برگزیده های پرشین تولز

درست بنويسيم!

shaar

Registered User
لایک‌ها
57
تا حالا ديدين وارد جمعي بشين و به هردليل و يا بي دليل انجام كاري بيافته گردن شما؟ مثلا رفتين يك ليوان آب بيارين برا خودتون و مجبور شدين براي همه گروه آب سرو كنيد.
در اين فورومهاي دوست داشتني ابزار هاي فارسي، شغل معلم املائي همينجوري افتاد گردن من! و وقتي مجددا ديدم اسم سايت هست ابزار هاي فارسي و اين محل مي تواند (و هست البته) محلي براي توليد متن هاي فارسي باشد، چرا در نوِشته ها مراعات اصول فارسي نويسي را نكنيم ، هر چند جملات بيشتر شكل محاوره دارند ولي مي شود از غلط هاي املائي فاحش اجتناب كرد.
و اما هدف من از اين تاپيك اينه كه نظر دوستان رو بدونم و اگر بشود روحيه درست نويسي را ترويج كنيم.
<span style='color:violet'>در سايت ابزارهاي فارسي ، فارسي را پاس بداريم!</span>

saberioon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هم با شما موافقم ! با اينكه خودم اكثرا غلط املائي دارم اما سعي به كم كردن اين غلط ها را نيز دارم !
اميد به روزي كه ديگر غلط تايپ نكنيم :D

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
کار جالبيه ;)

Hooman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
نخستين گام در پاس داری از زبان مادری و پدری، گویش و نوشتن نام آن به همان زبان است.
زبان من پارسی است و نه واژه عربی "فارسی".
آیا زبان دیگری را می شناسید که گویندگان و نویسندگانش نام زبان خود را به زبان دیگری بگویند؟
تجاوزگران عرب ایرانیان را جانورانی بدون زبان می پنداشتند و آن چه به سرزمین ما آوردند تمدن بزرگ ایران را به چنان پستی رساند که امروز بیننده آن هستیم!
دستاورد اعراب به هر سرزمینی که رفتند تنها نابودی و پلیدی بود. چنگیزخان، هیتلر، استالین همگی بر عرب، و محمد و دار و دسته اش شرف و برتری دارند.

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
من احساس ميكنم شكلك(فارسيش همين ميشه !؟!؟) saberioon زيادي بزرگ هستش .. داداش كوچيكش كني ثواب داره ريخت اينجار و نميريزه به هم ! ;) :rolleyes:

bahar13

Registered User
لایک‌ها
6
منم قسم ميخورم تا آخر عمرم همه چيزو درسط بنويسم!

Mohammad_Mnt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:shock:

badjens

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
موافقم شديدآ. معلم املا هم تونست تصحيح كنه غلط املايي دوستانو كمك خواهد كرد به ترويج اين فرهنگ درست نويسي.

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
موافقم شديدآ. معلم املا هم تونست تصحيح كنه غلط املايي دوستانو كمك خواهد كرد به ترويج اين فرهنگ درست نويسي.
اق شار فكر كنم به جاي غلط املايي اگر دستور زبان ياد بدي بيشتر بدرد بعضيها ميخوره :)

shaar

Registered User
لایک‌ها
57
بنده چاكر همه برو بچز اين فرومستان هم هستم و معلم هم نيستم فقط كمي حساس شدم براي غلط هاي املائي! از اونروزي كه شروع به غلط گيري نوشته هاي دوستان كردم غلط نوشته هاي خودم كم شدند. پس اول نفع رو خودم بردم.
مستدام باشيد

mjme

Registered User
لایک‌ها
11
بنده چاكر همه برو بچز اين فرومستان هم هستم و معلم هم نيستم فقط كمي حساس شدم براي غلط هاي املائي! از اونروزي كه شروع به غلط گيري نوشته هاي دوستان كردم غلط نوشته هاي خودم كم شدند. پس اول نفع رو خودم بردم.
مستدام باشيد

آقا معلم ؟ من هميشه قاطي ميكنم ( خواستن يا خاستن) ( خانواده يا خوانواده)(تايين يا تعيين)

persian_londoner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
آقا هم 100% موافقم! اگه هم جايي به شما گفتم اقا معلم فقط براي شوخي بوده و همونطور كه قبلاَ هم گفتم خوشحال ميشم غلطهام رو بهم بگين! ;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
نخستين گام در پاس داری از زبان مادری و پدری، گویش و نوشتن نام آن به همان زبان است.
آیا زبان دیگری را می شناسید که گویندگان و نویسندگانش نام زبان خود را به زبان دیگری بگویند؟
تجاوزگران عرب ایرانیان را جانورانی بدون زبان می پنداشتند و آن چه به سرزمین ما آوردند تمدن بزرگ ایران را به چنان پستی رساند که امروز بیننده آن هستیم!
دستاورد اعراب به هر سرزمینی که رفتند &nbsp;تنها نابودی و پلیدی بود. چنگیزخان، هیتلر، استالین همگی بر عرب، و محمد و دار و دسته اش شرف و برتری دارند.

متاسفانه اينها همش حقيقت هست و خيلي هم تلخ. :( :( :(

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
دستاورد اعراب به هر سرزمینی که رفتند &nbsp;تنها نابودی و پلیدی بود. چنگیزخان، هیتلر، استالین همگی بر عرب، و محمد و دار و دسته اش شرف و برتری دارند.

متاسفانه اينها همش حقيقت هست و خيلي هم تلخ. :( :( :(
هومن بلاخره همدم گيرورد ! ;)

shaar

Registered User
لایک‌ها
57
هر بخشي از كشور ما زبان مادري خاص خود را دارد و به جز تهران و برخي مناطق خاص، اين زبان مادري غير از زبان <span style='color:eek:live'>پارسي</span> مرسوم است، تا اينجاش درسته؟
خب اون وقت اين ادمهايي كه تهران وطن آنها نيست و فارسي شيرين امروزي زبان مادريشون نيست، به راحتي فارسي رو به عنوان محور فرهنگ كشور پذيرفته اند، كوتاهي كرده اند؟
:?
با عصبيت و تندي برخورد كردن نشانه صلابت و درستي انديشه نيست! اگر كمي فلفلش رو كم كنيد با آرامي بهتر مي شه صحبت كرد.
ورود اعراب به ايران دستآوردهاي متفاوتي داشته كه مي توان خدمات و صدمات آن را نوشت و بحث كرد.

persian_londoner

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
هر بخشي از كشور ما زبان مادري خاص خود را دارد و به جز تهران و برخي مناطق خاص، اين زبان مادري غير از زبان <span style='color:eek:live'>پارسي</span> مرسوم است، تا اينجاش درسته؟
خب اون وقت اين ادمهايي كه تهران وطن آنها نيست و فارسي شيرين امروزي زبان مادريشون نيست، به راحتي فارسي رو به عنوان محور فرهنگ كشور پذيرفته اند، كوتاهي كرده اند؟
با عصبيت و تندي برخورد كردن نشانه صلابت و درستي انديشه نيست! اگر كمي فلفلش رو كم كنيد با آرامي بهتر مي شه صحبت كرد.
ورود اعراب به ايران دستآوردهاي متفاوتي داشته كه مي توان خدمات و صدمات آن را نوشت و بحث كرد.

میشه یه نفر یه چند تا از خدماتشون رو برای ما اینجا بگه؟

bahar13

Registered User
لایک‌ها
6

میشه یه نفر یه چند تا از خدماتشون رو برای ما اینجا بگه؟

احسان داره خطري ميشه ها!! :?

بالا