برگزیده های پرشین تولز

کمک! هارد بالا نمیاد :-(

mostafi

Registered User
لایک‌ها
19
سلام خدمت دوستان

من یه هارد دارم با مشخصات زیر

Internal Hard Disk Drive
Seagate 2TB
ST32000542AS

که گارانتی سازگارش همین 1ماه پیش تموم شده !!!

من چندروز پیش دیدم سیستم که میخواد بیاد بالا این هارد را میگه

Sec Slave Hard Disk: S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace
Press F1 to Resume

دقت نکردم بهش و اف1 زدم رفت ! (حالا تو سایتها میخونم که این خیلی مهمه و باید سریع درستش کرد واگر نه هارد به فنا میره!!!
ohno-smiley02.gif
blinksmiley.gif
wacsmiley.gif
sadsmiley.gif
) کمی کند کار میکرد ولی هنوز کار میکرد! وخب دیگه این اواخر دیدم خیلی سرعتش کم شده و دیگه خیلی سخت باز میکنه و بعضا هنگ میکرد و هارد دیگه بالا نمیومد!

حالا الآن که هارد رامیزنم اگر زحمت بکشه بشناسه باز اون ارور را میده! اف 1 میزنم بره میاد رو ویندوز یه 20 دقیقه علاف میکنه میره تو! تو مای کامپیوتر درایوهاشو نشون میده ولی دسترسی نداری! یعنی حجم و اطلاعاتظو نمیزنه وقتی روش کلیک میکنی اینو میده

مشاهده پیوست 142109

و اطلاعات این هارد برام مهم چون همه مستند هایی است که خودم از اینترنت دانلود کردم و نمونه اش پیدا نمیشه
sadsmiley.gif
wacsmiley.gif
sadsmiley.gif
و هارد 2ترابایت جدید نیز خریدم! ولی دیگه به این هارد دسترسی ندارم که جابه جا کنم اطلاعاتو
sadsmiley.gif

نکات مهم:
1- پاور میکشه و مشکلی نیست!
2- کابلها و مادربرد سالمند ومشکلی نیست!
3- موتور هارد کار میکنه و مشکلی نیست!
4- هارد دارای 2 درایو هست که اولی 30 گیگ و خالیه و بقیش یه درایوه که توش مستننده!
5- هارد را میشناسه و دراویها را میشناسه ولی حجم و اطلاعات را نه!
6- فعلا هارد را کشیدم بیرون و منتظر نظرات دوستان هستم!
wacsmiley.gif
sadsmiley.gif

در مورد ریکاوری و سپردن به بیرونم مشکلی نیست! ولی هزینه خیلی گزاف و بیخودی میگرند که تو کتم نمیره و وسعم هم نمیرسه
sadsmiley.gif

از اساتید فن و برزگواران دانش و فناوری خواهشمندم به طور مشروح و مفصل مرا راهنمایی کنند.

Doom

Registered User
لایک‌ها
789
من تا حالا چندين بار به اين مشکل برخوردم و نتيجه اينکه مشکل سخت افزاريست و هرچه سريعتر بايد ببرى گارانتى. اطلاعاتتم ميتونى روى يه هارد ديگه کپى کنى. متاسفانه تنها راه همينه
البته شايد با تعويض برد مشکل حل شه ولى بعيد مىدونم.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

agarb98

Registered User
لایک‌ها
179
به نظر من ببر سازگار واست ردیف میکنه با هزینه کم .

mostafi

Registered User
لایک‌ها
19
من تا حالا چندين بار به اين مشکل برخوردم و نتيجه اينکه مشکل سخت افزاريست و هرچه سريعتر بايد ببرى گارانتى. اطلاعاتتم ميتونى روى يه هارد ديگه کپى کنى. متاسفانه تنها راه همينه
البته شايد با تعويض برد مشکل حل شه ولى بعيد مىدونم.

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk

خب دوست عزیز بالا نمیاد که من بک آپ بگیرم و فایلها را کپی کنم ! من اول بتونم فایلهاشو کپی کنم بعدش را یه کاری میکنم !

اول دنبال این راهم که خودم کپی کنم بعد هارد را تعمیر کنم و استفاده کنم...

بیرون واسه ریکاوری و اینها پول گزاف و نامردانه ای میگرند!

به نظر من ببر سازگار واست ردیف میکنه با هزینه کم .

دوست عزیز شما در مورد هزینه و خرجش اطلاعاتی دارید؟

بعید میدونم با هرینه کمی درست کنند؟ شما تجربه ای دارید؟

shborbor

Registered User
لایک‌ها
59
وقتی میدی سازگار اول یه فرم بهت میدن که توش مشکل قطعه رو مینویسی و بعد یه جا رو تیک میزنی که بازیابی اطلاعات هم می خوایی یا نه.
بعد چند روز زنگ میزنی بهت میگن که آیا دیتا قابل بازیابیه یا نه و هارد آیا قابل تعمیره یا نه و کسب تکلیف میکنن که چیکار کنن.
10 ماه پیش سازگار یه طرحی رو اجرا کرده بود که ریکاوری برای هارد گارانتی 20 تومن و برای غیر گارانتی 50 تومن. الان نمیدونم چنده.
اگر برد سوخته باشه که دیتا سالمه و برمیگردونن راحت ولی اگر مدیا ی هارد سوخته باشه باید سرجری بشه که خودشون میگفتن حدود 600 تومن حداقل میفته تا اطلاعاتش بازیابی بشه و نمی صرفه.
هارد برد سوخته اصلا شناخته نمیشه و مدیا سوخته (که مال من اینطور بود) 10 دقیقه کار میکرد بعد انگار سیمشو کشیدی از برق خاموش میشد.
فکر نمیکنم برای تشخیص مشکل ازت هزینه بگیرن.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوست عزيز تنها راه اگربخواي خودت اطلاعات ريكاور كني . وصل كردن با تبديل USB هست . ممكنه با تبديل هاردت رو بشناسه

hamid.jahandideh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خدمت دوستان

من یه هارد دارم با مشخصات زیر

Internal Hard Disk Drive
Seagate 2TB
ST32000542AS

که گارانتی سازگارش همین 1ماه پیش تموم شده !!!

من چندروز پیش دیدم سیستم که میخواد بیاد بالا این هارد را میگه

Sec Slave Hard Disk: S.M.A.R.T. Status BAD, Backup and Replace
Press F1 to Resume

دقت نکردم بهش و اف1 زدم رفت ! (حالا تو سایتها میخونم که این خیلی مهمه و باید سریع درستش کرد واگر نه هارد به فنا میره!!!
ohno-smiley02.gif
blinksmiley.gif
wacsmiley.gif
sadsmiley.gif
) کمی کند کار میکرد ولی هنوز کار میکرد! وخب دیگه این اواخر دیدم خیلی سرعتش کم شده و دیگه خیلی سخت باز میکنه و بعضا هنگ میکرد و هارد دیگه بالا نمیومد!

حالا الآن که هارد رامیزنم اگر زحمت بکشه بشناسه باز اون ارور را میده! اف 1 میزنم بره میاد رو ویندوز یه 20 دقیقه علاف میکنه میره تو! تو مای کامپیوتر درایوهاشو نشون میده ولی دسترسی نداری! یعنی حجم و اطلاعاتظو نمیزنه وقتی روش کلیک میکنی اینو میده

مشاهده پیوست 142109

و اطلاعات این هارد برام مهم چون همه مستند هایی است که خودم از اینترنت دانلود کردم و نمونه اش پیدا نمیشه
sadsmiley.gif
wacsmiley.gif
sadsmiley.gif
و هارد 2ترابایت جدید نیز خریدم! ولی دیگه به این هارد دسترسی ندارم که جابه جا کنم اطلاعاتو
sadsmiley.gif

نکات مهم:
1- پاور میکشه و مشکلی نیست!
2- کابلها و مادربرد سالمند ومشکلی نیست!
3- موتور هارد کار میکنه و مشکلی نیست!
4- هارد دارای 2 درایو هست که اولی 30 گیگ و خالیه و بقیش یه درایوه که توش مستننده!
5- هارد را میشناسه و دراویها را میشناسه ولی حجم و اطلاعات را نه!
6- فعلا هارد را کشیدم بیرون و منتظر نظرات دوستان هستم!
wacsmiley.gif
sadsmiley.gif

در مورد ریکاوری و سپردن به بیرونم مشکلی نیست! ولی هزینه خیلی گزاف و بیخودی میگرند که تو کتم نمیره و وسعم هم نمیرسه
sadsmiley.gif

از اساتید فن و برزگواران دانش و فناوری خواهشمندم به طور مشروح و مفصل مرا راهنمایی کنند.

How to Recovery Data of failure Hard Disk that failed by bad sector [ by Hamid Jahandideh ]
this steps tested and i recover data of Maxtor 1TB internal hard disk [ with SATA Data cable , SATA Power Cable ]

Reqirements:
Hardware :
Windows 7 Installation DVD
new good Internal or External Hard Disk
USB to ATA/ATAPI bridge[Scable] or Hard Disk Box [ need if step 1 not work completley ]
another PC Or Laptop [ need if step 1 not work completley ]
Software :
Data Doctor Recovery NTFS 3.0.1.5 [i used it ; you can use other hard disk scanner ]
Steps :
1 : Empty Drive c ( boot drive )
note : do this step 1 if exist any important personal data in drive c ( boot drive)
1.1 : UnPlug failure hard disk(HDD) of computer
1.2 : plug new hard disk( internal or external ) to computer
1.3 : turn on computer
1.4 : put windows 7 installation DVD in DVD Drive
1.5 : if see bios page then plug failure hard disk to computer [ this work for failure hard disk not allow to computer to boot with DVD Drive ]
1.6 : boot computer with windows 7 installation DVD [ to copy data to new hard disk ]
1.7 : in installation page select repair menu [ left bottom corner ]
1.8 : select 2th mrnu
1.9 : select Load Driver
1.10 : press ok
1.11 : in open window you can Move data to new hard drive [ if failure drives not shown in open window so you can unplug and RePlug failure hard disk and press refresh in window ]
note : you can move all data in failure hard disk to new hard disk, if not try again ; if not try agein ..., if not go to step 2
2 : Empty all Drives
2.1 : plug failure hard disk to other computer with USB to ATA/ATAPI bridge
note : plug failure hard disk data cable[SATA or IDE] to other Computer with USB Bridge
note : plug failure hard disk Power cable to failure computer or other input adaptor with input voltage 90v-264v
2.2 : turn on pc
2.3 : after 3 second unplug AC Power cable and usb cable [ or failure hard disk ]
2.4 : wait to loading windows [ i used of Windows 8 ]
2.5 : if windows loaded plug USB cable and wait to installation driver by windows [ max is 1 minute ]
2.6 : open my computer
2.7 : if drives added to my computer and drive size is shown you can move data to another hard disk
note : if in moving time failure hard disk ejected you can unplug and replug hard disk to computer to continue moving data
note : if data completly moved of each drive then use of Disk Management to delete this drive
2.8 : if drives not added to my computer [ ejected ] ; unplug and replug hard disk
2.9.1 : after Replug wait 10 second
2.9.2 : run Data Doctor Recovery NTFS
2.9.3 : select failure hard disk
2.9.4 : select advanced search
2.9.5 : click on next
2.9.6 : if drives shown in list select drive and click on next ; if drives not shown in list then click on serach more partition [ this step for drive not allow to windows to eject failure hard disk ]
note : wait 1 minute if drive shown in my computer and drives full detected you can stop scanning and move your data if not unplug AC Power cable and data cable and Replug those and try again to recognising hard drive by windows

NOTE : also you can use of Linux Mint in USB Flash to Recover your files
boot your computer with USB Flash and copy files to another hard disk

for any question : hamid dot jahandideh at yahoo dot com​

Last edited:

hamid.jahandideh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
این فایل توضیحاته

فایل های ضمیمه

• Recovery Hard Disk Failure by HAMID.txt
    3.3 KB · نمایش ها: 2