برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان تبریک می گم مثل اینکه تاپیک از مرز 100 هزار بازدید گذشت. برای یک سال افتتاح تعداد بازدید خوبیه تبریک می گم به برو بچس پرشین تولز.

t.m.r.am

Registered User
لایک‌ها
7
قوز قرنیه بیماری هست که پیشرفت میکنه و معمولا تا یک زمانیکه لازم نباشه عملش نمی کنن. فکر میک نم شما بهتره صبر کنید و مرتب (هر 6 ماه یکبار) یک سر برید پیش دکتر. در ضمن اگر امکان داره برید پیش دکتر زارعی.

با سلام قربان این ادرس یا تلفن دکتر زارعی رو دارید در مشهد
با تشکر

ali r29

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
از من میپرسید به دلیل مدیریت بهتر ونک از همه بهتره ولی از نظر دستگاهها نگاه بعد نور بعد ونک و مرکزی و بعد رازی. البته شنیدم رازی یک دستگاه فمتو خریده که خیلی عالیه.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
آقای یاسینی عزیز و دوستان، سلام . شنبه کلینیک نور پیش دکتر میرآفتاب رفتم ابتدا که اپتومتریس دیدن و از 9/10نمره راست را -4.25-0.25*10و چپ را -3.00-0.25*140 نوشت. بعد طبقه بالا منشی دکتر میرآفتاب چون عکس از قرنیه کلینیک نگاه را داشتم فقط خواستند برم پایین و قطره در چشمهام بیاندازم . طبقه پایین یکی از منشیها قطره ای انداخت و خواست 5دقیقه دیگه قطره بعدی را بیندازد در این فاصله دید نزدیک چشمهام از عینکی که داشتم بهتر شد ولی بعد از اینکه قطره بعدی را در چشمهام ریختن و گفتند نیم ساعت باید تحمل کنید،کم کم چشمهام بیحس شدن و بعد تمام بدنم و همینطور قدرت تشخیص زمان و مکان را از دست دادم، انگار بختک روم افتاده باشه. اسم قطر هاش هم Colircusi Ciclopejico بود. خلاصه با همین بی حس و حالی بالا رفتم و بعدکه دکتر با دستگاه دیگه ای دید گفت باید پایین بری و اونجا اپتومتریس دوباره ببینه، پایین پشت دستگاه کامپیوتری تعیین نمره دوباره نشستم و این بار نمره چشم راستم را -3.75 و چپم را -1.75 -0.25*150 نوشته. می خواستم بدونم حکمت این قطره ها و علت این تفاوت نمره ها چیه و برای عمل و بیمه تکمیلی بالاخره کدام یک از این نمره ها ملاک خواهد بود؟ اینها همه در حالی است که من در کلینیک نگاه که چهارشتبه رفتم تنها یکبار قطره ریختن که دکتر مهرآزما با دستگاهی که دکتر میرآفتاب هم در نور با همون دید، ظاهرا شبکیه ام را چک کردن و اپتومتریس بعد از ریختن قطره چشمهام را بررسی و تعیین نمره نکرد و البته چنین قطره هایی در دو مرحله نریختن. نمره ای هم که در نگاه برام تعیین کرده بود دید از 8/10 راست 4.25 و چپم 3 و 0.5 آستیگمات بود. سوال مهمتر بعدیم هم اینه که در هریک از کلینیکهای نگاه، نور و ونک نام سه تن از بهترین و منصف ترین پزشکان متبحر را بفرمایید؟ بسیار ممنونم که نگرانی را ازم دور میکنید.

Last edited:

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
آقای یاسینی عزیز و دوستان، سلام . شنبه کلینیک نور پیش دکتر میرآفتاب رفتم ابتدا که اپتومتریس دیدن و نمره راست را -4.25-0.25*10و چپ را -3-0.25*140 نوشت. بعد طبقه بالا منشی دکتر میرآفتاب چون از قبل عکس از قرنیه داشتم خواستند برم پایین و قطره در چشمهام بیاندازم . طبقه پایین یکی از منشیها قطره ای انداخت و خواست 5دقیقه دیگه قطره بعدی را بیندازد در این فاصله دید نزدیک چشمهام از عینکی که داشتم بهتر شد ولی بعد از اینکه قطره بعدی را در چشمهام ریختن کم کم چشمهام بیحس شدن و بعد تمام بدنم و همینطور قدرت تشخیص زمان و مکان را از دست دادم انگار بختک روم افتاده باشه.اسم قطر هاش هم Colircusi Ciclopejico بود. خلاصه با همین بی حس و حالی بالا رفتم و بعدکه دکتر با دستگاه دیگه ای دید گفت باید پایین بری و اونجا اپتومتریس دوباره ببینه، پایین پشت دستگاه کامپیوتری تعیین نمره دوباره نشستم و این بار نمره چشم راستم را -3.75 و چپم را -1.75 -0.25*150 نوشته می خواستم بدونم علت این تفاوت نمره ها چیه و برای عمل و بیمه تکمیلی بالاخره کدام یک از این نمره ها ملاک خواهد بود؟ سوال بعدیم هم اینه که در هریک از کلینیکهای نگاه، نور و ونک نام سه تن از بهترین و منصف ترین پزشکان متبحر را بفرمایید؟

والا این تناقضات جدیدا داره کمی زیاد میشه. این تفاوت ها معمولا در عدم دقت اپتومتریست ها در زمان اندازیه گیری ناشی میشه. ولی بدونید که معمولا اینها ملاک برای عمل لیزر نیستند و خیلی وقتها بعد از پاکیمتری و ا اسکن و لنزومتری نتیجه بررسی میشه. در مورد دید بهترتون بعد از قطره اول باید بگم دقیقا همینطوریه با باز شدن مردمک و منقبش شدن کره چشم دید کمی افزایش پیدا می کنه که دید رو به طور موقت بهتر میکنه.
در مورد سوال دومتون هم باید بگم
که در نور : دکتر میر آفتاب غلامی نژاد و التبه استاد بزرگ دکتر حسن هاشمی که از همه بهتره.
در ونک : دکتر ها خانلری ، حسنی و خانم دکتر ایرانی که البته هم دکتر متبحری هستند و هم خانم زیبا و مهربانی هستند.
در نگاه : دکتر شکری ، دکتر ربیع و دکتر نوروزی زاده البته اگر دکتر بلالی ایران باشند ایشون یکی از بهترین ها هستند.

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
دوست عزیز تشکر از اینکه سلام من رو به دکتر رسوندید.
prk با لازک به طور کلی متفاوته. PRK عملی قدیمیه که سالها قبل از لیزیک انجام میشد. ولی امروزه با کمک دستگاههای لیزر دوباره داره انجام میشه و بهش میگن Advanced PRK این روش روش جدیدیه و دوران نقاهت خیلی کمتری نسبت به لازک داره و اینطور که از مقاله ها بر میاد نتایجش هم بهتره. اگر دکتر موافقت کرد شاید این روش بهتر باشه.
فمتو همونطور که در پست قبلی گفتم همون لیزیکی هست که برش قرنیه هم با لیزر انجام میهش و قیمت بالاتری داره و بسیار توصه میشه ولی در مقالات نتیجه اون خیلی با لازک فرقی نمی کنه.

قیمت نور به طور کلی از بقیه مراکز بیشتره و اون به خاطر وجود دو دستگاه ویسکس و کنسرتو در اون مرکزه که مراکز دیگه فاقد اون هستند. البته نگاه و رازی هم جدیدا دو دستگاه فمتو از آلکان خریدند .

خواهش میکنم..
البته تو نتیجه ازمایش دکتر میر آفتاب اول فمتو رو نوشتن و بعد prk .. جفتش هم گفت با خودته هر کدوم که میخوای انجام بده اما پیشنهاد اول فمتو .. با توجه به هزینه عمل که زیاده(فمتو) نمیدونم چیکار کنم.. اگر واقعا فرق نمیکنه من همین prk رو انجام بدم.. از طرفی یه بنده خدا اونجا بود.. گفت از استیگمات داری به نفعت هست که فمتو انجام بدی .. دلیل خاصی نگفت.. نظر شما چی هست تو این مورد ؟؟

راستی قابل توجه دوستان عزیز، کسانی که بیمه تکمیلی اونها دانا هست طبق قرار دادی که نور با دانا داره علاوه بر هزینه پوشش بیمه تکمیلی مبلغ 300 هزار تومان هم از هزینه باقی مونده کسر میشه.. نمیدونم چرا اما اونجا این رو به من گفتن

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
خواهش میکنم..
البته تو نتیجه ازمایش دکتر میر آفتاب اول فمتو رو نوشتن و بعد prk .. جفتش هم گفت با خودته هر کدوم که میخوای انجام بده اما پیشنهاد اول فمتو .. با توجه به هزینه عمل که زیاده(فمتو) نمیدونم چیکار کنم.. اگر واقعا فرق نمیکنه من همین prk رو انجام بدم.. از طرفی یه بنده خدا اونجا بود.. گفت از استیگمات داری به نفعت هست که فمتو انجام بدی .. دلیل خاصی نگفت.. نظر شما چی هست تو این مورد ؟؟

راستی قابل توجه دوستان عزیز، کسانی که بیمه تکمیلی اونها دانا هست طبق قرار دادی که نور با دانا داره علاوه بر هزینه پوشش بیمه تکمیلی مبلغ 300 هزار تومان هم از هزینه باقی مونده کسر میشه.. نمیدونم چرا اما اونجا این رو به من گفتن

فمتو در مقایسه با پی ار کی استیگمات بعد از عمل کمتری رو ایجاد میکنه. برای همین بدای چشم های استیگمات دار بیشتر توصیه میشه. البته در مقالات خیلی روی این مورد حرف زده نشده. اگر هزینه براتون خیلی مهمه من فکر میکنم نتیجه پی ار کی مثل فمتو تقریبا باشه.

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
فمتو در مقایسه با پی ار کی استیگمات بعد از عمل کمتری رو ایجاد میکنه. برای همین بدای چشم های استیگمات دار بیشتر توصیه میشه. البته در مقالات خیلی روی این مورد حرف زده نشده. اگر هزینه براتون خیلی مهمه من فکر میکنم نتیجه پی ار کی مثل فمتو تقریبا باشه.

شرمنده به خاطر سوالات زیاد بنده.

متاسفانه چیزی هم که هست دکتر میر آفتاب چندان حوصله جواب دادن نداشتن. در حالی که همه ازمایش ها توسط بخش های دیگه انجام شد و ایشون فقط نتیجه رو نگاه کردند و انتظار داشتم واضح تر و بیشتر جواب میدادند.
دکتر دوست محمدی تو رازی( شعبه گاندی) رو تایید میکنید ؟؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
شرمنده به خاطر سوالات زیاد بنده.

متاسفانه چیزی هم که هست دکتر میر آفتاب چندان حوصله جواب دادن نداشتن. در حالی که همه ازمایش ها توسط بخش های دیگه انجام شد و ایشون فقط نتیجه رو نگاه کردند و انتظار داشتم واضح تر و بیشتر جواب میدادند.
دکتر دوست محمدی تو رازی( شعبه گاندی) رو تایید میکنید ؟؟

والا سر این دکتر های نور خیلی شلوغ شده برای همین کمتر وقت می ذارن.
دکتر دوست محمدی دکتر خیلی خوبیه. هم کارش خیلی خوبه هم آدم خیلی خوبیه. وقت حسابی براتون می ذاره. حتما برید پیشش.من رو به خوبی می شناسه اگر رفتید پیششون سلام من رو برسونید مطمئنم من رو می شناسن ولی اگر یک درصد یادشون نیومد بگید یاسینی سلام رسوند گفت دکتر والا هنوز دستگاه siganture اتون رو به ما خبر ندادید کجا بیایم برای نصب منتظریم. همین که بگید میایم برای نصب.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
Advanced PRK
PRK یک روش قدیمی برای درمان ضعف بینایی است که سالها به عنوان یکی از روشهای درمان دقیق استفاده میشده است. در این روش بر روی قرنیه برشهای کوچکی با نوعی چاقوی جراحی ایجاد می شده است و زمانیکه این برشها جوش می خوردند تحدب قرنیه تغییر می کرد و به این صورت دوربینی یا نزدکی بینی اصلاح می شده است.
این روزها اطلاعات کمی در مورد این عمل در دسترسه. سالهاست که با ورود لیزر به جراحی چشم استفاده از ابزار فلزی برای برش ذره ذره در خال خذف شدن است.

Advanced PRK بسیار شبیه به لازک می باشد لیکن در این جراحی قلپ بسیار نازکی از سطخ قرنیه شامل اندوتلیوم به کمک مالش برداشته میشه. بخش زیرین به کمک لیزر تراشیده میشه دقیقا شبیه به لازک. فرق اصلی در این دو روش برداشت اولیه سطخ بیرونی قرنیست که در لازک با کمک الکل یا ابزار برداشته میشه ولی در پی ارکی با مالش روی قرنیه.

با توجه به عدم وجود فلپ (برداشت بخشی از قرنیه مانند لیزیک) این عمل هم همانند عمل لازک برای قرنیه های نازکتر توصیه میشه. نتیجه عمل تقریبا با لازک برابره و دوران نقاهت هم تقریبا یکی است.

what-is-prk.jpg

دستگاههای عمل PRK معمولا همون دستگاههای لیزری هستند که برای لازک استفاده میشن.

فرق لیزیک و PRK

PRK-vs-LASIK-nj-lasik-nyc.jpg

این لینک به صورت انیمیشن طرز کار PRK رو نشون میده.

ویدیوی طرز کار جراحی PRK

Last edited:

powvex

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
283
من چشمم آستیگمات و نزدیک بینی 1.5 داره،
- تو تهران بهترین جا که قیمت مناسبی بگیره کجاست؟ چه دکتری؟
- چند روز تا بهبودی نسبی طول میکشه و کار کردن با کامپیوتر؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
من چشمم آستیگمات و نزدیک بینی 1.5 داره،
- تو تهران بهترین جا که قیمت مناسبی بگیره کجاست؟ چه دکتری؟
- چند روز تا بهبودی نسبی طول میکشه و کار کردن با کامپیوتر؟

قیمت مناسب به نظرم دکتر شکری قیمت مناسبی می گیره و تو نگاه عمل م یکنه.
حداق 10 روز دید اصلا خوبی نداری. بعد از ده روز دیدتون بهتر میشه اما برای کار دقیق با کامپیوتر شاید یک ماهی وقت بگیره.

powvex

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
283
کارشون چطوره؟؟ قیمت چه حدودیه؟

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
والا سر این دکتر های نور خیلی شلوغ شده برای همین کمتر وقت می ذارن.
دکتر دوست محمدی دکتر خیلی خوبیه. هم کارش خیلی خوبه هم آدم خیلی خوبیه. وقت حسابی براتون می ذاره. حتما برید پیشش.من رو به خوبی می شناسه اگر رفتید پیششون سلام من رو برسونید مطمئنم من رو می شناسن ولی اگر یک درصد یادشون نیومد بگید یاسینی سلام رسوند گفت دکتر والا هنوز دستگاه siganture اتون رو به ما خبر ندادید کجا بیایم برای نصب منتظریم. همین که بگید میایم برای نصب.

میدونید آقای یاسینی شما اینجا این همه وقت میگذارید جواب بچه ها رو میدید بدون هیچگونه منتی ... وقتی نور رفتم با اون همه اسم و رسم و هزینه ای که کردم و وقتی که اینجور شد خود بنده دلسرد شدم. با اینکه از طرفی خوشحال شدم که میتونم عمل کنم.
یکی از دوستام رفته بود پیش دکتر دوست محمدی، حتی ایشون مدام با دوستم تماس میگرفتن و حالش رو میپرسیدن این رو خودم شاهد بودم که چقدر دلسوزانه کارشون رو انجام دادن.
انشالا بعد از تصمیم حتمیم اگر پیش ایشون برم حتما سلام شما رو میرسونم.

هر چی که خدا بخواد. :)

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
میدونید آقای یاسینی شما اینجا این همه وقت میگذارید جواب بچه ها رو میدید بدون هیچگونه منتی ... وقتی نور رفتم با اون همه اسم و رسم و هزینه ای که کردم و وقتی که اینجور شد خود بنده دلسرد شدم. با اینکه از طرفی خوشحال شدم که میتونم عمل کنم.
یکی از دوستام رفته بود پیش دکتر دوست محمدی، حتی ایشون مدام با دوستم تماس میگرفتن و حالش رو میپرسیدن این رو خودم شاهد بودم که چقدر دلسوزانه کارشون رو انجام دادن.
انشالا بعد از تصمیم حتمیم اگر پیش ایشون برم حتما سلام شما رو میرسونم.

هر چی که خدا بخواد. :)

شما به من لطف دارید.
دکتر دوست محمدی خیلی از سال رو میرن امریکا اما وقتی باهاش صحبت میکنید بسیار روان فارسی صحبت میکنن. ادم لذت میبره.
حتما سلام بهشون بدسونید.

sanazhaghghi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خیلی ممنمون اقای یاسینی
ممکنه دوباره مزاحم وقتتون بشم

mahyarrashidi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام من 15 سال پیش توسط دکتر هاشمی عمل لیزیک انجام دادم بتازگی پیش چشم پزشک رفتم میگه چشم راستم قوز قرنیه داره به زور 20% بینایی داره پیشنهاد داده دکتر که عمل رینگ اینستاکت انجام بدم ولی بهم قول صد درصد برای بهبود نداده آیا واقعا بعد از عمل رینگ چشمم مشکل باقی میمونه ضمنا دکترم امان زاده از کلینیک نور است خواهشا کسی اگه عمل کرده ناراضیه بگه یا اینکه ممکنه بعد عمل هم به پیوند نیاز بشه

بالا