برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
دوستان تو شهر ما قیمت اپارتمان کمی افت کرده خونه ای که هفته پیش ۳۶۰ قیمت میکردن امروز به ۳۳۵ میلیون رسید تو باقی شهرها چطور کاهشی بوده قیمت؟ امیدی هست که پایینتر بیاد؟؟؟
در تهران خیر. قیمت ها حتی یک درصد هم افت نداشته. البته در خرداد قیمت ملک افزایش نداشته و کارشناسان پیش بینی کرده اند که تا پایان شهریور احتمال افزایش قیمت ملک کم هست.

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
در تهران خیر. قیمت ها حتی یک درصد هم افت نداشته. البته در خرداد قیمت ملک افزایش نداشته و کارشناسان پیش بینی کرده اند که تا پایان شهریور احتمال افزایش قیمت ملک کم هست.
کلاً کاهش قیمت خیلی خیلی نادره
ولی همین که افزایش قیمت استاپ داشته به معنی افت خیلی کم تو شهرستاناس
وضعیت ملک تو سال 98 مشخص شد
باید ببینیم 99 400 چی میشه

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702
2519177.jpg

به گزارش مشرق،

کارشناسان مسکن بر این باور هستند، افزایش قیمت مسکن در سال ۹۶ و سپس در اردیبهشت ماه ۹۷ شوک عجیبی به بازار وارد کرد و همین موضوع باعث شد، قدرت خرید به مرور کاهش یابد، اگر چه فعالان اقتصادی و مسولان ارشد وزارت راه و شهرسازی بر این باور هستند که رشد قیمت مسکن به دلایل مختلفی مثل رشد نرخ ارز و سایر موارد کلان اقتصادی بوده است.

*جامانده‌های مسکن چه کسانی هستند
احمدیان یکی از مشاوران املاک فعال در تهران می‌گوید، سال گذشته برخی متقاضیان مسکن که قدرت خرید هم داشتند، دست نگه داشتند تا بلکه ثبات قیمت به مسکن برگردد، لذا منتظر ماندند که ببینند آیا در ماه‌های آتی قیمت‌ها کاهش می‌یابد یا خیر؟ همین موضوع باعث شد تا از آنها این روزها قدرت خرید نداشته باشند و به عنوان جامانده‌های مسکن یاد شود.

*بازگشت قیمت‌ها به حالت قبل بعید بود
فردین یزدانی مدیر علمی طرح جامع مسکن نیز با تاکید بر اینکه دو تفاوت میان رشد قیمت مسکن سال ۹۶ با سال ۹۷ وجود دارد، گفت: در همان روزها نیز بنده پیش بینی کرده بودم که بعید است، قیمت‌ها به حالت قبل بازگردد.

وی معتقد است، افزایش قیمت مسکن در اردیبهشت پارسال را اگر بخواهیم با افرایش قیمت مسکن در سال ۹۶ مورد بررسی قرار دهیم، باید بگوئیم که افزایش قیمت مسکن در سال ۹۶ تا حدودی طبیعی بود، اما افزایش قیمت مسکن در اردیبهشت ماه ۹۷ تا حدودی غیرطبیعی بود که ناشی از اثرات سیاست‌های خارجی و تحریم و نوسانات نرخ ارز بود.

گزارش بانک مرکزی در روز گذشته نشان می‌دهد که تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در اردیبهشت ماه سال جاری به ۱۲.۱ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۳۶.۵ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

اما نکته جالب در گزارش بانک مرکزی رشد قیمت در روزهای کسادی بازار مسکن است.در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران ۱۲۶.۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۲.۵ و ۱۱۲.۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین در اردیبهشت ماه امسال، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۱۲ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان بود که نسبت به فروردین امسال ۱۲.۵ درصد و نسبت به اردیبهشت سال گذشته ۱۱۲ درصد افزایش داشته است.

*روند تثبیت‌شده قیمت مسکن برای سال ۹۸
عطا آیت‌اللهی کارشناس بازار مسکن نیز درباره این پرسش که قیمت مسکن در سال ۹۸ چه خواهد شد؟ می‌گوید، چنانچه به تاریخچه صنعت ساخت‌وساز بعد از انقلاب نگاهی بیاندازیم، شاهد خواهیم بود که قیمت مسکن در یک دوره چهار ساله و یا پنج ساله با رکود مواجه می‌شود و قیمت‌ها در دوره کوتاهی روند فزونی به خود می‌گیرد، بعد از این دوره قیمت‌ها در مقطع زمانی کوتاه تثبیت می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط پیش‌آمده و افزایش ۷۰ تا ۸۰ درصدی نرخ مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته، به نظر می‌رسد که قیمت مسکن برای سال ۹۸ روند تثبیت‌شده‌ای را طی خواهد کرد.

*رشد قیمت مسکن در سال جاری کمتر از نرخ تورم عمومی اعلام شده از سوی بانک مرکزی
مهدی روانشادنیا کارشناس مسکن نیز در مورد آینده بازار مسکن گفت: رشد قیمت مسکن در سال جاری متاثر از افزایش سایر کالاها رخ خواهد داد، اما به دلیل قدرت خرید پایین متقاضیان این رشد قطعاً کمتر از نرخ تورم عمومی اعلام شده از سوی بانک مرکزی خواهد بود.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
فکر نمی کنم تو تهران افت شدیدی بشه مثلا خونه نقلی که 120 تومن بود شده 450 تومن، بعید میدونم حتی 50 میلیون کمتر بشه. الان هم فصل خرید و فروشه، اونایی که مجبور به فروش هستند تخفیف گذاشتن، فصلش که بگذره قیمت ها برمیگرده!

amirshop

Registered User
لایک‌ها
17
دوستان نظرتون در مورد اینکه خونه رو بفروشم پولشو سپرده کنیم بعدا که ارزون شد خونه بهتر بخرم چیه

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
دوستان نظرتون در مورد اینکه خونه رو بفروشم پولشو سپرده کنیم بعدا که ارزون شد خونه بهتر بخرم چیه
فقط همین رو بگم که دو نفر دقیقاً با همین فکر شما یکی حدود 15 سال پیش یکی دیگه حدود 10 سال پیش همین کارو کردند و هر دو به خاک سیاه نشستند. یکیشون هنوزم که هنوزه نتونسته خونه بخره.

راستی خیلی دوست دارم بدونم کی به شما تضمین و قول داده که خونه بعداً ارزون میشه؟! اگه دوست داشتید به ما هم بگید.

nelital

Registered User
لایک‌ها
204
با درود و آرزوی نیکی برای شما
از دید من ریسکش خیلی زیاده خونه به همین راحتیا ارزون نمیشه.
الآن مهمترین دلیل افزایش بها خونه ها افزایش بها زمین، کالاهای ساخت و ساز ساختمانی، کالاهای طراحی داخلی، دستمزد کار اوستایی و کارگری، افزایش نرخ خلافی و عوارض شهرداری در سال 98 و افزایش کرایه ماشین های باربری هم هست.

Last edited:

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
به هیچ وجه اینکارو نکن که بعدا پشیمون میشی..درسته خونه الان راکده و تو بعضی جاها افت داره ولی فروشش و گذاشتن در بانک اشتباه بزرگیه

فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
کی گفته خونه ارزون میشه؟؟؟؟اصلا تا حالا دید چیزی تو ایران ارزون بشه ؟؟؟؟؟نهایت چند سال بازار راکد بمونه و قیمت ها در همین رنج فعلی نوسان کنه و بالا نره .
خونه را فقط وقتی بفروش که به یه ملک دیگه تبدیلش کنی یا ببریش تو کسب و کار و باهاش سود حداقل سالی 40درصد بکنی نه سود 20درصد بانکی

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
تا چند ماه آینده وضعیت اقتصادی مملکت کاملا مشخص میشه..باید دید نتیجه مذاکرات پشت پرده و مسائلی مثل سفر مسئولان ژاپنی به ایران برای میانجیگری چی میشه.اگر توافق کنن افت تو همه چیز داریم اگر توافق نکنن با توجه به اینکه طبق نظرسنجی ترامپ احتمال زیاد دوره بعد هم رای میاره وضع اقتصادی خیلی بدتر میشه
کی گفته خونه ارزون میشه؟؟؟؟اصلا تا حالا دید چیزی تو ایران ارزون بشه ؟؟؟؟؟نهایت چند سال بازار راکد بمونه و قیمت ها در همین رنج فعلی نوسان کنه و بالا نره .
خونه را فقط وقتی بفروش که به یه ملک دیگه تبدیلش کنی یا ببریش تو کسب و کار و باهاش سود حداقل سالی 40درصد بکنی نه سود 20درصد بانکی

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,750
تا چند ماه آینده وضعیت اقتصادی مملکت کاملا مشخص میشه..باید دید نتیجه مذاکرات پشت پرده و مسائلی مثل سفر مسئولان ژاپنی به ایران برای میانجیگری چی میشه.اگر توافق کنن افت تو همه چیز داریم اگر توافق نکنن با توجه به اینکه طبق نظرسنجی ترامپ احتمال زیاد دوره بعد هم رای میاره وضع اقتصادی خیلی بدتر میشه

طبق حرف اقتصاد دانان واقعیت اقتصاد فعلی ایران دلار 12-13تومنه .پس بر فرض توافق مثل زمان برجام ،افت محسوسی نخواهیم داشت نهایت بالاتر نمیره .افتی هم باشه روانی و کوتاه مدت.مسکن هم خودشو به اندازه دلار و سکه بالا نکشیده پس احتمال کاهشش کمه .البته من یک متر زمینم به اسمم نیست هیچ علاقه ای به بالا رفتن قیمت مسکن هم ندارم چون خودم و امسال خودم بدبختر میشیم اما واقعیت را باید پذیرفت

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
به هیچ وجه این کار رو انجام نده
خونه ارزون نمیشه که هیچ ، حتی گرون تر هم میشه
چند سال قبل هم توی همین پی تی صحبت از این بود که قدرت خرید مردم پایین اومده ، قیمت حبابیه ، دلال ها قیمت رو بالا بردن و ...
صفحات قبلی همین جا رو ببینی متوجه میشی
ولی واقعیت قضیه اینه که هیچ وقت این اتفاق نیوفتاده
این گرونی ها هیچ کدوم بی دلیل نیست و یا دلیل موقتی نداره که بعدا ارزون بشه
ارزش پولمون پایین اومده و کاملا طبیعی هستش
شما با داشتن ملک اولین تضمینی که میگیری اینه که ارزش پولت حفظ میشه
اگه خونه اضافه ای داری به جای فروشش ، اون رو رهن و اجاره یا رهن کامل بده و با اون پول یا کار راه بنداز یا اینکه توی کار فعلی خودت سرمایه گذاری بکن ( البته اگه کارت آزاده )
و تحت هیچ شرایطی فکر فروش ملک رو نکن;)

nelital

Registered User
لایک‌ها
204
در تیترهای سایتهای خبری هست که قیمت سیمان به دلیل افزایش هزینه تولید می‌خواهد افزایش پیدا کند.
با افزایش قیمت سیمان بها هر متر مکعب بتن هم افزایش خواهد داشت با افزایش هزینه ساخت و ساز، هزینه تمام شده خانه‌ها هم افزایش خواهد داشت.

Last edited:

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
با گرون شدن بنزین باز هم گرون تر میشه
شک نکنید

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
با گرون شدن بنزین باز هم گرون تر میشه
شک نکنید
بنزین که گرون شدنش کلا کنسل شد..مسکن هم فعلا رفته تو رکود شدید و همین رکود باعث افت قیمت در بعضی جاها شده و همین الان مالکانی که به پول نیاز دارن مجبورن زیر قیمت بفروشن..دلار و خودرو هم که اومده پایین و بالطبع این کاهشها به مسکن میرسه

nelital

Registered User
لایک‌ها
204
بنزین که گرون شدنش کلا کنسل شد..مسکن هم فعلا رفته تو رکود شدید و همین رکود باعث افت قیمت در بعضی جاها شده و همین الان مالکانی که به پول نیاز دارن مجبورن زیر قیمت بفروشن..دلار و خودرو هم که اومده پایین و بالطبع این کاهشها به مسکن میرسه
همین چند وز پیش لبنیات گرون شد بخش فروش کارخانه تولید سیمان به برادرم که تماس گرفته بود گفتند تا آخر ماه بهای خرید سیمان را می‌خوهند بیشتر کنند.

Last edited:

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
در حال حاضر بازار مسکن ظرفیت افزایش قیمت نداره..چون قیمتها الان با توان خرید مردم تناسب نداره.مسکن به بهانه گرونی ارز و خودرو رفت بالا.الان که هر دو افت کردن خریداران در انتظار کاهش قیمت مسکن هستن و معاملات خیلی خیلی کم شده و قیمتها تو بعضی مناطق و شهرها افت داشته
همین چند وز پیش لبنیات گرون شد بخش فروش کارخانه تولید سیمان به برادرم که تماس گرفته بود گفتند تا آخر ماه بهای خرید سیمان را می‌خوهند بیشتر کنند.

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
تهران و کرج مناطقی که خودم توش کار میکنم و در جریان قیمت ها و املاک فروشی و اجاره ای هستم ، قیمت ها هنوز هم افزایشی هستش و رکودی وجود نداره
خریدار زیاده ولی فروشنده کمه و کمتر کسی حاضر به فروشه
شاید مناطقی که خوب نباشن قیمت توش کاهشی و یا ثابت باشه ولی عمده مناطق هنوز هم افزایشیه
قطعا بنزین باید گرون بشه و روی 1000 تومن نمیمونه . الآن شاید نشه ولی سال دیگه یا دو سال دیگه قطعیه
دلار کاهش پیدا کرده و به دنبالش خودرو که این کاهش و افزایش های جزئی دلار نوسانه و اهمیتی نداره . هر وقت دلار 4000 تومن شد شرایط مثل سابق میشه . نوسانات ده بیست درصدی مثبت و منفی موقتیه و همچنین تاثیری نداره چون این قیمت بازاره و با این قیمت ها تجارت بین المللی انجام نمیشه . خدا کنه ارزون شه و من بدم نمیاد ولی احتمالش نزدیک به صفره
مسکن تازه به قیمت واقعی خودش رسیده و اگه دلار توی قیمت 11 الی 14 تومن بمونه قیمت ملک حدودا همین میمونه و تغییری نمیکنه
در کل دلیل منطقی برای کاهش قیمت ملک به هیچ وجه وجود نداره و یا ثابت میمونه برای یه مدت یا اینکه اگه دلار گرون بشه بازم بالا میره
اینا نظرات شخصی من و بر اساس مواردی هست که از نزدیک دیدم و بر اساس این تصمیماتم رو میگیرم ولی در هر صورت صاحب اختیار خود شمایید و تصمیمات نهایی توسط خود شما گرفته میشه

ARIAEI

Registered User
لایک‌ها
51
بازار مسکن به دلیل عدم توان مالی خریداران راکد هست
و نتیجه رکود بازار مسکن بر طبق سنوات گذشته کاهش قیمت هست

s.david.s

کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
بازار مسکن به دلیل عدم توان مالی خریداران راکد هست
و نتیجه رکود بازار مسکن بر طبق سنوات گذشته کاهش قیمت هست
دوست عزیز ملک خودتون رو همین الان روی دیوار آگهی کنید
حتی اگه مالک نیستید و مستاجر هستید و قیمت منطقه رو هم داشته باشید
به شما قول میدم که تو کمتر از یک ماه برای ملکتون مشتری دست به نقد و آماده میاد و میتونی بفروشیش
واقعیت اینه
امتحانش مجانیه و تا مرحله نشست تو بنگاه میتونی پیش بری ولی آخرش بهم بزن و نشست رو کنسل بکن
از گذشته تا امروز قیمت مسکن همیشه افزایشی بوده یا ثابت بوده ، حتی در زمان رکود
این تاپیک رو از صفحه اول شما بخون ببین که بعضا برخی از اساتید در گذشته چقدر اصرار داشتن که رکوده و قیمت پایین اومده و ... و هر کسی هم میگفت بالا میره جلوش ایستادگی میکردن ولی نتیجه چی شد ؟ فقط از پارسال بهار تا این لحظه ملک 3 برابر شد ( حداقل توی تهران و کرج و مناطقی که من شاهدش هستم )

بالا