برگزیده های پرشین تولز

بوق Ram

babak_b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سيستم من تازه از تعمير اومده . موقعي كه مي خوام روشنش كنم ، تصوير نداره و بعد از چند ثانيه (شناسايي فلاپي و سي دي رام و اينها) بوق مي زنه . بوقشم دو تا بوق كوتاه پشت سر هم و بعد يه بوق كوتاه ديگه با فاصله است . حدس مي زنم مشكل از رم باشه ، درسته ؟

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
براي من يك بار دقيقا اينطوري شده بود اما مشكل من پورت Agp بود كه خراب بود رفتم مادر بورد و عوض كردم.
البته هيچ تصويري نداشت تابلو بود كه از كارت گرافيكه.

babak_b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب مشكل از رم نبود . الان با گرافيك آن بورد تصوير دارم اما نمي تونه به Pci سوئيچ كنه و Cmos Checksum می ده . به نظرت چش ممکنه باشه ؟

babak_b

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين مشكل بدجوري داره اذيت مي كنه . كسي نمي دونه چه جوري بايد به كارت گرافيك اصلي سوئيچ كرد ؟ وقتي كار گرافيك آن بورد رو disable مي كنم cmos checksum error می ده .

b_amighi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از babak_b :
اين مشكل بدجوري داره اذيت مي كنه . كسي نمي دونه چه جوري بايد به كارت گرافيك اصلي سوئيچ كرد ؟ وقتي كار گرافيك آن بورد رو disable مي كنم cmos checksum error می ده .

اين كارتهاي گرافيك Onboard چيزاي خيلي بدي هستند. در مورد اين مشكل شما حدس ميزنم هم بايد بصورت سخت افزاري (با Jumper Setting) و هم بصورت نرم افزاري در Bios كارت گرافيك رو Disable كني.
البته من هيچ وقت كارت گرافيك Onboard نميخرم و چنين مشكلي نداشتم. قبلا هم نوشتم كه حدس ميزنم به اين شكل باشه. بهتره از روي دفترچه مادربرد اطلاعات بيشتري بدست بياري.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
جامپر Disable کارت گرافیکی رو توی دفترچه مادر بورد می تونی پیدا کنی.
کارت گرافیکی ات را یک دفعه در بیاور و دوباره جا بزن احتمال خیلی زیاد مشکل کارت گرافیکه.
اگه مشکلت حل نشد دوباره پیغام بده
راستی یک کار دیگه هم بکن باطری setup را در بیاور و بعد از پنج دقیقه جابزن تا cmos پاک شود.
اگه مادر بوردت clear cmos داره که بهتر با همان جامپر پاکش کن.
ok

بالا