برگزیده های پرشین تولز

براي ISA راه حل پيدا كنيد

ITC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام مجدد
اميدوارم اين انجمن يه سازمانهي خوبي بشه و سوالات لااقل كلاس بندي بشن
غرض از مزاحمت - اين سوالي هم كه مي خام مطرح كنم تا حالا متاسفانه مطرح نشده
تا حالا هر چي مطلب در مورد ISA2000 بوده يا خيلي پيش پا افتاده بود يا بيشتر به NAT بر مي گشت اما تصور كنيد كه ما يه RAS ياAccess Server داريم كه IP هاي اون VALID هست حالا يه ISA هم داريم كه روي اون هم يهVALID IP گذاشتيم . ميخوايم كه همه اين IPها از ISA بگذرند(يعني كش و فيلتر و ...ISA روي اونها اعمال بشه!!!؟؟؟)
من چند تا روشو تست كردم اما به نظرم اصولي نيست مثلا روي Internal سرورISA هم از Valid IPاستفاده كردم
نظر شما چيه؟

sota

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ITC :
تا حالا هر چي مطلب در مورد ISA2000 بوده يا خيلي ژيش ژا افتاده بود يا بيشتر به NAT بر مي گشت اما تصور كنيد كه ما يه RAS ياAccess Server داريم كه IP هاي اون VALID هست حالا يه ISA هم داريم كه روي اون هم يهVALID IP گذاشتيم . ميخوايم كه همه اين IPها از ISA بگذرند(يعني كش و فيلتر و ...ISA روي اونها اعمال بشه!!!؟؟؟)
من چند تا روشو تست كردم اما به نظرم اصولي نيست مثلا روي Internal سرورISA هم از Valid IPاستفاده كردم
نظر شما چيه؟

خوش اومدین
من هم اینکار رو کردم، ایجاد مشکل نمیکنه و البته یه جورهایی هم چاره ای نداری وقتی کاربر ها Valid IP دارن و باید جفت اینترفیسها Valid IP داشته باشند. مگر اینکه ISA رو در مود کش نصب کنی که فقط یه اینترفیس میخواد. :cool:

ITC

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
ممنون از جوابت
اما اين يك اشكال داره اونم اينكه 2 تا Valid IP الكي بايد روي سرور ISA گير بيفته كه گاهي با كمبود آي پي مواجه مي شيم و دوم اينكه گاهي يك Error عجيب توي Event ها ثبت ميشه
من توي سايت هاي مايكروسافت يا دررابطه با ISA هيچ مطلبي در اين مورد پيدا نكردم
كسي مي دونه مايكروسافت براي اين موضوع چه پيشنهادي داره؟؟؟
ممنون

ssa1357

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا اون error هايي كه ميگي مربوط به ساختار ISA است كه واسه يه Valid IP و يه Invalid IP طراحي شده. البته تو ISA Server 2004 اين مشكل حل شده

amm1356

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقايون با عرض سلام
اين مشكلي كه شما فرموديد قابل حله فقط بايد در قسمت LAT رنج آي پي كه تعريف ميكنيد دقت كنيد كه آي پي كارت شبكه اكسترنال تو اين رنج نباشه مثلا اگه آي پي اينترنال شما 7 و آي پي اكسترنالتون 6 باشه و رنجتون هم تا 128 باشه كافيه كه رنج تعريفي تون از 7 تا مثلا 256 باشه .

brojak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوست عزيز :

به نظر من بيا روي براي اينكه اين كار رو بكني user هاي شما بايد ار سرور ISA بايد رد بشن .
براي اين كار بايد Default Gateway سرور ISA رو cliant ها بدي

بالا