برگزیده های پرشین تولز

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
امروز کمی فروشنده بودم. به نظرم صف های خرید قدرتمند نبودند .....

کمی باید محتاط بود. ترجیحا فعلا چیزی نخرید.

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
خیلی از فعالان بازار اعتقاد دارند که سهام کوچک اکثرا بالای ارش ذاتی معامله میشن یعنی حباب هستند .
سهام بزرگ هم خیلیهاشون تقریبا به قیمت هستند یعنی جای رشد بالایی ندارند .
با این تفاسیر بهتره تو خرید سهام دقت کنیم . یعنی سهم را با این توجیه که بازار مثبت هست نخریم بلکه برای خرید هر سهم دلیل داشته باشیم .
بنظر من بازار احتمال یک اصلاح رو داره و تا آخر سال هم با ثبات نسبی پیش میره یعنی صعود و سقوط تیز نخواهیم داشت .
البته نظر شخصی هست و برمبنای اطلاعات و شرایط موجود . خوشحال میشم همه دوستان نظر خودشون رو اعلام کنند .

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,517
الان این بهش میگن صف خرید؟
upload_2019-9-23_1-41-20.png
نه به دیروز کف قیمت بود نه به امروز سقف قیمت.
چهار شنبه آخر ساعت بازار برگشت .... بعضی از سهام ها ... در یک ساعت از منهای 5 شد منهای 1 ......
این داستان تموم شد
بله اون فاز اصلاحی که کارشناس گفته نبود درست از اب نیومد. الان سومین روز هست که بازار مثبت هست

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
خیلی از فعالان بازار اعتقاد دارند که سهام کوچک اکثرا بالای ارش ذاتی معامله میشن یعنی حباب هستند .
سهام بزرگ هم خیلیهاشون تقریبا به قیمت هستند یعنی جای رشد بالایی ندارند .
با این تفاسیر بهتره تو خرید سهام دقت کنیم . یعنی سهم را با این توجیه که بازار مثبت هست نخریم بلکه برای خرید هر سهم دلیل داشته باشیم .
بنظر من بازار احتمال یک اصلاح رو داره و تا آخر سال هم با ثبات نسبی پیش میره یعنی صعود و سقوط تیز نخواهیم داشت .
البته نظر شخصی هست و برمبنای اطلاعات و شرایط موجود . خوشحال میشم همه دوستان نظر خودشون رو اعلام کنند .

ببینید از یک سو بحث افزایش تورم را داریم و از سوی دیگر بحث حبابی شدن قیمت ها .... انگار قرار است یارانه انرژی حذف شود، دلار 4200 برای برخی از کالاهای اساسی حذف می شود، آمارها می گوید رشد نقدینگی داریم و قس علی هذا ...... این یعنی همه چیز در آینده گران می شود اما نمی دانم چرا بنده با وجود آنکه تمامی این موارد را می دانم از ورود سنگین به سهم ها خودداری می کنم. شرکت ها اکثرا با مشکل فروش مواجه هستند. دارند بیش از ارزش ذاتی شان معامله می شوند. البته اگر تجدید ارزیابی ها صورت گیرد باعث می شود تا نسبت p/nav سهام ها کم شود اما بر روی عملکرد شرکت که تاثیری ندارد.

من برای سرگرمی یک مبلغ کوچکی را می خرم و می فروشم، اما جرات ندارم مثلا بروم 20 میلیون فلان سهم را بخرم. من هفته پیش گفتم #قثابت به نظر جذاب می آید، فکر کنم تا امروز 15-16 درصد سود داده. اما خود من جرات نداشتم سنگین در این سهم وارد شوم. این شده ماجرای بورس .... برای من بحث ورود سنگین است که فعلا جراتش را ندارم.

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
وپارس داری ؟

چی تو مشتت داری ؟
نه همون چند روز پیش با چهار - پنج درصد ضرر فروختم - گفتم که خیلی کم خریدم و با پاسارگاد اشتباه گرفتم!!! در واقع میخواستم بخشی از فولادو به وپارس تبدیل کنم که فهمیدم اشتباه کردم - دیگه نتیجه خرید چند دقیقه ای میشه همین - چند ماه پیش هم سر وتجارت همین اشتباهو تکرار کردم
فعلا فقط کمنگنز و فولاد دارم
دنبال یه جایگزینم برای کمنگنز یا حتی بخشی از فولاد

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,517
این وقفه معاملاتی نماد فلانی یه خاطر تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت یعنی چی ؟ کل نوسان میتونه 4 .10 درصد باشه. مثلا برای دروز که پیامش اومده بود قیمت 8876-8032 هست. از کمترین قیمت تا بیشترین قیمت، اختلاف 10.4 درصده.

Last edited:

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
b73e2b32-34ee-423d-aed6-c8d198fd9f1d.jpg

https://www.ifb.ir/GetFiles/GetAnnouncmentFile.aspx?file=6816

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
نه همون چند روز پیش با چهار - پنج درصد ضرر فروختم - گفتم که خیلی کم خریدم و با پاسارگاد اشتباه گرفتم!!! در واقع میخواستم بخشی از فولادو به وپارس تبدیل کنم که فهمیدم اشتباه کردم - دیگه نتیجه خرید چند دقیقه ای میشه همین - چند ماه پیش هم سر وتجارت همین اشتباهو تکرار کردم
فعلا فقط کمنگنز و فولاد دارم
دنبال یه جایگزینم برای کمنگنز یا حتی بخشی از فولاد
به نظرم نباید وپارس رو میفروختی ;)

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
این وقفه معاملاتی نماد فلانی یه خاطر تغییرات بیش از 20 درصدی قیمت یعنی چی ؟ کل نوسان میتونه 4 .10 درصد باشه. مثلا برای دروز که پیامش اومده بود قیمت 8876-8032 هست. از کمترین قیمت تا بیشترین قیمت، اختلاف 10.4 درصده.
منظورش توی یک روز نیست توی چند روزه که تعدادش یادم نیست سرچ کن

به نظرم نباید وپارس رو میفروختی ;)
حاجی من فقط سهم بنیادی کار میکنم
گفتم وپارسو با پاسارگاد اشتباه گرفتم مگر نه قرار باشه وپارس بخرم، وتجارت به نظر من گزینه بهتریه

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,517
کارگزاری مفید نوشنه 60 درصد پرتفوی اعتبار میده. این اعتبار مثل اینه که 10 میلیون تومن واریز کرده باشیم ، باهاش می تونیم معامله کنیم؟ اگه ضرر کردیم چی میشه؟

یه طرح هم داره حامی، نوشته با این طرح موجودی نزد کارگزار شما تبدیل به سرمایه گذاری می شود.
در طرح حامی سود مشتری به صورت روزانه و بر اساس مانده حساب مشتری تا ساعت ۱۲ ظهر هر روز محاسبه شده و مجموع سودهای محاسبه شده در اولین روز کاری ماه بعد به حساب مشتری واریز می‌گردد.
فرضا در ماه 5 روز با موجودی معامله نکنیم سود 5 روز برامون حساب می کنن ؟

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
امروز بازار کلا مثبت بود . ولی بعضی سهمها خریار بیشتری داشتند و مشخص بود تقاضای بالایی متفاوت از روزهای قبل داشتند . با توجه به اینکه امروز یک مهر هست و گزارشات عملکرد ماه 6 اکثر شرکتها آماده هست و حتی شاید تکلیف صورتهای مالی ششماهه هم تا حدی زیادی مشخص شده باشه ، بنابراین من شدیدا به درز اطلاعات گسترده مشکوکم . نمیدونم توی چه مرحله ای درز میکنه ولی بنظرم این اتفاق داره میوفته اونم نه موردی بلکه داره فراگیر میشه که بازار یهو و در عرض یکروز میره سراغ چند سهم مشخص .
و متاسفانه این جور مسائل و فساد ها تا وقتی به یک فاجعه بدل نشه کسی بهش توجه نمیکنه . :(

091209130914

Registered User
لایک‌ها
1,920
عجب افتی . 7% طی دوروز .
بعضی سهمها حباب بودند و نیاز به اصلاح داشتند ولی بعضی ها واقعا دارند زیر قیمت معامله میشن . بنظرم بعضی سهامداران دارن احساسی عمل میکنند . با این قیمت دلار فملی 400 آخه !
این روزها جون میدن واسه پرتفوی بلند مدت تشکیل دادن . سهامی که تو صف به هیچ کس نمیرسید الان حراج شدن .

فملی از اون تاریخ تا الان یعنی در عرض 4 ماه و نیم حدود 40% سود داده .
زمانی که بازار ها افت کرده اند بهترین زمان برای انتخاب سهمهای خوب هست که هم میشه راحت و بدون صف خرید و هم در قیمت مناسب . اینها رو البته یکی باید به خود من بعنوان نصیحت بگه . چون برای مثال همین فملی رو در اون زمان نخریدم !

راستی دبوی گرامی که بنیادی کار هم هستی ، میشه نوری رو بررسی کنی ؟
1400 تومن به ازای هر سهم انباشته داره . برنامه افزایش سرمایه 200 درصدی داره .
مقدار سهام دست حقیقیش هم زیر 200 میلیون سهم هست .
اگر بشه یه برآورد از سود 98 و 99 این سهم داشت ، شاید بشه بعنوان یک فرصت سرمایه گذاری خوب بهش نگاه کرد .

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
کارگزاری مفید نوشنه 60 درصد پرتفوی اعتبار میده. این اعتبار مثل اینه که 10 میلیون تومن واریز کرده باشیم ، باهاش می تونیم معامله کنیم؟ اگه ضرر کردیم چی میشه؟
سهماتو به هر قیمتی که بشه میفروشن چک و سفته هاتم میذارن اجرا :general105:

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,236
راستی دبوی گرامی که بنیادی کار هم هستی ، میشه نوری رو بررسی کنی ؟
این جور سهم های بزرگ کلی تحلیل در موردش توی وب و کانال ها ریخته که تقریبا قابل استناد هست و فقط برای اطمینان باید ده بیست درصد از سود تحلیلی کم کنی
البته صبر کن گزارش سه ماه دوم بیاد آروم آروم تحلیل به روز شده همه شون هم میاد فولاد فملی نوری جم و ...

این یک نمونه از کانال هلالات - برای هفته پیش هست
3e0e_photo_2019-09-23_22-30-06.jpg

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,517
بالاخره بین کارگزاری های پاسارگاد، سهم آشنا، مفید، اگاه کدوم بهتره؟ مزیتای بیشتری داشته باشه.

---------------------------------------------------------------------------------------------

اگه این سهام عدالت رو آزاد کنن چطور میشه معامله شون کرد؟ کاغذیه چطور میشه تو سامانه آنلاین معامله کرد؟

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
بازار دارد بر می گردد .........

یک گزارشی را خبرگزاری مهر در خصوص محصولات استراتژیک همانند گندم و شکر بر روی تارنمایش گذاشته که خواندنش خالی از لطف نیست. خصوصا بخش قند و شکرش می تواند وضعیت بنیادی شرکت های قندی بورس را به ما نشان دهد:

در همین زمینه یزدان سیف، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره کاهش تولید چغندر قند در کشور و آخرین وضعیت واردات شکر به کشور، اظهار داشت: قریب به ۷۰۰ تا ۷۵۰ هزار تن شکر از محل تولید چغندر قند و قریب به ۶۰۰ هزار تن از محل نیشکر در کشور تولید می شود. امسال یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن شکر تولید داخل داریم.

نیاز کشور به شکر در حدود 2.2 میلیون تن در سال است که طبق جمله بالا امسال یک میلیون و 300 هزار تن شکر تولید شده است. چرا؟ چون دولت نرخ خرید تضمینی را متناسب با هزینه های تولید بالا نبرده است و کشاورزان روی به کاشت صیفی جاتی چون گوجه فرنگی آورده اند. این مسئله باعث می شود تا کارخانه های قندی نتوانند از تمام ظرفیت تولیدشان استفاده کنند.

بالا