برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی زمین و مسکن

Mr.Ansari

Registered User
لایک‌ها
1,996
بله تو عسلویه هم 20 سال پیش زمین متری هزار تومن بود الان متری چند میلیونه. صحبتم درباره موارد خاص نبود.

من راجع به موارد خاص صحبت نمی کنم، سرمایه گذاری روی مسکن همواره سودده هست، اما خب عین خیلی دیگه از کسب و کار ها نیازمند تجربه هست .
اگه بدونی کجا چی بخری، قطعا تو دراز مدت سود می کنی

ضمنا بازار ملک این سال ها همواره یا صعودی بوده، یا راکد

بازار نزولی نداشتیم، این که مثلا متری 5 میلیون میره رو خونه، بعد 500 هزار تومن ارزون میشه چندماه بعدش، این اسمش نزولی نیست .

iranescence

Registered User
لایک‌ها
2,810
ربطی نداره، همینجا که ما هستیم ( قم :D ) زمین هایی بوده که 8-9 سال پیش هر قواره ی 150 متری شو 2-3 میلیون می فروختن، اما الان همونا زیر 900 تومن نیست

زمین خریدن خاک خوری داره، باید بدونی کجا و چیو بخری که سرت کلاه نره، همین الانشم زمین هایی هست که با 100 میلیون اینا بشه خرید که در اینده ( 3-4 سال ) ارزش خیلی خیلی خیلی بالاتری پیدا می کنند بدلیل تکمیل شدن چندتا بلوار

پ.ن: من کارم املاکه رو هوا حرف نمی زنم هر روز با اینا سر و کار دارم
پ.ن 2 : دوستانی که تمایل به سرمایه گذاری تو شهر قم دارند پی ام بدند چند مورد زمین و ملک زیرِ قیمت منطقه موجوده برا سرمایه گذاری

شما که کارت املاکه
نظرت در مورد فروش زمین در محدوده‌ی کلهری قم
25 متری حیدریان
روبروی اون ورزشگاهه
چیه؟
اونجا یک زمین 161 متر داریم
توافق داره، ولی چون کاربریش هتل سازی بوده مجوز ساخت نمیدن این زمین بر خیابان 25 متری هستش که جدول کشی شده ولی هنوز آسفالت نشده
از شهرداری پرسیدیم گفتن دارن اقدام می کنن این طرح هتل سازی رو از اون منطقه بردارن و پروانه بدن...اگه این کار رو بکنن زیر 5 تومن قیمتش نیس
الان متری 2.5 میخرن

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
من راجع به موارد خاص صحبت نمی کنم، سرمایه گذاری روی مسکن همواره سودده هست، اما خب عین خیلی دیگه از کسب و کار ها نیازمند تجربه هست .
اگه بدونی کجا چی بخری، قطعا تو دراز مدت سود می کنی

ضمنا بازار ملک این سال ها همواره یا صعودی بوده، یا راکد

بازار نزولی نداشتیم، این که مثلا متری 5 میلیون میره رو خونه، بعد 500 هزار تومن ارزون میشه چندماه بعدش، این اسمش نزولی نیست .
حرفاتون ارتباطی به حرف من نداره.

Mr.Ansari

Registered User
لایک‌ها
1,996
شما که کارت املاکه
نظرت در مورد فروش زمین در محدوده‌ی کلهری قم
25 متری حیدریان
روبروی اون ورزشگاهه
چیه؟
اونجا یک زمین 161 متر داریم
توافق داره، ولی چون کاربریش هتل سازی بوده مجوز ساخت نمیدن این زمین بر خیابان 25 متری هستش که جدول کشی شده ولی هنوز آسفالت نشده
از شهرداری پرسیدیم گفتن دارن اقدام می کنن این طرح هتل سازی رو از اون منطقه بردارن و پروانه بدن...اگه این کار رو بکنن زیر 5 تومن قیمتش نیس
الان متری 2.5 میخرن
حقیقت محدوده کاری مون منطقه 4 ِ قم هست، سمت سالاریه، زنبیل آباد، عطاران ، جمهوری و .... زیاد کار نمی کنیم کلهری
اما خب شما اطلاعات دقیق ترشو بدید یه بررسی کنم
الان زمینی که شما می فرمایید اینجا هست :

7csd_dasd.png

25 متری حیدریان نشنیدم من.
بقیه مشخصاتشم بگید
جنوبی / شمالی
متراژ بر

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
حقیقت محدوده کاری مون منطقه 4 ِ قم هست، سمت سالاریه، زنبیل آباد، عطاران ، جمهوری و .... زیاد کار نمی کنیم کلهری
اما خب شما اطلاعات دقیق ترشو بدید یه بررسی کنم
الان زمینی که شما می فرمایید اینجا هست :

7csd_dasd.png

25 متری حیدریان نشنیدم من.
بقیه مشخصاتشم بگید
جنوبی / شمالی
متراژ بر

داداش شماره تلفنتو برام پخ میکنی
سوال درباره ملک دارم

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
9 سال پیش یعنی سال 89 دلار 1000 تومن بود سکه 300 تا 350 تومن، خودروهای پرفروش مثل 206 و پارس و 405 حوالی 14 15 16 میلیون.

از اون موقع تا الان دلار 13 برابر، سکه 14 15 برابر و خودرو 6 7 برابر شده

چیزی که شما میگید یعنی تبدیل کالای 30 میلیونی به 800 میلیونی(بیش از 26 برابر) کاملا غیر منطقی و خارج از قوانین اقتصاده. مگر اینکه طی این 9 سال یک تحول جدی و عظیم و خاص در اون منطقه به وجود اومده باشه.

در غیر اینصورت طبق تورم عمومی و تورم کالاهای سرمایه ای مثل دلار و سکه و ملک قیمت زمینی که 9 سال پیش 30 میلیون بوده(با فرض قرار داشتن در کف قیمت) الان نمیتونه بیشتر از 400 500 میلیون باشه

حالا که شده!

یه جوری میگید خارج از قوانین اقتصاد و غیر منطقی آدم حس میکنه نیویورک داره زندگی میکنه نه ایران!

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
حالا که شده!

یه جوری میگید خارج از قوانین اقتصاد و غیر منطقی آدم حس میکنه نیویورک داره زندگی میکنه نه ایران!
قوانین اقتصاد و بازار در همه جای دنیا یکسانه، تفاوتی بین نیویورک و موگادیشو و تهران نیست

شما خودتون میفرمایید:
درسته از 30 میلیون رسیده به 800 میلیون دوتا زمین طی 9 سالی که صبر کردیم
ولی الان دو ماه هست یکی رو میخوایم بفروشیم
زیر قیمت هم کسی نیست بخره ...
این همون قانون اقتصاده، وقتی حتی زیر قیمت، بازار خریدار کالای شما نیست یعنی به احتمال زیاد قیمتش این نیست

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
سقوط قیمت مسکن در پردیس
دلالان فراری شدند!

قیمت مسکن مهر پردیس در سراشیبی قرار گرفت؛ دلالان و برخی دیگر که اواخر سال گذشته از جهش نرخ‌ها ذوق‌زده شده بودند احتمالاً با رسیدن به هدف خود برای سود بیشتر و افزایش قیمت عرصه، یواشکی کنار می‌کشند و خریداران را با سقوط قیمت‌ها تنها می‌گذارند؛ این روزها دیگر در پردیس خبری از نرخ‌های نجومی نیست و اتفاقی که کارشناسان منتظرش بودند رخ داد. قیمت در هفته‌های اخیر تا ۱۰۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

https://www.isna.ir/news/98042412286/دلالان-فراری-شدند

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
سقوط قیمت مسکن در پردیس
دلالان فراری شدند!

قیمت مسکن مهر پردیس در سراشیبی قرار گرفت؛ دلالان و برخی دیگر که اواخر سال گذشته از جهش نرخ‌ها ذوق‌زده شده بودند احتمالاً با رسیدن به هدف خود برای سود بیشتر و افزایش قیمت عرصه، یواشکی کنار می‌کشند و خریداران را با سقوط قیمت‌ها تنها می‌گذارند؛ این روزها دیگر در پردیس خبری از نرخ‌های نجومی نیست و اتفاقی که کارشناسان منتظرش بودند رخ داد. قیمت در هفته‌های اخیر تا ۱۰۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

https://www.isna.ir/news/98042412286/دلالان-فراری-شدند
پردیس
پرند
اندیشه کرج
قیمتا کاذب بود

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
اهن اومده پایین
من خودم دارم میسازم و آهن لازم دارم. آهن میشه گفت اصلا پایین نیومده. خیلی ناچیز کم شده که هیچ تاثیری نداره.

یه ماه و نیم پیش که دلار 14700 بود و سکه نزدیک 5 تومن میلگرد کیلویی 4600 4700 بود، الان که دلار 12000 و سکه 4200 میلگرد 4300 الی 4400

همین قبل از عید تو آذر و دی میلگرد 3200 3300 بود. یعنی هزار تومن(25 درصد) بیاد پایین تازه میرسه به 6 7 ماه پیش

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
همین الانم من چند جا قیمت گرفتم قیمتا افت کرده
اهن اومده پایین
دلار ارزانتر شده
میشه انتظار داشت که روند قیمت مسکن هم نزولی بشه

فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
تصویب افزایش قیمت آهن در جلسه غول های معدنی با وزیر صمت

قیمت‌های جدید گندله و کنسانتره آهن مشخص شدند.

جلسه تعیین قیمت جدید کنسانتره و گندله آهن با حضور شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی کشور شامل فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، گلگهر، چادرملو، ذوب آهن و اپال‌پارسیان برگزار شد.

نتیجه جلسه تعیین قیمت واحدهای بزرگ فولادساز و سنگ آهن کشور بشرح زیر است:

کنسانتره افزایش قیمت از ۱۳درصد به ۱۶درصد شمش فولاد خوزستان

گندله افزایش قیمت از ۲۱.۵درصد به ۲۳.۵درصد شمش فولاد خوزستان

این قیمت‌ها از اول مرداد ۱۳۹۸ اعمال می‌شود

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
توجه کنید قیمت اهن در کارخانه ها هنوز قیمت قدیم است
اما در بازار گران است
افزایش قیمت در کارخانه و نزدیک شدن قیمت کارخانه به بازار(و حذف دلالها و حواله های فروش برای نور چشمی ها) اتفاقی خوبی ست و در اینده هم حتما رخ خواهد داد
----------
من خودم دارم میسازم و آهن لازم دارم. آهن میشه گفت اصلا پایین نیومده. خیلی ناچیز کم شده که هیچ تاثیری نداره.

یه ماه و نیم پیش که دلار 14700 بود و سکه نزدیک 5 تومن میلگرد کیلویی 4600 4700 بود، الان که دلار 12000 و سکه 4200 میلگرد 4300 الی 4400

همین قبل از عید تو آذر و دی میلگرد 3200 3300 بود. یعنی هزار تومن(25 درصد) بیاد پایین تازه میرسه به 6 7 ماه پیش
مطمئنا قیمت به قبل عید یا قبلتر از اون بر نمی گردد اما فعلا که حدود 10-15 درصد کاهش یافته است.
قیمت ملک نیز به دی ماه و پاییز بر نمی گردد اما افت خواهد داشت.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
براساس آمار اتحادیه املاک از ابتدا تا بیست و چهارم تیرماه 98 فقط 4636 فقره خرید و فروش مسکن در شهر تهران انجام شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته 67 درصد کاهش نشان می‌دهد

پس از دلار و سکه نوبت تخلیه حباب مسکنه. به نظر من اَبَر حباب

در حال حاضر میانگین قیمت هر متر مربع آپارتمان در تهران = 13.5 میلیون تومن

امروز 26 تیر 98. برای ثبت و مقایسه در ماه های آینده

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
اگه قیمت ارز کاهشی باشه و بیاد زیر 10 تومن فقط انتظار کاهش قیمت درست و حسابی داشته باشید در غیر اینصورت نوسانات جزئی هستش و اونایی هم که ارزون میفروشن اکثرا تازه کار هستن که تقی به توقی میخوره میترسن و میفروشن و بعد دوباره گرون تر میخرن !

GlobalTech

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,756
موج گرانی مسکن در اطراف تهران

با وجودی که رشد قیمت مسکن در شهر‌های اطراف پایتخت معمولا با فاصله زمانی از این کلانشهر رخ می‌دهد، طی یک سال اخیر قیمت مسکن در برخی مناطق اطراف تهران تا ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.

اسفندماه سال گذشته که با جهش سنگین قیمت مسکن در تهران، لواسان و کرج مواجه شدیم، در پاکدشت، ورامین، قرچک، پرند، هشتگرد، فردیس، ملارد و حتی بعضی مناطق اسلامشهر می‌شد با بودجه بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان آپارتمان یا خانه حیاط‌دار قدیمی خریداری کرد. اما شواهد گویای آن است که طی پنج ماه اخیر در این مناطق نیز قیمت‌ها روند صعودی داشته است.

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
طبیعیه..موج گرونی مسکن تهران دیرتر به این شهرها رسید..البته با توجه به رکود شدید و کاهش نسبی قیمت،قیمتها در شهرهای اطراف پایتخت کاهش داشتن..مخصوصا پردیس که خیلی اومده پایین تر
موج گرانی مسکن در اطراف تهران

با وجودی که رشد قیمت مسکن در شهر‌های اطراف پایتخت معمولا با فاصله زمانی از این کلانشهر رخ می‌دهد، طی یک سال اخیر قیمت مسکن در برخی مناطق اطراف تهران تا ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.

اسفندماه سال گذشته که با جهش سنگین قیمت مسکن در تهران، لواسان و کرج مواجه شدیم، در پاکدشت، ورامین، قرچک، پرند، هشتگرد، فردیس، ملارد و حتی بعضی مناطق اسلامشهر می‌شد با بودجه بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان آپارتمان یا خانه حیاط‌دار قدیمی خریداری کرد. اما شواهد گویای آن است که طی پنج ماه اخیر در این مناطق نیز قیمت‌ها روند صعودی داشته است.

فرستاده شده از MI 8 Liteِ من با Tapatalk

بالا