برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ پزشكي

farzad.sadeshi4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
467
سلام

ببخشید قرص اسنترا 50 برای چی هست ؟

babialex

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
20
برای جلوگیری از سرما خوردن های مداوم چه راهی پیشنهاد میدید ؟

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
دوستان سلام
کرم رژودرم رو کسی استفاده کرده تا حالا؟
واقعا تاثیر داره در لایه برداری پوست و بهبود جای بخیه و..؟

عرفان 13

Registered User
لایک‌ها
3,494
دوستان سلام
کرم رژودرم رو کسی استفاده کرده تا حالا؟
واقعا تاثیر داره در لایه برداری پوست و بهبود جای بخیه و..؟
من خودم استفاده نکردم ولی یکی از اقوام تصادف کرده بود و بدنش و صورتش زیاد زخم داشت . استفاده کرده بود و راضی بود . روی زخمای تازه خیلی خوب و سریع اثر داره اما اینجوری که شنیدم زخمای کهنه تر و جای بخیه قدیمی خیلی باید مصرف بشه تا اثر کنه . که هزینش برابر میشه با لیزر .
من خودم روی صورتم جای بخیه دارم . مال 7_8 سال پیشه . لیزرو ترجیه میدم اما هنوز وقت نکردم :(

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
من خودم استفاده نکردم ولی یکی از اقوام تصادف کرده بود و بدنش و صورتش زیاد زخم داشت . استفاده کرده بود و راضی بود . روی زخمای تازه خیلی خوب و سریع اثر داره اما اینجوری که شنیدم زخمای کهنه تر و جای بخیه قدیمی خیلی باید مصرف بشه تا اثر کنه . که هزینش برابر میشه با لیزر .
من خودم روی صورتم جای بخیه دارم . مال 7_8 سال پیشه . لیزرو ترجیه میدم اما هنوز وقت نکردم :(
ممنون. این کرم لایه بردار هم هست؟

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
بنظرم تا بدنت ضعیف نباشه سرما نمیخوری حتی اگه ویروس سرما خوردگی هم نزدیکت باشه من خودم حتی دوستام موقعی که سرما خورده باشن هم باهاشون روبوسی میکنم سرما هم نمیخورم
احتمالا بدنت ضعیفه و مستعد سرما خوردن
البته حرفهای من هیچ سند علمی نداره فقط تجربه مو گفتم

4058423

Registered User
لایک‌ها
1,875
سلام دوستان . خواهش میکنم یکی منو کمک کنه . چند ماه پیش ناخونم گوشه کرد و چرک کرد و !!! مجبور شدم به جراحی !

جراح قسمتی از ناخون رو از ریشه سوزوند ! ( برداشت ) و گوشت اضافه رو هم برداشت و شصدم شد 50 ! :D

حالا بعد از گذشت حدود 2 ماه از جراحی همراه با رشد ناخونم ریشه هم رشد کرده ! :eek: و چون برای ریشه جای در نظر گرفته نشده ! داره زیر پوست و گوشت رشد میکنه و دوباره درد گرفته و چرک میکنه !

میخوام ببینم دوباره جراحی کنم باز امکان داره 2 ماه دیگه رشد کنه !!! :oops: اینجوری باشه هر 2 ماه باید جراحی کنم که ! :mad:

ممنون میشم دوستان یکی کمکم کنه و بگه باید چیکار کنم .... مرسییییییییی

leily-1993

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
یه سوالی دارم.من از اردیبهشت ماه امسال آمپول سینوویکس تزریق میکنم.دوشنبه هر هفته میرفتم هلال احمر و این آمپول رو تزریق میکردم.الان قراره از 25 اسفند ماه بریم مسافرت تا 15 فروردین و دکتر به من گفته که باید این آمپول رو هم با خودت ببری و اونجا تزریق کنی.ولی چون بردن این آمپول کار سختیه و باید تو جای سرد نگه داشته بشه خانواده ام تصمیم گرفتن که به جای 3 تا آمپول 2 تا ببریم که نگه داریش راحت تر باشه.برای همین زمان تزریق رو عوض کردیم و یک هفته یکشنبه رفتم و زدم و این هفته هم شنبه رفتم...میخواستم از کسانی که در مورد این آمپول اطلاع دارن بپرسم که آیا تغییر دادن زمان تزریق این آمپول عوارضی خواهد داشت یا نه؟!تورو خدا جواب بدین خیلی مهمه..:(

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
سلام
یه سوالی دارم.من از اردیبهشت ماه امسال آمپول سینوویکس تزریق میکنم.دوشنبه هر هفته میرفتم هلال احمر و این آمپول رو تزریق میکردم.الان قراره از 25 اسفند ماه بریم مسافرت تا 15 فروردین و دکتر به من گفته که باید این آمپول رو هم با خودت ببری و اونجا تزریق کنی.ولی چون بردن این آمپول کار سختیه و باید تو جای سرد نگه داشته بشه خانواده ام تصمیم گرفتن که به جای 3 تا آمپول 2 تا ببریم که نگه داریش راحت تر باشه.برای همین زمان تزریق رو عوض کردیم و یک هفته یکشنبه رفتم و زدم و این هفته هم شنبه رفتم...میخواستم از کسانی که در مورد این آمپول اطلاع دارن بپرسم که آیا تغییر دادن زمان تزریق این آمپول عوارضی خواهد داشت یا نه؟!تورو خدا جواب بدین خیلی مهمه..:(
حدیث داریم وقتی 48 ساعت نخوابی و از پای pt تکون نخوری روح موزمار از صفحه کامپیوتر خارج و قسمتی از آنها در بدن شما دمیده میشود .
پس از این اتفاق ، فرد به هر جا بنگرد pt را خواهد دید.
توانایی هایی در این فرد بوجود می آید که در افراد معمولی وجود ندارد . این فرد با نگاه به پست هر کس فارق از اینکه آن کس با چه یوزری پست را زده باشد او را می شناسد .
گاهی فرستنده ی پست اولین پستش را گذاشته گاهی هزارمین .گاهی در پست چیزی نوشته گاهی ننوشته . گاهی آواتار دارد گاهی ندارد . مهم نیست . او دانا و آگاه بر اعمال شماست .
این آیه رو در وصف افرادی با این تونایی خارق العاده گفتن :
و هو یدرکُ الیوزرین و الیوزرین لا یدرکه . هیهات ما عرفناک حق معرفتک .
او همه یوزر ها را میشناسد و یوزر ها او را نمیشناسند . حسرت که ما آن گونه که حقت بود تو را نشناختیم .
من اینجور کسی هستم . و شما هم الهه آتش هستی .
یه بار خودت رو HIV مثبت جا زدی چند روز بعد لو رفتی .
الان خودت رو MS ای جا زدی ؟ خحالت بکش این بیماری ها شوخیشون زیاد قشنگ نیست .

leily-1993

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حدیث داریم وقتی 48 ساعت نخوابی و از پای pt تکون نخوری روح موزمار از صفحه کامپیوتر خارج و قسمتی از آنها در بدن شما دمیده میشود .
پس از این اتفاق ، فرد به هر جا بنگرد pt را خواهد دید.
توانایی هایی در این فرد بوجود می آید که در افراد معمولی وجود ندارد . این فرد با نگاه به پست هر کس فارق از اینکه آن کس با چه یوزری پست را زده باشد او را می شناسد .
گاهی فرستنده ی پست اولین پستش را گذاشته گاهی هزارمین .گاهی در پست چیزی نوشته گاهی ننوشته . گاهی آواتار دارد گاهی ندارد . مهم نیست . او دانا و آگاه بر اعمال شماست .
این آیه رو در وصف افرادی با این تونایی خارق العاده گفتن :
و هو یدرکُ الیوزرین و الیوزرین لا یدرکه . هیهات ما عرفناک حق معرفتک .
او همه یوزر ها را میشناسد و یوزر ها او را نمیشناسند . حسرت که ما آن گونه که حقت بود تو را نشناختیم .
من اینجور کسی هستم . و شما هم الهه آتش هستی .
یه بار خودت رو HIV مثبت جا زدی چند روز بعد لو رفتی .
الان خودت رو MS ای جا زدی ؟ خحالت بکش این بیماری ها شوخیشون زیاد قشنگ نیست .
سلام
ببخشید ولی به نظرم شما منو با کس دیگه ای اشتباه گرفتین...من تا حالا اینچا عضو نبودم و این اولین بارم هست که اینجا اومدم چون این سوال تمام ذهن منو مشغول خودش کرده بود...و اینکه من نگفتم ms دارم!!دکترم به من چیزی نگفته...اولین بار که معاینه ام کرد گفت که علائم رماتیسم هست و خداروشکر زود مراجعه کردیم و دکتر میتونه با قرص و دارو جلوشو بگیره
من نمیدونم شما منو با کی اشتباه گرفتین ولی کار شما و حرفاتون خیلی خیلی منو ناراجت کرد و دلمو شکست...این درست نیست که با احادیث و آیات قرآن شوخی کنید...من آدمی نیستم که بد کسی رو بخوام ولی........................................................برای شما آرزوی سلامتی میکنم.ببخشید که مزاحمتون شدم و فکرتونو خراب کردم.من خیلی اضطراب داشتم و تو هر سایتی که دنبال جواب این سوالم رفتم چیزی پیدا نکردم که یکدفعه اینجا رو دیدم و گفتم خدایا توکل بر تو..ایشالا که اینجا جواب سوالمو بگیرم...ببخشید
حسبی الله و نعم الوکیل

ho3in85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
سلام دوستان . خواهش میکنم یکی منو کمک کنه . چند ماه پیش ناخونم گوشه کرد و چرک کرد و !!! مجبور شدم به جراحی !

جراح قسمتی از ناخون رو از ریشه سوزوند ! ( برداشت ) و گوشت اضافه رو هم برداشت و شصدم شد 50 ! :D

حالا بعد از گذشت حدود 2 ماه از جراحی همراه با رشد ناخونم ریشه هم رشد کرده ! :eek: و چون برای ریشه جای در نظر گرفته نشده ! داره زیر پوست و گوشت رشد میکنه و دوباره درد گرفته و چرک میکنه !

میخوام ببینم دوباره جراحی کنم باز امکان داره 2 ماه دیگه رشد کنه !!! :oops: اینجوری باشه هر 2 ماه باید جراحی کنم که ! :mad:

ممنون میشم دوستان یکی کمکم کنه و بگه باید چیکار کنم .... مرسییییییییی

با سلام

شما در درجه ی اول باید تا حد امکان ناخونتون رو گرد نگیرید (جلوش صاف باشه) و از کفش هایی که نوک باریک دارن استفاده نکنید. بهتره اگر امکان داره اصلا از دمپایی استفاده کنید. با تمام این اوصاف باز هم امکان فرو رفتن وجود داره و باید جراحی بشه هر چند باری که فرو بره تا زمانیکه درست رشد کنه.

ho3in85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
با سلام،
تقویت کلی بدنتون کمک کننده هستش و واقعا اگر ضعیف باشید بیشتر سرما میخورید.
ممکنه که مشکل زمینه ای مثل انحراف بینی یا پولیپ داشته باشید اگر سرما خوردگیهاتو شدید میشه که برای اون باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.
در برخی مطالعات استفاده از ویتامین C و روی در پیشگیری از سرماخوردگی موثر دیده شده.
و در پایان VIVA JUVE.

ho3in85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
مبارکه
میشه بگی چه جوری اخه ما هرچی میخایم ترک کنیم نمیشه
اگر واقعا قصد ترک دارید استفاده از آدامس و پچ های نیکوتین، همچنین بوپروپیون میتونه کمکتون کنه.

moty

Registered User
لایک‌ها
217
اگر واقعا قصد ترک دارید استفاده از آدامس و پچ های نیکوتین، همچنین بوپروپیون میتونه کمکتون کنه.
از اون ورچسبا که استفاده کردم اصلا برای من که هیچ تاثیری نداشت 50-60 هزینشون
ادمسا چین مخصوصه؟اون اخری چی هس ؟

ho3in85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
از اون ورچسبا که استفاده کردم اصلا برای من که هیچ تاثیری نداشت 50-60 هزینشون
ادمسا چین مخصوصه؟اون اخری چی هس ؟
آدامس ها هم مثل برچسب ها نیکوتین بدنتون رو تامین میکنه که وابستگی جسمی اذیتتون نکنه اما در مورد سیگار مثل اعتیاد های دیگه وابستگی اصلی روحی و میل به انجام کار هستش.
بوپروپیون قرصی هستش که از دو هفته قبل از ترک سیگار شروع میکنن. علاقه به سیگار رو کم میکنه. زیر نظر پزشک باید مصرف کنید.

ho3in85

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
این دارو مهار کننده بازجذب سرتونین و اپی نفرینه چجوری روی گیرنده های نیکوتینی تاثیر میذاره؟
روی گیرنده ی نیکوتینی تاثیر نمیذاره و با همون اثر SNRI روی میل فرد اثر میذاره. خط اول در درمان دارویی برای ترک سیگار هستش بعد از اون TCA ها (نورتریپتیلین).

بالا