برگزیده های پرشین تولز

ارزانترین دوربن مناسب ساخت مستند و فیلم

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود
دوستان من به ساخت مستند درباره ی حشرات و جانوران علاقه دارم. البته ساخت فیلم کوتاه و .. هم مدنظرم هست ولی بیشتر و در اصل مستند سازی مد نظرم هست. بودجه چندانی هم ندارم در نتیجه می خواستم یک دوربین که واقعا حداقل امکانات و کیفیت رو داشته باشه به من معرفی کنید. چیزی که بتونم واقعا ( در حالت فرضی ) باهاش فیلم و مستند بسازم و به جایی ارائه بدم در حد قابل قبول باشه

با سپاس

jj191

Registered User
لایک‌ها
408
سلام
عزیز اگه شما قصد کارگردانی دارید لزوما کار کارگردان فیلمبرداری نیست! اگر کیفیت کار مهمه کار رو به اهل فنش بسپارید. اما اگر در فیلمبرداری و کار با دوربین مهارت و تخصص دارید موضوع متفاوت میشه.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,177

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
سلام
عزیز اگه شما قصد کارگردانی دارید لزوما کار کارگردان فیلمبرداری نیست! اگر کیفیت کار مهمه کار رو به اهل فنش بسپارید. اما اگر در فیلمبرداری و کار با دوربین مهارت و تخصص دارید موضوع متفاوت میشه.
درود بر شما
ببیند بیشتر موضوع علاقه هست. من شخصا می خواستم اقدام به فیلم برداری کنم. درست می فرمایید که هر کاری تخصص خودش رو می خواد. اما فعلا من شرایطش رو ندارم و باید خودم فیلم ها رو تهیه کنم. بیشتر هم مستند هست از حشرات و ...

jj191

Registered User
لایک‌ها
408
درود بر شما
ببیند بیشتر موضوع علاقه هست. من شخصا می خواستم اقدام به فیلم برداری کنم. درست می فرمایید که هر کاری تخصص خودش رو می خواد. اما فعلا من شرایطش رو ندارم و باید خودم فیلم ها رو تهیه کنم. بیشتر هم مستند هست از حشرات و ...
نکته اول بودجه مشخص کنید
نکته دوم اشیا و اجزای ریز لنز هم میتونه نیاز داشته باشه

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
نکته اول بودجه مشخص کنید
نکته دوم اشیا و اجزای ریز لنز هم میتونه نیاز داشته باشه
ببیند برای بودجه رقم دقیقی نمی تونم بگم چون باید حداقل دوربین دیجیتال مورد نیاز رو هر جور شده با قرض و .. هم تهیه کنم. چون می خواستم یک چیزی باشه که عمری باشه و بتونم در آینده باهاش مستند و فیلم بسازم و اگر امکانش باشه بتونم به شبکه ای چیزی ارائه بدم
در نتیجه شما چند مورد دوربین حداقلی رو اگر پیشنهاد کنید من حتی اگر شده پول از کسی قرض می کنم و خریداری می کنم. اما خب طبیعتا هر میزان این قرض و.. کمتر باشه کمتر فشار میاد و ...

با سپاس

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
مستند در مورد حشرات که با لنزهای معمولی در واقع اتلاف وقته

لنز خوب م تو ایران هم کم یاب هم گرانه . سونی همیشه بهترین گزینه برای فیلمبرداری بوده ولی تو ایران اوضاع متفاوته- لنزهای سونی که هیچ خوده بادی سونی هم کمیاب و نمونه های بسیاری نایابه. مگر از سایتای خارجی تهیه کنید

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
مستند در مورد حشرات که با لنزهای معمولی در واقع اتلاف وقته

لنز خوب م تو ایران هم کم یاب هم گرانه . سونی همیشه بهترین گزینه برای فیلمبرداری بوده ولی تو ایران اوضاع متفاوته- لنزهای سونی که هیچ خوده بادی سونی هم کمیاب و نمونه های بسیاری نایابه. مگر از سایتای خارجی تهیه کنید
ممکنه بتونم این کارو انجام بدم
شما چند مدل ار ارزانترین مدل ها رو اگر ممکنه معرفی کنید که من بتونم حداقل روی اون موارد برنامه ریزی کنم و ...

با سپاس

Dodge Super Bee

Registered User
لایک‌ها
16,866
این دو مورد بدک نیستن . مخصوصا دومی که خیلی بهتره

اولی به درد فیلم های 1080 با نریخ فریم 60 میخوره و دومی به درد فریم بالاتر و حتی 4k

هر لنز بهتری هم تهیه کنید خروجی کار خیلی بهتر میشه . اصولا لنز هست که اهمیت بیشتری داره

بالا