برگزیده های پرشین تولز

بررسی وضعیت ADSL مخابرات

Amirarsalan76

Registered User
لایک‌ها
107
ببین. نمیدونم سیاست و اینهاش چطوریه
دوتا خط دارم توی خونه
یکیشون چند ساله یک ساله 16 مگابیت تمدید میکنم زمان تمدیدمم همیشه بهمن ماهه
اقا بهمن بهد از بارون هایی که زد همه چیز ریخت بهم . کلا 200 کیلو بیت میگرفتم ! باور میکنی. هر چی زنگ زدم افاقه نکرد که نکرد
یک خط دومی داشتم همیشه وقتی این ماجرا پیش میومد سویچ میکردم بهش
روی اون باز با ترسو لرز سرویس یک ساله خریدم .
سرعت باز بیشتر 4 مگابیت نمیرفت. صد بار زنگ زدم . رفتم خود ام دی اف مخابرات مودم زدم. باز هم همون مشکل
خلاصه یک راه حلی به ذهنم رسید . نصف شب زنگ زدم یک اپراتوری گفتم اقا شبکه رو نادشو بذار روی انکس و تو پلاس بروستیبش رو باز بذار. بذار خودش اتوماتیک بره روی ترازی که میدونه نرماله. چون دستی هر چی بالا پایین میکرد فجیعو فجیع تر میشد !
شایدم نا بلد بودن. خلاصه این کار انجام شدو شبکه خودش 23 مگابیت رو پیشنهاد داد .
مشاهده پیوست 1172647
با این اعداد کیفیت خط و با توجه به فاصله کمی که با مرکز مخابراتی داری جز محدود مشترک هایی هستی که خطت خوده پهنای باند +adsl2 رو جواب میده
فعلا تا زمانی که سرویس های vdslحجم و تنوع خوبی ندارن به نظرم اگه از پینگ این سرویس راضی هستی تفییرش نده به فیبر نوری چون در انحصار مخابرات هست

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
اره خب. فاصله من تا مرکز مخابراتیمون حدودا 400 متره. و همینطور یکی از ادارات بیپ درب به درب منزل ما هست . توی کابینتشون فقط شماره های من و اوناست . تازه سیم کشی رو هم خودشون عوض کردن ! پینگم که گوگل رو 110 تا 120 میده. ولی بی شرف نمیدونم چرا توی این کالاف وارزون میره بالا 200 تو خود بازی . وقت سرور های اسیاشو هم میزنم همین وضعه

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
mokha.jpg
من نفهمیدم اخرش این اپلودم چرا اینقدر افتضاحه. نهایتا برسه 1 مگابیت ! خیلی مسخرس

Amirarsalan76

Registered User
لایک‌ها
107
اره خب. فاصله من تا مرکز مخابراتیمون حدودا 400 متره. و همینطور یکی از ادارات بیپ درب به درب منزل ما هست . توی کابینتشون فقط شماره های من و اوناست . تازه سیم کشی رو هم خودشون عوض کردن ! پینگم که گوگل رو 110 تا 120 میده. ولی بی شرف نمیدونم چرا توی این کالاف وارزون میره بالا 200 تو خود بازی . وقت سرور های اسیاشو هم میزنم همین وضعه
من پورت رو روی 16 مگابیت بستم
پینک داخلی 27 دارم اکثر اوقات وم پینگ 8.8.8.8 برام 63 هست
اینو بگم البته موقعی که پورت روی 20 مگابیت بود پینگ تایم خوبی نداشتم
شاید واسه شمام همین یباشه ولی کلا هر سرویس مخابراتی که راه اندازی کردم پینگ خوبی نداشته

Amirarsalan76

Registered User
لایک‌ها
107
من نفهمیدم اخرش این اپلودم چرا اینقدر افتضاحه. نهایتا برسه 1 مگابیت ! خیلی مسخرس
سرعت اپلود برای شما روی یک مگابیت بسته شده اگه نگاه کنید تا دو مگابیت هم خط کشش داره
اگر با پشتیبانی تماس بگیرید و بلد باشت با فعالسازی aneex m به راحتی میتونید 2 مگابیت پهنای اپلود داشته باشید و پینگ هم احتمال زیاد کمتر میشه

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
والا میترسم زنگ بزنم. یهو دیدی گند زدن توش همین سرعت هم از دستم پرید ! همیشه همینطور بوده

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
من 16 مگ گرفتم بعد گفتن خطط یه مگ بیشتر نمی کشه اینم مشخصاته خطه به نظرتون درست گفتن؟

1586265137044.png

Amirarsalan76

Registered User
لایک‌ها
107

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
Ispچه شرکتی هست؟
روی چه سرعت هست الان پورتتون؟

مدل مودم روهم بگید شاید بتونم کمک کنم

از مخابرات گرفتم. وقتی رو 16 مگ بود خیلی قطع وصل میشد که چندین بار زنگ زدم اخر گفتن کشش خطتتون یه مگه الان هم رو یه مگ هست و سرعت استیبله.
مودم هم
zyxel p 660hw t1 v3

Amirarsalan76

Registered User
لایک‌ها
107
از مخابرات گرفتم. وقتی رو 16 مگ بود خیلی قطع وصل میشد که چندین بار زنگ زدم اخر گفتن کشش خطتتون یه مگه الان هم رو یه مگ هست و سرعت استیبله.
مودم هم
zyxel p 660hw t1 v3
Snr وقتی بیاد پایین تر از ده یا نزدیک بهش باشه یعنی حداکثر کشش خط داره استفاده میشه بیاد پایین تر قطعی پیش میاره
از روی اعداد مربوط به Line attenuation میشه حداکثر ریت خط رو محاسبه کرد که توی عکس شما نیست توضیحاتش رو براتون میذارم جهت راهنمایی

Line attenuation یا میرایی خط، مقیاسی است از کاهش سیگنال از DSLAM تا مودم شما.

این یک مقیاس برای فاصله است. هرچه دسی‌بل کمتر باشد، مقیاس بهتر خواهد بود. میرایی به‌صورت لگاریتمی عمل می‌کند و هر ۳ db، قدرت سیگنال دریافتی را نصف می‌کند.

• ۲۰ دسی‌بل و کمتر بسیار عالی است
  • ۲۰ تا ۳۰ دسی‌بل عالی است
  • ۳۰ تا ۴۰ دسی‌بل خیلی خوب است
  • ۴۰ تا ۵۰ دسی‌بل خوب است
  • ۵۰ تا ۶۰ دسی‌بل بسیار بد است و ممکن اتصال شما را نیز با مشکل روبه‌رو کند.
  • ۶۰ دسی‌بل یا بالاتر بسیار بد است و حتی ممکن است اتصال شما را قطع کند.
برای اینترنت +ADSL2/2 حدود ۱۵ تا ۲۰ دسی‌بل و برای ADSL1 مقدار ۲۵ تا ۳۰ دسی‌بل مناسب است. در ادامه مقدار تقریبی از میرایی خط را مشاهده می‌کنید.

سرعت قابل‌دسترسی برحسب مسافت:
  • کمتر از یک کیلومتر = ۲۴ Mbit
  • یک کیلومتر = ۱۳.۸۱ دسی‌بل = ۲۳ Mbit
  • یک و نیم کیلومتر = ۲۰.۷ دسی‌بل = ۲۱ Mbit
  • دو کیلومتر = ۲۷.۶ دسی‌بل = ۱۸ Mbit
  • دو و نیم کیلومتر = ۳۴.۵ دسی‌بل = ۱۳ Mbit
  • سه کیلومتر = ۴۱.۴ دسی‌بل = ۸ Mbit
  • سه و نیم کیلومتر = ۴۸.۳ دسی‌بل = ۶ Mbit
  • چهار کیلومتر = ۵۶ دسی‌بل = ۴ Mbit
  • چهار و نیم کیلومتر = ۶۲.۱ دسی‌بل = ۳ Mbit
  • پنج کیلومتر = ۶۹ دسی‌بل = ۲ Mbit

اینم یه محاسبه گر انلاین

tp://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
فکر کنم با توجه به محاسبات سایت سرعت من نهایت دومگ باشه که الان رو یکونیم مگ ست شده

1586267861346.png

1586267903988.png

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
توی بافت قدیم هم به خاطر سیم کشی و پیچیدگی سیم های زمان شاهی :)) مخابرات توی کابینت این بد بختی رو پیش میاره.

Amirarsalan76

Registered User
لایک‌ها
107
فکر کنم با توجه به محاسبات سایت سرعت من نهایت دومگ باشه که الان رو یکونیم مگ ست شده

مشاهده پیوست 1172807

مشاهده پیوست 1172808
خوده من تو فاصله 5 کیلومتری از مخابرات تونستم تا 4 مگابیت هم بگیرم
چون سیم تلفن با کیفیت و یک سره استفاده کرده بودم و اصلا وارد سیم کشی ساختمان هم نشد

بهتون توصیه میکنم اگر امکانش براتون هست مودم رو مستقیم به پست مخابرات وصل کنید و ببینید کیفیت خط چقدر تغییر میکنه و اگه در حدی بود که ارزش داشت سیم رو عوض کنید
البته با توجه به این چیزایی که الان فرستادید زیاد فک نمیکنم پهناتون رو بشه کاری کرد

masoud_5april

Registered User
لایک‌ها
227
سلام
من خطم فیبر هست، اما مخابرات نت بیشتر از 2 مگ نمیده. یعنی میتونم بیشترم بخرم اما یکار کردن رو همون 2 مگ قفل میشه تماسم گرفتم میگن نمیتونیم بدیم (واقعا خجالت نمیکشن میگن خط نمیکشه، در حالیکه خط تا 8 مگ برای من جواب میده) بعد جدیدا هم داستان VDSL رو علم کردن. حالا سوالم اینه به نظرتون VDSL راه بندازن مشکل حل میشه یا همچنان همون میمونه؟

mohsen_rkh

Registered User
لایک‌ها
236
دوستان کسی اطلاع داره مودم U.Tel V304F رو چطوری میشه روی ADSL مخابرات کانفیگ کرد؟ فعلاً این منطقه VDSL نیومده ولی من مودم VDSL گرفتم که بعداً نیاز به تعویض نباشه، اما نمیتونم روش به ADSL وصل بشم.
ضمناً با یه مودم DLink 2520U تست کردم به راحتی وصل میشم.

majid.empire

Registered User
لایک‌ها
18
شرکتی به غایت دزد، کلاهبردار، کثیف و بی در و پیکر
دوستان عزیز در صورتی که با این شرکت به مشکل مالی برخورد کنید باید حداقل ۶ ماه برای باز پس گیری پولتون صبر کنید! اون هم با چه شرایطی ؟
بی شرف ها یک بار هنگام شارژ ۹ درصد کسر میکنند و یک بار هم اگر بخواهد پول را برگردانند ۹ درصد کم میکنند . علی برکت الله ، جناب جهرمی که توییت میکنید پیگیرم پیگیرم
الان پیگیر باش

Last edited:

F B I

Registered User
لایک‌ها
885
اپراتورهاش خیلی شادمغزن!

بالا