برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ (مسايل و مشكلات بلاگرها)

shaghayegh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ممنون از راهنماییتون استفاده کردم.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
به نقل از shaghayegh :
ممنون از راهنماییتون استفاده کردم.
خواهش مشكلي داشتيد پرشين تولز با بروبچ حاضر به پاسخ گويي شما عزيزان هستش

shaghayegh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلامي دوباره! من يه سوال ديگه دارم.يه تاپيك بود در مورد فرانت پيج اما پيداش نكردم براي همين با اجازه اينجا مي پرسم.من وقتي مي خوام توي قالب براي بك گراند پيكچر بذارم يه قسمتي از قالب كنار ستون لينكها بدون عكس مي مونه.نمي دونم چرا.منظورم از اين عكسهاست كه تكرار ميشه.حالا نمي دونم مشكل از كجاست.اگر راهنمايي كنيد ممنون ميشم.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
شرمنده درست متوجه سوالتون نشدم.
اگر ميخواهيد عكس تكرار نشه مي توني با استفاده از استايلها اين كار رو بكنيد به صورت زير:
کد:
background:COLOR url('PICTURE URL') no-repeat V_DIR H_DIR;

*COLOR= رنگ مورد علاقه تون
*PIC URL= آدرس عكس
*V_DIR= يكي از جهتهاي top, middle, bottom
*H_DIR=يكي از جهتهاي left, right, center

shaghayegh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
بله حق با شماست خوب توضيح ندادم.1 نمونه درست كردم گذاشتم روي نت كه ببينين.كنار ستون لينكها رو ببينين اونجا عكس بك گراند نيست.چي كار كنم كه اونجا هم باشه؟
اينجا

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
من كه مشكلي در قالب وبلاگ شما نديدم و عكسي هم كه براي پشت زمينه ستون لينكها استفاده كردي هم اينه:
http://sharemation.com/shaghayegh/back1.jpg كه بدون هيچ مشكلي ديده ميشه؟ يه سوال شما از چه Browser ي استفاده ميكنيد؟ چون ورژنها قديمي اينترنت اكسپلورر، نت اسكيپ و .... بعضي از خاصيتهاي استايلها رو نشون نميدن.
بعد اينكه من كه نگاه كردم قالبتون هم زيبا بودش و چند تا مشكل كوچك به نظر من داشت:
1. رنگ متنها اگر تيره باشه خيلي بهتر چشم هم اذيت نميشه.
2. عكس بالايي وبلاگتون ديده نميشه
3. لوگو پرشين تولز هم همينطور
4. نوشته هاتون عنوان نداشت، حالا يا بدون عنوان بودش و يا تگ عنوان رو نذاشتيد.
5.اگر تاريخ را كمي بزرگتر بگيريد بهتر نيست؟
6. خط پاياني (نوشته شده + كامنت) در يك خط نيستند. (99% احتمال ميديم شما فقط كد را كپي كرديد، اگر توجه كنيد در بخش ويرايش قالب در باره تگها نوشته كه چكار مي كنند كه اگر مشكلي در اين رابطه هم داشتي خبر بده)
7. من اكثريت قالبها بلاگر كه ديديم كدها جاوا اسكريپت مربوط به كامنت رو قبل از تگ <body> گذاشتند كه به نظر من اين يه اشتباه هستش و بهتر كه اونو قبل از تگ </head> بايد گذاشته بشه (يعني دو خط بالاتر از حالا)
البته شرمنده كه اينقدر ايراد گرفتم اين نظر من هستش و اين يكي از عادتهاي منه كه هر زماني به يه وبلاگ سرزدم اشكالاتش رو اينطوري مينويسم ..... :);)

shaghayegh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ممنون از دقت و توجهتون.من ايكس پي دارم.اشكالشو نفهميدم از كجاست ولي راه حلشو فهميدم بايد سايز عكس بزرگتر بشه.ايراد هايي هم كه گرفتين بله وارده ولي من اون قالبو با عجله آن لاين ساختم فقط براي اينكه آدرسشو اينجا بذارم اون يه وبلاگ امتحانيه.با اين حال براي كامل كردن همون قالب از پيشنهاداتتون استفاده مي كنم.ممنون :happy:

shaghayegh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
يه چيز ديگه.اين عادت خيلي خوبيه.حفظش كنين.من كه خوشحال ميشم ايراداتم رو بگين چون اكثرشون توي وبلاگ اصليم هم هستن! اما خوب مي خوام كل قالبمو عوض كنم.ببينم با راهنماييهاي قبليتون بالاخره مي تونم اون قالب بلاگرو بيارم تو پرشين يا نه!

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
خوشحالم كه مشكلتون حل شد ولي من كه مشكلي با اون نداشتم
اگه در رابطه با قالب هم مشكلي داشتي بهم خبر بده حتما كمكتون خواهم كرد....
موفق باشيد.

shaghayegh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام و يه سوال ديگه.من يه مشكل دارم توي فرانت پيج كه رنگ تكست رو درست مشخص نمي كنه.يعني من يه رنگ جديد كه بهش ميدم اون همون رنگ قبلي رو اجرا ميكنه.فقط هم براي متن وبلاگ اين مشكل رو داره.مثلا اينجا رو ببينيد.من رنگ تكست رو نارنجي مشخص كردم.توي دو سه تا پست اول درسته و مشكلي نداره اما پستهاي آخر خودش ورداشته متن ها رو سفيد كرده! نمي دونم اشكالش چيه.ممنون ميشم اگر شما ميدونيد راهنمايي كنيد :blush:

shaghayegh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
به نقل از shaghayegh :
سلام و يه سوال ديگه.من يه مشكل دارم توي فرانت پيج كه رنگ تكست رو درست مشخص نمي كنه.يعني من يه رنگ جديد كه بهش ميدم اون همون رنگ قبلي رو اجرا ميكنه.فقط هم براي متن وبلاگ اين مشكل رو داره.مثلا اينجا رو ببينيد.من رنگ تكست رو نارنجي مشخص كردم.توي دو سه تا پست اول درسته و مشكلي نداره اما پستهاي آخر خودش ورداشته متن ها رو سفيد كرده! نمي دونم اشكالش چيه.ممنون ميشم اگر شما ميدونيد راهنمايي كنيد :blush:

يك خصوصيت جالب سوال كردن توي اين فروم اينه كه من هر چي رو اينجا ميپرسم زود خودم جوابشو كشف مي كنم! ممكنه يه هفته روي چيزي فكر كنم ولي عقلم به جايي نرسه بعد تا ميام اينجا ميپرسم يهو مغزم جرقه ميزنه :D
خلاصه اينكه مشكل به سادگي حل شد :blink:

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
خدا رو شكر كه مشكلتون حل شد...
طرح قالبتون هم خيلي جالبه معلومه طراح خوبي هستيد...
موفق باشيد.

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
اوه يه چيز در قالبتون تگ عنوان كه مربوط به بلاگر هستش رو به پرشين بلاگ تغيير دهيد. (در بخش head) بعد اينكه اگر عكس رو براي زمينه بذاري بهتر نميشه؟

shaghayegh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ببخشيد منظورتونو از عكس زمينه نفهميدم.ايرادش رو هم درست مي كنم.از تعريفتونم ممنون. اما من واقعا زياد از اچ تي ام ال و اينا سر در نميارم :ph34r:

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
سه عكسي كه در جدول گذاشتيد (سه عكس گل و درياي سرخ)...
اين حقيقت هستش تعريف نيست شايد در كدنويسي ماهر نباشيد ولي خلاقيت داريد و اين بهترين هستش...
موفق باشيد.

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از shaghayegh :
يك خصوصيت جالب سوال كردن توي اين فروم اينه كه من هر چي رو اينجا ميپرسم زود خودم جوابشو كشف مي كنم! ممكنه يه هفته روي چيزي فكر كنم ولي عقلم به جايي نرسه بعد تا ميام اينجا ميپرسم يهو مغزم جرقه ميزنه :D
خلاصه اينكه مشكل به سادگي حل شد :blink:
البته ايني كه تو ميگي نه اينكه الكي باشه در حقيقت آدم هاي بزرگو اونايي كه راه حل پيدا ميكنن همينگونه حل مسئله ميكنن يعني قبل از هر كاري صورت مسئله رو به دقت بررسي و مكتوب ميكنن و قبل از اينكه اونو حل كنن خود مسئله رو روش بحث ميكنن مثلا اول مشخص ميكنن كه مشكل چيه و قدم به قدم ميرن جلو و جالب اينه كه پيدا كردن جواب ساده ترين بخش اين قضيه اس اگر خواستيد مفصل تر در اين مورد براتون مينويسم :)

Mashaheer

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
علي جان من كاملا باشما موافقم، هر كسي كه رياضي و فيزيك خونده باشه همين نظر شما رو داره...
موفق باشيد.

shaghayegh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
:happy: اينجوري كه شما مي فرماييد ما يه نيوتني, انيشتيني چيزي بوديم و خودمون خبر نداشتيم :lol: مرسي كه آگاهم كردين.برم براي خودم اسفند دود كنم :blush:

shaghayegh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ولي جدا از شوخي كاملا باهاتون موافقم.تا حالا روش فكر نكرده بودم.خود پرسيدن ميتونه آدم رو در پيدا كردن جواب راهنمايي كنه

salehara

Registered User
لایک‌ها
0
بابا چه خبره اينجا! حسابي گرد و خاك كردي ها اينجا شقايق ! آره باحات موافقم خود پرسيدن ميتونه آدم رو در پيدا كردن جواب راهنمايي كنه!

بالا