برگزیده های پرشین تولز

/HO3EIN/

Registered User
لایک‌ها
446
فکر کنم بد منظورمو گفتم
منظورم عرضه اولیه هایی که همون روز اول ارائه میشن نیست
منظورم برای روزهای بعدشون هست
برای مثال سهم درهاور که الان چند روز از عرضه شدنش میگذره رو که الان بخواین خرید کنید میرین تو یه صف طولانی و اصلا نوبت شما نمیشه ! ( چیزی که امروز پیش اومد )
در صورتی که من بالاترین قیمت رو زده بودم و همون ثانیه اول هم ثبت کردم درخواست رو !

اون که بله دیگه روز های که صف خریده که هیچی دیگه
فروشنده ای نیست که بخواد بفروشه به شما

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,519
به نظرتون با این اوضاع تهدیدها و تحریمها وضع بورس چطور میشه. سقوط میکنه؟
گفتم تو صندوقهای سهامی سرمایه گذاری کنم ترسیدم بورس سقوط کنه و صندوقها هم برن تو ضرر

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
فکر کنم بد منظورمو گفتم
منظورم عرضه اولیه هایی که همون روز اول ارائه میشن نیست
منظورم برای روزهای بعدشون هست
برای مثال سهم درهاور که الان چند روز از عرضه شدنش میگذره رو که الان بخواین خرید کنید میرین تو یه صف طولانی و اصلا نوبت شما نمیشه ! ( چیزی که امروز پیش اومد )
در صورتی که من بالاترین قیمت رو زده بودم و همون ثانیه اول هم ثبت کردم درخواست رو !

اینجا بحث صدم ثانیه هست . معمولا تو کارگزاریها معامله گران حرفه ای هستند که همونها سر صف مینشینند . تا جاییکه یادمه چند سال پیش کارگزاری‌ها اینترنتشون رو از بورس میگرفتند و خیلی هم پر سرعت بود . البته شاید شما هم بتونید با تمرین اول صف بشینید . موفق باشید.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
گفتم تو صندوقهای سهامی سرمایه گذاری کنم ترسیدم بورس سقوط کنه و صندوقها هم برن تو ضرر

البته این سوال شما خیلی تخصصی است. یعنی من خودم را در حد آن نمی بینم که به پرسش شما پاسخ بدهم اما از آنجایی که کسی هم تا به حال چیزی نگفته است، لازم دیدم نکاتی را بگویم.

تحریم و تهدید و این جور صحبت ها دیگر بر روی شاخص کل اثر خاصی ندارد. حداقل در کوتاه مدت ندارد.

به نظر می رسد "صندوق های مختلط" نسبت به "صندوق های سهامی" سود بیشتری را در کوتاه مدت (از هفتگی تا سه ماهه) به دست آورده اند. اگر قصدتان ورود کوتاه مدت است روی این صندوق ها فکر کنید.

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
تاثیر فاندهای خبری روی بازار تقریبا به صفر رسیده. چیزی که وضع بورس رو در کوتاه مدت مشخص میکنه نقدینگی و سرمایست. در صورت موندن نقدینگی و سرمایه فعلی در بازار بورس ثبات و رونق ادامه پیدا میکنه اما خروج سرمایه به هر دلیلی باعث سقوط بورس خواهد شد. با توجه به اوضاع بازارهای موازی(ارز طلا خودرو و ...) احتمال دومی بیشتره.

بورس اگه شروع به ریزش کنه بد میریزه.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
عجب عرضه اولیه ای بود !!
560 هزار نفر یا به عبارت بهتر 560 هزار کد شرکت کردند !
کسی جا نموند که ؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
عجب عرضه اولیه ای بود !!
560 هزار نفر یا به عبارت بهتر 560 هزار کد شرکت کردند !
کسی جا نموند که ؟

شکر خدا این بار جا نماندیم. البته در حدود ساعت 1:10 دقیقه من موفق به خرید شدم.

نام کارگزاری شما چیست؟ مفید من را واقعا اذیت می کند. حس می کنم سیستم "ایزی تریدر" را بد طراحی کرده اند. آن گوشه سمت راست که نوار ابزارها را جای داده است به سختی لود می شود، امروز اصلا لود نشد. چندباری به پشتیبانی آنلاین گفته ام اما هر بار بهانه در می آورند که اینترنت خود را عوض کن، هرچند این کار را هم کرده ام اما بی فایده بوده است.

چند باری دیدم که در بخش "پرتفوی لحظه ای" بعد از بسته شدن بازار قیمت ها تغییر می کردند. به سازمان بورس شکایت کردم و آن ها هم این مطلب را به گوش کارگزاری رسانده اند. جالب اینجاست که کارگزاری گفته است که خود مشتری باید حساب سهام هایش را داشته باشد و "پرتفوی لحظه ای" تنها برای کمک به مشتریان طراحی شده است :general509:

برای امنیت بیشتر ورود دو مرحله ای را فعال کرده ام. گاهی در روزهای تعطیل برایم پیامک نمی فرستد. در ساعات پایانی شب هم رمز را برایم پیامک نمی کند.

خسته ام کرده نمی دانم چه کنم :(

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
شکر خدا این بار جا نماندیم. البته در حدود ساعت 1:10 دقیقه من موفق به خرید شدم.

نام کارگزاری شما چیست؟ مفید من را واقعا اذیت می کند. حس می کنم سیستم "ایزی تریدر" را بد طراحی کرده اند. آن گوشه سمت راست که نوار ابزارها را جای داده است به سختی لود می شود، امروز اصلا لود نشد. چندباری به پشتیبانی آنلاین گفته ام اما هر بار بهانه در می آورند که اینترنت خود را عوض کن، هرچند این کار را هم کرده ام اما بی فایده بوده است.

چند باری دیدم که در بخش "پرتفوی لحظه ای" بعد از بسته شدن بازار قیمت ها تغییر می کردند. به سازمان بورس شکایت کردم و آن ها هم این مطلب را به گوش کارگزاری رسانده اند. جالب اینجاست که کارگزاری گفته است که خود مشتری باید حساب سهام هایش را داشته باشد و "پرتفوی لحظه ای" تنها برای کمک به مشتریان طراحی شده است :general509:

برای امنیت بیشتر ورود دو مرحله ای را فعال کرده ام. گاهی در روزهای تعطیل برایم پیامک نمی فرستد. در ساعات پایانی شب هم رمز را برایم پیامک نمی کند.

خسته ام کرده نمی دانم چه کنم :(

نام کارگزاری خودم رو برات پ خ میکنم .
کارگزاری من قبلا با سامانه صحرا کار میکرد که خیلی خوب بود الانم با رایان همراه کار میکنه که بد نیست .
توی صفحات قبل لیست رتبه بندی کارگزاری ها را قرار دادم . بنظرم سراغ کارگزاری هایی که سرشان خلوت تر است بری بهتره .

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
نام کارگزاری خودم رو برات پ خ میکنم .
کارگزاری من قبلا با سامانه صحرا کار میکرد که خیلی خوب بود الانم با رایان همراه کار میکنه که بد نیست .
توی صفحات قبل لیست رتبه بندی کارگزاری ها را قرار دادم . بنظرم سراغ کارگزاری هایی که سرشان خلوت تر است بری بهتره .

امروز هم به کارگزاری شما نگاهی انداختم و هم به چندین کارگزاری دیگر سری زدم. راستش من برایم نوع سایت مهم است. یعنی اگر ببینم یک کارگزاری سایتش به هم ریخته باشد (منظور از به هم ریختگی رعایت نکردن معیارهای من است) سریع از آن خارج می شوم. یک کارگزاری که نامش "کالای خاورمیانه" یا همچین چیزی داشت چشم من را گرفت و با شماره ای که در آن بود تماس گرفتم. البته شماره زیاد گذاشته بود ولی وقتی من با یکی از آن شماره ها تماس گرفتم، آقای پشت تلفن گفت که اینجا اصلا کارگزاری نیست :general509:

حالا یک چیز جالب تر بگویم. به قصد نوسانگیری وارد "کگل" شدم. دیدم اسیلاتور و اندیکاتورهای "ایزی تریدر" می گوید بیا این "کگل" را بخور، هرچند تابلوی بازار مالی نبود. خلاصه مردد شدیم و رفتیم این کگل را خریدیم. گفتم نمی شود که همزمان چندین اندیکاتور و اسیلاتور اشتباه بگویند. در کمال ناباوری دیدم رفتم در ضرر :general509: این کارگزاری مفید دو تا سامانه دارد. یکی به نام "ایزی تریدر" که خودش طراحی کرده و دیگری به نام "آنلاین پارس" که خیلی از کارگزاری های دیگر هم از آن استفاده می کنند. بعد که نمودار تعدیل شده "کگل" را در این دو سامانه با هم بررسی می کنم می بینم زمین تا آسمان با هم فرق دارند.

بی زحمت شما هم در سامانه خودت این نماد "کگل" را در تایم فریم روزانه با نمودار تعدیل شده نگاه کن تا ببینم باید چه خاکی بر سرم بریزم. 3 درصد در ضررم :(

فایل های ضمیمه

• Online Pars.JPG
    Online Pars.JPG
    164.7 KB · نمایش ها: 8
  • Easy Trader.JPG
    Easy Trader.JPG
    158.9 KB · نمایش ها: 8

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
امروز هم به کارگزاری شما نگاهی انداختم و هم به چندین کارگزاری دیگر سری زدم. راستش من برایم نوع سایت مهم است. یعنی اگر ببینم یک کارگزاری سایتش به هم ریخته باشد (منظور از به هم ریختگی رعایت نکردن معیارهای من است) سریع از آن خارج می شوم. یک کارگزاری که نامش "کالای خاورمیانه" یا همچین چیزی داشت چشم من را گرفت و با شماره ای که در آن بود تماس گرفتم. البته شماره زیاد گذاشته بود ولی وقتی من با یکی از آن شماره ها تماس گرفتم، آقای پشت تلفن گفت که اینجا اصلا کارگزاری نیست :general509:

حالا یک چیز جالب تر بگویم. به قصد نوسانگیری وارد "کگل" شدم. دیدم اسیلاتور و اندیکاتورهای "ایزی تریدر" می گوید بیا این "کگل" را بخور، هرچند تابلوی بازار مالی نبود. خلاصه مردد شدیم و رفتیم این کگل را خریدیم. گفتم نمی شود که همزمان چندین اندیکاتور و اسیلاتور اشتباه بگویند. در کمال ناباوری دیدم رفتم در ضرر :general509: این کارگزاری مفید دو تا سامانه دارد. یکی به نام "ایزی تریدر" که خودش طراحی کرده و دیگری به نام "آنلاین پارس" که خیلی از کارگزاری های دیگر هم از آن استفاده می کنند. بعد که نمودار تعدیل شده "کگل" را در این دو سامانه با هم بررسی می کنم می بینم زمین تا آسمان با هم فرق دارند.

بی زحمت شما هم در سامانه خودت این نماد "کگل" را در تایم فریم روزانه با نمودار تعدیل شده نگاه کن تا ببینم باید چه خاکی بر سرم بریزم. 3 درصد در ضررم :(

متاسفانه من زیاد تکنیکال وارد نیستم .
ظاهرا این سهم تازه از مجمع اومده و دلیل تفاوت نمودار معمولی با تعدیل شده اش همینه .
خوشبختانه کگل بنیاد خوبی داره و بعید میدونم کسی روش ضرر سنگین بده .
اما در مورد وضعیت تکنیکال فعلیش میتونی از صفحه زیر کمک بگیری . هم نمودار ها و تحلیلهای جالبی میزارن و هم میتونی راحت عضو بشی و سوالاتت رو بپرسی . موفق باشی

https://rahavard365.com/asset/419/کگل

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
متاسفانه من زیاد تکنیکال وارد نیستم .
ظاهرا این سهم تازه از مجمع اومده و دلیل تفاوت نمودار معمولی با تعدیل شده اش همینه .
خوشبختانه کگل بنیاد خوبی داره و بعید میدونم کسی روش ضرر سنگین بده .
اما در مورد وضعیت تکنیکال فعلیش میتونی از صفحه زیر کمک بگیری . هم نمودار ها و تحلیلهای جالبی میزارن و هم میتونی راحت عضو بشی و سوالاتت رو بپرسی . موفق باشی

https://rahavard365.com/asset/419/کگل

هر دو نمودار تعدیل شده هستند. یعنی یک سامانه نمودار تعدیل شده را یک جور نشان می دهد و آن یکی سامانه جور دیگر :general509:

البته زنگ زدم و قبول کردند که تکنیکال "ایزی تریدر" مشکل دارد. گفتند به واحد فنی ارجاع می دهند تا پیگیر این موضوع باشد ولی من دیگر اعتمادی به این سامانه ندارم.

کاشکی دوستانی که از دیگر سامانه ها نظیر "اکسیر" استفاده می کنند هم از نمودار تعدیل شده "کگل" در تایم فریم روزانه عکس بگیرند تا یک مقایسه ای انجام دهیم.

Last edited:

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
بورس بازا با دقت باشید و حواستون رو بیش از پیش جمع کنید. 4 ماه صعود بی ترمز از 15 اسفند تا 15 تیر. شاخص کل شاید در مقاومت و سقف قرار داشته باشه...
استارت سقوط بورس. 6 هزار واحد معادل 2.4 درصد

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
بازار چرا اینجوری شد :eek:

همه -5 :(
کاملا قابل پیشبینی بود. در 4 ماه گذشته حجم عظیمی از نقدینگی به جای بازار طلا و ارز وارد بورس شد درحالیکه ظرفیت چنین چیزی رو نداشت. همون اتفاقی که در تابستون 97 برای طلا و ارز افتاد

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
بازار چرا اینجوری شد :eek:

همه -5 :(

طبیعیه . هر روز که مثبت نمیشه !
اتفاقا بعضی حقوقی ها منتظرند که همچین فرصتی پیش بیاد و سهام خوب رو درو کنند .
راستی یک خبر خوب برای سنگ آهنی ها اومد که ظاهرا کگل و کچاد بخاطرش بسته شدند !

تصویب افزایش قیمت آهن در جلسه غول های معدنی با وزیر صمت

قیمت‌های جدید گندله و کنسانتره آهن مشخص شدند.

جلسه تعیین قیمت جدید کنسانتره و گندله آهن با حضور شرکت‌های بزرگ فولادی و معدنی کشور شامل فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، فولاد خراسان، گلگهر، چادرملو، ذوب آهن و اپال‌پارسیان برگزار شد.

نتیجه جلسه تعیین قیمت واحدهای بزرگ فولادساز و سنگ آهن کشور بشرح زیر است:

کنسانتره افزایش قیمت از ۱۳درصد به ۱۶درصد شمش فولاد خوزستان

گندله افزایش قیمت از ۲۱.۵درصد به ۲۳.۵درصد شمش فولاد خوزستان

این قیمت‌ها از اول مرداد ۱۳۹۸ اعمال می‌شود

behsen69

Registered User
لایک‌ها
2,179
با شروع ریزش بورس کدهای بورسی جدید که از قضا چیز زیادی از بورس نمیفهمن و طی 3 4 ماه اخیر و با تعریف و تمجید های دوست و آشناها حجم نقدینگی جدید و زیادی رو به بورس اوردن همه میرن تو صف فروش و این قضیه خودش نزول و سقوط رو تشدید میکنه.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
خدا وکیلی شانس را ببین، تمام سهم ها -5 هستند. یعنی مثلا -2 هم نیستند که آدم کمی دلش خوش باشد. من در کل آدم بدشانسی هستم. #شپترو خریدم با دید بلند مدتی بعد از مدت ها اذیت کردن تا آمد به ما سود بدهد به حالت تعلیق درآمد. حفارس را هم با همین دیدگاه خریدم. خبر قراردادش با شرکت های چینی امروز روی کدال رفت. خوب شد بسته شد وگرنه اگر بهترین خبر دنیا هم برای #حفارس می آمد در این بازار یک منفی 5 زیبا می خورد.

آقا تو را خدا یک نگاهی به #نوری بیاندازید. کم مانده صف فروش شود :confused:

به سلامتی #وبصادر و #وتجارت هم به صف فروش رسید :general509: چقدر از دوستان می گفتند بعد از مدت ها اذیت کردن این دو سهم دیگر یواش یواش نوبت رشدشان شده است. می گفتند اگر یک روز بازار بریزد این دو سهم آبروی بازارند :D

در این هاگیر واگیر یک نگاهی به نماد #کالا بیاندازید. به نظرم ارزش خرید را دارد (البته نه در این بازار).

@091209130914 خوب شد #کگل بسته شد. کاشکی تا هفته آینده هم بسته بماند. اما همش تقصیر این مفید است. به قصد نوسان گیری وارد سه سهام #خودرو #کگل و #ونوین شده بودم. راستی کندل های #ونوین هم فرق داشت. به نظرم اصلا دیگر نباید نوسان گرفت. سامانه ها با هم فرق دارند. مفید هم آن مشکل را درست نکرد. خدا لعنتشان کند.

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
خدا وکیلی شانس را ببین، تمام سهم ها -5 هستند. یعنی مثلا -2 هم نیستند که آدم کمی دلش خوش باشد. من در کل آدم بدشانسی هستم. #شپترو خریدم با دید بلند مدتی بعد از مدت ها اذیت کردن تا آمد به ما سود بدهد به حالت تعلیق درآمد. حفارس را هم با همین دیدگاه خریدم. خبر قراردادش با شرکت های چینی امروز روی کدال رفت. خوب شد بسته شد وگرنه اگر بهترین خبر دنیا هم برای #حفارس می آمد در این بازار یک منفی 5 زیبا می خورد.

آقا تو را خدا یک نگاهی به #نوری بیاندازید. کم مانده صف فروش شود :confused:

به سلامتی #وبصادر و #وتجارت هم به صف فروش رسید :general509: چقدر از دوستان می گفتند بعد از مدت ها اذیت کردن این دو سهم دیگر یواش یواش نوبت رشدشان شده است. می گفتند اگر یک روز بازار بریزد این دو سهم آبروی بازارند :D

در این هاگیر واگیر یک نگاهی به نماد #کالا بیاندازید. به نظرم ارزش خرید را دارد (البته نه در این بازار).

@091209130914 خوب شد #کگل بسته شد. کاشکی تا هفته آینده هم بسته بماند. اما همش تقصیر این مفید است. به قصد نوسان گیری وارد سه سهام #خودرو #کگل و #ونوین شده بودم. راستی کندل های #ونوین هم فرق داشت. به نظرم اصلا دیگر نباید نوسان گرفت. سامانه ها با هم فرق دارند. مفید هم آن مشکل را درست نکرد. خدا لعنتشان کند.

داداش بد شانسی نیست امروز همه دارن منفی میخورن
در مورد نوری هم کجا صف فروش !؟ من سقف قیمت رو زدم از 2 ساعت پیش نوبتم نشده برای خریدش !

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
@forsoh
نوسان گیری از خودرو ؟! عجب شجاعتی داری ؟! بنظر من ریسک خیلی بزرگیه .
کالا هم بنظرم سهم خوبیه ولی برای بلند مدت مناسب هست .

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
داداش بد شانسی نیست امروز همه دارن منفی میخورن
در مورد نوری هم کجا صف فروش !؟ من سقف قیمت رو زدم از 2 ساعت پیش نوبتم نشده برای خریدش !

اطلاعیه اومده نوری از ساعت 12:30 تا 12:45 معامله میشه . الان فقط میشه سفارش ثبت کرد .

بالا