برگزیده های پرشین تولز

نینجوتسو (کارشناسان soroosh potter و bushido)

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
موارد مربوط به نینجوتسو در این مکان مطرح شود

shinobi_isfahan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
دیروز استاژ فنی اصفهان تو شهر بهارستان برگزار شد با حضور استاد دهقانی نماینده رسمی نینجوتسو اصفهان و سنسی دهقانی و سنسی صفیان البته قرار بود استاد های دیگری هم بیان که انگاری مشکلی براشون پیش اومده بود و نیامدن:)به هرحال خیلی استاژ پرباری بود:()

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
دیروز استاژ فنی اصفهان تو شهر بهارستان برگزار شد با حضور استاد دهقانی نماینده رسمی نینجوتسو اصفهان و سنسی دهقانی و سنسی صفیان البته قرار بود استاد های دیگری هم بیان که انگاری مشکلی براشون پیش اومده بود و نیامدن:)به هرحال خیلی استاژ پرباری بود:()
خوش آمدی به تاپیک

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
نینجوتسو همون نینجا هستش یعنی ؟
تهران جایی هست آموزش بدن ؟ من عاشق نینجا ها هستم :D

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
عجب. من خبر نداشتم. استاد دهقانی ظاهرا تنها کسی هستند که از طرف آقای فرجی تایید میشند. با توجه به مشکلات اخیر آقایان خواجو با آقای فرجی قابل پیش بینی هم هست. اقای صفیان هم مربی خوبی هستند که با توجه به جوان بودنشون واقعا خوب باشگاه رو اداره میکنن و انگیزه خوبی دارند.
بیشتر در مورد حضار و محتوای استاژ توضیح بدین که ما هم استفاده کنیم

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
سلام. خوش اومدین به تاپیک. نینجا در واقع اسم فاعلی کسانی هست که نینجوتسو کار میکنن! باشگاه که خیلی زیاده مخصوصا توی تهران و کرج ولی خب تقریبا این ورزشی که کار میشه توی ایران تنها اسم نینجوتسو رو یدک میکشه . با این حال همون هم یکی از مفرحترین و جذاب ترین ورزش های رزمی هست که میشه کار کرد توی ایران . توی تهران و کرج هم بسیار باشگاه زیاد هست. هر محله ای حداقل یک باشگاه رو داره. با این حال چون توی این رشته حداقل توی ایران آکروبات بسیار زیاد کار میشه شما بهتره باشگاهی رو انتخاب کنید که امکانات کافی واسه این جور حرکات رو داشته باشه...

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
از نظر من نینجوتسو رو انتخاب کردی کار خوبی کردی ولی نینجوتسورو با مربی کار کن که واقعا استاد باشه. دان نداشته باشه ولی دانا باشه

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
استاد میلاد اگر امکانش هست یه توضیح مفصل درمورد
مكتب هونتاي سيگا ريو نيشيكاي نينپو
بدهید. خیلی خوشحال میشم. میخوام عمق وجوده این مکتب و ظاهر اون رو بدونم:)

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
استاد میلاد اگر امکانش هست یه توضیح مفصل درمورد
مكتب هونتاي سيگا ريو نيشيكاي نينپو
بدهید. خیلی خوشحال میشم. میخوام عمق وجوده این مکتب و ظاهر اون رو بدونم:)
عمق وجود این مدرس نینجوسو هست:)

miladninja

کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
مطالب بسیار خوب بود ممنون از دوستان
ادامه بدید

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
ورزش نینجوتسو برای نخستین بار توسط اکبر فرجی از اساتید رشته رزمی کونگ فوتوآ وارد ایران شد. نخستین مرکز آموزش نینجوتسو (بوجین کان دوجو نین جوتسو) زمستان ۱۳۶۹ در شهر کرج گشایش یافت. در آغاز کار به سبب ناشناخته بودن در میان ورزشکاران و ورزش دوستان، مشکلات فراوانی در پیشرفت آن وجود داشت.از جمله اینکه ، در اوایل فدراسیون کونگ فو ایران بدلیل رنگ سیاه یونیفرم، قصد داشت که کنترل نینجوتسو ایران را به عهده بگیرند، که بالاخره با تلاشهای، آقایان اکبر فرجی و حمید شمعدانی، که از پیشکسوتان این ورزش در ایران و زیر نظر آقای فرجی تعلیم نینجوتسو دیده بود، نینجوتسو در ایران برای اولین بار، و زیر نظر فدراسیون کاراته، به ثبت رسید. و همچنین به جهت ابزار و سلاحهای متعددی که در امر آموزش استفاده می‌ شد برای بسیاری ذهنیت غریبی به وجود آورده بود. اما در سال‌های اخیر، این ورزش شاهد رشد چشمگیری در محبوبیت مردمی بوده‌است.

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
لازم به ذکر هست که فنونی که توسط آقای فرجی به عنوان نینجوتسو ارایه میشه تنها رگه هایی از نینجوتسو حقیقی رو در خودش داره و با توجه به این که آقای فرجی قبلا رشته های دیگری رو هم کار کردند حرکات تریکینگ ، پارکور ، کاراته ، کونگ فو و مانند اون وارد این رشته شده و مثلا آقای خنجری که یکی از شاگردان قدیمی جناب فرجی هستند واسه خودشون سبک نینجا رنجر رو تاسیس کردند و کیک بوکسینگ رو هم وارد نینجوتسو کرده اند. درست و غلط این جور کارها پای خود آقای فرجی و شاگردانشون، با این حال رشته نینجوتسو حتی این چیزی که توی ایران هست میتونه یکی از جذاب ترین انتخاب ها واسه علاقه مندان ورزش های رزمی باشه.

shinobi_isfahan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
درود بر دوستان...جمعه 92/11/11 استاژ فنی در باشگاه شهدای گمنام بهارستان برگزار شد که علاوه بر سنسی دهقانی و سنسی صفیان قرار بود سنسی های دیگری نیز بیایند مانند سنسی یعقوب حیدری و امینی و ....در ضمن سنسی امیرحسین مرادی هم اومدن ولی خودشون نیومدن که کار کنند و فقط نگاه میکردن....سنسی صفیان میگفتند که به تمامی استادان خبر داده بودن از جمله استاد ابوذر خواجو(دلم براشون خیلی تنگ شده)...من اخر یه چیزو نفهمیدم که حدود 8 ماه پیش استاد ابوذر میگفتن که ایشون نماینده نینجوتسو اصفهان شدن و برای خودشون دفتر نینجوتسو زدن ولی با این حال هنوز جناب اقای دهقانی نماینده نینجوتسو هست!!!اقای سروش مگه استاد خواجو با کانچو فرجی مشکل پیدا کردن؟؟در ضمن میتونید بگید شما پیش چه استادی کار میکنید؟با سپاس

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
درود بر دوستان...جمعه 92/11/11 استاژ فنی در باشگاه شهدای گمنام بهارستان برگزار شد که علاوه بر سنسی دهقانی و سنسی صفیان قرار بود سنسی های دیگری نیز بیایند مانند سنسی یعقوب حیدری و امینی و ....در ضمن سنسی امیرحسین مرادی هم اومدن ولی خودشون نیومدن که کار کنند و فقط نگاه میکردن....سنسی صفیان میگفتند که به تمامی استادان خبر داده بودن از جمله استاد ابوذر خواجو(دلم براشون خیلی تنگ شده)...من اخر یه چیزو نفهمیدم که حدود 8 ماه پیش استاد ابوذر میگفتن که ایشون نماینده نینجوتسو اصفهان شدن و برای خودشون دفتر نینجوتسو زدن ولی با این حال هنوز جناب اقای دهقانی نماینده نینجوتسو هست!!!اقای سروش مگه استاد خواجو با کانچو فرجی مشکل پیدا کردن؟؟در ضمن میتونید بگید شما پیش چه استادی کار میکنید؟با سپاس
استاد من جناب احمد خواج.و بودند. مدتیه که به دلایلی باشگاه نمیرم. اون قضیه مشکلات هم بیشتر نظرم روی سنسی احمد بود که بهتره زیاد واردش نشیم. چه چیزهایی توی استاژ مطرح شد؟

shinobi_isfahan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
درود بر شما...تو استاژ متاسفانه زمانش کم بود((در مقابل با استاژ های استاد ابوذر))این استاژ حدود سه ساعت بود که تمرین های سنتی نینجوتسو و اموزش شمشیر و چوب و دفاع شخصی با سلاح و بدون سلاح و اکروبات اموزش داده شد :)

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
فردا اگر عمری باقی بمونه در خدمت دوستان خواهیم بود با مهارت های 18 گانه یک نینجا. البته استاد میلاد باید قول بدن که توضیحات بیشتری رو در مورد هر کدام از مهارتها ارایه بدن و اسامی که ژاپنی اونها رو در صورت غلط بودن تصحیح کنن. بعد از اون هم به یاری خدا یه سری سلاح ها رو میخوام توضیحاتی در موردشون ارایه بدم، ولی کار زمان بریه چون باید یک سری از منابع رو خودم از انگلیسی ترجمه کنم. اینها چیزهاییه که در دایره معلومات بسیار اندک من قرار داره. برای مطالب بیشتر و بهتر جناب ببر سیاه میتونن با مطالب خوبشون به همه ما منت بزارن . ببر سیاه لقب ایشون هست و خودشون هم ترجیح میدن با این لقب مورد خطاب قرار بگیرن . ممنون از همه دوستان

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
آقا یه سوال دارم. اون زمانی که تازه نینجوتسوی کانچو فرجی اومده بود روی کار من و شما و دیگران کجا بودیم؟؟ هرکسی واسه خودش یه نظر شخصی داره. اون قدیم قدیما. مثلا دهه ی 80 یا 70 از نظر من خیلی نینجوتسو عالی بود. بیش از اندازه. هرچی بگم کم گفتم. نمیدونم چطور حرفم رو بیان کنم. ولی نینجوتسو واقعا یه صمیمیت داشت. کسی با کسی بد نبود. کسی کسی رو توی این سبک اذیت نمیکرد. هروقت یاد اونموقع ها میفتم واقعا اشکم درمیاد. خیلی خوب بود. همیشههههه آرزو داشتم یه وسیله ای بود باهاش برمیکشتم به اون زمان. خیلی خوب بود. یادش بخیر. نمیدونم الان چرا نینجوتسو اینطور شده! البته از سال85 به بعد افتضاح شد تا حدودی و یواش یواش بد و بدتر شد. ای کاش هیچوقت بهش وابسته نمیشدم و عاشقش نمیشدم... ای کاش برمیگشتیم به اون دوران

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
آقا یه سوال دارم. اون زمانی که تازه نینجوتسوی کانچو فرجی اومده بود روی کار من و شما و دیگران کجا بودیم؟؟ هرکسی واسه خودش یه نظر شخصی داره. اون قدیم قدیما. مثلا دهه ی 80 یا 70 از نظر من خیلی نینجوتسو عالی بود. بیش از اندازه. هرچی بگم کم گفتم. نمیدونم چطور حرفم رو بیان کنم. ولی نینجوتسو واقعا یه صمیمیت داشت. کسی با کسی بد نبود. کسی کسی رو توی این سبک اذیت نمیکرد. هروقت یاد اونموقع ها میفتم واقعا اشکم درمیاد. خیلی خوب بود. همیشههههه آرزو داشتم یه وسیله ای بود باهاش برمیکشتم به اون زمان. خیلی خوب بود. یادش بخیر. نمیدونم الان چرا نینجوتسو اینطور شده! البته از سال85 به بعد افتضاح شد تا حدودی و یواش یواش بد و بدتر شد. ای کاش هیچوقت بهش وابسته نمیشدم و عاشقش نمیشدم... ای کاش برمیگشتیم به اون دوران
چه ربطی داره بوشیدو جان؟ اون زمان که جناب فرجی نینجوتسو رو وارد ایران کردند من هنوز به دنیا هم نیمده بودم ، و آقای فرجی هم زحمت زیادی کشیدند تا رشته رو جا انداختند ولی این دلیل نمیشه که چیزهایی که ایشون به اسم نینجوتسو به خورد شاگردانشون دادند رو هم به عنوان نینجوتسو قبول کنیم. دو سه بار اون بالا گفتم که همین الان هم رشته نینجوتسو یکی از مفرحترین رشته هاست و خیلی از شیرین ترین خاطران زندگی من هم توی باشگاه های این رشته بوده ولی آقای فرجی حق ندارند این چیزها رو به یک فرهنگ و شیوه کهن لینک کنند و از اسم اون سواستفاده کنند. مثلا میتونند اسمش رو بزارند فرج جوتسو و بسیار خوبه ولی استفاده از اسم ژاپن و ادعای دان 7 جهانی داشتن و استفاده از اسامی شیهان های بین المللی برای اثبات خوشون ، درست نیست.....

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
چه ربطی داره بوشیدو جان؟ اون زمان که جناب فرجی نینجوتسو رو وارد ایران کردند من هنوز به دنیا هم نیمده بودم ، و آقای فرجی هم زحمت زیادی کشیدند تا رشته رو جا انداختند ولی این دلیل نمیشه که چیزهایی که ایشون به اسم نینجوتسو به خورد شاگردانشون دادند رو هم به عنوان نینجوتسو قبول کنیم. دو سه بار اون بالا گفتم که همین الان هم رشته نینجوتسو یکی از مفرحترین رشته هاست و خیلی از شیرین ترین خاطران زندگی من هم توی باشگاه های این رشته بوده ولی آقای فرجی حق ندارند این چیزها رو به یک فرهنگ و شیوه کهن لینک کنند و از اسم اون سواستفاده کنند. مثلا میتونند اسمش رو بزارند فرج جوتسو و بسیار خوبه ولی استفاده از اسم ژاپن و ادعای دان 7 جهانی داشتن و استفاده از اسامی شیهان های بین المللی برای اثبات خوشون ، درست نیست.....
خیلی باحال بود:D:D:D

bushido

Registered User
لایک‌ها
180
بله درست میفرمائید تا حدودی.ولی منظورم رو کاملا اشتباه متوجه شدید. من یه صحبت دیگه دارم. ما فرضضضض میگیریم اصلا استاد فرجی دان ده جهانی نینجوتسو دارند. فرض میگیرم شیهان هم هستند. فرض میگیریم که استاد بین المللی هستند و هزار چیزه دیگه هستند. اصلا فرض میگیرم ایشون دایسکوه هستند.... صحبت و عرض بنده این هست که خیلی ناجور هست که وجود انسان رو غرور بگیره.: که مثلا کمربند سفید رو ببنده روی کمرش کمربند زردو ببنده بالاترش کمربند بنفش روببنده بالاترش کمربند سبز و قرمز رو بالاتر و بالاتر وبالاتر و درنهایت کمربند مشکی رو ببنده روی چشماش و غرور جلوی چشماش رو بگیره و هیچ جارو نبینه. حتی خودش رو. بحث و صحبت من این هست. یه زمانی یه عده ای اومدن توی نینجوتسو و رفتن ، یه عده ی دیگه اومدن اینا هم میان و میرن بالاخره و کسای دیگه ای میان و اونا هم میان و میرن. مثل گذشتگان که اومدن و یکی بعد از دیگری رفتن...
خارج از این بحثا هم هرکس نظر شخصی خودش رو داره. شاید شما و امثال شما یه روزی اومدین توی نینجوتسو و بعد فهمیدین که: ای بابا! تمام این چیزایی که کانچو بهمون یاد داد همش چرت بود!!! همش از خود ساخته بود!!! حالا دیگه اون تکنیکاش قدیمی شده اومده بحث ژاپن و بوجینکان رو به روی کار آوورده... من خیلی های دیگه هم میشناسم که مثل شما بودند... که حتی استاد یک شهرستان بودند و با استاد فرجی برو و بیایی داشتند. ولی همونا هم گذاشتن و رفتن. چون به قول معروف سرکار بودند.
بحث کلی من وابسته بودن من به این رشته و وابسته بودن من به خاطراتم هست. که الان به خاطر همین وابستگیم اطرافیانم بهم میخندن و بهم میگن خودتو به خواب زدی... مشکل من این بحث هایی که گفتم هست

بالا