برگزیده های پرشین تولز

بهترین قرص ضد افسردگی؟

طغرل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
یه سوال داشتم
حدود 8 ساله بخاطر مشکلات شخصی دچار افسردگی شدم و انواع قرص های اعصاب از جمله
دیازپام، کلنازپام، آلپروزلام، کلدین،ترامادول، متادون، زولپیدم رو استفاده می کنم
بصورتی که دیگه بی اثر شده مثلا دیروز 17ورق زولپیدم 10م ینی 170تا قرص رو خوردم ولی هیچ تاثیری نداشت،کلا بی اثر شده

حالا سوالام اینه آیا قرصی وجود داره که بالاتر از اینا باشه و باعث سرخوشی و فراموشی غم و... بشه
چندین بار قصد خودکشی داشتم ولی هربار ناموفق بوده

خواهشا از نصیحت و شوخی و متلک و... پرهیز کنید، چون سوالم کاملا جدی هست

خواهشا.کمک کنید،
از مدیرانم خواهش می کنم تا ی چند روز این تاپیک پاک نکنن، بعد خودم در صورت وصول نتیجه، درخواست حذف تاپیک رو میدم

MEHRAN.H

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
24
بادرود . دوست گرامی شما دنبال دارو قویتر نگرد چونکه از لحاظ قوی بودن دارو ، بقول معروف تو END مصرف دارو هستید . یکی از آشنایان من هم مشکل شمارو داشت ، البته نه به شدت شما ولی اونم وضعیت اعصاب و روان درست حسابی نداشت و همواره میزان دوز مصرفش بالا و بالاتر میرفت . تا اینکه یه نفر پیشنهاد دادکه بره پیش دکتر همایون امینی ، متخصص اعصاب روان و روانپزشک . میگن استاد دانشگاهه و بعضی وقتا هم تو تلویزیون نشونش میدن و باهاش مصاحبه میکنن و مطبشم آمیر آباد شمالیه . با گوگل سیرچش کنی ، سریع پیداش میکنی . سعی کن اگه وقت نداد ، یه جوری حتی شده بری پیشش و ازش وقت بگیری چونکه درسته که تعداد پزشک خیلی خیلی زیاد شده ولی پزشک حاذق و خوب ، برعکس، فوق العاده کم شده و هی کمتر میشه و همشون متأسفانه میرن! حالا بگذریم . آره دوست عزیز الان این آشنای من که خیلی اوضاع نامناسبی داشت ، حالش نمیگم عالی شده ولی بطور محسوسی بهتر شده و واقعأ علایم بهبود رو تو اعمال و رفتارش میشه مشاهده کرد . واقعیت اینه که الان ، خیلی ها احتیاج به یه روانپزشک یا روانشناس خوب دارن و نباید خود سرانه اقدام به مصرف قرص های آرامبخش و ضد افسردگی کنن ! چونکه خیلی وقتا به احتمال زیاد ، اثر معکوس میده و بعد از مدتی نه چندان زیاد ، واقعأ روان و اعصاب آدمو ، بنابودی میکشونه . امیدوارم که شما هم هر چه زودتر رو به بهبود بریدو انشاالله خوب بشید. بهر تقدیر هیچوقت امیدتونو نباید از دست بدید و خدای ناکرده ناامید بشید که دراینصورت ، متأسفانه احتمال بهبودی فوق العاده پایین میاد .

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
یا خدا 170 زولپیدم مصرف کردین؟چطور هنوز زنده هستید؟
ولی استارتر راست میگن چرا داروهای اعصاب بعد از چند ماه اثرشون رو از دست میدن؟

طغرل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بادرود . دوست گرامی شما دنبال دارو قویتر نگرد چونکه از لحاظ قوی بودن دارو ، بقول معروف تو END مصرف دارو هستید . یکی از آشنایان من هم مشکل شمارو داشت ، البته نه به شدت شما ولی اونم وضعیت اعصاب و روان درست حسابی نداشت و همواره میزان دوز مصرفش بالا و بالاتر میرفت . تا اینکه یه نفر پیشنهاد دادکه بره پیش دکتر همایون امینی ، متخصص اعصاب روان و روانپزشک . میگن استاد دانشگاهه و بعضی وقتا هم تو تلویزیون نشونش میدن و باهاش مصاحبه میکنن و مطبشم آمیر آباد شمالیه . با گوگل سیرچش کنی ، سریع پیداش میکنی . سعی کن اگه وقت نداد ، یه جوری حتی شده بری پیشش و ازش وقت بگیری چونکه درسته که تعداد پزشک خیلی خیلی زیاد شده ولی پزشک حاذق و خوب ، برعکس، فوق العاده کم شده و هی کمتر میشه و همشون متأسفانه میرن! حالا بگذریم . آره دوست عزیز الان این آشنای من که خیلی اوضاع نامناسبی داشت ، حالش نمیگم عالی شده ولی بطور محسوسی بهتر شده و واقعأ علایم بهبود رو تو اعمال و رفتارش میشه مشاهده کرد . واقعیت اینه که الان ، خیلی ها احتیاج به یه روانپزشک یا روانشناس خوب دارن و نباید خود سرانه اقدام به مصرف قرص های آرامبخش و ضد افسردگی کنن ! چونکه خیلی وقتا به احتمال زیاد ، اثر معکوس میده و بعد از مدتی نه چندان زیاد ، واقعأ روان و اعصاب آدمو ، بنابودی میکشونه . امیدوارم که شما هم هر چه زودتر رو به بهبود بریدو انشاالله خوب بشید. بهر تقدیر هیچوقت امیدتونو نباید از دست بدید و خدای ناکرده ناامید بشید که دراینصورت ، متأسفانه احتمال بهبودی فوق العاده پایین میاد .

بعضی وقتا تو نت دنبال کلیپ های انگیزشی میگردم، البته اثرشون واسه چند دقیقه بهم امید میده و باعث میشه امیدوار بشم
ولی وقتی خوره قرص میاد تو وجودم با کوچیک ترین حرف پناه میبرم به قرص، وقتی به اون حالت سرخوشی به اصطلاح فراموشی غم و غصه فک می کنم، هیچ کس جلودارم نیست که قرصا رو نخورم
از همین تاپیک با یکی از دوستان عزیز دردل مفصلی کردم انگار کمی سبک شدم، انگار ایشون مشاوری، روان شناسی بودن
ولی همون یه ساعت حال مو خوب کرد...

peyman5534

Registered User
لایک‌ها
2,386
بهترین راه سرگرم کردن خودتونه،نمیدونم سرکار میرید یا نه؟
ولی اگه نمیرید ترجیحا برید سمت کار پوشاک یا تو این مایه ها که با مردم در ارتباط باشید و ساعت کاریش زیاد باشه،
بخاطر این میگم که با مردم همش در ارتباطید شوخی میکنید خلاصه سرگرم میشید،خودتون درگیر ی کاری کنید در کل حالا سرکاره یا برید کلاس زبان

S L R

Registered User
لایک‌ها
222
این قرصایی که شما میخورید هیچ ربطی به درمان افسردگی ندارند!هیچ ربطی!
این مدل قرصا اتفاقا افسردگی رو هم زیاد میکنن و فقط اعتاد شدید به همراه میارن و نئشگی
اگر دنبال درست کردن از پایه هستی اول اینکه خب باید بری دکتر و تحت نظر باشی
دوم اینکه باید بخوای که درست شه تا وقتی خودت نخوای هیچی عوض نمیشه
سوم اینکه برای بهتر شدن افسردگی و از کار افتادگی باید هدف برای خودت مشخص کنی،چیزی که بخوای بهش برسی!هرچی!
و در آخر اینکه باید بفهمی نوع بیماریت چیه آیا فقط غمه؟یا از کار افتادگی یا بی حسی یا عصبانیت و خشم و یا نا امیدی
هر کدوم از اینا یک سری درمان و داروی متفاوت نیاز داره
من چون خودم سالهاست دارم با این داستان کلنجار میرم و داروهای زیادی خوردم و کاملا هم تاثیر دارند ولی باید بفهمی کدوم قسمت مشکلت هست تا دارو مناسبش رو بفهمی

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,056
17ورق زولپیدم
سوای از اینکه نمیدونم راست میگی یا نه
ولی منم 8 سال دارو مصرف میکردم آخرش گذاشتمش کنار
فقط گیجت میکنه و بهت احساسات بد میده که وابسته ش بمونی..
در واقع تمام احساسات بدت بخاطر خود دارو هاست..
دنیای واقعی بدون دارو خیلی ساده تر و آروم تره..

طغرل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سوای از اینکه نمیدونم راست میگی یا نه
ولی منم 8 سال دارو مصرف میکردم آخرش گذاشتمش کنار
فقط گیجت میکنه و بهت احساسات بد میده که وابسته ش بمونی..
در واقع تمام احساسات بدت بخاطر خود دارو هاست..
دنیای واقعی بدون دارو خیلی ساده تر و آروم تره..

چقد طول میکشه، داروهارو بذاری کنار؟

واکنش خوانواده تو این مدت چی بود

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,056
چقد طول میکشه، داروهارو بذاری کنار؟

واکنش خوانواده تو این مدت چی بود
خانواده میگفتن نخور..
من میگفتم پزشک و علم بهتر از شما تشخیص میدن..
آخرش فهمیدم این دارو ها قرار نیست خوب کنن..
قراره تبدیل به یه مصرف کننده دائمی بشم.. 8 سال خوردم هیچ اتفاقی نیوفتاد..
رفتم پیش پزشکم گفتم میخوام کلا ترک کنم..
ترک کردم..
بدون هماهنگی با پزشک ترک نکنی..ممکنه تشنج کنی

ALIREZA9074

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
51
سلام
یه سوال داشتم
بصورتی که دیگه بی اثر شده مثلا دیروز 17ورق زولپیدم 10م ینی 170تا قرص رو خوردم ولی هیچ تاثیری نداشت،کلا بی اثر شده

حالا سوالام اینه آیا قرصی وجود داره که بالاتر از اینا باشه و باعث سرخوشی و فراموشی غم و... بشه

خواهشا.کمک کنید،
از مدیرانم خواهش می کنم تا ی چند روز این تاپیک پاک نکنن، بعد خودم در صورت وصول نتیجه، درخواست حذف تاپیک رو میدم
این قرصایی که فرمودید رو فقط تجربه ی مصرف ترامادول و بعدش متادون رو داشتم و واقعا چیزی جز پشیمونی نداشت برام و بد تر از اون حالت خماری و حتی بیشتر شدن مشکلات روحی از قبل مصرف
من تخصصی ندارم اما تجربه من این بود که بعد ترک این گروه دارو ها یه دوره 6 ماهه فلوکستین مصرف کردم و اولاش تاثیری حس نمیکردم اما بعد بهتر شد و بعد کم کم فلوکستینم نخوردم و باشگاه ثبت نام کردم و واقعا بهتر شدم
درضمن اضافه کنم که این داروها معمولا افکار خودکشی رو زیاد میکنن و خب بعضیاشون مث همین فلوکستین نیاز به مصرف دوز بالای 2000 دارن تا بشه خودکشی کرد باهاشون و بنظرم برای اینجور افراد بهتر هست
در کل با مصرف دارو و مخصوصا این گروه دارویی که شما گفتین فقط یه مدت کوتاه بیخیال میشین و بعدش بدتر از قبل تو مخیا شروع میشه بهترین کار اصلا لایف استایلتون هست اگه کمکی از دستم بر میاد یا خواستید صحبت کنید راجبش خوشحال میشم بهم بگید
امیدوارم زودتر از قسمت تاریک زندگیتون خارج بشید و عیدتونم مبارک

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
درود بر شما
قرص ها کاملا مفید هستند و بیشترشون اعتیاد ندارند و مشکلی ندارد. به تجربه سیتالوپرام البته با دستور پزشک و در صورتی که صبر داشته باشید کاملا پاسخگو هست. هرچند پزشک متخصص بایداینو بگه و حداقل 5 ماه صبر داشته باشید تا تاثیر بزاره

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
سلام
یه سوال داشتم

خواهشا.کمک کنید،
درود بر شما،
اگه مشکل افسردگی هست هیچ کدوم از داروهای اشاره شده داروی اصلی شما نیستن!
بنزودیازپین ها رو بعنوان داروی کمکی در موارد خاص و معمولا کوتاه با احتیاط میدن ولی من موندم زولپیدم با این دوزهای بالا و مخصوصا داروهای نارکوتیک رو کدوم پزشکی برای افسردگی تجویز میکنه؟
مشخصا سومصرف دارویی سنگین دارین که بشدت عوارض افسردگی رو تشدید میکنه، مصرف همین داروها میتونن افکار خودکشی رو تشدید کنن!
و بدلیل عدم کارکرد صحیح مغز زیر این داروها با این دوزهای بالا میتونید زندگی تون رو به تباهی بکشید!
بهرحال قدم اول قطع مصرف خودسرانه دارو هست
با این مقاومت دارویی سنگین بدنی امیدوارم بتونید راحت کنار بذارین
بعد روانشناس تست بدید که مشخص بشه بجز افسردگی چه مشکلاتی هست
نهایتا از یک روانپزشک خوب دارو بگیرید، خوشبختانه دو سالی هست برای افسردگی درمان قطعی و سریع وجود داره ولی با خود درمانی نتیجه معکوس خواهد بود
یادتون باشه نزدیک به ۸۰٪ خودکشی ها در دنیا مربوط به بیماران دپرشن و منیک دپرشن هستن
امیدوارم راه درست رو انتخاب کنین (y)

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
درود بر شما،
اگه مشکل افسردگی هست هیچ کدوم از داروهای اشاره شده داروی اصلی شما نیستن!
بنزودیازپین ها رو بعنوان داروی کمکی در موارد خاص و معمولا کوتاه با احتیاط میدن ولی من موندم زولپیدم با این دوزهای بالا و مخصوصا داروهای نارکوتیک رو کدوم پزشکی برای افسردگی تجویز میکنه؟
مشخصا سومصرف دارویی سنگین دارین که بشدت عوارض افسردگی رو تشدید میکنه، مصرف همین داروها میتونن افکار خودکشی رو تشدید کنن!
و بدلیل عدم کارکرد صحیح مغز زیر این داروها با این دوزهای بالا میتونید زندگی تون رو به تباهی بکشید!
بهرحال قدم اول قطع مصرف خودسرانه دارو هست
با این مقاومت دارویی سنگین بدنی امیدوارم بتونید راحت کنار بذارین
بعد روانشناس تست بدید که مشخص بشه بجز افسردگی چه مشکلاتی هست
نهایتا از یک روانپزشک خوب دارو بگیرید، خوشبختانه دو سالی هست برای افسردگی درمان قطعی و سریع وجود داره ولی با خود درمانی نتیجه معکوس خواهد بود
یادتون باشه نزدیک به ۸۰٪ خودکشی ها در دنیا مربوط به بیماران دپرشن و منیک دپرشن هستن
امیدوارم راه درست رو انتخاب کنین (y)
سلام دوست گرامی این روش که میگین دو سال هست اومده چیه جریانش؟

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
سلام دوست گرامی این روش که میگین دو سال هست اومده چیه جریانش؟
درود، در صورتیکه بیمار به داروهای روتین ضدافسردگی جواب نداده باشه یا پزشک تشخیص بده که بدلایلی مثل ریسک بالای سویساید نمیشه منتظر تاثیر اون داروها موند راه حل نهایی کتامین انفوزیون با دوز بسیارپایین (subanesthetic concentration :: ~0.5 mg/kg) و تحت نظر متخصص بیهوشی هست که طی چند جلسه با فواصل زمانی کوتاه انجام میشه

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
درود، در صورتیکه بیمار به داروهای روتین ضدافسردگی جواب نداده باشه یا پزشک تشخیص بده که بدلایلی مثل ریسک بالای سویساید نمیشه منتظر تاثیر اون داروها موند راه حل نهایی کتامین انفوزیون با دوز بسیارپایین (subanesthetic concentration :: ~0.5 mg/kg) و تحت نظر متخصص بیهوشی هست که طی چند جلسه با فواصل زمانی کوتاه انجام میشه
العان در حال حاظر توی ایران انجام میشه؟

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
العان در حال حاظر توی ایران انجام میشه؟
انجام میشه و نتایج فوق العاده رضایت بخش هستند
(در مورد اون سوال) معمولا روانپزشکان با SSRI شروع میکنن و بعدا در صورت لزوم میرن روی TCA
ولی مساله تفاوت عملکرد هست چون تارگت اون داروها سروتونین، نوراپینفرین و دوپامین هستن ولی کتامین گلوتامیت رو هدف قرار میده
خوشبختانه عوارض کتامین (در این درمان) نزدیک به صفر هست و پاسخگویی بسیار سریعی داره

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,385
(در مورد اون سوال) معمولا روانپزشکان با SSRI شروع میکنن و بعدا در صورت لزوم میرن روی TCA
ولی مساله تفاوت عملکرد هست چون تارگت اون داروها سروتونین، نوراپینفرین و دوپامین هستن ولی کتامین گلوتامیت رو هدف قرار میده
خوشبختانه عوارض کتامین (در این درمان) نزدیک به صفر هست و پاسخگویی بسیار سریعی داره
خیلی ازتون ممنونم واقعا امیدوارم کردین من سالهاست افسرده هستم
از جزییات این کتامین بیشتر میدونین؟ایا به صورت برگشت ناپذیر درمان میکنه افسردگی رو؟

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
شنیدم درمان با کتامین هزینه بر و گران هست نسبت به بقیه درمانهای دارویی این مسئله درسته ؟

Hamed.Madadi

Registered User
لایک‌ها
208
هر دارویی بخوری اثرش برای یک ماه هست ، فلوکستین شنیدم خوبه ، ولی زیاده رویی نکن ، اگر واقعا مشکلت افسردگی هست شوک الکتریکی آخرین راه هست

Hamed.Madadi

Registered User
لایک‌ها
208
این قرصایی که فرمودید رو فقط تجربه ی مصرف ترامادول و بعدش متادون رو داشتم و واقعا چیزی جز پشیمونی نداشت برام و بد تر از اون حالت خماری و حتی بیشتر شدن مشکلات روحی از قبل مصرف
من تخصصی ندارم اما تجربه من این بود که بعد ترک این گروه دارو ها یه دوره 6 ماهه فلوکستین مصرف کردم و اولاش تاثیری حس نمیکردم اما بعد بهتر شد و بعد کم کم فلوکستینم نخوردم و باشگاه ثبت نام کردم و واقعا بهتر شدم
درضمن اضافه کنم که این داروها معمولا افکار خودکشی رو زیاد میکنن و خب بعضیاشون مث همین فلوکستین نیاز به مصرف دوز بالای 2000 دارن تا بشه خودکشی کرد باهاشون و بنظرم برای اینجور افراد بهتر هست
در کل با مصرف دارو و مخصوصا این گروه دارویی که شما گفتین فقط یه مدت کوتاه بیخیال میشین و بعدش بدتر از قبل تو مخیا شروع میشه بهترین کار اصلا لایف استایلتون هست اگه کمکی از دستم بر میاد یا خواستید صحبت کنید راجبش خوشحال میشم بهم بگید
امیدوارم زودتر از قسمت تاریک زندگیتون خارج بشید و عیدتونم مبارک
14 سال پیش تو محل کارم یه همکارم منو با ترامادول آشنا کرد محض تفریح چند روزی میخوردم بعداز غذا دارو اثر میکرد یه نخ سیگار روشن میکردم بعد خمار میشدم بخودم میومدم میدیدم سیگار خودش سوخته تموم شده ، خیلی واسم عجیب بود ، بعد که اثر قرض از بین میره بصورت وحشتناکی آدم دچار افسردگی شدید میشه بعداز گذشت 14 سال هیچوقت مثل اون موقع افسرده و ناامید نشدم

بالا