برگزیده های پرشین تولز

داستان خلاص شدن من از شر "جوش صورت" + درمان نهایی

LambOfChips

Registered User
لایک‌ها
1,757
همه چیپس بسته گی به طرف داره.

یکی غلظت چربی خونش و چربی تو جوش کم ـه یکی زیاد بهترین راه اخته ست و سلام ختم تاپیک با ذکر یک تا چند صلوات

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
سلام
مثل همه کسانی که به سن بلوغ می رسند من هم صورتم پر از جوش شد و البته مثل همه پسر های توی این سن و سال حسابی هم اعصابم به هم ریخت. این جوش ها ، جوش های معمولی بود که روی صورت همه ظاهر می شه.
اما بعد از گذشت چند سال همچنان بعد از هر اصلاح صورت ، جوش ها پدیدار می شدند. جدا از ظاهر بد ، گاهی هم پ.ست صورت حساس می شد و مانع از اصلاح مجدد می شد.
اول نحوه اصلاح رو عوض کردم. از تیغ های 3 تا 100 تومنی تا تیغ های چند ده هزار تومانی ژیلت ، از ماشین اصلاح موزر تا فیلیپس های 9 تیغ یا فیلیپس هایی که خودشون ژل داشتند و ...
انواع و اقسام افتر شیو ها رو هم امتحان کردم. مارک های معروف و ارزون مثل ژیلت و نیوا و ... تا دوکری و ...
راه آخر مراجعه به پزشک بود و فهمیدم فقط یک یا دو دارو برای درمان جوش صورت وجود داره که اثرات بسیار بدی روی کبد داره. تا حدی که باید هر 2 یا 3 ماه آزمایش کبد بدم!این شد که از خیر این هم گذشتم!
اما در نهایت به این نتیجه رسیدم که بهتره همیشه ته ریش داشته باشم تا اینکه ...
یک روز یکی از دوستان خیلی نزدیک :D به من یه ژل داد! ژل خیلی معمولی (که بعدا فهمیدم که قیمتش 500 تومنه :happy:) و البته ایرانی بود.
به من گفت شب اصلاح کن .بعد یک لایه ضخیم از این ژل به صورتت بزن و بعد از اینکه خشک شد ، بخواب!
قیافه من صبح روز بعد دیدنی بود!تمام جوش ها بعد از یک بار مصرف به زیر پوست رفته بود و هیچ اثری از التهاب دیده نمی شد!
صورت من که همیشه بعد از یک اصلاح ساده تا چند روز ملتهب بود ، حالا از قبل از اصلاح هم لطیف تر شده بود.
حالا اگر یک شب قبل یه مهمونی هم صورتم جوش بزنه یک بند انگشت از این ژل روی جوش می زنم و فردا می بینم که اثری از جوش نیست.
دقت کنید که این ژل باید به صورت یه لایه ضخیم روی پوست بشینه .پس در مصرفش صرفه جویی نکنید :p
دیدم حیف هست که دوستان رو در جریان این قضیه قرار ندم تا بلکه شما هم از شر این جوش ها راحت بشید.
این دارو رو داروخانه بدون نسخه هم می دنند
نام دارو هست ژل کلیندامایسین 1% 15 گرم
اگر استفاه کردید نتیجه رو بگید.
با تشکر

خوشحالم که خوب شدی ، اگه از من میپرسیدی زودتر بهت این توصیه رو میکردم چون این دارو هم تنها دارویی بود که جوشهای منو از بین برد .

من هم یه دوستی داشتم دوره دبیرستان که جوشهای خیلی بزرگ و قرمز میزد ... خیلی ضایع بود . خود منم دسته کمی از اون نداشتم یه روز دیدم اصلا جوش توی صورتش نیست التهاب پوست هم از بین رفته بهش گفتم هادی چیکار کردی با جوشها که اونم سریع اسم دارو رو گفت .

ژل کلیندامایسین + مایع اریترومایسین = معجزه !

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
سلام
مثل همه کسانی که به سن بلوغ می رسند من هم صورتم پر از جوش شد و البته مثل همه پسر های توی این سن و سال حسابی هم اعصابم به هم ریخت. این جوش ها ، جوش های معمولی بود که روی صورت همه ظاهر می شه.
اما بعد از گذشت چند سال همچنان بعد از هر اصلاح صورت ، جوش ها پدیدار می شدند. جدا از ظاهر بد ، گاهی هم پ.ست صورت حساس می شد و مانع از اصلاح مجدد می شد.
اول نحوه اصلاح رو عوض کردم. از تیغ های 3 تا 100 تومنی تا تیغ های چند ده هزار تومانی ژیلت ، از ماشین اصلاح موزر تا فیلیپس های 9 تیغ یا فیلیپس هایی که خودشون ژل داشتند و ...
انواع و اقسام افتر شیو ها رو هم امتحان کردم. مارک های معروف و ارزون مثل ژیلت و نیوا و ... تا دوکری و ...
راه آخر مراجعه به پزشک بود و فهمیدم فقط یک یا دو دارو برای درمان جوش صورت وجود داره که اثرات بسیار بدی روی کبد داره. تا حدی که باید هر 2 یا 3 ماه آزمایش کبد بدم!این شد که از خیر این هم گذشتم!
اما در نهایت به این نتیجه رسیدم که بهتره همیشه ته ریش داشته باشم تا اینکه ...
یک روز یکی از دوستان خیلی نزدیک :D به من یه ژل داد! ژل خیلی معمولی (که بعدا فهمیدم که قیمتش 500 تومنه :happy:) و البته ایرانی بود.
به من گفت شب اصلاح کن .بعد یک لایه ضخیم از این ژل به صورتت بزن و بعد از اینکه خشک شد ، بخواب!
قیافه من صبح روز بعد دیدنی بود!تمام جوش ها بعد از یک بار مصرف به زیر پوست رفته بود و هیچ اثری از التهاب دیده نمی شد!
صورت من که همیشه بعد از یک اصلاح ساده تا چند روز ملتهب بود ، حالا از قبل از اصلاح هم لطیف تر شده بود.
حالا اگر یک شب قبل یه مهمونی هم صورتم جوش بزنه یک بند انگشت از این ژل روی جوش می زنم و فردا می بینم که اثری از جوش نیست.
دقت کنید که این ژل باید به صورت یه لایه ضخیم روی پوست بشینه .پس در مصرفش صرفه جویی نکنید :p
دیدم حیف هست که دوستان رو در جریان این قضیه قرار ندم تا بلکه شما هم از شر این جوش ها راحت بشید.
این دارو رو داروخانه بدون نسخه هم می دنند
نام دارو هست ژل کلیندامایسین 1% 15 گرم
اگر استفاه کردید نتیجه رو بگید.
با تشکر

داداش خدا عمرت بده. امتحان میکنم حتما میگم اثرش رو

ghazaghi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
832
آقا دوستاتون مشکل کم پشت شدن مو نداشتن ازین معجزه ها به ما هم معرفی کنید؟ من هنوز 20 سالم نشده موهام داره میریزه :wacko:

دس رو دلم نزا که خـــــــــــــــــــــونه!
من 16 سالمه!
عاقا یکی واسه ریزش مو یه چیزی معرفی کنه ممنون میشم.
من فردا میرم کلیندامایسین+اریترومایسین رو میخرم ببینم چی میشه!
حالا حتما باید شبا قبل از خواب زد؟
ما که اصلاح نمیکنیم چی؟:)
کلیندامایسین+اریترومایسین=؟؟؟؟؟؟

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
من هیچوقت جوش نزندم . نه در دوران بلوغ ، نه اصلاح نه حتی خاک بر سری !

xuvi

Registered User
لایک‌ها
273
این ژل تاثیرش رو پوست چطوره؟
نمیشه که هر روز از این ژل زد رو پوست

برای شست و شوی روزانه پوست صورت چی پیشنهاد میدید؟

پ.ن:
همین جا هم جا داره از استارتر عزیز یک تشکر کنیم که تجربه موفقیت خودش رو با دیگران اشتراک گذاشت
در ایران کمتر شاهد این گونه موارد هستیم

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,718
دمت گرم! فقط یه سوال ، فقط جلوی ریزش مو رو می گیره یا دوباره مو درمیاد؟

ارثی باشه که جلوگیری نداره مگه اینکه ریزشش از چربی و کمبود ویتامین و این چیزا باشه:baaasmile
اگه ارثی نیست زود بجنب تا دیر نشده:wacko:
+البته هورمونی هم میتونه باشه:D

Last edited:

amirsaesh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان میشه بگین این ژل رو چجوری با محلول اریترومایسین استفاده کنیم؟

sabegian

Registered User
لایک‌ها
306
منم جوش زیاد داشتم مخصوصا روی بینیم همیشه سرخ بود هر صابونی بهش میزدم بدتر میشد تا اینکه تو اینترنت خوندم که کسی که پوست چرب داره باید با آب سرد پوستش رو بشوره از اون موقع دیگه هیجوقت پوستمو با آب گرم و ولرم نمیشورم فقط سرد سرد از اون موقع دیگه پوستم خوب شده البته شاید واسه یکی دیگه فرق کنه.

واسه ریزش مو هم شاید باورتون نشه چقدر موی سرم میریخت شامپو سیب بهش میزدم رفتم دکتر یه شامپوی گرون واسم تجویز کرد که اسمش یادم نیست همراه با قرص مولتی ویتامین هیچی خوب نشد بدتر هم شدموی سرم چرب بود خودم شامپوی هدشولدرز مرکبات واسش خریدم توپ شد و دیگه از اون زمان نمیریزه قرص هم نخوردم.

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,490
برای پوست چرب باید چیکار کنم؟

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168

amir.tabatabai

Registered User
لایک‌ها
1,251

omid arianpoor

Registered User
لایک‌ها
4,464
برای از بین بردن لک و خال صورت دارویی نیست؟؟

shadi90

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستانی که از ژل کلیندامایسین استفاده کردین واسه شما هم پوستتون قرمز شد و وقتی ژل را میزدین صورتتون به خارش می افتاد؟ من از بار دوم که ژل را زدم پوستم خارش گرفت قرمز شد پوسته پوسته شد. عایا طبیعیه یا من حساسیت نشون داده پوستم و دیگه نباید بزنم؟

hastina

Registered User
لایک‌ها
230
اینم 5 تا ماسک فوق العاده مفید برای درمان جوش صورت:

بیشتر افراد از جوش‌هایی که بر روی صورتشان وجود دارد بیزارند. دلایل زیادی برای تشکیل آکنه و جوش بر روی صورت وجود دارد که برخی از این دلایل شامل ژنتیک، فاکتورهای محیطی و عدم تعادل هورمون‌هاست. با اینحال اکثریت افراد نمی‌دانند چگونه می‌توان آکنه را به طور موثر درمان کرد. در واقع، استفاده از ماسک‌های طبیعی و خانگی بهترین روش برای درمان آکنه است. این ماسک‌ها از مواد طبیعی تشکیل شده اند و آماده سازی آن‌ها بسیار آسان است.در ادامه مقاله با برخی از این ماسک‌ها آشنا می‌شویم:

ماسک دارچین و عسل:

اگرچه بیشتر افراد از عسل به خاطر چسبناک بودنش استفاده نمی‌کنند اما این ماده خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و می‌تواند میکروب‌ها و باکتری‌های ایجاد کننده آکنه را از بین ببرد. دارچین نیز یک ضد میکروب طبیعی محسوب می‌شود و از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کند.زمانی که این دو ماده با هم ترکیب می‌شوند به درمان موثر آکنه کمک زیادی خواهند کرد.

ابتدا صورت خود را بشویید و خشک کنید. دو قاشق غذاخوری از عسل و یک قاشق چایخوری از دارچین را ترکیب کنید. سپس آن را روی صورت قرار دهید. اجازه دهید این ماسک به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب بشویید.

ماسک سفیده تخم مرغ:

سفیده تخم مرغ به کاهش آکنه کمک می‌کند و جای زخم را نیز از بین می‌برد. همانطور که می‌دانید سفیده تخم مرغ حاوی پروتئین و ویتامین است و به بازسازی پوست کمک خواهد کرد. دو یا سه عدد تخم مرغ بردارید و سفیده آن را جدا کنید. آن را خوب هم بزنید. سپس ترکیب را به مدت یک دقیقه روی پوست خود قرار دهید و با آب بشویید.

ماسک شیر/ماست و عسل:

در حالیکه محصولات لبنی معمولا به عنوان ایجاد کننده آکنه شناخته می‌شوند اما شیر یا ماست می‌تواند باعث درمان آن شود. شیر، پوست را نرم می‌کند و قرمزی آن را برطرف خواهد کرد. همانطور که قبلا هم گفتیم، عسل خاصیت آنتی باکتریایی دارد و باعث کشته شده باکتری‌های موجود بر روی پوست می‌شود.

یک قاشق غذاخوری از شیر یا ماست طبیعی را با یک قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید. این ترکیب را روی پوست بمالید و اجازه دهید خشک شود. بعد از ۱۵ دقیقه صورت خود را بشویید.

ماسک جوی دوسر:

جوی دوسر از سال‌های دور برای درمان انواع مختلفی از بیماری‌های پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا با کاهش التهاب و قرمزی آن باعث نرمی پوست می‌شود. اضافه کردن عسل باعث می‌شود خاصیت آنتی باکتریایی ماسک نیز تامین گردد.

جوی دوسر را بر اساس دستور روی بسته بندی آماده کنید و دو قاشق غذاخوری عسل به آن بیفزایید. آن را روی پوست قرار دهید و بگذارید۲۰ الی ۳۰ دقیقه به همین حالت باقی بماند سپس با آب بشویید.

ماسک عسل و آووکادو:

آووکادو سرشار از ویتامین و مواد معدنی است و می‌تواند برای پوست مفید باشد.ابتدا صورت خود را بشویید و پاک کنید. آووکادو را به صورت خمیر در بیاورید. سپس یک قاشق غذاخوری عسل را به آن بیفزایید. ترکیب آماده شده را روی پوست قرار دهید و بگذارید ۱۵ الی ۲۰ دقیقه روی صورت بماند. سپس با آب بشویید و خشک کنید.

بالا