برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

parsifar

Registered User
لایک‌ها
474
اگه میخوای 10 تومن بدی اون بنده خدا برجی 50 هزار تومن بده، بزاری بانک که بهتره
من خودم مقداری بانک شهر دارم روز شمار ، کوتاه مدت که 18% سالیانه میده

واسه پول شما میشه سالیانه 1.800.000
به عبارتی روزی حدود 4.900 تومن
بدون احتساب تعطیلی های هر ماه (چون روزهای تعطیل رسمی به پول شما سودی تعلق نمیگیره) اگه 28 روز حساب کنیم میشه حدودا برجی 140.000 تومن

پولتو هم هرموقع حال کردی میتونی برداری بزاری

نه عزيز هر يه تومني 50 مي ده يعني 10 ميليون ميشه ماهي 500 هزار تومن
نظرتون چيه؟

Sent from my U9500 using Tapatalk 2

parsifar

Registered User
لایک‌ها
474
بانک بزاری دردسرش کمتره تو این اوضاع
روزشمار 18 الی 19 درصد هم میدن

آخه اون ماهيانه 5 درصد مي ده يعني ميشه 60 درصد ساليانه
دوستان نظر تخصصي ندارن؟:cool:

Sent from my U9500 using Tapatalk 2

elmonex

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
195
بانک سود سالیانه حساب میکنه.
یعنی وقتی بانکی در بهترین شرایط میگه سالیانه 20 درصد یعنی اگر:
10 میلیون داشته باشید = سالیانه 2 میلیون سود = ماهیانه 166000 تومان سود
که البته سود 20 درصد سالیانه رو اکثرا برای سپرده گذاری های میان مدت و طولانی مدت میدن.

سود تو بازار و عرف 3 - 4 درصد ماهیانه است.
حالا که این دوستتون میگن ماهیانه 5 درصد میدن بهتون میشه ماهیانه 500000 سود.
البته یادتون نره که بهرحال وقتی پول میدید دست کسی و از کنترل خودتون خارج میشه ممکنه اتفاقات پیش بینی نشده
بیفته که اگر مشارکت درکار باشه شما باید در سود و زیان شریک باشید.

بودن خیلی ها که چند ماه عین ساعت سود دادن ولی بعدش ندادن ( به دلایل فنی یا حالا هرچی که اسمشو میذارید )

parsifar

Registered User
لایک‌ها
474
بانک سود سالیانه حساب میکنه.
یعنی وقتی بانکی در بهترین شرایط میگه سالیانه 20 درصد یعنی اگر:
10 میلیون داشته باشید = سالیانه 2 میلیون سود = ماهیانه 166000 تومان سود
که البته سود 20 درصد سالیانه رو اکثرا برای سپرده گذاری های میان مدت و طولانی مدت میدن.

سود تو بازار و عرف 3 - 4 درصد ماهیانه است.
حالا که این دوستتون میگن ماهیانه 5 درصد میدن بهتون میشه ماهیانه 500000 سود.
البته یادتون نره که بهرحال وقتی پول میدید دست کسی و از کنترل خودتون خارج میشه ممکنه اتفاقات پیش بینی نشده
بیفته که اگر مشارکت درکار باشه شما باید در سود و زیان شریک باشید.

بودن خیلی ها که چند ماه عین ساعت سود دادن ولی بعدش ندادن ( به دلایل فنی یا حالا هرچی که اسمشو میذارید )

حالا شما شرايط منو داشتين چيکار مي کردين؟
سکه و دلار رو به ريال تبديل مي کردين و به همون طرف مي سپردين ؟ (به فرض اينکه سودش قطعي وپايدار باشه)
يا نگهش مي داشتين تا چند ماه ديگه که ارز لازم شدين استفاده کنيد؟

در ضمن اون سرمايه گذاري مشارکت در کار نيست يعني يه قرارداد مي بنديم و ماهيانه سود به حساب واريز ميشه ايشونم با اون پول کار مي کنه

افتک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
147
در راستای پست قبلی :

تورم بالا بیشترش مصیبته ، ولی در عین حال یک فرصت هم هست . نمیگم آهن بخر بنداز گوشه خونه . اما کشورهایی کخ دائما تورم بالایی دارن جایی خوبی برای سرمایه دار ها هستن . تورم بالا قشر پایین جامعه و حقوق بگیر و بازنشسته رو بدبخت میکنه ، اما فرصت خوبی برای سرمایه های کوچکه . اگر وضع ایران به همین شکل ادامه پیدا کنه طبقه متوسط ایران که از یه جایی حقوق بخور نمیر براشون هر ماه میرسه روز به روز فقیر تر میشن . از طرفی سرمایه دارهایی که کار و کاسبی راه انداختن میتونن دووم بیارن و سود کنن . تو همین گرون شدن دلار چون جنس وارداتی کمتر به صرفه هست ، این کارگاه های دوزندگی و خیاطی که شلوار لی میدوزن به اسم شلوار ترک بهتون میندازن کلی سود کردن . جنس خارجی با دلار 4 برابر شده اما اینا کافیه جنسشون رو 2 برابر کنن که کلی سود کنن . اون وقت بعضی ها فکر میکنن پول تو دلار و سکه خوابیده .

کلاهبرداری که همیشه سود داشته و داره :D. اما همه حاضر نیستن شلوار جین بدوزن و به اسم ترک بندازن به مردم :blush:. اسم واسطه گری توی ایران خیلی بد در رفته ، اما این رو به ضرس قاطع ! میگم ، بالای 80 درصد تولید کننده های ایرانی رسما دزدن !

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
الان میخواستم برم دلارهام رو بفروشم دیدم ارزون شد ! :wacko:
فروش 3595 / خرید 3555

tivait

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
اگر کسی بخواد در بازه های زمانی کوتاه مثلا روزانه یا چند روز یکبار خرید و فروش کنه ( شخصی منظورم هست نه صراف) راه حل چیه که دلار تقلبی بهش ندازن و راحت خرید و فروشش رو انجام بده ؟

افتک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
147
اگر کسی بخواد در بازه های زمانی کوتاه مثلا روزانه یا چند روز یکبار خرید و فروش کنه ( شخصی منظورم هست نه صراف) راه حل چیه که دلار تقلبی بهش ندازن و راحت خرید و فروشش رو انجام بده ؟

دستگاهاش هست که الان باید حدود 800-900 تومن باشه. قلم های تشخیص هم هست که خیلی ارزونتره . اما از همه وسایل بهتر همون لمس دلاره.

عصفور

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
86

3560 :
نرخ معامله شبانه خبر ها حاکی از ادامه روند ریزشی است

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
صرافی طوس به شما سریال دلار و مشخصات دلار رو کامل تو فاکتور هاش داره
دستگاهش تشخیص اتوماتیک مبلغ ، جعلی بودن و سریال رو داره
خودش می گفت 7 8 تومان پول دستگاهه

افتک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
147
صرافی طوس به شما سریال دلار و مشخصات دلار رو کامل تو فاکتور هاش داره
دستگاهش تشخیص اتوماتیک مبلغ ، جعلی بودن و سریال رو داره
خودش می گفت 7 8 تومان پول دستگاهه

آره.جدیدا بیشتر صرافیها همراه فاکتور ،برگه سریال ارز رو هم چاپ میکنن و میدن.آدم میترسه ، حتی شماره سریال ارزی رو هم که میخری با کد ملیت ثبت میشه:D

والا ما یه دستگاه 2-3 سال پیش خریدیم مثل POS فروشگاهه. از اینور دلار رو میدی توش، یه بوق کوتاه میزنه و از اونور میده بیرون. اگر تقلبی باشه ، بوق ممتد میزنه و نمیده بیرون:D. فقط هم برای دلاره ، یورو و سایر ارزها رو نمیگیره. 280 دلار خریدیمش

Love_life

Registered User
لایک‌ها
975
آره.جدیدا بیشتر صرافیها همراه فاکتور ،برگه سریال ارز رو هم چاپ میکنن و میدن.آدم میترسه ، حتی شماره سریال ارزی رو هم که میخری با کد ملیت ثبت میشه:D

والا ما یه دستگاه 2-3 سال پیش خریدیم مثل POS فروشگاهه. از اینور دلار رو میدی توش، یه بوق کوتاه میزنه و از اونور میده بیرون. اگر تقلبی باشه ، بوق ممتد میزنه و نمیده بیرون:D. فقط هم برای دلاره ، یورو و سایر ارزها رو نمیگیره. 280 دلار خریدیمش

این دستگاه جالب بود ، کامل شمارش می کرد
مثلا اگه قاطی هم پول می زاشتی آخر سر مبلغ کل و جزئی رو برات می نوشت
البته شماره سریال ثبت نمی شه با فاکتور ، یا من متوجه نشدم

yank

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
44
داستان نوار 8میلیونی، بگم بگم چیه؟ قضیه داره خوب پیش میره

parsaweb

Registered User
لایک‌ها
7,758
نوسان خیلی زیاد شده در عرض نیم ساعت 25 تومن بالا پایین میشه !

e h s a n

Registered User
لایک‌ها
702

من مسافرت خارج بودم یه روش خیلی جالب دیدم
کسایی که 100 دلاری میدادن توی فروشگاه IKEA اول دست میکشید برجستگیشو احساس کنه بعد میومد یه ماژیکی اون قسمت عکس نا مرئی میکشید و بعد دلار رو میمالید به یه ورق اگر اون ماژیک رنگش رو به اون کاغذ یا مقوا پس میداد ظاهراً نشونه این بود که اصله یعنی اسکناس دلار ظاهراً قابلیت جذب رنگ کمی داره نمیدونم تا چه حد درست متوجه این قضیه شدم اما کارایی که کرد این بود!
انگار یه همچین چیزی بود:
http://www.itestcash.com/counterfeit-detector-clipped-cap-.html
$US Counterfeit Detector Pen with Clipped Cap

If the mark turns dark brown or black, the bill is probably counterfeit.

افتک

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
147
من مسافرت خارج بودم یه روش خیلی جالب دیدم
کسایی که 100 دلاری میدادن توی فروشگاه IKEA اول دست میکشید برجستگیشو احساس کنه بعد میومد یه ماژیکی اون قسمت عکس نا مرئی میکشید و بعد دلار رو میمالید به یه ورق اگر اون ماژیک رنگش رو به اون کاغذ یا مقوا پس میداد ظاهراً نشونه این بود که اصله یعنی اسکناس دلار ظاهراً قابلیت جذب رنگ کمی داره نمیدونم تا چه حد درست متوجه این قضیه شدم اما کارایی که کرد این بود!
انگار یه همچین چیزی بود:
Dollar Counterfeit Bill checker Pen
$US Counterfeit Detector Pen with Clipped Cap

If the mark turns dark brown or black, the bill is probably counterfeit.

والا چند تا مشخصه امنیتی داره ، جوهر مغناطیسی و اون الیاف داخلش و تصویر محو و اینا که میشه با دستگاه همه اینها رو با دقت خوب آشکار کرد ، اما اگر کسی تجربه داشته باشه ، هیچ مشخصه ای مثل جنس کاغذ اسکناس دلار قابل تشخیص نیست

یورو بر عکس از لمسش اصلا نمیشه فهمید تقلبیه یا نه. اما با چند تا دستگاه ساده الکترونیکی میشه تمام مشخصاتش رو تست کرد. من یه دستگاه خونگی برای خودم درست کردم ، تا حالا که فالت نداده :D

بالا