برگزیده های پرشین تولز

زيرنويس گذاشتن بر روي فيلم و مسائل مربوط به آن

خوبی کن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
دستت درد نكنه ولي من نميدونم چه جوري باهاش كار كنم در ضمن اينكه نتونستم توش فارسي بنويسم ويندوزم 2000 و امكانات فارسي رو هم داره
ممنون

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
نرم افزار خيلي محدوديه ! من باهاش نتونستم avi باز كنم . درحاليكه يكي از راههاي افت كيفيت rip كردن dvd و تبديلش به vcd تبديلش به avi و بعد تبديل دوبارشه ! و متاسفانه اين نرم افزار باز نكرد !‌:(
خوب همون subtitle workshop كارتو راه ميندازه علي آقا ! خيلي قويه ! باور كن ! فقط يكم تنظيماتشو بايد تغيير بدي ! تا فارسي رو ساپورت كنه . اين كه كاري نداره !

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
كاكو ج.ن من خيلي بهش ور رفتم نميشه اگر خاطرت هست ترتيب عمل كردنشو بگو

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
من ویندوزم را به حالت FA می برم و جواب هم میده

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
يعني چي به حالت فا ميبري يعني زمان نوشتن يا ديدن فيلم من با subtitle workshop زيرنويس فاري مينويسم و ميبينم ولي وقتي ميخوام اونو ذخيره كنم و با نرم افزارهاي ديگه (از قبيل ffdshow و media player ) ببينم فونتش به هم ميخوره در ضمن كاكو توي subtitle workshop چه فرمتي رو بايد انتخاب كرد براي ذخيره زيرنويس كه فارسي ها رو هم ذخيره كنه

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
خيلي از دوستان در مورد زيرنويس فيلمها سئوال داشتن. فكر كنم الان موقع خوبي باشه تا در موردشون بيشتر توضيح بدم.

اگه تجربه ديدن فيلمهاي غير از VCD رو داشته باشين و DVD يا حداقل نسخه‌هاي كپي شده اونها با فرمت AVI و DivX رو ديده باشين.
شايد ديده باشين كه فيلم زيرنويس داره و برخلاف زيرنويس VCD كه بر روي خود فيلم قرار گرفته و با فيلم فشرده شده، كاملا از فيلم مجزا هستن و ميشه به سادگي يا زبان زيرنويس رو عوض كرد يا اصلا زيرنويس رو حذف كرد. (اين از خصوصيات اوليه يك DVD است).

sub02.gif
در مورد DVD اگه به اون مقاله معروف مراجعه كنيد و به ساختار DVD نگاه كنيد، مي بينيد كه زيرنويس در دي وي دي بصورت يك لايه كاملا جدا از فيلم ولي در كنار اون قرار گرفته و بيننده بنا به سليقه خودش ميتونه اون رو انتخاب كنه. اين زيرنويسها توي دي وي دي بصورت يك عكس ضبط شده.
يعني مثلا براي نوشتن زيرنويس «سلام» در يك دي وي دي، يك عكس قرار گرفته كه توش نوشته شده سلام. در هنگام پخش هم اگه شما زيرنويس رو انتخاب كنيد اون عكس روي فيلم قرارداده ميشه و پخش ميشه.

خيلي‌ها هم بدشون نمياد كه زيرنويس رو بر روي VCD يا فايلهاي AVI كه شايد دانلود كرده باشن بزارن و فيلم رو ببينن. اينطوري هم فيلم رو بهتر درك ميكنن، هم خيلي جملات تازه ياد ميگيرن :)
براي اين كار يه راه حل ساده وجود داره.

اول اينكه شما كافيه يه فيلتر DirectX نصب كنيد. (از اسمش نترسين، يجور برنامه كمكيه كه خيلي ساده نصب ميشه و اصلا با شما كاري نداره!).

دانلود و نصب:
از آدرسهاي زير ميتونيد برنامه رو دانلود كنيد.
http://www.filemirrors.com/search.src?file=VobSub_2.23.exe

film_subed.gif
اسم اين فيلتر كه فكر كنم تنها موردش براي ويندوز باشه، VOBSub است. اين فيلتر يا بهتر بگم برنامه، بعد از نصب هيچ فايل اجرايي به درد بخوري نداره. فقط در صورتي كه شما يه فايل فيلم رو بخواهيد پخش كنيد، اين برنامه بطور خودكار محل قرارگيري فيلم (شاخه‌اي كه فيلم توي اون قرار داره) و چند شاخه ديگر رو (كه بطور قراردادي موقع نصب درايو c:\subtitles و زير شاخه subtitles در كنار فيلم است) به دنبال فايلي به نام فيلم جستجو ميكنه. اگه اين فايل رو پيدا كرد و محتواش از نوع زيرنويسهاي قابل شناسايي براي اين برنامه باشه، بطور خودكار زيرنويس رو پخش ميكنه.

sub_files.gif
براي برنامه هم اصلا مهم نيست كه با چه برنامه‌اي فيلم رو پخش مي‌كنيد. فقط كافيه از برنامه‌هايي مثل Windows Media Player يا BSPlayer يا Media Player Classic كه فيلترهاي DirectX رو پشتيباني ميكنن استفاده كنيد. (يعني مثلا برنامه قديمي مثل Xing نميتونه زيرنويس رو نشون بده.)​

براي گرفتن زير نويس ميتونيد به سايتهاي مختلفي سر بزنيد. يك سري از بهترينهاش رو در زير ليست كردم:

DIVXStation.gif
http://divxstation.com/subtitles.asp (سايت عالي زيرنويسها كه عكس جلد سي دي يا دي وي دي را هم نشان مي‌دهد.)

DIVXsubtitles.gif
http://www.divxsubtitles.net (يك سايت بسيار خوب كه فقط بايد براي استفاده از اون ثبت نام كرد.)

http://www.extratitles.to يك سايت جديد از خانواده Box.SK (مثل Astalavista.box.sk) كه به نظرم آينده خيلي خوبي داره، آرشيو زيرنويسهاشون هم خيلي كامله.

زيرنويسهايي كه از اين سايتها دانلود ميكنيد همشون بصورت فايلهاي متني هستن. شما قبل از دانلود بايد زيرنويس درست رو دانلود كنيد، چون اكثر اين سايتها، چند نسخه مختلف از زيرنويسهاي يك زبون دارند، مثلا يك نسخه دو سي دي يكي نسخه DivX كه فلان شخص درست كرده، يكي نسخه VCD. شما هم بايد يا همه زيرنويسها رو دانلود كنيد و امتحان كنيد ببينيد كدوم براي فيلم شما مناسبه، يا دقت كنيد و اوني رو كه مناسب تره از روي مشخصاتش پيدا كنيد و دانلود كنيد.

براي امتحان كردن اين زيرنويسها، كافيه اسم اونها رو هم نام با اسم فيلم تغيير بدين و بگزارين كنار فيلم.( مثلا اگه اسم فيلم شما «Movie.AVI» هستش بايد اسم زيرنويستون «Movie.srt» يا «Movie.sub» باشه و دقيقا همونجايي كه فيلم رو قراردادين باشه)
بعد فيلم رو پخش كنيد. اگه همه چيز درست باشه، زيرنويس هم با فيلم شروع به پخش شدن ميكنه.
پسوند زيرنويسها انواع مختلف داره. SRT. و SUB. انواع معروفشون هستند.

اطلاعات بيشتر رو هم ميتونيد از http://www.doom9.org/dvobsub.htm بدست بيارين.
قبلا هم مقاله‌اي در مورد روش استخراج زيرنويس از دي وي دي نوشته بودم شايد به درد بخورد.

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
اين خيلي به درد بخوره. چرا كسي از VOBSub استفاده نميكنه. قدر اين برنامه رو بدونيد.

mehrdad_dvd

Registered User
لایک‌ها
10
آقا اين قسمت (قبلا هم مقاله‌اي در مورد روش استخراج زيرنويس از دي وي دي نوشته بودم شايد به درد بخورد)
رو لينك كه ميريم كار نميكنه ....لطفا درستش كن
و زير نويس فارسي رو از كجا ميشه گرفت؟؟؟؟؟

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
آقا مهرداد لينك رو درست كردم.

khashi84

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام- با کدوم برنامه میتونم یه فیلمو زیر نویس دار کنم؟ :cool:

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
من اینو می برم به بخش کامپیوتر... فکر کنم با vobSub بتونی این کارو انجام بدی. در ضمن تاجایی که یادمه در این مورد قبلا یه بحث م فصلی بود.

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
رفقا قبل از زدن تاپيك ، يه لطفي كنيد و يه جستجو بكنيد . در اين مورد اونقدر صحبت شده كه ....
اين هم دو تا لينك كه كارت رو صددر صد راه ميندازه :

لينك 1 و لينك 2

babinow

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام آيا كسي تا ه حال فايل هاي زير نويس كه به همراه فايل avi وبا برنامه fdsr ارسال ميشود رو تونسته داخل dvd قرار بده ؟؟
اگه امكانش هست با چه برنامهاي :Ulead VideoStudio ياPowerProducer يا با برنامه اي ديگر ...

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
در این مورد 2-3 تا تاپیک خوب داریم. من این سوال رو به بخش کامپیوتر منتقل می کنم.

davidmors

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
31
به نقل از ehsan :
در این مورد 2-3 تا تاپیک خوب داریم. من این سوال رو به بخش کامپیوتر منتقل می کنم.
سلام
راستش نرم افزار كه نه ولي من چند وقت پيش ها با كارت حرفه اي دازل (dazzle) اينكارو كردم .
real time هست و نياز به رندر هم نداره ;)

rmb_ali

Registered User
لایک‌ها
21
به نقل از babinow :
با سلام آيا كسي تا ه حال فايل هاي زير نويس كه به همراه فايل avi وبا برنامه fdsr ارسال ميشود رو تونسته داخل dvd قرار بده ؟؟
اگه امكانش هست با چه برنامهاي :Ulead VideoStudio ياPowerProducer يا با برنامه اي ديگر ...
منظورتو واضح تر بگو

بالا