برگزیده های پرشین تولز

سفر به ترکیه برای باز کردن حساب بانکی و پی پل

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
من هر ماه حدود هفتصد دلار دریافتی از پی پل دارم و سایتی هم داشتم که درآمد ادسنس کسب میکردم (که در حال حاضر به مشکل خورده). از اونجایی که در حال حاضر از کمک دوستان اکسچنچر استفاده میکنم هم درصدی ازش کم میشه و هم گاه و بیگاه به مشکلاتی برمیخورم که سوهان روحم میشه. از طرفی چون در نزدیکی مرز ترکیه زندگی میکنم به ذهنم رسیده که در فصل تابستان یک سفر به یکی از شهرهای ترکیه برم و حساب بانکی (برای ادسنس) و از این طریق اکانت پی پل قانونی (برای دریافتی های ماهانه) باز کنم. میخواهم پیش از سفر کلیه اطلاعات لازم رو کسب کرده و مشکلات احتمالی پیش رو رو بررسی کنم. دوستانی که چنین تجربیاتی دارند و یا با مراحل کار آشنا هستند رو دعوت میکنم در این تاپیک در خصوص این مشکلات تبادل نظر کنیم. من هم قول میدم کلیه مراحل کار و نتیجه رو در همین تاپیک بنویسم شاید به درد دیگران هم بخوره.

Last edited:

pedal

Registered User
لایک‌ها
21
من هم همین برنامه رو داشتم. ابتدا از طریق شرکت allinturkey و سایتش اقدام کردم و مدارک رو طبق خواسته اونا تهیه کردم. شامل ترجمه پاسپورت و قبض تلفن و تاییدیه سفارت.
60 تومن سفارت برای مهر کردن گرفت و 40 تومن هم پول ترجمه دادم.
وقتی حضوری رفتم استانبول، این شرکت به من زنگ زد و گفت با قانون جدیدی که همین چند روز پیش اومده دیگه هیچ بانکی برای ایرانیها حساب باز نمی کنه. :blink:
اما من خودم شروع کردم رفتم بانکهای مختلف. هیچ بانک ترکیه ای برای باز کردن حساب و نقد کردن چک برای ایرانیها محدودیتی نداشت. اما مثلا بانکهای خارجی برای ما حساب باز نمی کنن. hsbc رو پرسیدم. citybank هم همینطور.
نهایت یک حساب توی isbankasi باز کردم و اولین سری از چک ها رو هم برام نقد کردن. چکهای آمریکایی ظرف 20 روز نقد شدن و با هزینه 100 دلار. هر شعبه در سراسر ترکیه هم قابل دریافته از طریق دفترچه و با نشون دادن اصل پاسپورت. اما مشکل بزرگش اینه که برای افراد غیر مقیم در ترکیه امکان استفاده از online banking وجود نداره. بنابراین هربار باید شخصا به ترکیه سفر کنید. البته اگه نزدیک مرز هستین کافیه به نزدیکترین شهر اونطرف مرز سفر کنید. در مورد تلفن بانکینگ و موبایل بانکینگ هم باید این دفعه سوال کنم ببینم با سیم کارت ترکسل توی ایران جواب می ده؟
در سفر ماه بعد قصد دارم بانکهای دیگه رو هم از نظر online banking و سایر خدمات بررسی کنم. مخصوصا garanti bank

Last edited:

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
من هم همین برنامه رو داشتم. ابتدا از طریق شرکت allinturkey و سایتش اقدام کردم و مدارک رو طبق خواسته اونا تهیه کردم. شامل ترجمه پاسپورت و قبض تلفن و تاییدیه سفارت.
60 تومن سفارت برای مهر کردن گرفت و 40 تومن هم پول ترجمه دادم.
وقتی حضوری رفتم استانبول، این شرکت به من زنگ زد و گفت با قانون جدیدی که همین چند روز پیش اومده دیگه هیچ بانکی برای ایرانیها حساب باز نمی کنه. :blink:
اما من خودم شروع کردم رفتم بانکهای مختلف. هیچ بانک ترکیه ای برای باز کردن حساب و نقد کردن چک برای ایرانیها محدودیتی نداشت. اما مثلا بانکهای خارجی برای ما حساب باز نمی کنن. hsbc رو پرسیدم. citybank هم همینطور.
نهایت یک حساب توی isbankasi باز کردم و اولین سری از چک ها رو هم برام نقد کردن. چکهای آمریکایی ظرف 20 روز نقد شدن و با هزینه 100 دلار. هر شعبه در سراسر ترکیه هم قابل دریافته از طریق دفترچه و با نشون دادن اصل پاسپورت. اما مشکل بزرگش اینه که برای افراد غیر مقیم در ترکیه امکان استفاده از online banking وجود نداره. بنابراین هربار باید شخصا به ترکیه سفر کنید. البته اگه نزدیک مرز هستین کافیه به نزدیکترین شهر اونطرف مرز سفر کنید. در مورد تلفن بانکینگ و موبایل بانکینگ هم باید این دفعه سوال کنم ببینم با سیم کارت ترکسل توی ایران جواب می ده؟
در سفر ماه بعد قصد دارم بانکهای دیگه رو هم از نظر online banking و سایر خدمات بررسی کنم. مخصوصا garanti bank
ممنون از توضیحاتت. کلی امیدوار شدم.

برای ادسنس نگاه کردم ترکیه EFT داره پس میشه بدون چک هم پول رو گرفت که خیلی عالی هست. واسه پی پل باید تحقیق کنم ببینم میشه با جساب ترکیه اکانت پی پل رو verify کرد یا نه.

در مورد online banking فکر نمیکنی با تغییر ip (مثلاً با *** ترکیه) بشه مشکل رو حل کرد؟

من ارومیه زندگی میکنم و تا وان شش هفت ساعت بیشتر راه نیست. باید بگردم ببینم کدوم بانک تو وان شعبه داره که هر بار لازم شد برم راه زیادی نباشه.

pedal

Registered User
لایک‌ها
21
اکثر بانکهای ترکی توی همه شهرها شعبه دارن. eft هم به راحتی ساپورت می کنن. شما برای تایید ترجمه ها می تونید به کنسولگری ترکیه در (ارومیه یا تبریز) مراجعه کنید.
اگه بانکی براتون حساب به لیر باز نکرد می تونید تقاضای حساب دلاری بدین. یه تاییدیه از اداره مالیات هم احتیاج هست. با اصل پاسپورت می رین یه شعبه اداره مالیات و یه شماره مالیاتی تقاضا می کنین. ظرف 5 دقیقه یه کارت براتون صادر می کنن که برای باز کردن حساب حتما به اون نیاز دارین. هزینه هم نداره.
عوض کردن آی پی مشکلی رو حل نمی کنه. چون فعال سازی آنلاین بانکینگ باید توی شعبه انجام بشه و باید یک شماره خط تلفن ثابت ترکیه رو بهشون بدین.
در مورد پی پل لطفا نتیجه تحقیقتون رو همینجا اعلام کنید چون من هم یه اکانت می خوام. پی پل باید تلفنی هم وریفای بشه بنایراین احتیاج به خط ثابت و آدرس ترکیه داریم درسته؟

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
موضوع جالبی هست. منم راغب شدم نتیجه کارتون رو بدونم و از تجربتون در این زمینه استفاده کنم

لطفا نتیجه کارهاتون رو بنویسید. ما هم پیگیر هستیم. ممنون

joelandos

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
23
من که اگه یک شخص کاردرست و مطمئن پیدا بشه با این قابلیت تمام حساب های خارجیو به نامش باز میکنم تا با هم کار کنیم پول به دستمون برسه.

hadi.EST

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
25
اگر برای دریافت پول از ادسنس میخوایید حساب ترکیه افتتاح کنید بله نیاز به افتتاح حساب هست ولی اگر صرفا" برای خرید در پیپال استفاده میکنید یک کارت اعتباری از هر کشوری کفایت میکنه. ( دبیت یا گیفت) الیته حساب بانکی با کارت ATM آمریکا هم میتونه جای حساب ترکیه رو بگیره خیلی سریعتر هم تصفیه میشه چون ACH هست.(میتونیم براتون افتتاح کنیم) برای آی پی هم میتونید از آدرسهای آمریکا استفاده کنید . کافیه بهشون بگید که تا یکی دو سال در آمریکا هستید.

امیدوارم هر جا هستید موفق و پیروز باشید .

Last edited:

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
دوستان به نتیجه ای رسیدین؟
موفق باشید

rezanew

Registered User
لایک‌ها
38
برای باز کردن حساب تو ترکیه باید کد اقتصادی ترکیه داشته باشین، که اون رو هم باید کد ملی ترکیه رو داشته باشین....
(البته این به احتمال زیاد برای اعتباری هست برای دبیت رو نمیدونم...)

pedal

Registered User
لایک‌ها
21
برای باز کردن حساب تو ترکیه باید کد اقتصادی ترکیه داشته باشین، که اون رو هم باید کد ملی ترکیه رو داشته باشین....
(البته این به احتمال زیاد برای اعتباری هست برای دبیت رو نمیدونم...)

اگه منظورتون شماره مالیاتی هست، احتیاج به کد ملی و از این چیزا نداره. من تنها با یک برگ کپی پاسپورت و آدرس هتل محل اقامت این کارتو گرفتم. هزینه هم نداره.
حساب هم سقف و کف نداره و احتیاج به موجودی هم برای افتتاح نداره. یعنی با موجودی صفر دفترچه حساب بهتون می دن. اما برای دریافت کارت باید موجودی داشته باشین و هزینه سالیانه هم داره.
برای حساب قابل استفاده ادسنس حتماً نوع حساب به لیر ترک باشه. چون EFT گوگل تنها به ارز محلی انجام می شه.

liberty_dollar

Registered User
لایک‌ها
37
بانکهای ترکیه برای نقد کردن چک ( ادسنز ) مالیت کم میکنن؟ اگه بله چند درصد؟ بعد این EFt که میگین چیه ؟ یه کم توضیح بدین . ممنون

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
به خاطر یه سری مشکلات شخصی هنوز نرسیدم برم دنبال کارهای پاسپورت. به محض اینکه تونستم کاری کنم اینجا مینویسم.

pedal

Registered User
لایک‌ها
21
بانکهای ترکیه برای نقد کردن چک ( ادسنز ) مالیت کم میکنن؟ اگه بله چند درصد؟ بعد این EFt که میگین چیه ؟ یه کم توضیح بدین . ممنون

مالیاتی کم نمی کنن. عین پول رو می ریزن به حساب و تا قروش آخرش رو می تونین بردارین. اما هزینه نقد شدن داره که توی بانکهای مختلف متفاوته. برای من حدود 100 دلار هر چک هزینه پست و نقد کردن داشته.
garanti بانک هزینه نقدکردن کمتری داره.
eft هم که واریز مستقیم پول به حساب بانکی شماست. هزینه نداره و حداکثر دو سه روزه واریز می شه از طرف گوگل. از طریق سوئیفت هم می تونید دریافت داشته باشید. اما گوگل ساپورت نمی کنه. هزینه هم حدود 25 دلار برای هر دریافت.

Last edited:

bpco

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من برای اینکه از مشکلات بانکی راحت بشم. تصمیم دارم برم ترکیه و یک شرکت ثبت کنم و اقامت بگیرم و
از اونجا کارهام را انجام بدم.
آیا امکانپذیر هست و ارزش داره؟
امکان ثبت شرکت و باز کردن حساب دلاری وجود داره؟

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
بهترین حساب بانکی در ترکیه که باهاش بشه اکانتهایی مثل پی پال و مانی بوکرز بدون دردسر باز کرد و ویزا کارت ارائه بدند و انلاین بانکینگ داشته باشند چه بانکهایی هستند ؟ ترجیحا میخوام بانکهای اروپایی معروف باشند و ارز مورد نظر هم دلار یا یورو باشه .
کسی که میخواد حساب باز کنه ایرانیه مقیم ترکیه هست و میخوام بانکش و ویزا کارتش مثل ویزا کارتهای کشورهای عربی مشکلی با سایتهای شرط بندی نداشته باشه .

مرسی

pedal

Registered User
لایک‌ها
21
هفته پیش از طریق زمینی رفتم ترکیه و توی شعبه شهر وان تمام اون کارایی که قبلا توی استانبول انجام می دام، به راحتی و حتی بدون داشتن مترجم یا دونستن زبان ترکی انجام شد. البته نه فارسی بلدن نه انگلیسی ولی کارتون بلاخره انجام می شه!
برای دوستانی که می خوان هزینه هاشون کمتر بشه، راه بسیار خوبی هست.
کافیه برید ارومیه و از اونجا با تاکسی به مرز سرو sero
بعد میرین اونور مرز و با ماشینهای ون تا خود وان 25 لیر. عوارض خروجی هم 13 هزار تومن. کلا سفرتون زیر 50 تومن می شه. همه بانکهای ترکیه و حتی بانکهایی مثل hsbc هم اونجا شعبه دارن

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من برای اینکه از مشکلات بانکی راحت بشم. تصمیم دارم برم ترکیه و یک شرکت ثبت کنم و اقامت بگیرم و
از اونجا کارهام را انجام بدم.
آیا امکانپذیر هست و ارزش داره؟
امکان ثبت شرکت و باز کردن حساب دلاری وجود داره؟

شوخی می کنی یا ...
مگه به همین راحتیه که صرفا به خاطر باز کردن حساب بانکی بری اقامت یه کشور رو بگیری؟
برای رفتن به کشوری مثل کانادا، ترکیه یا سوئد از راه سرمایه گذاری، باید حداقل 700 - 600 هزار دلار پول نقد داشته باشی.:D:wacko:

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
شوخی می کنی یا ...
مگه به همین راحتیه که صرفا به خاطر باز کردن حساب بانکی بری اقامت یه کشور رو بگیری؟
برای رفتن به کشوری مثل کانادا، ترکیه یا سوئد از راه سرمایه گذاری، باید حداقل 700 - 600 هزار دلار پول نقد داشته باشی.:D:wacko:
برا ترکیه اونطور ها نیست (برا ایرانی ها)!

Grape

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
برا ترکیه اونطور ها نیست (برا ایرانی ها)!

چطور نیست؟ بیشتر توضیح می دهید؟
ایرانی و غیر ایرانی نداره. فقط یه دوره به اهالی آذربایجان امتیازات خوبی می دادن که نمی دونم الان هم می دن یا نه؟

بالا