برگزیده های پرشین تولز

باشگاه بدنسازی مجازی pT

FITNESS یا HEAVY DUTY کدام ؟

• FITNESS (بدن سازی به صورت کم حجم، ورزشی سازنده و مکمل ورزش های دیگر)

• HEAVY DUTY ( بدن سازی به صورت حرفه ای، حجیم ساخت بدن و کار قدرتی)

Results are only viewable after voting.

parsget

Registered User
لایک‌ها
24
چون زرده تخم مرغ چربی زیاد داه و اگر زیاد بخوری کبد نمیتونه همشو تجزیه کنه (آنزیم های تجزیه چربی تو بدن توسط کبد ترشح و تولید میشه) و باعث میشه به بیماری هایی مثل کبد چرب و غیره مبتلا بشید

seza33

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام من یه مدت سفیده تخم مرغ زیاد میخوردم الان مشکل کبد پیدا کردم توی تست sgpt بالا بود . میخواستم بدونم کس دیگه ای هم مشکل منو داره ؟ و اینکه الان چیکار باید بکنم؟

alitotti2010

Registered User
لایک‌ها
81
سلام دوستان این برنامه ی برای شروع بدنسازی مناسبه برای ساخت عضله؟
feiu_tr.jpg

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
سلام دوستان

برای خرید تردمیل نیاز به مشورت دارم .. دوستانی که تجربه کار با تردمیل دارید لطفا" راهنمایی کنید
الان بهترین مدل تردمیل ( از نظر کیفیت ) با توجه به ویزگی های زیر چه مدلیه؟
1: بتونه روزانه سه تا چهار ساعت بدون مشکل کار کنه
2: قدرت موتور بین 4-5 اسب بخار
3: بتونه تا وزن 140 کیلو را تحمل کنه
4: رنج قیمت حداکثر بین 3-4 میلیون باشه

mr.hanzaleh

Registered User
لایک‌ها
361
سلام به همه دوستان، اساتید یه برنامه 6 روز در هفته چربی سوزی می خواستم 3 روز اون هوازی و سه روز تمرین با وزنه باشه در هر وعده هم 45 دقیقه بیشتر زمان ندارم با تشکر

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
از دوستان میخوام به هیچ وجه مکمل های ورزشی رو استفاده نکنن و اگر خیلی علاقمند بودن از خارج کشور تهیه کنند !!!
چون در ایران افراد سودجو با روش های غیر انسانی این مکمل هارو درست و در داخل قوطی های غیر بهداشتی پر میکنن ...
طبق یک آمار رسمی تقریبا بیش از 95 درصد مکمل های داخل کشور تقلبی و غیر بهداشتی هستش و منجر به بیماری های کبدی و کلیوی و صد در صد عصبی میشه
اصول مصرف مکمل :
قبل از مصرف هرگونه مکمل غذایی و ورزشی ابتدا سبک غذایی خود رو اصلاح کنید , مثلا تا وقتی که در مصرف روزانه گوشت قرمز و مرغ یا ماهی مصرف نمیکنید دنبال مصرف مکمل نباشید , چون وعده غذایی شما ناقص است و مکمل ذره ای به شما کمک نخواهد کرد.
طبق تیپ بدنی مکمل مصرف شود , مثلا کسی که تیپ بدنیش اندومورف هستش نباید کربوهیدرات مصرف کنه , بیشتر باید به دنبال مصرف چربی سوز و مکمل پروتئی باشه !!!
مصرف سبزی جات و میوه بسیار توصیه میشه و اگر ویتامین مصرف ندارید که به هیچ وجه دنبال مکمل نرید !!!
موفق باشید

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
البته خیلی از افراد سودجو هم به بهانه اینکه اکثر محصولات در ایران تقلبی هستند و خودشون مستقیم خارج از کشور وارد می کنند هم کلاه برداری می کنند
ورزشکاران معمولا از داروخانه های دارای مجوز میتونند محصولات مختلف مورد نیازشون رو تهیه کنند ( محصولات مورد تایید از وزارت بهداشت ) برخی دیگر هم از بنادر تهیه می کنند ولی اینکه برخیشون در داخل پر میشن کاملا درسته مثل کرج - شیراز - کرمان و ...
در علم بدنسازی عدم استفاده از مکمل های بدنسازی موجب آسیب دیدن ورزشکار میشه ( مثلا بدنسازی بدون گلوتامین رو چطوری تعریف می کنید !! بدنسازی بدون ترمیم و ریکاوری عضلات ؟ ذخایر گلیکوژنی رو چه جوری برای یک ورزشکار 100 کیلوگرمی تامین می کنید ؟ منابع نیتروژن رو چقدر و با چه متدی به میزان کافی ورزشکار در روز افزایش میدید و با چه متدی مقدار لازم آنتی اکسیدان مثل ویتامین C برای عدم تحلیل رفتن منابع نیتروژنی رو تامین می کنید ! حجم معده - هزینه و ... رو چی کار می کنید ؟ ) در بیشتر مواقع تمرینات ورزشکار با حمالی هیچ تفاوتی نداره ( پس باید بین ورزشکار با هدف مشخص و افرادی که برای تنظیم فشارخون و قند خون و ... به سمت این ورزش میان تفاوت قائل شد که معمولا بعد از چند وقت دلزده شده و این ورزش رو رها می کنند )
دقت داشته باشید در این رشته هیچ موقع نمیشه نیاز ها رو از طریق مصرف مواد غذایی به طور کامل تامین کرد
مثلا یک ورزشکار با توجه به شرایطش بدنش روزانه به 2000 میلی گرم ویتامین C احتیاج داره این باید چطوری تامین بشه ؟!
در مورد اصلاح سبک تغذیه و مقدار اون بله خیلی مهمه
در مورد اینکه تیپ بدنی ربطی به نحوه مصرف غذا داشته باشه تا حدی که از مصرف برخی مواد غذایی باید کاملا اجتناب کرد اصلا موافق نیستم مگه میشه انسان کربوهیدرات مصرف نکنه همچین چیزی محاله حتی در میوه ها هم یافت میشه مثلا : مقدار کربوهیدرات موجود در یک پرتقال متوسط حدود 17/56 گرم است ( البته ژنتیک - نوع تمرین و هدف در تعین مقدار مصرفی روزانه 100 درصد تاثیر داره ! اگر منظور مکمل کربو بود که بله در برخی دوره ها مصرف مکمل کربو ( منظور برخی مکمل ها با مقدار ناچیز کربو نیست ) با توجه به شاخص هایی که عرض کردم ممنوع میشه )
مصرف مکمل های چربی سوز در هیچ شرایطی توصیه نمیشه ( با توجه به عوارض جانبی وخیمی که دارند و در تاپیک معرفی مکمل های بدنسازی به وفور در موردش بحث شد حتی داروی گیاهی )
توجه : منظور مکمل ها یا موادی که به صورت غیر مستقیم این کار رو انجام میدن نیست مهم فارماکولوژی دارویی است که میشه عوارض جانبی احتمالی رو بر حسب اون تشخیص داد
اون گیاه دارویی است که تاثیر خوبی داره و عوارض خاصی نداره ولی داروی گیاهی با گیاه دارویی متفاوته

علم بدنسازی مقوله ای بسیار پیچیده است که در کشورهای جهان سومی و تازه توسعه یافته تازه بخشیش مورد قبول واقع شده

Last edited:

leo90

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
141
البته خیلی از افراد سودجو هم به بهانه اینکه اکثر محصولات در ایران تقلبی هستند و خودشون مستقیم خارج از کشور وارد می کنند هم کلاه برداری می کنند
ورزشکاران معمولا از داروخانه های دارای مجوز میتونند محصولات مختلف مورد نیازشون رو تهیه کنند ( محصولات مورد تایید از وزارت بهداشت ) برخی دیگر هم از بنادر تهیه می کنند ولی اینکه برخیشون در داخل پر میشن کاملا درسته مثل کرج - شیراز - کرمان و ...
در علم بدنسازی عدم استقاده از مکمل های بدنسازی موجب آسیب دیدن ورزشکار میشه ( مثلا بدنسازی بدون گلوتامین رو چطوری تعریف می کنید !! بدنسازی بدون ترمیم و ریکاوری عضلات ؟ ذخایر گلیکوژنی رو چه جوری برای یک ورزشکار 100 کیلوگرمی تامین می کنید ؟ منابع نیتروژن رو چقدر و با چه متدی به میزان کافی ورزشکار در روز افزایش میدید و با چه متدی مقدار لازم آنتی اکسیدان مثل ویتامین C برای عدم تحلیل رفتن منابع نیتروژنی رو تامین می کنید ! حجم معده - هزینه و ... رو چی کار می کنید ؟ ) در بیشتر مواقع تمرینات ورزشکار با حمالی هیچ تفاوتی نداره ( پس باید بین ورزشکار با هدف مشخص و افرادی که برای تنظیم فشارخون و قند خون و ... به سمت این ورزش میان تفاوت قائل شد که معمولا بعد از چند وقت دلزده شده و این ورزش رو رها می کنند )
دقت داشته باشید در این رشته هیچ موقع نمیشه نیاز ها رو از طریق مصرف مواد غذایی به طور کامل تامین کرد
مثلا یک ورزشکار با توجه به شرایطش بدنش روزانه به 2000 میلی گرم ویتامین C احتیاج داره این باید چطوری تامین بشه ؟!
در مورد اصلاح سبک تغذیه و مقدار اون بله خیلی مهمه
در مورد اینکه تیپ بدنی ربطی به نحوه مصرف غذا داشته باشه تا حدی که از مصرف برخی مواد غذایی باید کاملا اجتناب کرد اصلا موافق نیستم مگه میشه انسان کربوهیدرات مصرف نکنه همچین چیزی محاله حتی در میوه ها هم یافت میشه مثلا : مقدار کربوهیدرات موجود در یک پرتقال متوسط حدود 17/56 گرم است ( البته ژنتیک - نوع تمرین و هدف در تعین مقدار مصرفی روزانه 100 درصد تاثیر داره ! اگر منظور مکمل کربو بود که بله در برخی دوره ها مصرف مکمل کربو ( منظور برخی مکمل ها با مقدار ناچیز کربو نیست ) با توجه به شاخص هایی که عرض کردم ممنوع میشه )
مصرف مکمل های چربی سوز در هیچ شرایطی توصیه نمیشه ( با توجه به عوارض جانبی وخیمی که دارند و در تاپیک معرفی مکمل های بدنسازی به وفور در موردش بحث شد حتی داروی گیاهی )
توجه : منظور مکمل ها یا موادی که به صورت غیر مستقیم این کار رو انجام میدن نیست مهم فارماکولوژی دارویی است که میشه عوارض جانبی احتمالی رو بر حسب اون تشخیص داد
اون گیاه دارویی است که تاثیر خوبی داره و عوارض خاصی نداره ولی داروی گیاهی با گیاه دارویی متفاوته

علم بدنسازی مقوله ای بسیار پیچیده است که در کشورهای جهان سومی و تازه توسعه یافته تازه بخشیش مورد قبول واقع شده

حرف شما درسته , بعضی مکمل ها نیاز هستش و نمیشه منکر این قضیه شد !
ولی آیا در ایران با علم پزشکی ورزشی مصرف میشه ؟ یا شاید انگشت شما ورزشکار داشته باشیم که زیر نظر دکتر دارو مصرف کنه
شما آب و شکر هم زیاد مصرف کنی بهت ضرر میده و چه برسه به ویتامین ها که در بعضی موارد مصرف زیادشون باعث آسیب جدی به کبد و کلیه میشه !!!
ورزش به دو دسته آماتور و حرفه ای تقسیم میشه , من خودم ورزشکارایی رو میبینم برای هر دوره مسابقه ده ها میلیون تومن هزینه میکنن و خودشون مستقیم به کشورهای اروپایی یا عربی میرن و مکمل اورجینال تهیه میکنن !!!
البته در نوشته هام اشاره کردم که ورزشکاری بدون تغذیه سالم روزمره نمیتونه مکمل رو جایگزین کنه

OVH

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
1,520
حرف شما درسته , بعضی مکمل ها نیاز هستش و نمیشه منکر این قضیه شد !
ولی آیا در ایران با علم پزشکی ورزشی مصرف میشه ؟ یا شاید انگشت شما ورزشکار داشته باشیم که زیر نظر دکتر دارو مصرف کنه
شما آب و شکر هم زیاد مصرف کنی بهت ضرر میده و چه برسه به ویتامین ها که در بعضی موارد مصرف زیادشون باعث آسیب جدی به کبد و کلیه میشه !!!
ورزش به دو دسته آماتور و حرفه ای تقسیم میشه , من خودم ورزشکارایی رو میبینم برای هر دوره مسابقه ده ها میلیون تومن هزینه میکنن و خودشون مستقیم به کشورهای اروپایی یا عربی میرن و مکمل اورجینال تهیه میکنن !!!
البته در نوشته هام اشاره کردم که ورزشکاری بدون تغذیه سالم روزمره نمیتونه مکمل رو جایگزین کنه

خوردن مواد غذایی مثل میوه ها و ... که با کود شیمیایی بدست میان هم عوارض داره
خوردن فست فود هم عوارض داره در حدی که برخی دانشمندان میگن اگر در هفته 3 بار مصرف فست فود دارید در آینده تقریبا هیچ راه فراری از سرطان ندارید ( نحوه تولید و ... کالباس رو اگر از نزدیک ببینید باورتون نمیشه که مثلا روزی همچین ک..... رو مصرف کردید )
خوردن قهوه و خیلی چیزای دیگه هم عوارض داره !!
برخی در باشگاه ها فکر می کنند در خارج از کشور زیر نظر پزشک اینها مصرف میشه ( مکمل - استروئید - هورمون های پپتیدی و ... ) ؟! تمام اینها نشات گرفته از مقالات دانشمندان - تحقیقات و تجربه و ... است که با توجه به نیازهاشون مصرف می کنند (
البته برخیشون هم زمان زیر نظر پزشک چند روز یکبار وضعیتشون رو بررسی می کنند )
نیاز بدن ورزشکار و حتی مردم عادی فراتر از اونیه که مواد غذایی قادر به تامین اون باشه خود این موجب یکسری مشکلات و عوارض براشون میشه مثل کمبود ویتامین D
خودتون هم تاکید دارید که مصرف زیادشون در پست قبلیتون گفتید مصرف نکنند ( معنیش میشه به صورت کلی )
زمان و دوز مصرف و تقلبی بودن مکمل در ایجاد عوارض نقش اساسی ایفا می کنند

مصرف استروئیدهای آنابولیک و هورمون های پپتیدی عوارض جانبی وخیم و جبران ناپذیری دارند ! بحث های ایجاد شده صرفا جهت تبادل اطلاعات است

باید استراحت به موقع داد و دوران ریکاوری ( به قول بدنسازها پاکسازی ) رو به طور دقیق و منظم طی کرد
دوران ریکاوری فقط مختص استروئیدهای آنابولیک و ... نیست شامل مکمل ها هم میشه

بله برخی به این شکلی که نوشتید مکمل های خودشون رو تهیه می کنند ! اکثریت ورزشکاران و صاحبان باشگاه و ... از بنادر تهیه می کنند که این محصولات از دبی وارد میشه ( منظور فقط دسته مکمل های غذاییست )
در همون بندر هم محصولاتی که در چین پر شده وجود داره که بر اساس سفارش واسطه ایرانی وارد میشه ! ( با توجه به شرایط قوانین کشورهای لیبرال مثل آمریکا و ... که گرانی و مالیات سنگین وجود داره شرکت ها و کارخانه ها در حال پناه بردن به چین - مکزیک و ... هستند که با توجه به ارزان بودن دستمزد کارگر و مواد اولیه چین براشون بهترین گزینه برای تولید و ... است پس احتمالا در آینده ممکنه محصولات واقعی و اصل در خود چین توسط کمپانی ها تولید بشه ) جنس اصل ( با اشانتیون های سنگین از نمایندگی های کمپانی ها یا فروشنده های اون ها خریداری میشه ) بیشتر در بازار بنادر وجود داره
البته بعضی فروشنده ها می گن محصولی که برای دبی می فرستن کیفیت محصول خود کشورشون رو نداره در صورتی که من اصلا این حرف رو قبول ندارم ! در تمام دنیا همه اقتصادیون و تجار و مردم و ... می دونن که محصولی که صادر میشه همیشه بهترین کیفیت رو داره و براشون خیلی مهمه که بازار رو از دست ندن ! اونم در خاورمیانه که اینقدر مشتری دارن و براشون سود خوبی داره
ولی باز هم در مورد نوشته شما که کاملا درست هم بود ( تغذیه ) از مهم ترین اساس ورزش و صد البته زندگی دنیوی است

MMA-Fighter

Registered User
لایک‌ها
48
چندین سال بود به طور طبیعی بدن سازی کار میکردم و از پیشینه ام میتونم بگم دان 2 وشو ام
این سری یکی از دوستان گیر داد با هم دیگه بریم مکمل و دوره بدن سازی و ..
رفتیم پیش ی مربی خوب که قهرمانی جهانی هم داشت..
به هر حال مکمل هایی که مصرف میکنم:
امینو وی چربی سوز تی تری با سی ال ای هست
از 70 کیلو توی 45 روز رسیدم به 80 کیلو با اینکه **** غذاییم هم خوب بوده و اشغال و هله هوله نخوردم
با این وزن شکم و پهلو اوردم به نظرتون ایراد از کجاست؟یا اصلا ایرادی داره ؟ چون شنیدم 2 تا دوره حجم و بعدش میری سمت کات و خشک؟
برنامه بدن سازیم سنگینه و 25 دقیقه هوازی اخرش داره 6 روز توی هفته
+نمیخوام به هیچ عنوان سراغ هورمون برم

omid_vanpersie

Registered User
لایک‌ها
32
سلام دوستان این برنامه ی برای شروع بدنسازی مناسبه برای ساخت عضله؟
feiu_tr.jpg
اسکات و ددلیفت واسه شروع!!!؟؟؟ حالا اسکات شاید، ولی ددلیفت حرکتی که سنگین نرین فایده نداره و اگرم سنگین برین و بدنتون اماده نباشه احتمال آسیب دیدگی بالاست... اسکات هم یجورایی خطرش بیشتره...به نظر من برا شروع اشتباهه

vahidreza64

Registered User
لایک‌ها
173
سلام دوستان

برای خرید تردمیل نیاز به مشورت دارم .. دوستانی که تجربه کار با تردمیل دارید لطفا" راهنمایی کنید
الان بهترین مدل تردمیل ( از نظر کیفیت ) با توجه به ویزگی های زیر چه مدلیه؟
1: بتونه روزانه سه تا چهار ساعت بدون مشکل کار کنه
2: قدرت موتور بین 4-5 اسب بخار
3: بتونه تا وزن 140 کیلو را تحمل کنه
4: رنج قیمت حداکثر بین 3-4 میلیون باشه
سلام دوست عزیز
اقا تردمیلی که با این مشخصات نوشتید رو خریدید ؟ اگر بله چه مدلی رو خریدید که اینمشخصات رو ساپورت کنه ؟ منم مثل شما دنبال همچین مدلی هستم

keivanpro

Registered User
لایک‌ها
173
سلام دوست عزیز
اقا تردمیلی که با این مشخصات نوشتید رو خریدید ؟ اگر بله چه مدلی رو خریدید که اینمشخصات رو ساپورت کنه ؟ منم مثل شما دنبال همچین مدلی هستم

نه هنوز نخریدم... تنوع مدل ها خیلی زیاده... شما اگر به نتیجه ای رسیدید لطفا" به ما هم خبر بده

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
سلام دوستان
بعد از 2 سال وقفه مجددا میخوام برم باشگاه
سرشونه دست راستم بخاطر حرکت پلاور با دمبل آسیب دیده بود مجبور شدم 2 سال نرم ( الانم نمیدونم کامل خوب شده یا نه :D )
واسه گرم کردن قبل از شروع تمرین چیکار کنم ؟ عکس یا فیلم آموزشی دارین ؟
آخه همین گرم کردن اصولی از خیلی از آسیبهای احتمالی جلوگیری میکنه

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,910
بنظرتون قد این بچه میسوزه؟ تاثیر نداره یا تاثیر مثبت روی قد؟ (بدنسازی با کار کششی کاملا متفاوت هست)
7097.jpg

sayaweb

Registered User
لایک‌ها
220
درود ,دوستان مرجعی هست که عکس ,فیلم و... برا ورزش بخصوص ورزش بندسازی,تی ار ایکس و... داته باشه؟
مثلا وب سایت بخصوصی که فیلم و عکس داشته باشه
خارجی هم باشه مهم نیست
می خوام فیلم و عکس و کلا محتوا شونو پیدا کنم

بالا