برگزیده های پرشین تولز

كتابهاي خوبي را كه خوانده ايد معرفي نماييد ( بحث و بررسی )

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
کتاب عطر یا بو نوشته پاتریک سوزکیند هم یکی از کارهای تک جالبی است که ارزش خوندن داره
کتاب در مورد یک فرد نابغه است که بویایی فوق العاده قویی داره ودر زندگی به دنبال بالاترین و خالص ترین بو و عطر دنیاست
کتاب حس معنوی بالایی هم داره:)

از روی این کتاب یه فیلم جذاب هم ساخته شده ...

Perfume%20The%20Story%20of%20a%20Murderer%20(2006).jpg

HappyDreams

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
رستاخیز از تولستوی .خیلی قشنگ بود.یادش بخیر.
rockf.gif
برم دوباره بخونمش

جنگ و صلح بازم تولستوی .به نظر من اینقدری که میگن شاهکارشه جذاب نبود.بود؟

......این دوتا را چند سال پیش خواندم
glassesf.gif

راز داوینچی .که واقعا جذاب بود و البته فیلمش خوب نشد. دیدید که چند وقت بعد از چاپش در ایران توقیف شد.

yujin

Registered User
لایک‌ها
0
از روی این کتاب یه فیلم جذاب هم ساخته شده ...

Perfume%20The%20Story%20of%20a%20Murderer%20(2006).jpg
اوه چه جالب!سال 2006 هم که ساختنش!به نظر خیلی جذاب میاد!جناب اسنیپ خودمون هم که توش بازی میکنه!آخ من فیلم میخوام!جناب دانیل چرا اومدی گفتی!:)شوخی
خیلی دلم میخواد بدونم صحنه های غارشو چطوری در اوردن اون صحنه ها با ید همون بار معنویشو داشته باشه تا فیلم ارزش داشته باشه
happy جان شما رمز داوینچی رو با کدوم مترجم خوندی من که خیلی از ترجمه کتابی که خوندم خوشم نیومد برا همین هر قسمتو چند بار میخوندم تا بفهمم اصلا سر و ته جمله ها کجا هستن!مترجم کتابی که من خوندم نوشین ریشهری بود!

ميهن پرست

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
چند روز پيش تو كتاب فروشي بودم به كتاب دو قرن سكوت برخوردم.گويا دوباره داره چاپ ميشه.اتفاقا همون موقع كتاب دو قرن سكوت خودم كه چاپ هشتم بود همراهم بود.يه چك سريع كه با هم كردم به نظرم فرقي نداشتن.

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
کتاب عطر یا بو نوشته پاتریک سوزکیند هم یکی از کارهای تک جالبی است که ارزش خوندن داره
کتاب در مورد یک فرد نابغه است که بویایی فوق العاده قویی داره ودر زندگی به دنبال بالاترین و خالص ترین بو و عطر دنیاست
کتاب حس معنوی بالایی هم داره:)

سلام...

من البته فقط فیلمش رو دیدم و قضاوت در این موارد از روی فیلم چندان صحیح نیست... ولی برداشت من از این فرد "نابغه" نبود...(البته منظورم قدرت خدادادی بسیار قوی بویایی نیست) بلکه به جز قدرت بویایی این آدم بیشتر 1 فرد دیوانه و جانی بود به نظر من... به هر صورت توجه کنین که برای رسیدن به همون خواسته اش چند نفر انسان بی گناه رو به قتل رسوند...

شما رمز داوینچی رو با کدوم مترجم خوندی من که خیلی از ترجمه کتابی که خوندم خوشم نیومد برا همین هر قسمتو چند بار میخوندم تا بفهمم اصلا سر و ته جمله ها کجا هستن!مترجم کتابی که من خوندم نوشین ریشهری بود!

بهترین مترجم های این کتاب سمیه گنجی و حسین شهرابی هستن... انتشارات زهره....پاورقی های بسیار ارزشمندشون کتاب رو 10 برابر خوانا تر کرده و به فهم مطلب کمک بالایی می کنه...فقط شایع شده بود که چاپهای جدیدترش سانسور شده... که البته شخصا تغییری ندیدم...

کتاب های هری پاتر، که البته به نظرم هندی تموم شد
کتاب زیبای راز داوینچی که فیلمش زیاد خوب نبود
کتاب حشاشین
کتاب سقوط قسطنطنیه ترجمه ی ذبیح ا... منصوری

من که آخر هری پاتر رو دوست داشتم... به نظر من بهترین پایانو داشت... رمز داوینچی و حشاشین هم که خیلی جالب بود...

شاد باشید..

yujin

Registered User
لایک‌ها
0
سلام...

من البته فقط فیلمش رو دیدم و قضاوت در این موارد از روی فیلم چندان صحیح نیست... ولی برداشت من از این فرد "نابغه" نبود...(البته منظورم قدرت خدادادی بسیار قوی بویایی نیست) بلکه به جز قدرت بویایی این آدم بیشتر 1 فرد دیوانه و جانی بود به نظر من... به هر صورت توجه کنین که برای رسیدن به همون خواسته اش چند نفر انسان بی گناه رو به قتل رسوند...

بهترین مترجم های این کتاب سمیه گنجی و حسین شهرابی هستن... انتشارات زهره....پاورقی های بسیار ارزشمندشون کتاب رو 10 برابر خوانا تر کرده و به فهم مطلب کمک بالایی می کنه...فقط شایع شده بود که چاپهای جدیدترش سانسور شده... که البته شخصا تغییری ندیدم...

من که آخر هری پاتر رو دوست داشتم... به نظر من بهترین پایانو داشت... رمز داوینچی و حشاشین هم که خیلی جالب بود...

شاد باشید..
مسلما این ادم یک جانی بود همه نوابغ یه موقع هایی میتونن جانی باشن!
آها پس باید کتاب رمز داوینچی رو با این ترجمه ها میخوندم

yadollahh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
کتاب -البعثه الاسلامیه الی البلاد الافرنجیه- یا به نام دیگر آن کاروان اسلام اثر صادق هدایت
کتابی که علل اصلی مشکلات مردم ایران را در این چند قرن کاملا روشن میکند .مطمئنا هر کس که این کتاب را بخواند به قدرت پیشگویی صادق هدایت از وقایع آینده این کشور و همچنین شناخت کامل او از جامعه ایران آفرین خواهد گفت

HappyDreams

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
اوه چه جالب!سال 2006 هم که ساختنش!به نظر خیلی جذاب میاد!جناب اسنیپ خودمون هم که توش بازی میکنه!آخ من فیلم میخوام!جناب دانیل چرا اومدی گفتی!:)شوخی
خیلی دلم میخواد بدونم صحنه های غارشو چطوری در اوردن اون صحنه ها با ید همون بار معنویشو داشته باشه تا فیلم ارزش داشته باشه
happy جان شما رمز داوینچی رو با کدوم مترجم خوندی من که خیلی از ترجمه کتابی که خوندم خوشم نیومد برا همین هر قسمتو چند بار میخوندم تا بفهمم اصلا سر و ته جمله ها کجا هستن!مترجم کتابی که من خوندم نوشین ریشهری بود!

یوجین جون اگر اشتباه نکنم اونی که من خوندم ترجه :سمیه گنجی و حسین شهرابی بوده.به نام:کد داوینچی

ترجمه کتاب عالی بود به نظر من . کتاب یه مقدار صقیل بود ولی مترجمین تمام نکات مبهم و اسطوره هایی که تا حالا به گوشم من نخورده بودن رو پایین صفحات کامل توضیح داده بودن .خیلی جامع بود.
اولین کتابی بود که منو هیجان زده کرد.اصلا نمی تونستم بزارمش کنار.
با اینکه میگفتن این کتاب بر ضد کلیسا هست ولی بنظرم دن براون خیلی زیبا خیال پردازی کرده بود.
قبل از اینکه فیلم اکران بشه من اینو خوندم و میدونستم که تام هنکس درش بازی خواهد کرد.شاید بخندید ولی تشبیهی که دن براون از شخصیت رابرت لنگدان کرده بود بسیار شبیه هنکس بود و همچنین بزو فاش همون افسره که ژان رنو جای اون بازی کرد .خیلی شبیه بزو فاش کتاب بود.(من تو ذهنم اینا رو جای شخصیتا گذاشته بودم)فیلمش رو هم نصفه دیدم چون اونی نبود که انتظار داشتم .برا همین کامل نگاه نکردم که کتاب خراب نشه تو ذهنم)
meditationf.gif

فرضیه مریم مجدلیه واقعا، واقعا بینظیر بود .

راستی دن بران چند تا کتاب دیگه هم داره شما اونا رو خوندی؟دژ دیجیتالی (۱۹۹۸) - فرشتگان و شیاطین (۲۰۰۰) - نکته فریب (۲۰۰۱) - رمز داوینچی (۲۰۰۳) - کلید سلیمان (۲۰۰۷)

ebook هاشو برات پیدا کردم اگر دوست داشتی دان کن.با ترجمه همونی که من خوندم.
البته بگم از p30 پیدا کردم .
.......off topic
راستی من تازه فهمیدم که یوجین یه اسم ژاپنی به معنای دوسته.خوشکله
heartsmile.gif

yujin

Registered User
لایک‌ها
0
یوجین جون اگر اشتباه نکنم اونی که من خوندم ترجه :سمیه گنجی و حسین شهرابی بوده.به نام:کد داوینچی

ترجمه کتاب عالی بود به نظر من . کتاب یه مقدار صقیل بود ولی مترجمین تمام نکات مبهم و اسطوره هایی که تا حالا به گوشم من نخورده بودن رو پایین صفحات کامل توضیح داده بودن .خیلی جامع بود.
اولین کتابی بود که منو هیجان زده کرد.اصلا نمی تونستم بزارمش کنار.
با اینکه میگفتن این کتاب بر ضد کلیسا هست ولی بنظرم دن براون خیلی زیبا خیال پردازی کرده بود.
قبل از اینکه فیلم اکران بشه من اینو خوندم و میدونستم که تام هنکس درش بازی خواهد کرد.شاید بخندید ولی تشبیهی که دن براون از شخصیت رابرت لنگدان کرده بود بسیار شبیه هنکس بود و همچنین بزو فاش همون افسره که ژان رنو جای اون بازی کرد .خیلی شبیه بزو فاش کتاب بود.(من تو ذهنم اینا رو جای شخصیتا گذاشته بودم)فیلمش رو هم نصفه دیدم چون اونی نبود که انتظار داشتم .برا همین کامل نگاه نکردم که کتاب خراب نشه تو ذهنم)
meditationf.gif

فرضیه مریم مجدلیه واقعا، واقعا بینظیر بود .

راستی دن بران چند تا کتاب دیگه هم داره شما اونا رو خوندی؟دژ دیجیتالی (۱۹۹۸) - فرشتگان و شیاطین (۲۰۰۰) - نکته فریب (۲۰۰۱) - رمز داوینچی (۲۰۰۳) - کلید سلیمان (۲۰۰۷)

ebook هاشو برات پیدا کردم اگر دوست داشتی دان کن.با ترجمه همونی که من خوندم.
البته بگم از p30 پیدا کردم .
.......off topic
راستی من تازه فهمیدم که یوجین یه اسم ژاپنی به معنای دوسته.خوشکله
heartsmile.gif
پس با کد داوینچی خیلی حال کردی !من فیلمشو هنوز ندیدیم ولی دارم میگیرم که ببینم تام هنکس حتما خوبه ولی تا اونجایی که من یادمه اون دختری که تو کتابه موهاش بوره اما دختر تو فیلم موهاش قهوه ایه!
خیلی ممنون از ebook
آره اسم یوجین یه اسم کره ایه ولی احتمالا تو ژاپن هم استفاده میشه!اما من نمیدونستم دقیقا اسمش چه معنی داره خیلی دوست داشتم بدونم
چه معنی خوبیم داره -دوستی:):):):):):):)

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
پس با کد داوینچی خیلی حال کردی !من فیلمشو هنوز ندیدیم ولی دارم میگیرم که ببینم تام هنکس حتما خوبه ولی تا اونجایی که من یادمه اون دختری که تو کتابه موهاش بوره اما دختر تو فیلم موهاش قهوه ایه!
خیلی ممنون از ebook
آره اسم یوجین یه اسم کره ایه ولی احتمالا تو ژاپن هم استفاده میشه!اما من نمیدونستم دقیقا اسمش چه معنی داره خیلی دوست داشتم بدونم
چه معنی خوبیم داره -دوستی:):):):):):):)

اممممم
خيلي نميشه از روي فيلمش در مورد داستانش قضاوت كرد!
در واقع فيلم نتونست عده زيادي از طرفداران كتاب رو راضي كنه!

من هم ترجمه سمیه گنجی و حسین شهرابی را دارم!
و اينكه قرار بود از انتشار مجدد كتاب جلوگيري بشه به خاطر اعتراض ارامنه ايراني!
حتي خبرش هم در تلويزيون ملي اعلام شد اما ظاهرآ خيلي هم كمياب و ناياب نشده

Duke

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
105
سلام...

1 کتاب کلاسیک: آیوانهو ، سر والتر اسکات،تهمینه مظفری ، نشر مرکز....

این هم از اون کتابهاییه که بهتره از دستش ندین،بارها هم فیلم و سریالشو درست کردن... در مورد سلطنت ریچارد شیردل، رابین هود و دارو دسته ی جنگلیش،پرنس جان و صد البته خود آیوانهو هست... توصیفات اسکات از صحنه های نبرد و شوالیگری هم خیلی جالبه...

شاد باشین...

Y@sser

Registered User
لایک‌ها
0
كتاب پرسپوليس نوشته مرجان ساتراپي.:happy:

به زبان انگليسي، بصورت كميك استريپ و سياه و سفيد. در دوجلد

داستان زندگي مرجان كه شاهد قبل از انقلاب، انقلاب و بعد از انقلاب است.

iranrohe

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در این سایت چند کتاب سیاسی برای دانلود قرار داده شده است شامل:

دو کتاب درباره آیت الله ***** ؛ مهدی شمشیری

سونای زعفرانیه (درباره سعید امامی و قتل های زنجیره ای) ؛ علیرضا نوری زاده
ناگفته ها در پرونده ی قتل های زنجیره ای ؛ علیرضا نوری زاده
فلاحیان مردی برای همه فصول جنایت ؛ علیرضا نوری زاده

هنوز در برلن قاضی هست , ترور و دادگاه میکونوس ؛ مهران پاینده
سیستم جنایتکار , اسناد دادگاه میکونوس ؛ مهران پاینده

خاطرات آیت الله منتظری

ماهنامه روزگار نو ؛ علیرضا نوری زاده

لینک :
http://www.freewebtown.com/rasoolane99/sociopolitical.html

golgoli

Registered User
لایک‌ها
13
در این سایت چند کتاب سیاسی برای دانلود قرار داده شده است شامل:

دو کتاب درباره آیت الله ***** ؛ مهدی شمشیری

سونای زعفرانیه (درباره سعید امامی و قتل های زنجیره ای) ؛ علیرضا نوری زاده
ناگفته ها در پرونده ی قتل های زنجیره ای ؛ علیرضا نوری زاده
فلاحیان مردی برای همه فصول جنایت ؛ علیرضا نوری زاده

هنوز در برلن قاضی هست , ترور و دادگاه میکونوس ؛ مهران پاینده
سیستم جنایتکار , اسناد دادگاه میکونوس ؛ مهران پاینده

خاطرات آیت الله منتظری

ماهنامه روزگار نو ؛ علیرضا نوری زاده

لینک :
http://www.freewebtown.com/rasoolane99/sociopolitical.html

اگر کسی این کتابها را خوانده نظری بده بعد هم اینکه آیامی شود به نوری زاده اعتماد کرد و اینکه این همه اطلاعات را چطور بدست آورده

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
البته توجه داشته باشيد که بحث سياسى ممنوعه، دودمان فروم را به باد ندهيد لطفا!

6. بحث در مورد دين، سياست، مذهب، مقدسات و مسایل مربوطه در هر نوع و روش آن (چه موافق و چه مخالف) ، هيچ كمكي در راستاي نيل به اهداف فني سايت ننموده و تحت هیچ شرایطی مجاز نیست.

اگر مايل به بحث در اين رابطه با هم بوديد از طريق پى‌ ام، ايميل، رو در رو، تلفنى، اس ام اس، نامه، يا هر شيوه ى کم خطر و دور از چشم ديگرانى که مى شناسيد لطفا ادامه اش دهيد، مرسى.

DIXIE CHICKS

Registered User
لایک‌ها
661
کتاب موج ها نوشته ویرجینیا وولف ترجمه مهدی غرابی از نشر افق

از کتاب های وولف زیاد خوشم نمی یاد ولی این یکی استثنا هست.
کتاب ساختار کلاسیک نداره.
6 راوی شعر گونه هر یک یه پاراگراف رو تعریف می کنن بی آنکه گفتگویی بین
کاراکتر های کتاب صورت بگیره.
به دوستانی که عادت به خوندن کتاب های ساختار شکن دارن حتما پیشنهاد
می کنم این کتاب رو بخونن.

mohana

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
پنجاه روش عملی مدیتیشن. نویسنده:مارگارت راجرز .مترجم:گیتا شریفی

p30land

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
طرف شب
یا نایت ساید

چاپ نشده ولی ای بوک جلد یک و دوش تو اینترنت هست.

statira

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
وقتی نیچه گریست"
اثر اروین یالوم ، جالبه!
نخوندم اما مي خوام بخونم.اگه زحمتي نداره بيشتر توضيح بدين ...
كلا در باره ي هر كتابي يكم بيشتر توضيح بديد با اين خوب بود و اين قشنگه كه آدم نمي تونه يه كتابو بخونه!

بالا