برگزیده های پرشین تولز

هوش کلاغ ها را دست کم نگیرید!

my7xN

Registered User
لایک‌ها
1,343
نظرتون راجع به کلاغا؟؟؟؟

my7xN

Registered User
لایک‌ها
1,343
بعضی از کلاغ ها در گروههای بزرگ زندگی می کنند
نتایج تحقیقات دانشمندان انگلیسی حاکی از آن است که پرنده ها و به خصوص خانواده کلاغ ها، بیش از آنچه که در گذشته تصور می شد باهوش هستند.
"کریستوفر برد" از بخش جانورشناسی دانشگاه کمبریج انگستان که در این مورد تحقیقات گسترده ای انجام داده، معتقد است که پرندگان و در راس آنها خانواده کلاغ ها، علاوه بر آنکه از حافظه بسیار خوبی برخوردارند، توانایی استدلال های پیچیده اجتماعی را هم دارند.
آنچه که حیرت آقای "برد" را بیش از همه برانگیخته، توانایی خارق العاده کلاغ ها در ساخت و استفاده از ابزار است.
البته بخشی از هوش این پرندگان در تعامل با سایر اعضای گروهی که در آن زندگی می کنند جلوه گر می شود. به طور مثال کلاغ ها قادرند به راحتی افراد مختلف گروه را از هم تشخیص دهند، و یا با بعضی از آنها روابط نزدیک تری برقرار کنند.

my7xN

Registered User
لایک‌ها
1,343
تست آینه
اگر بفهمند تحت نظرند، رفتارهای گمراه کننده ای از خود بروز خواهند داد
پیش از این تصور می شد تنها بعضی از انواع پستانداران، از جمله دلفین ها و فیل ها از وجود خود آگاهی دارند و به نوعی از توانایی تشخیص خود برخوردارند.
اما سال گذشته برای نخستین بار گروهی از محققان آلمانی دریافتند که گونه ای از کلاغ ها (مگپای) نیز از این توانایی برخوردارند.
به این ترتیب که با قرار دادن یک پرچسب رنگی زیر منقار این پرندگان، و قراردادن یک آینه مقابل آنها، مشاهده شد که این زاغ ها با تشخیص تصویر خود در آینه، تلاش می کنند برچسب را از منقار خود جدا کنند.
ساخت و استفاده از ابزار
اما علاوه بر توانایی کلاغ ها در محیط های اجتماعی، موضوع دیگری که حیرت دانشمندان را برانگیخته توانایی آنها در ساخت و استفاده از ابزار است.
تحقیقات اخیر نشان می دهد که کلاغ ها در این مورد نه تنها از پستاندارانی نظیر شامپانزه ها چیزی کم ندارند، بلکه در مواردی رفتار پیچیده تری هم از خود به نمایش می گذارند.
راسل گری، و تیم تحقیقاتی او از دپارتمان روانشناسی دانشگاه آکلند با مطالعه کلاغ های "نیو کلدونین" که در جزیره ای به همین نام در اقیانوس آرام زندگی می کنند، پی بردند که این کلاغ ها با جدا کردن شاخه اصلی، جدا کردن انشعابات آن و سپس شکل دادن به انتهای شاخه، ابزاری درست می کنند که در به دام انداختن کرم ها و حشرات کاربرد دارد.

my7xN

Registered User
لایک‌ها
1,343
سئوال بی جواب
هوش کلاغ ها حتی در مواردی بیش از هوش پستاندارانی مثل شامپانزه هاست
در حالیکه دانشمندان موفق شده اند به بسیاری از رفتارهای هوشمندانه کلاغ ها از جمله کلاغ های جزیره "نیو کلدونین" پی ببرند، اما یک سئوال اساسی وجود دارد که هنوز پاسخ قانع کننده ای برای آن پیدا نشده است.
آنها مایلند بدانند که دلیل یادگیری و پیشرفت مهارت در ساخت و کاربرد ابزار توسط این نوع خاص کلاغ ها چیست.
نکته جالب این است که حتی با دور کردن کلاغ های "نیو کلدونین" از محیط اصلی زندگی آنها، و قطع رابطه آنها با سایر اعضای گروه، این کلاغ ها همچنان توانایی ساخت ابزار برای رفع مشکلاتشان را به ارث می برند.
به این ترتیب دانشمندان می گویند با وجودیکه شاید بعضی از مردم تصور کنند تحقیقات علمی در مورد پرندگان و به خصوص کلاغ ها بسیار پیشرفته است، در عمل این یافته اثبات می کند که آنها هنوز در مراحل ابتدایی تحقیقات به سر می برند.

my7xN

Registered User
لایک‌ها
1,343
من خودم عاشق کلاغاام
پرنده های با عشقی ان
تا حالا به راه رفتنشون نگاه کردید؟؟؟؟

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
من که همیشه ازشون وحشت داشتم!
یه بار یه جایی دیدم که دو تا کلاغ افتاده بودن به جون یه سگ ولگرد، داغونش کردن! شنیدم تا 300 سال عمر میکنن بعضا...!

Eli_23

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
كلاغ جورك چيه؟

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
بچه بودم يه كلاغ داشتم ...نميدونم بالش مشكل داشت چي بود ، پيداش كرده بودم نگهش ميداشتم ...با اينكه بامزه بود ولي ازش ميترسيدم ناگهاني حركتي ميكرد كه غافلگير ميشدي چند بار حسابي ترسوندم ...تصميم گرفتم برم يه جايي كور گمش كنم ...سوار دوچرخم شدم و يه مسير طولاني رو طي كردم و يه جايي ولش كردم ..موقع برگشتن گم شدم با يه مكافاتي خونمون رو پيدا كردم زماني كه رسيدم ديدم كلاغه دم در نشسته و مثل جغد بهم ذل زده !!اونجا بود كه فهميدم هوش كلاغ ها از من بيشتره !
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
آخرش هم مرد رفتم چالش كردم(كلي مراسم براش گرفتم با بچه هاي همسايه :دي)

Muhammadinfo

کاربر فعال علم و دانش
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
72
کلاغ حیوان مرموزیه.
من به کلاغ و گرگ احترام میزارم.

farzan.B

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
1,244
به سلامتیه کلاغ که صابونه بچه ج### ها رو می دزده !!

plusdeck

Registered User
لایک‌ها
11
کلاغ همیشه منو یاد تاریکی و سیاهی و گروه های بلک متال میندازه... گروه های متال فنلاندی...

مجموعه فیلم های The Crow رو دیدید؟

1246102269.jpg

The Crow (1994)
The Crow: City of Angels (1996)
The Crow: Salvation (2000)
(The Crow: Wicked Prayer (2005

داستان مردی که بعد از مرگ توسط کلاغی به زندگی باز می گردد و کلاغ او را در یافتن قاتلش کمک می کند و ....

کلاغ روی چراغ

به برف زل می زد

و سایه اش حتی

سیاه بود، سیاه...

kardak

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اما والهای قاتل زيبايی بی نظيری دارند
و برايشان بايد بودجه بيشتری صرف کرد
:f34r:

my7xN