برگزیده های پرشین تولز

سرمایه گذاری روی ارز و تحلیل بازار ارز ( دلار , یورو و ... )

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
شنبه ای [emoji432] 23,980 معامله [emoji736] 500 تا

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

The Destroyer

Registered User
لایک‌ها
1,620
دوستان عزیز به نظرتون دلار فردا پایین تر میاد ؟ یه مقدار کم دارم بفروشم؟

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
فردایی [emoji352] 23,680 معامله [emoji736] 200 تا

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
دلار سبزه [emoji466]️ فردایی [emoji352] 22,900 فروش[emoji837]

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
فعلا که داره میریزه
331.gif

ببینم تا کجا میکشنش پایین به 20 میرسه یا نه
به نظرم هرچی الان بیشتر بریزه،بعدا که میاد بالا تو قیمت های پایین تری تثبیت میشه

آریامهر1368

Registered User
لایک‌ها
1,249
یکی بیاد تحلیل کنه دلار از 4200 میشه 17500 معنیش چیه؟ یعنی اجناس میخواد دوباره 4 برابر بشه؟

Venom

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,913
یکی بیاد تحلیل کنه دلار از 4200 میشه 17500 معنیش چیه؟ یعنی اجناس میخواد دوباره 4 برابر بشه؟
من آخرش هم نفهمیدم اصلاً این دلار ۴۲۰۰ تومنی کجا مصرف شد! فکر کنم به جز نون، دیگه هیچی نبوده که توی این دو سال گرون نشده باشه و حداقل دو برابر یا بیشتر نشده باشه. البته نون هم یه ذره گرون شد، ولی خیلی کمتر از چیزهای دیگه.
ولی از اون طرف از برنج و روغن تا انواع و اقسام میوه‌ها و تمام مدل‌های گوشت از مرغ و گوساله و گوسفند تا ماهی و تخم مرغ و کل لبنیات و کلاً همه چیز به شدت گرون شد. به جز مواد غذایی، بقیه موارد هم گرون شدن از دستمال که به طرز فجیعی بالا رفت تا کل مواد بهداشتی و شوینده‌ها و کتاب (کاغذ) و دارو و... در حالی که اگه قرار بود ارز ۴۲۰۰ مصرف بشه، باید قیمت اینا توی همون محدوده اواخر سال ۹۷ می‌موند. دقیقاً کجا مصرف کردن این ۴۲۰۰ رو که انقدر بحثش هست و هر چند وقت یه بار میگن باید حذف بشه؟ :confused:

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
من آخرش هم نفهمیدم اصلاً این دلار ۴۲۰۰ تومنی کجا مصرف شد! فکر کنم به جز نون، دیگه هیچی نبوده که توی این دو سال گرون نشده باشه و حداقل دو برابر یا بیشتر نشده باشه. البته نون هم یه ذره گرون شد، ولی خیلی کمتر از چیزهای دیگه.
ولی از اون طرف از برنج و روغن تا انواع و اقسام میوه‌ها و تمام مدل‌های گوشت از مرغ و گوساله و گوسفند تا ماهی و تخم مرغ و کل لبنیات و کلاً همه چیز به شدت گرون شد. به جز مواد غذایی، بقیه موارد هم گرون شدن از دستمال که به طرز فجیعی بالا رفت تا کل مواد بهداشتی و شوینده‌ها و کتاب (کاغذ) و دارو و... در حالی که اگه قرار بود ارز ۴۲۰۰ مصرف بشه، باید قیمت اینا توی همون محدوده اواخر سال ۹۷ می‌موند. دقیقاً کجا مصرف کردن این ۴۲۰۰ رو که انقدر بحثش هست و هر چند وقت یه بار میگن باید حذف بشه؟ :confused:

این قیمت ها برای نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق گمرکی کالاهای وارداتی هست یعنی اگر این اتفاق بیوفته گمرکی کالا ها 2 برابر میشه و همه چی دوباره گرون میشه23.gif
امسال یعنی 99 دو نرخ 4.200 و 8500 تومان داشتیم
برای سال آینده یعنی 1400 دولت اومده گفته 11.5 در نظر بگیرید ولی مجلس گفته نه کمه بکنید 17.5

doomhammer65ir

Registered User
لایک‌ها
159
@MihanV
«حقوق گمرکی کالاهای وارداتی» رو تعریف میکنید لطفا

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
دلار سبزه [emoji466]️ فردایی [emoji352] 22,490 فروش[emoji837]

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
@MihanV

یکسری هزینه که توسط دولت تعیین شده و بسته به ارزش کالا توسط گمرک دریافت میشه خود اصطلاح حقوق گمرکی 4 درصد هست که با یکسری هزینه های دیگه مثل انبار داری و حق ثبت سفارش و ... جمع میشه .هزینه دیگه هم داره مالیات و ...
تمام این هزینه ها بر اساس ارزش خالص ارزی کالا محاسبه میشه که تا الان 4200 بوده برای همین اگر این رقم رو بکنن 17 تومن یک شوک جدید به بازار کالاها هست

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
@MihanV

به نظر من تا 15 ادامه دار باشه ریزش،،،،،به خاطر انتخابات پیش رو،،،،،میخوان حسابی به ملت برسن،،،،،و دون پاشی بکنن،،،،،،

خصوصا پشتوانه بایدن هم دارن،،،،،،یعنی اگه بایدن نبود هم شک نکنید که دلار بالا نمیرفت،،،همین ترامپ هم میموند غیر ممکن بود صعود دلار حداقل تا خرداد،،،،،،،بازم جلوش رو میگرفتن،،،،و ریزش داشت،،،،فقط به خاطر انتخابات خرداد،،،،،،ولی نه به این صورت شدید،،،،شاید تهش 25 بود،،،،،ولی الان پشتوانه بایدن رو دارن و توافقات پیش رو،،،،،،میشه پیش بینی کرد تا 15 هم حتی بیاد،،،یا 17،،،،،،،من خوندم گفته بودن جایی پول بسیار وحشتناکی تزریق بازار کردن،،،عددش رو نمیشه گفت،،،،گفته بودن شاید دو سالی میشد پول تزریق نکرده بودن،،،،الان که خیالشون راحت شد بابت امریکا تزریق رو زدن به بازار که کمر دلار رو بکشنه،،،،،،و خیالشون راحته بابت این پول ها،،،،چون بایدن برمیگردونه و حتی خیلی بیشترش رو،،،،،،،از طرف دیگه عرضه هم وحشتناک زیاد شده،،،،،نسبت به تقاضا،،،،،یکی از دوستان طلا فروشی دارن،،،،میگفت شاید دو هفته ای میشه حتی یک مورد فروش هم نداشتن،،،،!!!!! فقط دارن میخرن از مردم،،،،،!!!!!!! همین خودش باعث ریزش هست،،،،،

تا خرداد احتمال بسیار بسیار ضعیفی برای صعود هست،،،،،،،حتی بعد خرداد هم احتمال صعود به نظر من نباشه،،،،به خاطر توافقات با امریکا،،،،،،،،بایدن هم داره تیم رو میچینه و من دیدم در تیمش خیلی از افراد همون افراد دوره توافقات هسته ای هستن،،،،!!!!!! این یعنی خبر هایی در راه است،،،،،،،،

AMIR beIN SPORTS

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
2,511
یکسری هزینه که توسط دولت تعیین شده و بسته به ارزش کالا توسط گمرک دریافت میشه خود اصطلاح حقوق گمرکی 4 درصد هست که با یکسری هزینه های دیگه مثل انبار داری و حق ثبت سفارش و ... جمع میشه .هزینه دیگه هم داره مالیات و ...
تمام این هزینه ها بر اساس ارزش خالص ارزی کالا محاسبه میشه که تا الان 4200 بوده برای همین اگر این رقم رو بکنن 17 تومن یک شوک جدید به بازار کالاها هست

عزیز دیگه چه شوکی،،،،دوران شوک تموم شد،،،،،،،،،،ارز خیلی از اقلام ازاد شده خیلی وقت هست،،،،تو خبر ها بود دیگه،،،،،،ارز 4200 رو برای خیلی از اقلام حذف کرده بودن،،،،،یعنی اقلام اساسی،،،،،،

همین امروز برنج ده کیلویی gtc دیدم فروشگاه زده بود 180 تومن،،،،البته با مقداری تخفیف !!!!!،،،،250 بود فکر کنم،،،،،،،اروم اروم ریزش هم باید داشته باشن اقلام،،،،،،!!!!

گرانی جدیدی حداقل تا خرداد نخواهیم داشت،،،،و بعدش هم بستگی به امریکا داره،،،،،که اغلب خبر ها میگن اماده توافق دارن میشن،،،با تیمی که چیده مشخص هست تقریبا،،،،این یعنی حداقل دست از سر مردم دیگه بردارن اینا،،،،،!!!!! دو سه سالی سرویس کردن ملت رو،،،،!!!!

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
عزیز دیگه چه شوکی،،،،دوران شوک تموم شد،،،،،،،،،،ارز خیلی از اقلام ازاد شده خیلی وقت هست،،،،تو خبر ها بود دیگه،،،،،،ارز 4200 رو برای خیلی ز اقلام حذف کرده بودن،،،،،یعنی اقلام اساسی،،،،،،

همین امروز برنج ده کیلویی gtc دیدم فروشگاه زده بود 180 تومن،،،،البته با مقداری تخفیف !!!!!،،،،250 بود فکر کنم،،،،،،،اروم اروم ریزش هم باید داشته باشن اقلام،،،،،،!!!!

برداشت اشتباه از این موضوع نرخ ارز رسمی همین هست
ارز 4.200 که شما فرمودید حذف شده ارزی بود که به وارد کننده داده میشد تا از خارج کالا بخره (این ارز بله تقریبا برای همه چی حذف شده و قیمت خیلی از کالا ها هم گرون شد)
اینی که الان بحثش هست نرخ ارز مبنا گمرک هست که بر اساس اون هزینه های گمرکی محاسبه میشه (این ارز هنوز تغییر نکرده و همون 4.200 هست و قراره از سال دیگه تغییر کنه)

saeed_taj

همکار بازنشسته
لایک‌ها
5,787
احتمالا فعلا تا ۲۰ و ۲۱ بره و در آینده ممکنه تا ۱۸ هم ریزش کنه
@MihanV

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
برداشت اشتباه از این موضوع نرخ ارز رسمی همین هست
ارز 4.200 که شما فرمودید حذف شده ارزی بود که به وارد کننده داده میشد تا از خارج کالا بخره (این ارز بله تقریبا برای همه چی حذف شده و قیمت خیلی از کالا ها هم گرون شد)
اینی که الان بحثش هست نرخ ارز مبنا گمرک هست که بر اساس اون هزینه های گمرکی محاسبه میشه (این ارز هنوز تغییر نکرده و همون 4.200 هست و قراره از سال دیگه تغییر کنه)

یه مثال ساده بزنم :
شما یک جنسی رو خریدید با قیمت 1 دلار و رسوندید به گمرک.برای پرداخت ارزی هم دلاری مثلا 25 هزار تومان دادید یعنی ارزش جنس شما 25 هزار تومان هست
حالا گمرک میاد میگه شما یک جنس یک دلاری برای ترخیص دارید و هر دلار توسط دولت 4.200 تومان تعیین شده یعنی ارزش جنس شما از نظر گمرک 4.200 تومان هست و بر این اساس هزینه های گمرکی رو محاسبه میکنه مثلا 30 درصد یعنی 1.260 تومان میدید به گمرک
حالا اگر ارز مبنا گمرک بشه 17 هزار تومان جنس یک دلاری شما هم میشه 17 هزار تومان و هزینه های گمرکی که باید بدید میشه : 5.100 تومان

doomhammer65ir

Registered User
لایک‌ها
159
یه مثال ساده بزنم :
شما یک جنسی رو خریدید با قیمت 1 دلار و رسوندید به گمرک.برای پرداخت ارزی هم دلاری مثلا 25 هزار تومان دادید یعنی ارزش جنس شما 25 هزار تومان هست
حالا گمرک میاد میگه شما یک جنس یک دلاری برای ترخیص دارید و هر دلار توسط دولت 4.200 تومان تعیین شده یعنی ارزش جنس شما از نظر گمرک 4.200 تومان هست و بر این اساس هزینه های گمرکی رو محاسبه میکنه مثلا 30 درصد یعنی 1.260 تومان میدید به گمرک
حالا اگر ارز مبنا گمرک بشه 17 هزار تومان جنس یک دلاری شما هم میشه 17 هزار تومان و هزینه های گمرکی که باید بدید میشه : 5.100 تومان
من این بلا یک بار سرم اومد
البته حالت برعکسش
یعنی جنسی که داشتم خریده بودم ۱۰ دلار
ولی گمرک می‌گفت تو نرخ نامه ما این جنس ۱۰۰ دلاره
هیچ جوره هم تو کت یارو نمی‌رفت هر چی پرداخت ها رو نشونش میدادم یا نرخ سایت رو . نرخ نامه شون قدیمی بود به روز نکرده بودن

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
این قیمت ها برای نرخ ارز مبنای محاسبه حقوق گمرکی کالاهای وارداتی هست یعنی اگر این اتفاق بیوفته گمرکی کالا ها 2 برابر میشه و همه چی دوباره گرون میشهمشاهده پیوست 1218715
امسال یعنی 99 دو نرخ 4.200 و 8500 تومان داشتیم
برای سال آینده یعنی 1400 دولت اومده گفته 11.5 در نظر بگیرید ولی مجلس گفته نه کمه بکنید 17.5
البته اگر قیمت ارز کاهش محسوسی داشته باشه،افزایش نرخ ارز محاسبه حقوق گمرکی خیلی اثر نداره

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
البته اگر قیمت ارز کاهش محسوسی داشته باشه،افزایش نرخ ارز محاسبه حقوق گمرکی خیلی اثر نداره

به نظر من بر عکس هست و فشار این داستان باز روی مردم هست و درآمد اضافی برای دولت آینده هست
دقت هم کنید که مجلس عرزشی فعلی داره تمام تلاشش رو میکنه که این افزایش رو توی همین دولت انجام بده و مسولیتش رو بندازه گردن دولت فعلی (فکر نمیکنم بر کسی پوشیده باشه که دولت بعدی دست کدام گروه هست)

بالا