برگزیده های پرشین تولز

آموزش کار با صرافی bitmex

وضعیت
موضوع بسته شده است.

AloneKing

Registered User
لایک‌ها
996
سلام دوستان ، خسته نباشید . تو این تاپیک قصد دارم بهتون روش کار با صرافی بیتمکس که یکی از بهترین صرافی ها برای به سود رسیدن هست رو بهتون آموزش بدم . دلیل اینکه گفتم یکی از بهترین صرافی ها برای به سود رسیدنه اینه که توی این صرافی میتونیم از اهرم یا leverage استفاده کنیم.البته باید در نظر داشت که هرچی سود بیشتر باشه به طبع اون در طرف مقابل ، اگر ضرر کنید هم ضرر بیشتری میشه. اما اگه به دانش تکنیکال خودتون ایمان دارید میتونید به عنوان یه منبع درآمد خوب به این صرافی نگاه کنید.
*توجه* : حتما برای ثبت نام و لاگین در این سایت از v*p*n استفاده کنید ( ترجیحا آلمان ) چون این سایت با ایران کار نمیکنه. اما لازم نیست نگران باشید . اگر یه وقت حواستون نبود و با آیپی ایران لاگین شدین ، بیتمکس بهتون پیامی به شکل زیر میده و شما یک هفته فرصت دارید پولتونو از حسابتون خارج کنید . بنابراین نگران از دست رفتن سرمایتون نباشید.
biteror.jpg

مرحله ی اول
: ثبت نام
اگر این آموزش به دردتون خورد و دوست داشتید میتونید از طریق لینک رفرال بنده عضو بشید :
https://www.bitmex.com/register/yh2EL1

مرحله ی دوم : آشنایی با اصطلاحات

در ابتدا نیازه چندتا از اصطلاحات مربوط به این صرافی رو براتون توضیح بدم.
1- لیکوئید : صفر شدن تمام موجودی شما
2- اهرم leverage : به این معناست که شما n برابر سود یا ضرر میکنید. بطور مثال اگر شما از اهرم 10x استفاده کنید ، اگر ارز مورد نظر یک درصد در راستای پیشبینی شما پیش بره ، شما 10 درصد سود میکنید ، اگر 2 درصد بره 20درصد سود میکنید و در ضرر هم همینطوره . بهترین لورج که بنده هم از اون استفاده میکنم cross leverage هست. کراس لورج تقریبا همون لورج 100x هست اما تفاوت هایی دارن با هم . اگر شما با لورج 100x کار کنید بیت میتونه با یه نوسان کم کل سرمایتونو لیکوئید کنه ، اما در کراس لورج وقتی شما قسمتی از سرمایه رو وارد پوزیشن میکنید ، از باقی سرمایه بعنوان پشتیبان پوزیشنتون استفاده میکنه و این باعث میشه قیمت لیکوئید با قیمت بازکردن پوزیشنتون فاصله بگیره . پیشنهاد من اینه که برای هر پوزیشن ، 5 یا حداکثر 10 درصد سرمایتونو وارد کنید و سعی کنید قیمت لیکوئید و قیمت ورودتون به پوزیشن حداقل 1500 تا فاصله داشته باشن تا با یه حرکت ناگهانی بیت لیکوئید نشید .
مرحله ی سوم : بازکردن پوزیشن
برای باز کردن پوزیشن شما با باکس زیر روبرو هستید :
biteror.png
بالای این باکس سه قسمت limit ، market و stop market رو داره که مثل همون بایننسه .

تو قسمت stop market استاپ لاس رو تعیین میکنید .
تو قسمت limit برای قیمت خاصی اوردر میذارید و در قسمت market هم که فقط quantity رو وارد میکنید و سایت قیمت مارکت رو براتون خریداری میکنه . quantity مقدار پولیه که با احتساب وام بیتمکس شما دارید وارد پوزیشن میکنید ، نه خود پول . یعنی وقتی تو کادر quantity شما 1000 دلار وارد میکنید ، 1000 دلار براتون پوزیشن باز نمیشه . ارزش پوزیشنتون زیر باکس های سبز و قرمز در قسمت cost نوشته شده . در واقع جلوی کلمه ی cost نشان دهنده ی تعداد بیت کوینیه که وارد پوزیشن قراره بکنید . این مقدار رو میتونید با کم و زیاد کردن quantity تنظیم کنید.
برای باز کردن پوزیشن با دو گزینه ی : Buy/Long و Sell/Short مواجهید.
وقتی شما buy رو میزنید یعنی پیشبینی میکنید که قیمت بیتکوین بالا میره وبا بالا رفتن قیمت بیت سود میکنید و وقتی sell رو بزنید یعنی پیشبینی میکنید که قیمت بیت پایین میاد و با پایین اومدن قیمت بیت سود میکنید.
خب الان برای مثال تحلیل من اینه که بیت بالا میره ، پس buy رو میزنم. بعد از کلیک روی دکمه ی buy ، باکس زیر باز میشه :
biteror.png
تو این باکس چیزی که مهمه سه گزینه ی آخره. mark price نشون دهنده ی قیمت ورود شما به پوزیشنه . estimated liquidation price نشون دهنده ی قیمتیه که شما توش لیکوئید میشید و گزینه ی آخر فاصله ی قیمت دو گزینه ی فبل رو به دلار و درصد نوشته. در پایان با زدن buy در پایین باکس ، پوزیشن شما فعال میشه.
پایین باکس place order یه باکس هست به شکل زیر :
BBB.png
تو این باکس میزان سود یا ضرر پوزیشنتون بصورت آنلاین نشون داده میشه .
مرحله ی چهارم : بستن پوزیشن
این مرحله هم دقیقا مثل باز کردن پوزیشنه . شما همون مقدار quantity ای که پوزیشن باز کردی تو قسمت quantity میزنی و sell یا buy رو انتخاب میکنی.
**نکته ی مهم ** اگر پوزیشنتونو با buy باز کردید ، برای بستنش باید از sell استفاده کنید و بالعکس.

نکته ی پایانی :
تو این سایت ، طمع کردن یعنی باخت. شما در یه صورت برنده اید و اونم اینه که طمع نداشته باشید . هیچوقت ، تاکید میکنم هیچوقت با بیشتر از 5 درصد سرمایه پوزیشن باز نکنید. اگر مدیریت سرمایه داشته باشید این شمایید که برنده اید .
به نظر من بیتمکس خیلی موقعیت خوبی برای افزایش سرمایست ، به شرط اینکه احتیاط کنید ، استاپ بذارید، مقدار لیکوئیدتون حداقل 1000-1500 تا از پوزیشنتون فاصله داشته باشه و طمع نداشته باشید. به حرف یکسری از افراد گوش نکنید که میگن بیتمکس همش ضرره و این حرفا ، فارکسم لورج داره و کلی آدم دارن ازش سود میگیرن . این افراد مشکلشون اینه که با نابلدی وارد بیتمکس شدن و سرمایشون صفر شده . تو بایننس هم برن مطمئن باشید همینطورین .
بازم هم اگه سوالی بود تو تاپیک بپرسید تا بهتون بگم . تاکید میکنم تو
تاپیک بپرسید، چون ممکنه سوال شما سوال بقیه هم باشه.

Last edited:

AloneKing

Registered User
لایک‌ها
996
برای تمرین این موارد و برای اینکه به خاطر نابلد بودن سرمایتون رو به خطر نندازید میتونید از سایت https://testnet.bitmex.com استفاده کنید که دموی بیتمکسه و مقداری اعتبار بهتون میده که بتونید چم و خم سایتو یاد بگیرید و به قول معروف اوستا بشید

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
392
شما در ماه چقدر سود می گیرید نسبت به سرمایه اولیه؟

AloneKing

Registered User
لایک‌ها
996
شما در ماه چقدر سود می گیرید نسبت به سرمایه اولیه؟
بستگی به بازار داره . تو 6 روز گذشته روی 10 درصد سرمایه برای هرپوزیشن ، جمعا 1200 درصد سود گرفتیم. نسبت به سرمایه اولیه میشه120 درصد

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
ادامه بدید

poverty

Registered User
لایک‌ها
438
پوزیش رو چه زمانی باید ببندی؟مثلا تو اون عکسی که گذاشتید قیمت باید چقدر بره بالا که شما سود کنی؟

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
در كدوم قسمت مشكل داريد؟ بنظرم توضيحات كافي بود براي اينكه كسي كارشو بتونه با بيتمكس شروع كنه

شما اگر برای تاپیک ترتیب و نظمی در نظر گرفتی با همون برو ترتیب برو جلو
من این مسئله لیکوئید شدن رو نمیفهمم کلا یعنی چی مثلا قیمت بیت بره بالا یا پایین چطوری یکی لیکوئید میشه خب مگه نباید کوینش فروش بره توی قیمت بالا

AloneKing

Registered User
لایک‌ها
996
شما اگر برای تاپیک ترتیب و نظمی در نظر گرفتی با همون برو ترتیب برو جلو
من این مسئله لیکوئید شدن رو نمیفهمم کلا یعنی چی مثلا قیمت بیت بره بالا یا پایین چطوری یکی لیکوئید میشه خب مگه نباید کوینش فروش بره توی قیمت بالا
ببینید . مثلا شما روی قیمت 7900 ، لانگ خرید میکنی با لورج کراس . یعنی پیشبینی میکنی که قیمت بیت بره بالا .خب الان بستگی به اینکه چند درصد موجودیتو پوزیشن باز کردی لیکوئیدت قیمتش میاد بالا . مثلا اگه 70 درصد موجودیتو رو پوزیشنت بذاری ، بیت اگه 100 دلار خلاف پیشبینیت حرکت کنه کل سرمایت صفر میشه. یعنی شما پیشبینی کردی از 7900 میره بالا ولی یهو بیت بشه 7800. حالا اگه 3 درصد موجودیتو بذاری رو پوزیشن ، قیمت لیکوئیدت میاد پایین تر . یعنی بیت بیاد رو 6800 لیکوئید میشی. توی شورت هم دقیقا برعکس همینه . برای جلوگیری از لیکوئید شدن باید استاپ لاس بذارید تا اینکه قبل از قیمت لیکوئید ولو با ضرر از پوطیشن خارج بشید

miladsharifitedi

Registered User
لایک‌ها
1,656
مرسی بابت تاپیک
ولی بهتره از v p n استفاده نمکنید و از vps استفاتده کنید
چون ممکنه از همون v p n چند نفر دیگه هم ساتفاده کنن و به همین خاطر بلاک میشید

x23are

Registered User
لایک‌ها
91
در مورد دو گزینه pnl وقتی که پوزیشن باز میکنیم هم توضیح میدین؟

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
لیکوئید یعنی صفر شدن تمام موجودی؟؟؟!!!:confused:

diordior

مدیر بازارچه صوتی وتصویری*فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,432
لیکوئید همون کال مارجین هست؟
cost مگه کارمزد معامله برای بیتمکس نیست؟

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436

سلام
بله یعنی کال مارجین
نه کارمز میشه fee در واقع cost به معنی ارزش مقدار یعنی مقدار پولی که از حساب شما کم میشود بدون در نظر گرفتن لویج مثلا شما 10 دلار با لویج 20x که میشه 200 دلار خریدکرده باشید و داخل کیف پولی شما 30 دلار باشه اینجا cost=10 یعنی از حساب سی دلاری شما ده دلار درگیر معامه میشود و ده دلار کم میشود که برای معامله استفاده شود

دوستان من لویج را فهمیدم اما cross رادرست متوجه نشدم
توی جایی نوشته
cross lev 10% wallet
یعنی کروس اگر مقدار درصد استفاده از والت را نشان دهد پس توی bitmex مثلا این 10 درصد یا 20 درصد از کل ولت را از کجا باید انتخاب کنیم من فقط یک گزینه cross میبینم و بعد 10x که برای leverage هست نه cross
در واقع اگر من بخواهم ده درصد کل ولت را سرمایه گذاری کنم روال انتخاب چطوری هست؟
کسی از دوستان میتواند راهنمایی کند
ممنون

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340

خیر دوست عزیز
متاسفانه استارتر تاپیک که اطلاعات اشتباه میده دلیلشم احتمالا بی دقتی ایشون هست از بقیه دوستان انتظاری نداریم اگه اشتباه کنن
لیکوئید یعنی نقدینگی شما
استارتر گفتن یعنی صفر شدن موجودی!!!
و شما یا سایر دوستان به اشتباه فکر کردید همون کال مارجین هست
خیر
صفر شدن لیکوئید (دارایی نقد) باعث کال مارجین شما میشه
لیکوئید به معنی صفر شدن موجودی نیست ، بلکه صفر شدن لیکوئید باعث کال مارجین میشه

mehrashkan

Registered User
لایک‌ها
2,340
بستگی به بازار داره . تو 6 روز گذشته روی 10 درصد سرمایه برای هرپوزیشن ، جمعا 1200 درصد سود گرفتیم. نسبت به سرمایه اولیه میشه120 درصد
لطف کنید یه استیتمنت از این فعالیتتون ارائه بدید
ممنون

ed2008

Registered User
لایک‌ها
436
خیر دوست عزیز
متاسفانه استارتر تاپیک که اطلاعات اشتباه میده دلیلشم احتمالا بی دقتی ایشون هست از بقیه دوستان انتظاری نداریم اگه اشتباه کنن
لیکوئید یعنی نقدینگی شما
استارتر گفتن یعنی صفر شدن موجودی!!!
و شما یا سایر دوستان به اشتباه فکر کردید همون کال مارجین هست
خیر
صفر شدن لیکوئید (دارایی نقد) باعث کال مارجین شما میشه
لیکوئید به معنی صفر شدن موجودی نیست ، بلکه صفر شدن لیکوئید باعث کال مارجین میشه

سلام مهران جان
ممنون بخاطر راهنمایی
اما فکر کنم این مفهوم دو پهلو هست

liquidation=

تسویه

از بین رفتن

فسخ

نا بودی

حالا اگر فرضا 30 دلار تو حساب هست و 10 دلار پوزیشن گیری شود اگر مقدار به لیکوئید برسه 10 دلار از بین میرود (یک نوع کال مارجین روی این پوزیشن)
درسته که 20 دلار در حساب اصلی باز باقی می ماند
حالا باز اگر کل حساب درگیر پوزیشن گیری شود و قیمت به لیکوئید برسد کل حساب ازبین میرود (کال مارجین کل حساب اصلی )

من اینجوری فهمیدم باز اگر جایی اشکالی هست لطفا دوستان راهنمایی کنند

AloneKing

Registered User
لایک‌ها
996
دوستان عزيز اينجا تاپيك آموزش بيتمكس هست . شما وقتي يك پوزيشن باز ميكنيد قيمت ليكوئيد رو به شما نمايش ميده ، قيمت كه به اونجا برسه همه ي سرمايتون صفر ميشه . تمام

AloneKing

Registered User
لایک‌ها
996
لطف کنید یه استیتمنت از این فعالیتتون ارائه بدید
ممنون
دوست عزيز لطفا تاپيك رو به انحراف نكشيد. بنده به درخواست بعضي از دوستان و عدم وجود تاپيكي راجب كار با بيتمكس اين تاپيك رو ايجاد كردم. اگر شما ميخواين نتيجه ي فعاليت هاي بنده رو ببينيد و كارم رو بررسي كنيد تو كانال تلگرام داخل امضام ميتونيد بررسي كنيد. تو اين تاپيك اگه درتوانتون هست ميتونيد بيتمكس رو آموزش بديد و يا اگر مايليد از اندك سواد من راجب بيتمكس استفاده كنيد.
با تشكر

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا