برگزیده های پرشین تولز

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
دوستان به نظرم برای روز چهارشنبه هیچ خریدی را انجام ندهند. نظر من کاملا شخصی است و بحثم هم ارزش ذاتی سهم ها نیست چون من توانایی ارزش گذاری ذاتی نمادها را ندارم اما وقتی با 30 روز گذشته قیمت ها را مقایسه می کنم می بینم واقعا قیمت ها حبابی شده اند. بنده نمی گویم نمی شود بر روی این سهم های حبابی سود کرد اما سخنم این است که اصل اساسی بورس که پیرامون اولویت حفظ سرمایه اولیه است را با خرید این سهم ها نادیده می گیریم. البته به نظرم چند سهم بازار پایه خوب آمد. یکی از آن ها #شپلی بود. وقتی می گویم خوب منظورم نمودارش است وگرنه سهم ها را بررسی بنیادی نکردم. به نظرم این قوانین بازار پایه باعث شد تا خیلی از سهم ها به قیمت واقعی خودشان برگردند. از این پس کمی بیشتر سهم های این بازار را بررسی می کنم.

Last edited:

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
دوستان به نظرم برای روز چهارشنبه هیچ خریدی را انجام ندهند. نظر من کاملا شخصی است و بحثم هم ارزش ذاتی سهم ها نیست چون من توانایی ارزش گذاری ذاتی نمادها را ندارم اما وقتی با 30 روز گذشته قیمت ها را مقایسه می کنم می بینم واقعا قیمت ها حبابی شده اند. بنده نمی گویم نمی شود بر روی این سهم های حبابی سود کرد اما سخنم این است که اصل اساسی بورس که پیرامون اولویت حفظ سرمایه اولیه است را با خرید این سهم ها نادیده می گیریم. البته به نظرم چند سهم بازار پایه خوب آمد. یکی از آن ها #شپلی بود. وقتی می گویم خوب منظورم نمودارش است وگرنه سهم ها را بررسی بنیادی نکردم. به نظرم این قوانین بازار پایه باعث شد تا خیلی از سهم ها به قیمت واقعی خودشان برگردند. از این پس کمی بیشتر سهم های این بازار را بررسی می کنم.
فردی که 20 ساله تو بورس فعالیت داره و 20سال سرد و گرم بازار را چشیده بنیادی کار هم هست میگه بازار هیچ حبابی نداره چندتا سهم ممکنه بازیگرش تنور را داغ کنه ببره بالا بندازه به خلق الله اما کلیت بازار هیچ حبابی درش نیست .البته به نقل قول از همین فرد هر زمان امکان اصلاح هست (اصلاح نه ریزش)
برای مثال سهمی که خود این فرد از 120تومن داره میخره وصنعت حدود 100تومن سود میسازه مجمعش هم احتمالا آبان ،آذره الان هم حدود 300تومنه
به نظرتون سهم با 100تومن سود 300تومن می مونه؟؟؟؟؟بر فرضم که 300بماند بازی پشت پرده است نه حباب

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
به نظرم چهار شنبه بازار منفی هست
و اگه منفی هم باشه برای خرید بعضی سهم ها وقت بدی نیست

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
فردی که 20 ساله تو بورس فعالیت داره و 20سال سرد و گرم بازار را چشیده بنیادی کار هم هست میگه بازار هیچ حبابی نداره چندتا سهم ممکنه بازیگرش تنور را داغ کنه ببره بالا بندازه به خلق الله اما کلیت بازار هیچ حبابی درش نیست .البته به نقل قول از همین فرد هر زمان امکان اصلاح هست (اصلاح نه ریزش)
برای مثال سهمی که خود این فرد از 120تومن داره میخره وصنعت حدود 100تومن سود میسازه مجمعش هم احتمالا آبان ،آذره الان هم حدود 300تومنه
به نظرتون سهم با 100تومن سود 300تومن می مونه؟؟؟؟؟بر فرضم که 300بماند بازی پشت پرده است نه حباب

نخست آنکه خبرگان بورس با هم اختلاف نظر دارند. شما نام نبردید من هم نامی از کسی نمی برم اما پیگیر حرف هایشان هستم. بعد هم من نگفتم شما با خرید سهام در روز چهارشنبه ضرر می کنید بلکه گفتم من سهمی را نیافتم که در کف کانال قیمتی خودش باشد. بنده خودم #وصنعت داشتم با قیمت سر به سر 2247 ریال! آن قیمت جذاب بود و ظرف یک ماه 46 درصد سود کردم. البته فروختمش اما قیمت حالش جذاب نیست. قانون نخست بورس حفظ سرمایه اصلی است. شما ممکن است بروید فلان سهم را بخرید و سود هم کنید اما ریسک دارد. می خواستم مبلغی را برای چهارشنبه وارد بورس کنم و تک تک سهم های بورس و فرابورس را بررسی کردم. به نظرم هیچ کدامشان روی کف قیمتی نبودند.

این را هم بگویم که استراتژی هر تریدری متفاوت است. #کالا یک هفته است دارد +5 می خورد هنوز یک عده ای می خرند. من اینگونه نیستم. به نظرم حال که قرار است سهمی خریده شود نمادهایی که اخیرا افزایش سرمایه داده اند به انضمام نمادهای بازار پایه بد نباشند.

belak24

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
430
به نظرم شاخص سقف 28 ساله رو شکونده و این نشون دهنده قدرت روند و قدرت نقدینگی در بورس هست...کلیت بازار صعودی هست اما هر صعودی ، اصلاح هم داره...به نظر من فعلا انتهای بازار نیستیم و ریزش نداریم اما شاخص میتونه اصلاح داشته باشه ... اگه به گذشته بورس تو دوره های مختلف برگردیم میبینیم که این شرایط بوجود اومده و تکرار شده...صرفا یک نظر شخصی هست و مبنای تصمیم گیری دوستان نباشه.

Wallet

Registered User
لایک‌ها
53
به نظرم شاخص سقف 28 ساله رو شکونده و این نشون دهنده قدرت روند و قدرت نقدینگی در بورس هست...کلیت بازار صعودی هست اما هر صعودی ، اصلاح هم داره...به نظر من فعلا انتهای بازار نیستیم و ریزش نداریم اما شاخص میتونه اصلاح داشته باشه ... اگه به گذشته بورس تو دوره های مختلف برگردیم میبینیم که این شرایط بوجود اومده و تکرار شده...صرفا یک نظر شخصی هست و مبنای تصمیم گیری دوستان نباشه.
اصلاحی وجود نخواهد داشت به خاطر بالا رفتن نقدینگی

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,521
شاخص 300 هزار رو رد کرد.

الان سوددهی کدوم سهم ها بیشتره؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
vpvj_photo_۲۰۱۹-۰۹-۱۴_۱۲-۵۵-۵۰.jpg

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
سهم های کوچیک و غیربنیادی رو نمیدونم، اما سهم های بزرگ و بنیادی حداقل چهل - پنجاه درصد دیگه جای رشد دارند
مثلا یک سهمی مثل فولاد با شرایط فعلی (نرخ دلار و نرخ جهانی ورق و ...) باید دست کم 140 تومن بسازه
خب این سهم حباب داره اما از نوع منفی!
خیلی از سهم های بنیادی که اکثرا بزرگ هستند همین شرایط رو دارند

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
سهم های کوچیک و غیربنیادی رو نمیدونم، اما سهم های بزرگ و بنیادی حداقل چهل - پنجاه درصد دیگه جای رشد دارند
مثلا یک سهمی مثل فولاد با شرایط فعلی (نرخ دلار و نرخ جهانی ورق و ...) باید دست کم 140 تومن بسازه
خب این سهم حباب داره اما از نوع منفی!
خیلی از سهم های بنیادی که اکثرا بزرگ هستند همین شرایط رو دارند
چه جوری میشه به دست اورد که کدوم سهام جای رشد داره و یا کدوم سهام بیشتر از ارش خودش قیمت داره ؟

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
چه جوری میشه به دست اورد که کدوم سهام جای رشد داره و یا کدوم سهام بیشتر از ارش خودش قیمت داره ؟
با تحلیل! بعد سود تحلیلی رو در PE ضرب کنی!
مثلا فولاد سود تحلیلیش حول و حوش 140 تومنه - با وضعیت فعلی نهایت PE پنج میتونیم بهش بدیم - حالا ممکنه بعضی سهم ها کوچک باشند یا طرح توسعه داشته باشند که این PE میتونه تا 10 - 12 و حتی بیشتر هم بالا بره

نکته: سود تحلیلی سهم های بزرگ در سایت ها و کانال های تلگرامی وجود داره و قابل استناد هست (فقط سهم های بزرگ مثل فولاد - زاگرس - فملی و ...)

نکته 2: سوالت کمی پیچیده است - من در حد سواد خودم جواب دادم - مگرنه چیزهای دیگری هم تاثیر داره مثل ارزش ذاتی - قدرت پول و ...

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,521
1 میلیون واحد چپوندن تو سفارشهای خرید صندوق کاریزما. عرض چند دقیقه همه شون فروش رفت
upload_2019-9-15_10-31-35.png

صندوق هستی بخش اگاه
از 5432.4 تومان تا 6244.9 تومن نوسان داشت
upload_2019-9-15_10-33-10.png
رو 5433 دو سه بار خرید زدم ، انجام نشد. نوشت سفارش ارسال شد اما هیچ اتفاقی نیوفتاد. چند بار خرید زدم تا بالاخره یکی اومد تو سفارش های خرید.
ایراد از کجاس؟

یه بار هم معاملات انجام شده بود اما هنوز تو سفارشات باز بود

Last edited:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
روز گذشته در بورس تهران ۷۵ درصد از نمادها کار خود را با قیمت پایانی مثبت به پایان بردند و از ۳۱۴ نماد معامله شده ۱۰۴ نماد صف خرید پایداری داشتند. این مساله می‌تواند به معامله‌گران تازه‌وارد نشان دهد که از بین هر سه نماد تصادفی بورسی، روز گذشته یک نماد در محدوده صف خرید قرار داشته و آنچه این روند را رقم زده جریان قدرتمند نقدینگی است که بر بهانه‌های صعودی در گروه‌های کوچک‌تر متمرکز شده است.

واقعا چند روز گذشته خیلی خوب بود. همش +5، حیف امروز خراب شد. علی ایحال من از سشنبه تاکنون نمادی که در کف کانال قیمتی خودش باشد نیافتم.

آبشخور: دنیای اقتصاد

aslanzade

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام و روز بخیر
به نظر من به چند سوال بسنده نکنید و برای سرمایه اتون وقت را تلف نکنید و ریسک نکنید . بهترین کار برای سرمایه گذلری در ابتدای راه تا زمانی که چم و خم کار دستتون بیاد کمک گرفتن و استفاده از سبدگردان هست. اونا هم سوالاتتون را تخصصی جواب میدن. هم درست انتخاب میکنند و سود خواهید کرد و میتونید سرمایه و دانشتون را با هم ارتقا بدید. اگر نه باید چند سال بدون دانش و رو هوا انتخاب و سرمایه گذاری کنید و همیشه نگران باشید.

سبد گردانی یعنی خرید و فروش اوراق بهادار وصندوق های سرمایه گذاری etf برای سرمای گذار با بررسی تحلیل گران خبره مجموعه اکسیر (به عنوان سبدگردان)، بطوریکه سرمایه گذار از این امر منتفع گردد. سبد گردان این کار را با کد معاملاتی صاحب سبد سهام انجام میدهد وضرورت دارد سرمایه گذار را بصورت گزارش از عملکرد سبد سهام مطلع سازد. درباره تعرفه سبدگردانی میتوانید با شرکت های که کارشون این هست تماس بگیرید از مشاوره رایگان استفاده کنید.

البته نکته ای که باید به ان اشاره کنیم این است که چنین فعالیت هایی که خدمات مالی به سرمایه گذار به حساب می آید امری نوپا نیست بلکه چنین فعالیت هایی بیش از نیم قرن در جهان سابقه دارد اما در ایران سبد گردانی به تازگی مورد توجه قرار گرفته است اما مسئله ای که وجود دارد این است که سبد گردانی به صورت زیر رسمی در بازار بورس ایران وجود داشته و قدمت این مسئله به 10 سال می رسد.

اما این که گفته می شود که فعالیت سبدگردانی توسط سبد گردان انجام می شود به این معنا نیست که سبد گردان این کار را به تنهایی انجام می دهد بلکه سبد گردان با همکاری تیمی از تحلیل گران حرفه ای فعالیت سبد گردانی را انجام می دهد یعنی بر اساس میزان سرمایه ای که سرمایه گذار می خواهد سرمایه گذاری کند و خصوصیات و ویژگی های خود سرمایه گذار که شامل سطح ریسک پذیری است، سبد گردان و تیم حرفه ای تحلیل گران تصمیم می گیرند که چه نوع سبد سرمایه ای برای سرمایه گذار فراهم کند و سپس به طور مرتب آن را مدیریت می کنند تا سرمایه گذار به سود برسد.

قبل از انتخاب بهترین شرکت سبد گردانی
برای این که افراد بتوانند یک سبد گردان خوب را انتخاب کنند باید به سراغ یک شرکت سبد گردانی خوب بروند و عملکرد آن ها را مورد بررسی قرار دهند و نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است شرکت سبد گردانی در یک بازه ی زمانی بسیار خوب عمل کند و در یک بازه ی زمانی عملکرد خوبی نداشته باشد.
به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم هر سبد گردانی که برای مدیریت سرمایه ی خود انتخاب کردید ابتدا در مورد برنامه ی بلند مدت آن ها برای سود آوری شان بپرسید، برای مثال از آن ها بپرسید که در یک بازه ی 5 ساله چه برنامه ای دارند و نکته ای که شما باید به آن توجه داشته باشید این است که بازار بورس جایی نیست که شما بتوانید به طور کوتاه مدت در آن فعالیت داشته باشید و چیزی واضح این است که بازار بورس از نظر سبدگردانان و کارشناسان حرفه ای در بلند مدت بهتر از سایر بازارهای سرمایه گذاری عمل خواهند کرد.

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
عجب اوضاعی شده!

#غنوش ظرف یک ماه 100 درصد سود داده است. تازه نمادش در بورس مبادله می شود :general507:

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
یکمی - خیلی کم، چون نقد نیستم - وپارس خریدم البته خیلی زود پشیمون شدم! چون بعدش توییت ترامپو خوندم!
اخبار سیاسی امروز اصلا خوب نبود!

فعلا وپارس یکی از کاندیداها است برای خرید - در به در دنبال سهام خوبم!

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
یکمی - خیلی کم، چون نقد نیستم - وپارس خریدم البته خیلی زود پشیمون شدم! چون بعدش توییت ترامپو خوندم!
اخبار سیاسی امروز اصلا خوب نبود!

فعلا وپارس یکی از کاندیداها است برای خرید - در به در دنبال سهام خوبم!

ظرف یک ماه گذشته از میان سهم های بورس و فرابورس نمی توانی 10 سهم با بازده منفی پیدا کنی. یعنی هرکس گران یا ارزان خریده برد کرده است. من الان خودم پول دارم اما از آن روزی که گفتم سهم ها گران هستند خرید نداشته ام. به نظرم فعلا #وپارس نخر، نمودارش را نپسندیدم.

یکی از سهم هایی که بیشترین منفی را طی یک ماه اخیر خورده #قثابت است. نمودارش بد نیست، چنگی به دل نمی زند ولی به نظر می رسد که بیش از این ریزش نکند. از لحاظ بنیادی هم که پوکیده است. یک شرکت بدهکار که درآمدهای عملیاتی اش به علت کمبود آب در کاشت چغندر قند دچار مشکل شده است و رفته تا از درآمدهای غیر عملیاتی سود سازی کند. کلا من چند تا سهم قندی دیدم که در فاز اصلاح بودند. یادم نمی آید نمادهایشان چه بود ولی چون هیچ قندی در سبدم ندارم وسوسه ام می کند تا خریدشان کنم. راستی 10 درصد هم افزایش نرخ داده.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
ظرف یک ماه گذشته از میان سهم های بورس و فرابورس نمی توانی 10 سهم با بازده منفی پیدا کنی. یعنی هرکس گران یا ارزان خریده برد کرده است. من الان خودم پول دارم اما از آن روزی که گفتم سهم ها گران هستند خرید نداشته ام. به نظرم فعلا #وپارس نخر، نمودارش را نپسندیدم.

یکی از سهم هایی که بیشترین منفی را طی یک ماه اخیر خورده #قثابت است. نمودارش بد نیست، چنگی به دل نمی زند ولی به نظر می رسد که بیش از این ریزش نکند. از لحاظ بنیادی هم که پوکیده است. یک شرکت بدهکار که درآمدهای عملیاتی اش به علت کمبود آب در کاشت چغندر قند دچار مشکل شده است و رفته تا از درآمدهای غیر عملیاتی سود سازی کند. کلا من چند تا سهم قندی دیدم که در فاز اصلاح بودند. یادم نمی آید نمادهایشان چه بود ولی چون هیچ قندی در سبدم ندارم وسوسه ام می کند تا خریدشان کنم. راستی 10 درصد هم افزایش نرخ داده.
حاجی من بنیادی کارم از نمودار با من حرف نزن - سهم بنیادی تو چنته داری رو کن :D
وپارسو اگر بخرم بلند مدتی می خرم ( برای بعد افزایش سرمایه )

بالا