برگزیده های پرشین تولز

مرجع سوالات پستی - گمرکی

پست از آمریکا به ایران چقدر طول میکشه تا برسه؟

• کمتر از 10 روز

Votes: 24 11.2%
  • بین 10 تا 20 روز

Votes: 38 17.8%
  • بین 20 تا 30 روز

Votes: 61 28.5%
  • بالای 30 روز

Votes: 91 42.5%

• Total voters
    214

akalove

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام خدمت دوستان عزیز
یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
من برای مصرف شخصی میخواستم دوتا دستگاه تاتو بهمراه رنگ از کشور روسیه خرید و وارد کنم میخواستم ببینم برام مشکل پیش نمیاد تو فرودگاه؟

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
سلام خدمت دوستان عزیز
یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
من برای مصرف شخصی میخواستم دوتا دستگاه تاتو بهمراه رنگ از کشور روسیه خرید و وارد کنم میخواستم ببینم برام مشکل پیش نمیاد تو فرودگاه؟
من 2 سال پیش دستگاه تتو از aliexpress گرفتم اجازه ترخیص ندادن الانو نمیدونم

avands

Registered User
لایک‌ها
108
سلام دوستان بسته ی من الان بیشتر از ۱۸ روز هست که وارد گمرک شده ولی در همون وضعیت مانده. همیشه ۲.۳ روزه ترخیص میشد. کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه؟
RU400215943NL

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

daryagame

Registered User
لایک‌ها
91
سلام دوستان بسته ی من الان بیشتر از ۱۸ روز هست که وارد گمرک شده ولی در همون وضعیت مانده. همیشه ۲.۳ روزه ترخیص میشد. کسی از دوستان میتونه راهنمایی کنه؟
RU400215943NL

اطلاعات دقیق ذکر نشده. از چه طریقی ارسال شده؟
اگر محتوی خارج از استاندارد سیستمی گمرک باشه خودتون باید برید ترخیص کنید که معمولا سند بار چند روز بعد از رسیدن به ایران برای شخص ارسال میشه.

avands

Registered User
لایک‌ها
108
اطلاعات دقیق ذکر نشده. از چه طریقی ارسال شده؟
اگر محتوی خارج از استاندارد سیستمی گمرک باشه خودتون باید برید ترخیص کنید که معمولا سند بار چند روز بعد از رسیدن به ایران برای شخص ارسال میشه.
از طریق پست هلند. چندین بار اینجوری ارسال شده مشکلی نبوده. ارزشش ۶۰ دلاره و چیزای معمولی مانند پنبه و قاب موبایل ۲ عدد. ممکنه به خاطر مساعل کرونا باشه تاخییر؟ چون سایت خرید من fasttech هست که سایت چینیه

daryagame

Registered User
لایک‌ها
91
از طریق پست هلند. چندین بار اینجوری ارسال شده مشکلی نبوده. ارزشش ۶۰ دلاره و چیزای معمولی مانند پنبه و قاب موبایل ۲ عدد. ممکنه به خاطر مساعل کرونا باشه تاخییر؟ چون سایت خرید من fasttech هست که سایت چینیه

کرونا رو نمیدونم چون این چند روزه نرفتم گمرک. در واقع از اول سال نرفتم گمرک خدا رو شکر :D
به نظرم از طریق پست پیگیر باش. داخل سیستمشون که زده ارسال شده به شهر شما.

daryagame

Registered User
لایک‌ها
91
و یک مورد دیگه که یادم رفت از اونجایی که احتمالش هست سیستم اینها اپدیت نباشه سریعتر پیگیری کن که یک موقع داخل گمرک نبوده باشه و هنگام ترخیص به خاطر یک بار ۶۰ دلاری N تومان ازت هزینه انبارداری و این چرت و پرت ها رو نگیرن. (البته بیشتر برای اکسپرس ها اتفاق میفته.)
باز بعید میدونم و فکر میکنم دست خود پست باشه و با یه پیگیری بگیریش.

avands

Registered User
لایک‌ها
108
کرونا رو نمیدونم چون این چند روزه نرفتم گمرک. در واقع از اول سال نرفتم گمرک خدا رو شکر :D
به نظرم از طریق پست پیگیر باش. داخل سیستمشون که زده ارسال شده به شهر شما.
ممنونم دوست عزیز. اخرین اپدیت زده تهران که میشه همون گمرک فرودگاه امام؟ اخه از اونجا باید ارسال شه کرج.
طریقه پیگیری رو امکانش هست بهم توضیح بدین؟

daryagame

Registered User
لایک‌ها
91
ممنونم دوست عزیز. اخرین اپدیت زده تهران که میشه همون گمرک فرودگاه امام؟ اخه از اونجا باید ارسال شه کرج.
طریقه پیگیری رو امکانش هست بهم توضیح بدین؟

شما اول از پست پیگیری کن. حضوری برین پست مرکزی کرج (تلفنی شاید یکم داستان باشه)
برین پست اگر مشکل از سمت گمرک باشه سند و مدارک مربوطه بار رو میدن بهتون که برین گمرک امام.

vayu

Registered User
لایک‌ها
645
سلام
من یه خرید داشتم که اومده گمرک لشکر، حالا میگن غیر مجازه! و باید برگشت بخوره. حالا اگه برگشت بخوره من کلا پولم میپره
موندم چیکار کنم دوستان کاری نمیشه کرد؟

daryagame

Registered User
لایک‌ها
91
سلام
من یه خرید داشتم که اومده گمرک لشکر، حالا میگن غیر مجازه! و باید برگشت بخوره. حالا اگه برگشت بخوره من کلا پولم میپره
موندم چیکار کنم دوستان کاری نمیشه کرد؟
اگر گفتن غیرمجازه و برگشت بخوره که باید کلاهت رو بندازی هوا رفیق! برگشت بخوره پولت رو از فروشنده بگیر.
گاها بارها توقیف میشه هیچ جوره هم دیگه برات پول نمیشه.

اما طبق یکبار تجربه میگم معمولا دوستان اونجا چند ماه یکبار عوض میشه سمت هاشون و از اون بخش میرن. میتونی صبر کنی طرفی که گیر داده بره و بری سراغ مسئول جدید. صرفا تیری هست در تاریکی.

البته همه اینها در صورتیه که واقعا بارت مشکل نداشته باشه ها. اگر چیز مشکل دار آوردی بذار برگشت بخوره و داستان ریفاند.

vayu

Registered User
لایک‌ها
645
اگر گفتن غیرمجازه و برگشت بخوره که باید کلاهت رو بندازی هوا رفیق! برگشت بخوره پولت رو از فروشنده بگیر.
گاها بارها توقیف میشه هیچ جوره هم دیگه برات پول نمیشه.

اما طبق یکبار تجربه میگم معمولا دوستان اونجا چند ماه یکبار عوض میشه سمت هاشون و از اون بخش میرن. میتونی صبر کنی طرفی که گیر داده بره و بری سراغ مسئول جدید. صرفا تیری هست در تاریکی.

البته همه اینها در صورتیه که واقعا بارت مشکل نداشته باشه ها. اگر چیز مشکل دار آوردی بذار برگشت بخوره و داستان ریفاند.
:(اگه پولم برمیگشت خوب بود که! خریدم با واسطه بوده و احتمال بسیار زیاد پولی دستمو نمیگیره
می خواستم فردا برم پیگیری کنم برم برای مجوزنمی دونم چیکار کنم!

daryagame

Registered User
لایک‌ها
91
چون نگفتین چی آوردین کلی میگم.
گاها بعضی محصولات که گمرک گیر میده رو، شرکتهایی که مجوز دارن میتونن براتون درش بیارن.
مثل لوازم آرایشی یا کواد کوپتر که نمونه اش داخل همین تاپیک زیاد بوده.

یه چیز دیگه که به ذهنم میرسه هم این هست که با ارزیاب رایزنی کنید.
من دفترچه خاطرات آورده بودم یعنی عملا هیچ متنی داخلش نبود به من میگفتن برو مجوز ارشاد بگیر! با کلی دعوا آوردمش سر بار و نشونش دادم که اصلا متن نداره. یعنی خیلی وقتها از سر نادونی یه چیزی رو میگن یا درخواست مجوز میکنن.

vayu

Registered User
لایک‌ها
645
چون نگفتین چی آوردین کلی میگم.
گاها بعضی محصولات که گمرک گیر میده رو، شرکتهایی که مجوز دارن میتونن براتون درش بیارن.
مثل لوازم آرایشی یا کواد کوپتر که نمونه اش داخل همین تاپیک زیاد بوده.

یه چیز دیگه که به ذهنم میرسه هم این هست که با ارزیاب رایزنی کنید.
من دفترچه خاطرات آورده بودم یعنی عملا هیچ متنی داخلش نبود به من میگفتن برو مجوز ارشاد بگیر! با کلی دعوا آوردمش سر بار و نشونش دادم که اصلا متن نداره. یعنی خیلی وقتها از سر نادونی یه چیزی رو میگن یا درخواست مجوز میکنن.
ممنون از راهنمای هاتون، موندم چیکار کنم گفتم حتی برم دنبال مجوز بهتر از این که هیچ کاری نکنم اما باز می ترسم اوضاع بدتر بشه :(

daryagame

Registered User
لایک‌ها
91
ممنون از راهنمای هاتون، موندم چیکار کنم گفتم حتی برم دنبال مجوز بهتر از این که هیچ کاری نکنم اما باز می ترسم اوضاع بدتر بشه :(
خواهش میکنم. داخل خصوصی پاسختون رو دادم و امیدوارم که مشکلتون حل بشه.

poorya_2

Registered User
لایک‌ها
1,014
درود

یک بسته پستی واسم فرستادن از 20 اسفند تا الان به دستم نرسیده (مبدا ساری ، مقصد شهرکرد) ، پیگیری هم کردم یه نفر میگه توی تجزیه مبادلات لشگر تهران گیر کرده ، بعد زنگ زدم به همین مرکز اونا میگن اصلا این بسته نرسیده بعد چند تا شکایت ثبت کردم همه جوابا تکراری ، فقط یه نفر گفت چون 20 روز گذشته بهتره درخواست غرامت کنید

با این شرایط فکر کنم بسته من مفقود شده به حساب میاد ؟

کسی از دوستان تجربه مشابه داره که بتونم از راهنمایی هاش استفاده کنم ؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,306
درود

یک بسته پستی واسم فرستادن از 20 اسفند تا الان به دستم نرسیده (مبدا ساری ، مقصد شهرکرد) ، پیگیری هم کردم یه نفر میگه توی تجزیه مبادلات لشگر تهران گیر کرده ، بعد زنگ زدم به همین مرکز اونا میگن اصلا این بسته نرسیده بعد چند تا شکایت ثبت کردم همه جوابا تکراری ، فقط یه نفر گفت چون 20 روز گذشته بهتره درخواست غرامت کنید

با این شرایط فکر کنم بسته من مفقود شده به حساب میاد ؟

کسی از دوستان تجربه مشابه داره که بتونم از راهنمایی هاش استفاده کنم ؟

منم دقیقا پارسال همین زمان برام بسته فرستاده بودن از تهران به کرج که بعد از عید و 13 ام رسید دستم
یکسری بسته ها میره توی باجه معطله هر استان و معمولا اگر کسی پیگیری نکنه همون جا میمونه تا مدت زیادی تا برگشت بزنن . به نظر من به پست استان خودتون مراجعه کنید ببینید بسته اونجا هست یا نه

poorya_2

Registered User
لایک‌ها
1,014
منم دقیقا پارسال همین زمان برام بسته فرستاده بودن از تهران به کرج که بعد از عید و 13 ام رسید دستم
یکسری بسته ها میره توی باجه معطله هر استان و معمولا اگر کسی پیگیری نکنه همون جا میمونه تا مدت زیادی تا برگشت بزنن . به نظر من به پست استان خودتون مراجعه کنید ببینید بسته اونجا هست یا نه

توی شهر ما اگه وارد شده بود پستچی منطقه منو میشناسه حتما واسم میاورد

امروز از صبح که دوباره پیگیری کردم ، گفتن اصلا توی تجزیه مبادلات لشگر تهران وارد نشده و مثل اینکه مفقود شده

فرستنده درخواست غرامت کرده ، حالا تا مراحل بعد ببینیم چی پیش بیاد

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,306
توی شهر ما اگه وارد شده بود پستچی منطقه منو میشناسه حتما واسم میاورد

امروز از صبح که دوباره پیگیری کردم ، گفتن اصلا توی تجزیه مبادلات لشگر تهران وارد نشده و مثل اینکه مفقود شده

فرستنده درخواست غرامت کرده ، حالا تا مراحل بعد ببینیم چی پیش بیاد

امیدوارم مشکلتون سریع تر حل بشه
یه موردی هم که ما داشتیم چند بار این بوده که برچسب بارکدی که خود پست میزنه روی بسته از بین رفته بود و ما 3 کارتن برای مشتری ارسال کردیم و 2 کارتن رسیده بود دستش و 1 کارتن بلاتکلیف توی باجه معطله مونده بود با اینکه آدرس فرستنده و گیرنده مشخص بود نیاورده بودن بدن و خود مشتری رفته بود بسته رو توی پست پیدا کرده بود

بالا