برگزیده های پرشین تولز

اموزش روتر و جزاوت ان

securityman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
کسی جزوه برای ازمون سيسکو (ccna,ccnp) داره
منظورم جزوه هايه که تو کلاس ها که تو اين اموزشگاه ها میگن
راستی اگه کسی کلن در مورد اين ازمون ها نظری چيزی میزی داره
و در ضمن لطفان خيلی بی کلاس نباشه يعنی 7 لايه يا مطالب ابتدای
رو فقط نگفته بشه
خفن متشکرم از لطفتون
در اخر اين قسمت سکوريتی که باز خوابيد که!!!!!!! :p :p :p :p :p

ali-g

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام:)
در زمینه جزوه برای آزمون های CCNA , CCNP و حتی CCIE جزوه زیاد به کارت نمیاد! من طبق تجربه ای که خودم داشتم بهترین مرجع برای CCNA قدیمی کتاب Interconnecting Cisco Network Devices یا همون ICND هستش و به عقیده من از هر جزوه ای هم بهتر و خلاصه تره. حتی به خود کتاب Cisco Press هم نیاز نداری! اما برای امتحان جدیدش (801) کتاب خوبی که هست ماله انتشارات Sybex هست.
در زمینه CCNP کتابهای سری Study Guide انتشارات Sybex خیلی خوبن:)
کتابهای Cisco Press هم یه مقدار توضیحاتش زیادن و نکاتش خیلی موقع ها تو امتحان نمیاد.
به هر حال جزوه ای که تو این آموزشگاها میدن زیاد به درد نمیخوره و اگر هدفت شرکت تو امتحانه به کتاب تکیه کن.
میدوارم موفق باشی ;)

Delphan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من هيچ كتاب يا جزوه اي بد نيستش، حتي اگر يك نكته داشته باشه.
من هيچي از روتر بلد نيستم ولي كتاب مسيريابهاي سيسكو انتشارات نص رو خوندم و بنظرم خيلي عالي بود. يعني مطالب زيادي رو پوشش داده.
يادگيري خيلي بهتر از نمره اوردن تو امتحات است.

MCP

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
كسي كه ياد بگيره ولي نتونه نمره بياره ، يعني نتونسته خوب ياد بگيره !

از ابتداي تحصيل مقوله يادگيري از نمره آوردن جدا بوده!! ;) هميشه براي امتحان بايد خرخوني كرد! :happy:

a_arabbeigi

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان سلام
حالا كه بحث ازمون و كلاسهاي سيسكو هست ميخواستم بدونم كه كسي راجع به دانشگاهاي IT كسي اطلاعاتي داره؟ اگه كسي جزييات اونها رو بگه و اين كه اصلا بدرد بخور هستند يا نه و يا اينكه مدركشون قابل قبول براي وزارت علوم هست و ساير مشخصات ممنون مي شم؟

پيشاپيش از لطف دوستان متشكرم

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
به نقل از ali-g :
سلام:)
در زمینه جزوه برای آزمون های CCNA , CCNP و حتی CCIE جزوه زیاد به کارت نمیاد! من طبق تجربه ای که خودم داشتم بهترین مرجع برای CCNA قدیمی کتاب Interconnecting Cisco Network Devices یا همون ICND هستش و به عقیده من از هر جزوه ای هم بهتر و خلاصه تره. حتی به خود کتاب Cisco Press هم نیاز نداری! اما برای امتحان جدیدش (801) کتاب خوبی که هست ماله انتشارات Sybex هست.
در زمینه CCNP کتابهای سری Study Guide انتشارات Sybex خیلی خوبن:)
کتابهای Cisco Press هم یه مقدار توضیحاتش زیادن و نکاتش خیلی موقع ها تو امتحان نمیاد.
به هر حال جزوه ای که تو این آموزشگاها میدن زیاد به درد نمیخوره و اگر هدفت شرکت تو امتحانه به کتاب تکیه کن.
میدوارم موفق باشی ;)

سلام علي جون
آقا شما تو دوره هاي Cisco شركت كردين ؟
CCNP به نظر تون چطوره از نظره سختي ؟
:cool:

ali-g

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
والا سختی و آسونی هر چیزی فکر کنم تا حد زیادی بستگی به علاقه آدم به اون رشته داره.
توی CCNP به نظر من Remote Access و Routing هم خیلی کاربردی هستن هم خیلی شیرین و Switching خیلی اصطلاحات عجیب غریب داره و Support هم از نظر من درس خیلی جالبی نیست :hmm:
اما از لحاظ کاربردی هم بخوای به قضیه نگاه کنی Remote Access از همشون کاربردی تره (تو ایران) چون ما حداکثر Routing ی که تو ایران استفاده میکنیم یه Default Route سادس و اکثر کسایی که تو این زمینه ها کار میکنن با پروتکل هایی مثل EIGRP و ... اصلا آشنایی ندارن چون به کارشون هم نمیاد. به هر حال اگر دوست داری مدرکش رو بگیری همرو باید بخونی ولی در غیر این صورت ببین علاقه ات چیه اون رو بخون:)

als_1360

Registered User
لایک‌ها
2
من دارم 5 مگ است اگه بخواي آدرس رو بهت مي دهم

ealy

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
به نظر من براي شروع بهترين كار خوندن كتاب مسير ياب هاي سيسكو از انتشارات sams نوشته جي اف ديمارزيو هستش كه احسان ملكيان ترجمش كرده در مرحله بعد هم كتاب ccna انتشارات sybex نوشته tod lammle .با اين كتاب واقعا نياز به معلم نداري نثر tod lammle خيلي ساده و دوستانه هستش بر عكس كتاب هاي cisco press .البته اگه هدفت امتحانه حتما بايد دو تا كتاب intro و icnd رو هم بخوني .در ضمن يه simulator هم نياز داري كه من BOSON SIMULATOR V 5.25 رو پيشنهاد ميكنم كه جديد ترين ورژنه .
موفق باشي

alphavillage

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همگي
خوب حالا كه حرف سيسكو شده لطفا نظرتونو در باره بهترين آموزشگاههايي
كه دوره سيسكو رو دارن بگيد
خودتون ميدونيد متاسفانه آموزشگاه زياد هست مثل
سماتك و سا يبرتك و مجتمع فني و كاريار ارقام و كهكشان و اينفو تك و نزديك پنجاه تا اسم عجق وجق :p
خوب به نظر شما كجا بهتره... دوستاني كه تجربه دارن بهتر مي دونن ...

مرسي از نظرايي كه ميدين.. :D

sdsl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آخه Routing Protocols تويه شبكه هاي ما كه Remote Access حرف اول رو ميزنه جايي نداره!!

ولي مطالعش خالي از لطف نيست. بسيار مقوله جالبي هست!!

ealy

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
4
به نقل از sdsl :
آخه Routing Protocols تويه شبكه هاي ما كه Remote Access حرف اول رو ميزنه جايي نداره!!

ولي مطالعش خالي از لطف نيست. بسيار مقوله جالبي هست!!
مخصوصا مبحث BGP كه فوق العاده گسترده و پركاربرده .(البته نه توي ايران) اصلا يكي از core هاي CCIP هستش و يه كتاب جداگانه داره.

m_tabari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بالا