برگزیده های پرشین تولز

مشکل در اتصال به دیتابیس

mohande3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
خواهش میکنم یکی این مشکل منو حل کنه که از بس ویندوز عوض کردم دیگه دهنم سرویس شده .

هروقت میخوام وصل بشم به پایگاه داده این خطا رو میده
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)

ویندوز که عوض میکنم یهویی کار میکنه ولی اگه دوباره ویندوز عوض کنم کار نمیکنه ( شانسیه کار کردن نرم افزار )
خواهش میکنم کمکم کیند

این عکسی هم که توی ضمیمه گذاشتم میگه اصلا من سرور ندارم در صورتی که هفته ی پیش روی همین ویندوز که الان نصب است برنامه اجرا شده بود ( هنوز ویندوز رو عوض نکردم ) .
خواهش میکنم کمکم کنید .
اگه میشه از مراحلی که میگید انجام بدم عکس بگیرید جون خیلی وارد نیستم ممنون میشمUntitled.png

mohande3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
کسی نیست کمکم کنه . خواهش میکنم

mahsa mohammad pour

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
43
سلام
هروقت میخوام وصل بشم به پایگاه داده این خطا رو میده
A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server. The server was not found or was not accessible. Verify that the instance name is correct and that SQL Server is configured to allow remote connections. (provider: SQL Network Interfaces, error: 26 - Error Locating Server/Instance Specified)
مشاهده پیوست 872815
با سلام
باید در قسمت servername نام هاست خودتون بعد یه \ و بعد از اون نام اینیتنسی که موقع نصب انتخاب کردین رو وارد کنید مثل این:
ROHOLLA-PC\ROHOLLASQLSERVER
که در قسمت قبل از بک اسلش نام هاست خود و در قسمت بعد از بک اسلش نام انتخابی در زمان نصب(به طور پیش فرض MSSQLServer) رو وارد کنید

موفق باشید

mohande3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ممنون از پاسختون . ولی مشکل اینجوری حل نمیشه ،
خودم راه حلشو پیدا کردم .

iranipic

Registered User
لایک‌ها
75
اینه :
در قسمت قبل از بک اسلش نام هاست خود و در قسمت بعد از بک اسلش نام انتخابی در زمان نصب(به طور پیش فرض MSSQLServer) رو وارد کنید

mohande3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام
یعنی شما واقعا جوابی که به دوستمون دادم رو نخوندید
میگم مشکل از این نیست . خیلی هم ناوارد نیستم که این حرف رو میزنید . بازم دسستون درد نکنه به خاطر پاسختون .
مشکل رو خودم حل کردم

iranipic

Registered User
لایک‌ها
75
عذر خواهی میکنم پاسخ دادم بعد دیدم ببخشید :D

mohande3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
ببخشید اگه کمی تند صحبت کردم به خاطره اینه که در تمام سایت های ایرانی که سرچ زدم یکی قشنگ توضیح نداده بود که باید چیکار کنم و بیشتر از ده بار ویندوز عوض کردم برای یک پروژه خیلی بهم فشار امد و وقتی مشکلش رو به راحتی حل کردم دیگه کلا داغ کردم . بازم از تندی لحنم عذرخواهی میکنم .

iranipic

Registered User
لایک‌ها
75
خواهش میکنم بنده باید عذرخواهی کنم علت سر در گمی شما اینه که اون چیزی که خودتون میدونید رو کسی نمیدونه !
پس کلید حل مشکل همیشه دسته خودتونه فقط کافیه یکم تمرکز کنید و دقتتون رو بالا ببرید !

mohande3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
این خطا در چند حالت میتونه رخ بده .
1 - همینی که شما دوستان میگید . اینکه اگه نام دیتابیس یا نام اینستنس رو اشتباه بزنید .
2 - در هنگام آپدیت ویندوز به ورژن های بالاتر sql server configuration پاک میشه که برای رفع این مشکل هم میتونید service pack1 از ویژیال 2010 رو نصب کنید و مشکل حل میشه
3 - دومین مشکل مال وقتیه که پورتی که sql استفاده میکنه همون پورت 1433 (اگه اشتباه نکنم) توسط برنامه های دیگر اشغال میشه که من نفهمیدم اینو باید چجوری حل کرد
4 - خطای که مال من بود . sql server configuration داشتم اما وقتی داخل نگاه میکردین هیچ سرویس نیود از سرویس های sql که برای من کار کند حتی با وجود اینکه service pack1 رو نصب کرده بودم و پورت هم اشغال نبود . این درحالتی رخ میده که Sql ، stop شده باشه که برای رفع این مشکل باید اول به سرویس های ویندوز رفت داخل run بنویسید services.msc و بعد از آن sql server(mssqlserver ) رو با دوبار کلیک کردن روی آن و بازشدن پنجره ی properties اجرا کنید که مشکل حل میشه

بالا