برگزیده های پرشین تولز

قرارداد طراحی سایت

وضعیت
موضوع بسته شده است.

soloworld

Registered User
لایک‌ها
2
دوستان سلام
من تو کار طراحی سایت هستم. یکی از مشتری ها گیر داده که قرارداد بنویسیم.
من از کارهای حقوقی سر در نمیارم از یه طرف هم می ترسم که طرف ناتو بازی دربیاره و همین قرارداد برام دردسر بشه.
به هر حال می خوام یه قرارداد ( توافقنامه) تنظیم کنم که اگه طرف هم خواست بامبول در بیاره ، اکثر موادش به نفع من باشه و هم وقتی طرف قرارداد رو میبینه نگرخه ( یعنی گرخیده نشه ) به زبان ساده یعنی نپره ..شایدم نترسه .. به هرحال بحث سر این نیست .. بحث سر قرارداده.

راستی یکی خودم آماده کردم که شما یا اضافه کنید یا بگید چی کم و کسر داره

بسمه تعالی
قرارداد طراحی وب سایت

الف - مشخصات طرفین قرارداد :
نام متقاضی : شماره شناسنامه:
نام مجری طرح : شماره شناسنامه:

ب- مشخصات سایت:
بند 1 - مشخصات Host و Domain :
نام domain :
میزان فضای host :
پهنای باند ( bandwidth ):
نوع host و server :
توضیحات :

بند 2- مشخصات سایت مورد سفارش:
نام و نوع سایت :
زبان استفاده شده برای سایت:
نوع بانک اطلاعاتی :
تعداد و نوع صفحات داینامیک یا استاتیکی:
توضیحات:

ج- تعهدات زمانی :
مدت زمان اجرای طرح :
توضیحات:

د- هزینه ها :
هزینه host و domain :
هزینه اسکریپت :
کل مبلغ طرح
توضیحات:

تعهدات قرارداد:
1- هزینه اسکریپت به صورت کلی محاسبه شده و شامل هزینه طراحی interface ، اسکریپت نویسی یا customize کردن cms خاص ، دیتابیس نویسی ، نصب اسکریپت ، وارد کردن اطلاعات اسکریپت یا cms اختصاصی می باشد و هزینه اضافی و جداگانه بابت موارد ذکر شده دریافت نمی گردد.
2- در صورت فسخ قرارداد متقاضی موظف است هزینه domain و host را به صورت کامل و درصدی از هزینه اسکریپت را با توجه زمان طی شده و طبق بند سوم تعهدات قرارداد پرداخت نماید.
3- هنگام فسخ قرارداد ، متقاضی موظف است در صورتی که مدت زمان طی شده کمتر از نصف مدت زمان اجرای طرح باشد ، 10 درصد از هزینه اسکریپت و چنانچه بیشتر از نصف مدت زمان اجرای طرح باشد 25 درصد از هزینه اسکریپت را به مجری طرح بابت خسارت پرداخت نماید.
4- مدت زمان اجرای طرح بر حسب نوع پروژه برای تست و stable شدن اسکریپت و رفع نواقص تا 10 روز قابل افزایش است.
5- متقاضی بعد از تحویل گرفتن سایت (تحویل اسکریپت و interface بر روی هاست، username و password سایت ) تا 48 ساعت فرصت دارد مشکلات و نواقص را گزارش کند و بعد از سپری شدن این مدت متقاضی حق هیچگونه اعتراضی در مورد سایت را ندارد.
6- مجری طرح موظف است نحوه کامل کار کرد با اسکریپت را به صورت یک فایل راهنما یا حضوری توضیح دهد.
7- این قرارداد تا تحویل وب سایت اعتبار داشته و نسخه اصل این توافقنامه تا هنگام تحویل سایت در اختیار متقاضی بوده و متقاضی موظف است هنگام تحویل سایت آن را به تهیه کننده ( مجری طرح ) بازگرداند.

موارد توافقی دیگر:

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
تمام کارهایی که تو سایت میخوای انجام بدی رو هم بنویس , که بعدا حرف در نیاره
مثلا منوها بصورت جاوا اسکریپت هست و بازشو یا درختی , صفحات سایت محدود هست یا میشه بی محدودیت صفحه ایجاد کرد , ....

soloworld

Registered User
لایک‌ها
2
تمام کارهایی که تو سایت میخوای انجام بدی رو هم بنویس , که بعدا حرف در نیاره
مثلا منوها بصورت جاوا اسکریپت هست و بازشو یا درختی , صفحات سایت محدود هست یا میشه بی محدودیت صفحه ایجاد کرد , ....

مهدی جان سلام
خوبی رفیق؟
ببین در اصل من یه cms که همون oscommerce باشه رو دارم customize می کنم براش . قالبش و سیستم پرداختشو.
به عنوان یه فروشگاه :f34r:

CyberArchitect

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين قرارداد بين ............................. به نشاني . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . و شماره تلفن ......................... که از اين پس در اين قرارداد مجري ناميده مي شود از يک طرف و .............. به نشاني ......................................................... شماره تلفن ......................... که از اين پس در اين قرارداد کارفرما ناميده مي شود از طرف ديگر با شرايط ذيل منعقد مي گردد :

ماده (1) : موضوع قرارداد
طراحي و پياده سازي سايت .......................................... که جزئيات آن ( بخش هاي سايت و تعداد صفحات ) در پيوست (1) آمده است.

ماده (2) : مدت قرارداد
مدت اين قرارداد از تاريخ ......................... لغايت ........................ بمدت --- روز کاري مي باشد.
مدت زمان اعلام شده در صورتي تحقق مي يابد که در مقاطعي که نياز به انتخاب ، تصميم گيري و يا پاسخ به پرسش از طرف کارفرما وجود دارد ، در زماني معقول از طرف کارفرما رسيدگي و به مجري اعلام گردد.
تبصره (1) : در صورت تصميم هر يك از طرفين جهت فسخ قرارداد ، مي بايستي موضوع فسخ 10روز قبل بصورت كتبي به طرف مقابل اعلام و ضمن تسويه حساب كامل ، نسبت به فسخ قرارداد اقدام گردد.
تبصره (2) : در صورت عدم رعايت مفاد قرارداد و تخطي از ارائه خدمات فني، کارفرما مجاز است بصورت يكطرفه قرارداد را فسخ نمايد.
تبصره (3) : در صورت تاخير كارفرما در مورد عدم تحويل به موقع اطلاعات به مجري به ازاء هر روز تاخير يك روز به مدت پايان قرارداد اضافه مي گردد و تاريخ پايان قرارداد با در نظر گرفتن تاخير زماني تحويل اطلاعات از سوي كارفرما مجددا محاسبه مي گردد.

ماده : (3) مبلغ قرارداد
مبناي تعيين نرخ موضوع قرارداد براساس تعرفه هاي توافقي که جزئيات آن در پيوست (1) آمده است و به تاييد و امضاء طرفين قرارداد رسيده است ، خواهد بود.
نحوه پرداخت :
- 3-1 هنگام عقد قرارداد 50 درصد از مبلغ کل قرارداد که در پيوست (1) لحاظ گرديده است.
3-2 بعد از اتمام کار و هنگام تحويل نهايي پروژه 50 درصد باقي مانده از مبلغ کل قرار داد که با برآورد نهايي هزينه مقدار دقيق آن مشخص مي گردد.

ماده (4) : تعهدات کارفرما
4-1- کارفرما موظف است از زمان تاريخ شروع قرارداد و در طول زمان انجام پروژه اطلاعات مورد نياز سايت را در هر زماني که مجري درخواست مي کند در اسرع وقت در اختيار او قرار دهد.
4-2- كليه كسورات قانوني اعم از ماليات ، حق بيمه و گرفتن مفاصالحساب از تامين اجتماعي بعهده واگذارنده ( كارفرما ) است.
4-3- هزينه عکاسي صنعتي ، تايپ ، ترجمه ، انيميشن هاي خاص ، تهيه و توليد موسيقي ، صدا و فيلم ، ديجيتايز كردن موسيقي و صدا و فيلم ، تغييرات اساسي در ساختار سايت و موارد متفرقه ديگر بعهده کارفرما مي باشد.

ماده (5) : تعهدات مجري
5-1- مجري متعهد مي گردد بر اساس موضوع قرارداد از لحاظ ارائه خدمات فني و نحوه انجام كار رضايت كارفرما را بطور كامل جلب نمايد و هرگونه اعتراض يا عدم رضايت كارفرما از كار انجام شده كه به موضوع قرارداد مربوط مي گردد بايد هرچه سريعتر از سوي مجري رسيدگي شده و ترتيب اثر داده شود.
5-2- هر گونه اشتباه از طرفين در تنظيم ، ارسال و پرداخت صورتحساب هزينه ها قابل برگشت مي باشد.
5-3- هرگونه تغيير در مفاد قرارداد كه به توافق طرفين رسيده باشد بصورت الحاقيه قرارداد تنظيم و پس از امضاء براي طرفين قابل اجرا خواهد بود.
5-4- چنانچه مجري نسبت به وجوه دريافتي بابت هر صورتحساب معترض باشد مي‌بايست حداکثر ظرف مدت 10 روز پس از دريافت ، مراتب را کتباً و با ذکر دلايل و مستندات لازم به کارفرما اعلام نمايد. در غير اينصورت موضوع تأييد شده تلقي خواهد شد.
5-5- مجري پس از تاييد كارفرما در مورد اتمام كار پروژه هيچ گونه تعهدي بابت نگهداري ، پشتيباني ، ارتقاء ، تغيير محتوا و هم چنين هيچ گونه مسئوليتي در مورد مشكلات بانك ، خرابي و توقف سرور ندارد و چنانچه كارفرما مايل باشد با انعقاد يك قرارداد پشتيباني با مجري كه بطور جداگانه تنظيم مي گردد مسائل مربوط به پشتيباني و نگهداري سايت را مرتفع مي نمايد.
5-6- مجري در رابطه با هزينه راه اندازي سايت ( اجاره فضا و ثبت دامنه ) و همچنين هزينه شارژ ساليانه سايت هيچگونه تعهدي ندارد.

ماده (6) : فورس ماژور
به هنگام بروز حوادث غير مترقبه و ساير عوامل خارج از اختيار مشاور از قبيل (و نه محدود به ) جنگ ، اعتصاب اغتشاش عمومي ، صاعقه ، آتش سوزي ، زلزله ، سيل ، توفان ، بيماري هاي واگيردار ، اثرات موضوعي خورشيد بر روي ماهواره ها ، اشكالات ناشي از ماهواره ، محدوديت صادرات و واردات ، محدوديت تبادل ارزي با خارج ، وضع قوانين و مقررات و دستورالعملهاي دولتي و مانند اينها تا زماني كه وضعيت فوق العاده و تبعات آن برطرف نشده باشد ، به گونه اي كه انجام تعهدات و خدمات اين قرارداد را با اشكال مواجه كند مسئوليتي متوجه مجري نخواهد بود.
در صورت وقوع پيش آمدهاي فوق با تشكيل كميته هاي مركب از مجري و كارفرما موضوع مورد بررسي قرار خواهد گرفت و اجراي موضوع اين قرارداد تا رفع حوادث مذكور در اين ماده به حالت تعليق در خواهد آمد و در صورتي كه حالت تعليق از سه ماه بيشتر به طول انجاميد ، مجري و كارفرما حق خواهند داشت كه با قيمتها و پيشنهاد جديدي كه متناسب با شرايط و عوامل زمان تعيين و از طرف مجري به كارفرما اعلام مي‌گردد به كار ادامه دهند.

ماده (7) : حل اختلاف
طرفين قرارداد سعي خواهند كرد هرگونه اختلاف در تفسير شرايط و مسائل اجرايي قرارداد را از طريق مذاکره حل و فصل نمايند. در صورتيكه در مورد اختلاف با مذاكره مستقيم به توافق نرسيدند ، مسئله مورد اختلاف به مراجع ذيصلاح دادگستري ارجاع و رأي صادره براي طرفين لازم الاجرا خواهد بود.

مجري كارفرما

seyhoon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
قیمت های طراحی را میگی؟ من به دنبال یک طراح برای تهیه وب سایت هستم.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا