برگزیده های پرشین تولز

بررسی مشکلات ADSL - سخت افزاری - نرم افزاری

M_ALI

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان مودم dlink 2640uدارم .به نسخه اخری که ارائه دادن یعنی2.05 اپدیتش کردم.الان بیشتر وقت ها بعد از اینکه ارتباط مودم با شبکه قطع میشه مودم دیگه چراغ اینترنتش روشن نمیشه تا اینکه خاموش روشنش کنم.به نظرتون مشکل چیه؟

ehsan95

Registered User
لایک‌ها
298
سلام دوستان من یه مودم gigatech wr31g دارم
مشکلش اینه که کانفیگ میکنه اما بعد چند دقیقه چراغ ایرنترنت خاموش میشه و باید مودم خاموش روشن بشه دوباره تا برگرده
با حالت bridge مشکلی نیست اما pppoe اینجوریه
من تنظیمات رو اینطوری تایین کردم کجاش اشتباهه ایا؟

البته انو رو همون pppoe گذاشتم

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
کسی نیسسسسسسسسسسسسسسسست؟

یه گزینه ای کم داره تو تصویر سوم. Keep Alive. تست کن ببین اگه Inactivity Timeout رو روی ماکزیمم 4320 ست کنی مشکل حل میشه یا نه، ممکنه که خودش یه عدد پیش فرضی رو استفاده کنه وقتی چیزی تنظیم نکرده باشی براش.

تنظیمات MTU نداره؟ شاید مشکل از اونجا باشه.

یه چیز دیگه، تو بخش Diagnostic یه گزارشی، پیغامی چیزی از خودش در نمیکنه وقتی که اون قطعی بوجود میاد؟ تغییر firmware رو هم یه امتحان بکن اگه مشکل برطرف نشد، شاید نسخه فعلی firmware اش مشکلی داشته باشه.

behzad_vision

Registered User
لایک‌ها
121
دوستان سلام

کسی لینک دانلود Firmware مودمasus am602 رو داره. برای من ماله Software Version: 3-06-06 هست. کسی جدیدتر داره.

hooooooman

Registered User
لایک‌ها
152
با سلام
چطوری میتونم پهنای باند اینترنتمو روی وایرلس مودم adsl کاهش بدم
میخوام سرعت نت روی وایرلس کمتر از لن بشه

با تشکر

click2all

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یک مودم OutDoor ایرانسل دارم که روی حالت روتر تنظیم شده و به یک هاب متصل شده و تعدادی کامپیوتر هم به هاب وصل شدن و دارن از اینترنت استفاده میکنن. روی مودم حالت DHCP فعال هست و کامپیوترها به صورت اتوماتیک آی پی میگیرن .
من بنا به دلایلی میخوام آی پی سیستمها به صورت دستی ست بشه به همین خاطر حالت DHCP رو در مودم غیر فعال کردم و آی پی سیستمها رو به صورت دستی ست کردم با وجود اینکه آی پی ها همه توی یک رنج هستن و شبکه داخلی بین کامپیوترها برقراره ولی اتصال به اینترنت برقرار نمیشه .
در قسمت GetWay کامپیوترها هم آی پی مودم رو قرار دادم .
لطفا اگه کسی میتونه راهنمایی کنه
مدل مودم هم BM8301
با تشکر

Last edited:

52622

Registered User
لایک‌ها
7
با سلام
من و همکارام تو یه محیطی هستیم که هممون یعنی بالای 50 تا کیس بطور همزمان داریم از یه اشتراک اینترنت مخابرات استفاده میکنیم.اینترنتمون هم حتما باید wired باشه .یعنی نمیتونیم از مودم وایرلس استفاده کنیم.
با وجود اینکه همه کیسهامون تنظیمات ای پی شون بصورت اتوماتیک هستش ولی همیشه سیستمهامون مشکل تداخل ای پی دارن.
برای رفع این مشکل چکار میشه کرد؟
نرم افزار خاصی وجود داره؟

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
با سلام
من و همکارام تو یه محیطی هستیم که هممون یعنی بالای 50 تا کیس بطور همزمان داریم از یه اشتراک اینترنت مخابرات استفاده میکنیم.اینترنتمون هم حتما باید wired باشه .یعنی نمیتونیم از مودم وایرلس استفاده کنیم.
با وجود اینکه همه کیسهامون تنظیمات ای پی شون بصورت اتوماتیک هستش ولی همیشه سیستمهامون مشکل تداخل ای پی دارن.
برای رفع این مشکل چکار میشه کرد؟
نرم افزار خاصی وجود داره؟

شاید تنظیمات DHCP در مودم شما مشکلی داره، با آی پی اتوماتیک نباید تداخل IP Conflict داشته باشید. تنظیمات DHCP رو خوب بررسی کنید، محدوده IP ها رو هم از 192.168.1.10 تا 192.168.1.240 تنظیم کنید و Leased Time رو هم 24 ساعت تنظیم کنید.

اگه مشکل تداخل ادامه پیدا کرد، یا IP ها رو دستی تنظیم کنید و یا مودم دیگری تهیه کنید.

Art_d

Registered User
لایک‌ها
25
سلام دوستان
من یکسری مشکل با مودمم که Linksys WAG54G2 هست دارم که ممنون میشم راهنماییم کنین.
اولین مشکلم اینه که من وقتی میخوام از طریق تبلتم که اندریدی هست به اینترنت متصل شم برای چند ثانیه اول که به مودم وصل میشم اینترنت دارم ولی بعد دیگه روی تبلت اینترنت ندارم.عجیب اینه که تا همین دیروز با سا-یفون وصل میشدم و کارم رو میکردم ولی از دیروز دیگه نشد!؟البته این تبلت بدون مشکل به مودم های دیگه وصل میشه و میتونم بدون سا-یفون باهاش کار کنم.
مشکل دومم هم اینه که هر وقت که بخوام از طریق لپ تاپ به اینترنت وصل بشم باید یه بار مودم رو از برق یه دقیقه ی قطع کنم تا بتونم وصل شم.این مشکل برای همه دستگاهایی هست که از طریق وایرلس وصلن به مودم!!!!

ali sam

Registered User
لایک‌ها
29
دوستان مودمم رو اپدیت کنم یا نه؟ tp linl 8951

ali sam

Registered User
لایک‌ها
29
اگه بدون مشکل داره کار میکنه و با امکاناتِ مودمتون مشکلی ندارید، لزومی نداره آپدیتش کنید.
بعضی وقتا چراغ اینترنتم قطع میشه...خونه قبلیم این مشکلو نداشتم..

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
Modulation ارتباطی رو تغییر بده، شاید خط این منزل جدیدتون مشکل نویز داشته باشه. یه مودم از دوستان اگه تونستی بگیر و تست کن با مودم دیگه هم. اسپلیتر سرخط بگزار (کابل جدا برای مودم بکش) و همچنین اطمینان حاصل کن که پریز/دوشاخه ضد برق/صاعقه گیر استفاده نمیکنی. آپدیت Firmware تغییری توی قدرت سیگنال شما و کم کردن قطعی ها نمیتونه داشته باشه.

adnan azizi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
کاربر تازه وارد هستم و با سرچ در اینترنت این سایتو پیدا کردم.یه مشکلی داشتم در استفاده از نت Adsl که چندتا فروم و سایت دیگه مطرح کردم ولی جوابی نگرفتم.راستش من از شبکه و این چیزا زیاد سر در نمیارم ولی یه حدسایی در مورد جواب مشکل میزنم .
مشکل من اینه که بعضی مواقع نتم به کل قطع میشه با اینکه تمام چراغای مودم روشن هست ولی وقتی به network map سر میزنم میبینم که چندتا کامپیوتر به همراه کامپیوتر من وصل هستن به اینترنت من الان عکس میذارم تا دوستان ببینن ! http://up98.ir/uploads/139116739492661.png وقتی network map به این شکل در میاد نمیتونم وصل بشم !! یعنی دارن از نتم استفاده میکنن ؟ من نتم نامحدود هستم و حتی نمیتونم ببینم شارژ نت کم میشه در مواقعی که از نت استفاده نمیکنم یا نه !!
ممنون میشم دوستان یه جواب یا راه حلی بگن ;)

pejii

Registered User
لایک‌ها
724
سلام دوستان
کاربر تازه وارد هستم و با سرچ در اینترنت این سایتو پیدا کردم.یه مشکلی داشتم در استفاده از نت Adsl که چندتا فروم و سایت دیگه مطرح کردم ولی جوابی نگرفتم.راستش من از شبکه و این چیزا زیاد سر در نمیارم ولی یه حدسایی در مورد جواب مشکل میزنم .
مشکل من اینه که بعضی مواقع نتم به کل قطع میشه با اینکه تمام چراغای مودم روشن هست ولی وقتی به network map سر میزنم میبینم که چندتا کامپیوتر به همراه کامپیوتر من وصل هستن به اینترنت من الان عکس میذارم تا دوستان ببینن ! http://up98.ir/uploads/139116739492661.png وقتی network map به این شکل در میاد نمیتونم وصل بشم !! یعنی دارن از نتم استفاده میکنن ؟ من نتم نامحدود هستم و حتی نمیتونم ببینم شارژ نت کم میشه در مواقعی که از نت استفاده نمیکنم یا نه !!
ممنون میشم دوستان یه جواب یا راه حلی بگن ;)
خوب شما از امکاناتِ مودمتون استفاده کنید، ببینید افرادی که از DHCP مودم آی پی گرفتند کی هستند، اگه هیچ کدوم از اون سیستم هایی که تو شبکه شما هستند رو نمیشناسید که حتماً شبکه شما در حال استفاده توسط افراد سود جو هست، شبکه اتان را امنیت گزاری کنید.

مارک و مودل مودمت رو بگو اگه هیچی ازش سر در نیاوردی تا دوستانی که از اون نوع مودم استفاده میکنند راهنمایی بیشتر کنند.

adnan azizi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب شما از امکاناتِ مودمتون استفاده کنید، ببینید افرادی که از DHCP مودم آی پی گرفتند کی هستند، اگه هیچ کدوم از اون سیستم هایی که تو شبکه شما هستند رو نمیشناسید که حتماً شبکه شما در حال استفاده توسط افراد سود جو هست، شبکه اتان را امنیت گزاری کنید.

مارک و مودل مودمت رو بگو اگه هیچی ازش سر در نیاوردی تا دوستانی که از اون نوع مودم استفاده میکنند راهنمایی بیشتر کنند.

تشکر دوست عزیز
کلا این خط اینترنت رو فقط من ازش استفاده میکنم و یه pc بهش وصله و اون دوتا که وصل هستن نمیشناسم.
مودم من مارک TP-link مدلTD-8817
اگه دوستان لطف کنن و بگن چطوری امنیت اینترنتم رو ببرم بالا ممنون میشم.

n954713

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام خسته نباشید

تو را خدا کمکم کنید من چند ساله adslدارم

ولی الان یک ماه که بعضی مواقع بدون اینکه چراغ adsl و internet مودم

خاموش بشه اینترنت میره به حالت limited و سند و ریسیو نداره !!!!!!!

ارتباط من با مودم با وایرلس هست با سیمم امتهان کردم بازم همین مشکل داره کانالا وایرلس را هم تغییر دادم بازم تاثیری نداشت

تنظیمات مودمم تغیر دادم تاثیری نداشت !!!!

به شرکت شاتل زنگ زدم می گه مشکل از طرف ما نیست می تونم بگم با تک تک اپراتوراش حرف زدم ولی هیچ کدام نفهمیدند مشکل از کجاست !!!!

Tp-link و Vodafone با مودم

امتهان کردم باز مشکلم حل نشد با چندتا سیستم دیگه امتهان کردم باز مشکلم حل نشد

تو را خدا کمک کنید :(

owl.city

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
545
سلام دوستان الان نزديك يك ماهه كه چراغ adsl مودمم ببهوا اف ميشه تنظيم خاصي داره؟خسته شدم بس كه قطع سد قبلا اينجور نبود اصلا.ممنون ميشم كمك كنيد

بالا