برگزیده های پرشین تولز

حساب بانکی معتبر اروپا و آمریکا برای ایرانیان آزاد شده یا خیر؟

abc500x500

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
درود
حالا که تحریم ها لغو شده
1- آیا شهروندان عادی ایران مجاز به داشتن حساب بانکی هستند؟ چون از اول انقلاب پاسداران و روحانیون معروف و مقامات حکومتی مجاز بودند حسابهای میلیون دلاری در بانکهای اروپا و آمریکا باز کنند و بجز چند سال تحریم که فقط انگشت شماری از آنان حسابشان موقتا مسدود شد، بقیه مقامات حساب خارجی داشتند.
آیا اکنون شهروندان ایران مجاز به باز کردن حساب بخصوص جهت مرچندایز هستند؟ یعنی میتوانند حسابی باز کنند که به ویزا و مسترکارت وصل باشد و بتوانند فروشگاه اینترنتی راه اندازند؟

2- آیا استفاده از مسترکارت و ویزا جهت خرید اینترنتی برای ایرانیان مجاز و مقدور شده یا خیر؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
پیرو سوال شما اگر بریم یک کشور خارجی مثلا ترکیه به عنوان توریست حساب باز کنیم حساب بدون محدودیت هستش ؟ از همه کشور ها میشه دریافتی داشت ؟ چون قبلا شنیده بودم محدودیت دارن برای ایرانیها

vahidrotab

Registered User
لایک‌ها
316
پیرو سوال شما اگر بریم یک کشور خارجی مثلا ترکیه به عنوان توریست حساب باز کنیم حساب بدون محدودیت هستش ؟ از همه کشور ها میشه دریافتی داشت ؟ چون قبلا شنیده بودم محدودیت دارن برای ایرانیها

جواب سوال شما: بعضی بانک ها برای ارسال و دریافت به خارج از ترکیه محدودیت هایی برای خارجی ها دارند. البته محدودیت برای ایرانیا صحت نداره. (قانون برای ترکیه ای ها و خارجی ها). دسته بندی اینطوری هست.

اما مورد مهم: جدیدا در پی تی اکانتهایی ساخته شده و ساخته میشه، صرفا برای مطرح کردن موضوعاتی در مورد رفع تحریم های ebay, paypal و گوگل و ...
نمیدونم چی، ولی اینها هدف خاصی رو دنبال می کنن. گفتم که مد نظر داشته باشن همه.

mardekohan

Registered User
لایک‌ها
40
شما به عنوان توريست نميتونيد جايي حساب بانكي باز كنيد چون حتما بايد مقيم اون كشور باشيد و در فرم افتتاح حساب آدرس خودتون رو بنويسيد
تمامي بانك ها مقررات مبارزه با پولشويي رو سفت و سخت اجرا ميكنن و بين تركيه يا آمريكا فرقي نيست

اون كساني كه توي آمريكا حساب باز كردند حساب به اسم خودشون نبود بلكه به اسم نهادهاي حكومتي يا بنيادهاي غيردولتي بود مثلا بنياد علوي . از طرفي خودشون هم به عنوان هيئت ديپلماتيك ايران در سازمان ملل مقيم اون كشور بودن
در مورد ويزا كارت و مستر كارت هم بايد بگم نه . در خوشبينانه ترين حالت ممكن حداقل چند ماه طول ميكشه بانك هاي ايراني به طرح هاي ويزا يا مستر وصل بشن

glc_engineer

Registered User
لایک‌ها
1,422
شما به عنوان توریست میتونین در بعضی کشورها حساب باز کنین...

abc500x500

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
درود
من شنیده ام یک بانک ایرانی اعلام کرده مسترکارت و ویزاکارت پیش پرداخته و نه اعتباری صادر خواهد کرد هم از عابر بانک می توان پول گرفت و هم خرید اینترنتی میتوان انجام داد و بانک جهانی هم استقبال کرده.
دوستان اگر اطلاعاتی دارید نام بانک و اطلاعات تکمیلی را بفرمایید.
مرسی

بالا