برگزیده های پرشین تولز

درخواست نرم افزاری برای گرفتن Backup و Image از فایل ها

afghantoday

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود بر تمامی دوستان
من این مشکل رو دارم که براش دنبال یه نرم افزار مناسب میگردم:
حجم زیادی فایل های تصویری (قالباً DIVX AVI با حجم 700 مگابایت و بیشتر) و صوتی (MP3) دارم. حالا میخوام با یک برنامه ای این فایل هارو ازش یک ایمیج بگیرم و ایمیج رو به قطعات کوچکتر تقسیم کنم و در هارد های مختلف ذخیره کنم که بعداً بتونم دوباره با به هم چسبوندن فایل ها اون هارو به صورت اول در بیارم. اگر متوجه نشدید دقیقاً این برنامه رو میخوام:
1) اول از همه فولدر هایی درست کنم و در هر فولدر به میزان مثلاً 50 گیگابایت رو کپی کنم.
2) از این فولدر یک ایمیج تهیه کنم. مد نظر من اینست که این فولدر به یک فایل تبدیل بشه (مثل RAR) و تنها کافی باشه اون فایل هارو منتقل کنم.
3) در صورت ممکن ایمیج حاصل فشرده هم باشه (البته فکر نکنم با توجه به فرمت فایل ها زیاد ممکن باشه).
4) نمیخوام که هر فولدر تبدیل به یک فایل بشه، بلکه تبدیل به چندین فایل. یعنی یک فولدر 50 گیگابایتی تبدیل بشه به 25 ایمیج 2 گیگابایتی (مثل فیلم هایی که به صورت RAR آپلود میشن).
5) همچنین میخوام راحت این فایل های کوچک رو در جاهای مختف کپی کنم و هر زمان که خواستم به راحتی اونهارو دوباره به حالت اول در بیارم.
6) میخوام امنیت این کار بالا باشه. یعنی یهو نشه که یه فایل درست ایجاد نشده و یا مشکلات از این قبیل. چون در نهایت فایل های اصلی رو میخوام پاک کنم و فقط ایمیج هارو نگه دارم. بعد هم این ایمیج رو به صورت اول دربیارم.
7) فرمت فایل ها نمیخوام مثل RAR باشه که محتویاتش رو بشه بدون EXTRACT کردن مشاهده کرد. میخوام که یک کمی امنیتش از این لحاظ بیشتر باشه به نوعی که برای برگشت به حالت اول یک پروسه خاصی رو طی کنه (پسورد گذاری اصلاً نیازی بهش نیست).
تو این چند وقت چندین راه به ذهنم رسید که اینها بود:
1) NERO: فکر کردم که میشه ایمیج گرفت از هر 4گیگ مثلاً و بعداً ایمیج هارو میشه اجرا کرد و فایل هاشون رو به تدریج دوباره کپی کرد به حالت اول. این روش خیلی سخته و خیلی هم طول میکشه (یه حجم 1500 گیگابایتی). ولی به هر حال در نهایت اگر روشی پیدا نشه از همین گزینه استفاده میکنم.
2) WinRAR: از این روش هم که خوب میشه یک فولدر رو به هر تعداد قسمتی که بخوام تقسیم کنم و بعداً هم دوباره بهم بچسبونم. این روش تقریباً تمام کارهایی رو که بخوام انجام میده فقط یه مشکله عظیم داره اونم امنیتشه. تا حالا 100 ها بار شده که آرشیو پیغام خطا داده و به مشکل برخورده. فقط کافی یکی از فایلها درست کپی نشه و یا یک سکتور اشتباه بشه که کل رو به خطر بندازه. از طرفی دیگه هم محتویات ارشیو به راحتی و با یک کلیک قابل مشاهده هستش که به نوعی همون کار فولدر رو انجام میده (که ترجیح میدم فایل ها محفوظ تر باشه).
3) Norton Ghost: این روش رو یکی از دوستان بهم معرفی کرد که خب یکسری معایب داشت: اول از همه خیلی پیچیده بود. هم از لحاظ ساختن ایمیج هم از لحاظ ریکاوری. دوم اینکه این برنامه زیاد برای این کار مناسب نبود چون که بیشتر از یک پارتیشن یا فولدر بکآپ تهیه میکرد و تنظیمات زمانی داشت و چیزهایی که ممکن بود با یه بی دقتی اشتباه بشه. برای ریکاوری هم به نوعی نبود که راحت بشه یک مقصد رو بهش داد و اونجا فایل هارو بریزه بلکه دردسر زیاد داشت...
به هر حال از این برنامه ها مطمئناً زیاد هستش و اگر برنامه ای رو میشناسین که قبلاً باهاش کار کردین یا آشنایی دارین بهم معرفی کنید ممنون میشم.
منتظر پاسخ هاتون هستم.
با سپاس فراوان بدرود

بالا