانات ارز که دوباره بکشه بالا. این اتفاقات تو این مملکت همیشه تکرار شده و نیاز به تحلیل نداره

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
دیگه آرزوی خونه دار شدن رو باید به گوررررررررررررررررررررر برد
خونه ای که 100 تومن بود الان 400 تومن هم نمیدن

با شغل و درآمد کارمندی که آره تقریبا محال ِ خونه دار شدن :( مگر اینکه شغل آزاد باشه یه وام تپل هم بتونی بگیری...

مردم ار ارز و طلا بخوان بکشن بیرون و اگه اوضاع آروم بشه مثل ۹۲ تا ۹۶، اکثر نقدینگی میره تو بانکها برای گرفتن سود بیست درصدی. ملک هم یا قیمتش ثابت میمونه یا اونم دچار مقدار کمی افت قیمت میشه تا دوره بعدی نوسانات ارز که دوباره بکشه بالا. این اتفاقات تو این مملکت همیشه تکرار شده و نیاز به تحلیل نداره

امکانش به نظر من خب خیلی کم ِ.. اما اینکه بگیم امکان نداره همچین اتفاقی رخ بده اشتباست... همین الان خیلی ها واسه اقامت و سرمایه گذاری دارن میرن ترکیه واسه خرید خونه، خب اگر همینجا اوضاع خوب بشه مسلما این پولا به خارج هدایت نمیشه...

همینجا آدم هایی داریم که چند تا ماشین و کلی ارز دارن ولی خونه ندارن و اگر روزی برسه که با آقا قلدره :دی دوست و رفیق بشن ( که باورش یکم سخته ) مسکن میتونه بهترین نوع سرمایه گذاری باشه ...

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
با شغل و درآمد کارمندی که آره تقریبا محال ِ خونه دار شدن :( مگر اینکه شغل آزاد باشه یه وام تپل هم بتونی بگیری...

امکانش به نظر من خب خیلی کم ِ.. اما اینکه بگیم امکان نداره همچین اتفاقی رخ بده اشتباست... همین الان خیلی ها واسه اقامت و سرمایه گذاری دارن میرن ترکیه واسه خرید خونه، خب اگر همینجا اوضاع خوب بشه مسلما این پولا به خارج هدایت نمیشه...

همینجا آدم هایی داریم که چند تا ماشین و کلی ارز دارن ولی خونه ندارن و اگر روزی برسه که با آقا قلدره :دی دوست و رفیق بشن ( که باورش یکم سخته ) مسکن میتونه بهترین نوع سرمایه گذاری باشه ...
از بچگی میرفتیم تو خیابونا ول میچرخیدیم الان وضعیت مون خیلی بهتر از این بود که درس بخونیم و تا آخر عمر ول معطل باشیم و مغزمونم به فنا بدیم پای درس

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
آقا خدا وکیلی دیگه گیر به این تایپیک نده که اینم قفل کنن
دقیقا حرفت درسته
اونایی که مسکن یا دلار و ... دارن به هیچ عنوان نمیتونن قبول کنن که ارزون بشه
و با خیال بافی های شخصی قیمتشو تو خواب و رویاشون بالا میبرن:general304:
متاسفانه تو این اوضاع اقتصادی داغون و بلبشور ایران خیلیا الکی الکی پوادار شدن
ولی باید بدونن همونطور الکی الکی هم ممکنه سرمایشون پهن:general502: بشه:D

Captive

مدیر انجمن
لایک‌ها
16,633
آقا خدا وکیلی دیگه گیر به این تایپیک نده که اینم قفل کنن

همه میتونن نظرشون رو مودبانه بیان کنن، مشکلی نیست.. حالا اینکه تحلیل و نظرشون درست هست یا کشکی هست و یا آبکی دیگه اون رو شنونده و خواننده باید عاقل باشه و بفهمه :دی

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
بحث منم روی همین مودبانه بیان کردن و طعنه نزدن هست
همه میتونن نظرشون رو مودبانه بیان کنن، مشکلی نیست.. حالا اینکه تحلیل و نظرشون درست هست یا کشکی هست و یا آبکی دیگه اون رو شنونده و خواننده باید عاقل باشه و بفهمه :دی

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
ارز 4 برابر و مسکن کمتر و داره به سقفش نزدیک میشه (خرداد تیر احتمالاً سقف قیمتیه مثل هر بازاری وقتی به سقف برسه یه کاهش کوچیکی داره ولی نه خیلی!)، خونه خوبم الان مثل ارز شده و گیر نمیاد و قیمتم نداره.دلیل اینکه از بازارا دیگه دیرتر رشد کرده چون آخرین انتخاب سرمایه گذاری بوده بعد ارز و طلا .

تقاضای یک میلیون واحد نوساز برای کشور هم توی این چند سال اضافه کنید
حالا اینکه میگین خونه گرون خریده رو دستش مونده مثل اینه بگی ساندرو 50 تومنی که 200 تومنه قیمتش کاذبه ! رو دستت مونده گرون خریدی میگی میره بالا!
باشه درست میگین :D خوش باشید
اتفاقاً توی رسانه میلی میگف 1.5 برابر شده مصالح ، مسکن کار دلالاست، (قبلاً هم سکه و ارز کار دلالا بود)
شمام خوش باش ارزون شه چون مصالح 1.5 برابره
بشین حساب کن الان یه خونه نوساز چند درصدش مستقیم غیر مستقیم وارداتیه و چیش ربطی به ارز نداره بعد بیا بگو خونه رو دست فلانی باد کرده
پستای قبلی من توی این تاپیکو ببینید گفتم قیمت این نمیمونه
ولی خوب اونی خونه نداره فکر میکنه این حرفا بخاطر یه مشت دلاله آرزو میکنن قیمتا افزایش پیدا کنه!
الان خونه بفروشی همونو با چند صد میلیون بالاتر پیدا نمیکنی تو بازار بخری!

Last edited:

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
به نظر من بازار مسکن با یک رکود بزرگ روبرو میشه
اولین دلیل قدرت خرید مردمه
دوم باسه اینکه خیلی ها زمنیاشون به قیمت خوب رسیده یا اصلا ماشینشون به قیمت خورده فروختن زدن به ساخت و ساز
کسی رو میشناسم زمین داشت سانتافای ۳۰۰ تومنیش شده ۱.۲۰۰....الان فروخته که بزنه ساخت و ساز
زمان احمدی نژاد که این اتفاق افتاد (رشد ۳.۵ برابری قیمت دلار) مسکن گرون شد
مثال از شهرک های قم می زنم
هنوز یادم هست که شهرک های قم قیمت آپارتمان ۷۰ متره ۳۰ تومن بود...خیلی سال نیست دقیقاً سال ۸۹
ملت می گفتن کودوم احمقی میره تو شهرک ها ۳۰ تومن بده
ولی سال ۹۱ قیمت همین آپارتمانای شهرکی بین ۷۰ تا ۱۰۰ شد
الان متری ۴ تومن کمتر نیست
سال ۸۹ حتی کارگر و کارمند هم می تونست یک واحد اینطوری بخره!
سال ۹۱-۹۶ باز هم یک کارگر یا کارمند با وام ازدواج و قسط و کوفت زهر مار می تونست از این واحدا بخره
ولی الان فقط می تونه بره تو یک دهات زمین بخره با این پول
بین ۹۱ ۹۶ هم یک رکود بازار مسکن رو احاطه کرده بود
ولی به نظر من با توجه به قدرت خرید قشر متوسط جامعه این رکود نبوده...می تونیم بگیم بازار راکد شده بوده
ولی این دفعه دیگه رکوده...

Last edited:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
به نظر من بازار مسکن با یک رکود بزرگ روبرو میشه
اولین دلیل قدرت خرید مردمه
دوم باسه اینکه خیلی ها زمنیاشون به قیمت خوب رسیده یا اصلا ماشینشون به قیمت خورده فروختن زدن به ساخت و ساز
کسی رو میشناسم زمین داشت سانتافای ۳۰۰ تومنیش شده ۱.۲۰۰....الان فروخته که بزنه ساخت و ساز
زمان احمدی نژاد که این اتفاق افتاد (رشد ۳.۵ برابری قیمت دلار) مسکن گرون شد
مثال از شهرک های قم می زنم
هنوز یادم هست که شهرک های قم قیمت آپارتمان ۷۰ متره ۳۰ تومن بود...خیلی سال نیست دقیقاً سال ۸۹
ملت می گفتن کودوم احمقی میره تو شهرک ها ۳۰ تومن بده
ولی سال ۹۱ قیمت همین آپارتمانای شهرکی بین ۷۰ تا ۱۰۰ شد
الان متری ۴ تومن کمتر نیست
سال ۸۹ حتی کارگر و کارمند هم می تونست یک واحد اینطوری بخره!
سال ۹۱-۹۶ باز هم یک کارگر یا کارمند با وام ازدواج و قسط و کوفت زهر مار می تونست از این واحدا بخره
ولی الان فقط می تونه بره تو یک دهات زمین بخره با این پول
بین ۹۱ ۹۶ هم یک رکود بازار مسکن رو احاطه کرده بود
ولی به نظر من با توجه به قدرت خرید قشر متوسط جامعه این رکود نبوده...می تونیم بگیم بازار راکد شده بوده
ولی این دفعه دیگه رکوده...
میریم تو رکود تورمی. تقاضا کم میشه و عرضه هم به همون نسبت و حتی بیشتر کم میشه. 2 3 سال به همین منوال میگذره و نقدینگی بی پشتوانه جدید(سود بانکی 20% و چاپ پول به دلیل تحریم) خلق میشه. بعد در حالیکه عرضه به اندازه کافی وجود نداره(به دلیل چند سال رکود و کاهش ساخت و ساز) تقاضای انباشه وارد بازار میشه و دوباره طی مدت زمان کوتاهی باعث افزایش دو برابری قیمت میشه. این چرخه باطل در اقتصاد بیمار ما همینطور ادامه پیدا میکنه تا اقتصاد کلا به گل بشینه و دیگه قادر به ادامه حیات نباشه. طی یک دهه اخیر سه بار این اتفاق افتاده. سالهای 86، 91 و 97. هر بار هم که این چرخه ادامه پیدا میکنه تعداد فقرا بیشتر و بیشتر میشه چون قیمت ها هر دوره تصاعدی میره بالا اما افزایش دستمزدها کسری از اون تصاعد بیشتر نیست.

به طور مثال سال 89 جایی که شما مثال زدید با 50 ماه حقوق میشده اون خونه خاص رو بخرید. الان با 100 ماه حقوق باید همونو خرید و شک نکنید 3 4 سال دیگه برای خرید همون خونه باید 200 ماه حقوق پرداخت کنید. اقتصاد ورشکسته یعنی همین.

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
دوستان تو شهر ما قیمت اپارتمان کمی افت کرده خونه ای که هفته پیش ۳۶۰ قیمت میکردن امروز به ۳۳۵ میلیون رسید تو باقی شهرها چطور کاهشی بوده قیمت؟ امیدی هست که پایینتر بیاد؟؟؟

Last edited:

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
دوستان تو شهر ما قیمت اپارتمان کمی افت کرده خونه ای که هفته پیش ۳۶۰ قیمت میکردن امروز به ۳۳۵ میلیون رسید تو باقی شهرها چطور کاهشی بوده قیمت؟ امیدی هست که پایینتر بیاد؟؟؟
بله با این رکودی که در مسکن شاهدیم 100 درصد پائینتر میاد
شما در هر شهری هستی یه سر به مشاورین املاک شهرت بزن همشون بیکار نشستن و حتی 1 نفر مشتری هم تو دفترشون نیست
با این وضع 100 درصد باید شاهد کاهش و سقوط قیمت مسکن هم باشیم

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
بله خوشبختانه تو شهر بنده هم افت داشته قیمت مسکن و جالبه حتی با افت هم مشتری وجود نداره..حتی یکی از دوستانم که بنگاه داره توصیه کرد که فعلا خرید نکنم چون بازم افت میکنه

Erfan90ir

Registered User
لایک‌ها
366
در حال حاضر اگرم انگشت شمار معامله ای بشه فقط اونایی هستن که خونه فروختن و با پولش دوباره خونه خریدن
ولی اونایی که با وام مسکن و پس انداز میخواستن خونه بخرن به خاطر اینکه پولشون اصلا جوابگوی خرید مسکن با قیمت های حال حاضر مسکن نیست نمیتونن خرید کنن و رکود بازار مسکن هم به خاطر عدم خرید همین عده هست
و همچنین کاهش و افت قیمت مسکن هم به همین خاطر هست

بالا