برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
برای این که با حال و هوای شب تولد پاتوق و قرعه کشی هدیه آشنا بشین این چت تلگرام رو براتون ؛ مشت نمونه خروار؛ منتشر می کنم. علی عزیز هم مانند 19 نفر دیگه دوست داشت برنده بشه.کامنتهاشو در پاتوق در خصوص برخی عطرها خوندین و با سلیقه اش آشنایی دارین.
نکته جالب این که اکثر دوستان با این که برنده صد گرم اونتوس نسخه چهارم کس دیگه ای بود؛ از این کار خوشحال بودن و به برنده تبریک گفتن. همه تلاشم اینه که پاتوق این جوری باشه که علی جان میگه:"آبرو و اعتبار عطربازها".
4th.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
کامنت دکتر توکلی عزیز بر کرید اونتوس نسخه چهارم پاتوق؛ تایید نظر دکتر فتحی :"اونتوس های قبلی سوءتفاهم بود". نت دودیش چقدر شیک و خاص کرده این اونتوس رو.

aventus.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش؛
گاهی موقعها برخی عطرها زمان می بره تا جایی در دل ما برای خودشون باز کنن.دفعه اولی که بو می کنیم حسی نسبت بهشون نداریم. در خصوص عطرهای ترکیبی (یا اسپری هم زمان) هم همین جوره. این اواخر به مقدار خیلی کمی بلک افغانو (حدود یک گرم)؛ 0.6 گرم کاپیتان بلک اضافه کردم و یک قطره قهوه هم ریختم توش. رفقا می دونن که من چوب رو به چرم ترجیح میدم و چرم رو به تنباکو. با این حساب عطرهای تنباکویی انتخاب اول من نیستن. همون طور که عطرهای عودی نیستن (و برای همین به بلک افغانو ؛ لالیک انکر نویر اضافه می کنم تا چوب و وتیور لالیک ؛ افغانوی خاص منو بسازه). به هر حال در ابتدا اون ترکیب چندان برایم جذاب نبود و هنوز هم احساسم اینه که لالیک در کنار افغانو با اختلاف زیاد بهتره تا کاپیتان بلک در کنار افغانو (یه دلیلشم شاید اینه که من بیشتر تلخ پسندم و کاپیتان بلک شیرینی داره) اما الان بعد چند روز حس بهتری دارم نسبت بهش.کمی اعتیاد آوره بوش. اگه کسی روایح تنباکویی رو دوست داشته باشه احتمالا زودت رابطه برقرار می کنه با این دو در کنار هم. قهوه یک قطره اش واقعا کافیه. قدرت مندترین عطرها رو هم سه سوت نابود می کنه این قدر قویه. هنوز تو عمرم عطری مثل قهوه ندیدم که تو ترکیب ؛ سریع دست بالا رو بگیره و عطرهای دیگه رو منهدم کنه.

SAMIZ

Registered User
لایک‌ها
45
سلام دوست عزیز، شما عطر خالص یاس یا سمبل رو دارید؟ در صورت داشتن قیمت رو هم بفرمایید.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
پاتوق عطربازها مفتخر است که میزبان جمعی از نخبگان و متخصصین رشته های مختلف به ویژه از جامعه پزشکی کشور است. تنوع تخصص دوستان عطرباز به گونه ای است که پاتوق عطربازها را می توان پاتوق پزشکان عطرباز خواند! از متخصص مغز و اعصاب و روان پزشک گرفته؛ تا ارتوپد و جراح و دندان پزشک و داخلی و متخصص بیهوشی ...
از پزشکهای محترم تشکر می کنم که هر وقت سوال پزشکی دارم با حوصله و دقت منو راهنمایی می کنن. تشکر ویژه از جناب دکتر اندامی عزیز که هر ماه نتیجه آزمایش INR مادرم رو ملاحظه می کنن و دوز مصرفی قرص وارفارینش رو مشخص می کنن. به هیچ زبانی نمی توان لطف و محبتش را سپاس گفت.

baabak.jpg

babak59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
عرض سلام‌و‌ادب خدمت دوستان، از آشنایی با پاتوق و‌اقا رضای گل و‌همگی‌‌ خوشحالم، سفارش اولم دستم رسید
بلک افغان
توسکان لدر
لالیک نویر
وتیور

فعلا بلک رو‌با لالیک‌با هم‌تست کردم طبق دستور استاد،
تغییر نوتهای بلک مشهوده، فیدبک زیاد گرفتم از همین عطر سنگین و‌نه چندان همه پسند،
دوستان همگی تعریف کردن از کیفیت و نیاز به تعریف مجدد نیست،

Sadjad_mas

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام، ببخشید من با الکل مشکل دارم؛ با توجه به اینکه رشته دانشگاهی شما شیمی بوده میخواستم بپرسم با چیز دیگه ای میشه عطر رو رقیق کرد؟
اگه نمیشه لطفا یه عطری معرفی کنید که به صورت خالص قابل استفاده باشه یعنی بوی عطر پخش بشه و محدود به خودم نمونه. من قبلا جیو زرد رو استفاده کردم و میپسندم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام، ببخشید من با الکل مشکل دارم؛ با توجه به اینکه رشته دانشگاهی شما شیمی بوده میخواستم بپرسم با چیز دیگه ای میشه عطر رو رقیق کرد؟
درود و وقت خوش؛
خیر. من هیچ رقیق کننده دیگه ای برای عطر سراغ ندارم که به بوی عطر آسیب نزنه.
تنها دلیل پیشنهاد فیکساتور برای اضافه شدن به اسانس برای راحتی اسپری هستش که شیلنگی نپاشه لباس رو لک کنه. عمده ی ظرفهای موجود در بازار؛ قادر به پودر کردن اسانس خالص بر روی لباس نیستند. اگر کسی مشکلی با لک شدن لباس نداره؛خالص اسپری کنه. فیکساتور با رقیق کردن عطر کمک می کنه که با پودر شدنش روی لباس یا بدن محوطه بیشتری رو پوشش بده و برای همین پخش بوی رایحه افزایش پیدا می کنه.
این جور نیست که پخش بوی عطر در گرو استفاده از فیکساتور باشه. توضیحش در متن بالا اومده. هر عطری رو خواستین خالص مصرف کنید.این طوری فقط لباستون لک میشه؛ اما موندگاری بیشتری دارین نسبت به زمانی که عطر رو رقیق می کنید. البته گاهی برخی نتهای عطر هنگامی پدیدار میشن که عطر رقیق بشه.مثلا تمشک در توسکان لدر اگه خالص مصرف شه حس نمیشه. یا شکوفه پرتقال در نرولی.
عطرای معتدل یا گرم و شیرین پخش خیلی خوبی دارن. مثل بلک ارکید؛ تافی چاکلت؛ لانکوم؛ سایکدلیک جووی؛سوسپیرو اربا پورا؛.... در بین عطرهای تلخ هم انتخابهای خوبی هست مثل لالیک پاتوق یا توسکان یا یاس و بهار نارنج ....
فعلا بلک رو‌ با لالیک‌ با هم‌تست کردم طبق دستور استاد،
تغییر نوتهای بلک مشهوده، فیدبک زیاد گرفتم از همین عطر سنگین و‌نه چندان همه پسند،
دوستان همگی تعریف کردن از کیفیت و نیاز به تعریف مجدد نیست،
به قول مهدی عزیز؛ عطربازی فاخر ترین تفریح آدمی زاده و من افتخارم اینه که عطربازم و تنها تفاوتم با دیگر دوستان میزبانی آنهاست در پاتوق. شخصا ترجیح میدم اگه قراره لقبی داشته باشم فقط "عطرباز" باشه. سپاس.

Last edited:

homa2142

Registered User
لایک‌ها
106
با سلام خدمت دوستان من بار اول هست این تاپیک رو دیدم تو این فروم همیشه به بخش کامپیوتر سر میزدم ازتون راهنمایی میخوام اول اینکه ادم عطر بازی نیستم تهش ادکلن اسمارت استفاده کردم وضعیت درامد هم خیلی جالب نیست یه عطر برای خانمم میخوام بوی لالیک خیلی دوست داره و قدیما نینا ریچی یه عطر با موندگاری بالا پیشنهاد بدین لطفا یدونه هم برای خودم میخوام لا گست سفید تام فورد توسکان لدر و لالیک رایحه های اماراتیش رو استفاده کردم و دوست داشتم لطفا به من پیشنهاد بدین من تو اداره سر فروم کل کل شدید راه انداختم لطفا نحوه خرید هم پخ کنید فقط پخش بو و ماندگاری مد نظر باشه

Sent from my H60-L04 using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
"بحران عميق ايران امروز اتفاقا اقتصادي نيست، بحران در بخش اجتماعي است، دفتر مطالعات استراتژيك رياست جمهوري اخير گزارشي تهيه كرده كه به نظر من تكان دهنده است. نگراني هاي فراواني را ايجاد مي كند. بر اساس مفاد اين گزارش اعتماد بين آحاد جامعه ايران به ١٠ درصد رسيده است، شاخص صداقت و امانتداري به هشت درصد و اين ارقام در كشورهاي حوزه اسكانديناوي بالاي ٧٠ درصد است، يعني جامعه به واقع دچار يك سقوط اخلاقي شديد شده است. آن وقت از طرف ديگر شاخص كلاهبرداري به ٧٥ درصد، اينها نشان مي دهد كه اگر اين روش ادامه يابد شرايط پيچيده تر مي شود، مساله ديگر فقط بحران اقتصادي نيست، عدم صداقت و دروغگويي گسترده در حال آسيب زدن به كل جامعه است. اين يعني نهاد خانواده هم از اين ناحيه صدمه هاي اساسي مي بيند." لینک منبع.

رییس اتحادیه واردکنندگان لوازم آرایشی، بهداشتی و عطریات معتقد است که نمی‌توان ادکلن‌های تقلبی را از اصل تشخیص داد.
محمدرضا بوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با بیان این‌که واردکنندگان ادکلن‌ هم نمی‌توانند ادکلن‌های اصل را از تقلبی تشخیص دهند، اظهار کرد: در حال حاضر افرادی در اتحادیه هستند که سال‌هاست در بخش عطر و ادکلن فعالیت می کنند و تجربه زیادی دارند اما اگر دو بسته‌بندی ادکلن‌های اصل و تقلبی را کنار هم بگذاریم آن ها نیز نمی توانند تشخیص دهند چرا که از لحاظ ظاهری امکان پذیر نیست.

دیروز فردی را دیدم که گفت ظرف تستر پر می کند. از تستر اینترلود آمواجش هم عکس گرفتم که می بینید. خودش گفت در این ظرف صد میل ده گرم اسانس ریخته و بقیه ظرف با فیکساتور پر شده. اودکلن اورجینال اینترلود آمواج الان 800 هزار تومنه . دقیق نمی دونم تستر اینترلود رو چند می فروشن.دویست تومن؟ چهارصد تومن؟ خبر ندارم. بعیده فقط پول ده گرم اسانس بگیرن و ظرف و فیکساتور.نه؟

interl.jpg

ملاحظه می کنید که روی جعبه و عطر نوشته شده محصول و تولید کشور عمان!! اما کجا پر شده؟ در همسایگی من و شما. درست بغل گوش مان!
نتیجه گیری با شما. وضعیت اودکلن اورجینال که از زبان رییس اتحادیه مربوطه بیان شد. تستر هم که مشت نمونه خروار ملاحظه می فرمایید.
در چنین آشفته بازاری که کلاهبرداری بیداد می کند و بی اعتمادی فوران؛ قابل اعتماد بودن چون الماس کمیاب و گران بهاست . سربلند می گویم:

پاتوق عطربازها مفتخر است که میزبان و مورد اعتماد جمعی از نخبگان و متخصصین رشته های مختلف در سراسر ایران به ویژه از جامعه پزشکی کشور است.

babak59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
یه تشکر دیگه از اقا رضای گل، من هنوز توسکان لدر ۳ روز‌پیش رو‌لباس اتاق عملم‌مونده.با رایحه ای تماما شبیه به ورژن ادکلن اصلی، همینطور لالیک نویر،

mohammad ir

Registered User
لایک‌ها
1,450
با سلام خدمت اساتید گرامی
بحث ها رو دنبال می کردم ماشالله همه عزیزان متخصص هستن
یه سوال از محضر عزیزان دارم و یه پیشنهاد می خوام
دنبال یه ادکلن مردونه با رایحه سرد ، بوی خاص و ماندگاری بالا هستم

می تونید کمکم کنید ؟

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
با سلام خدمت اساتید گرامی
بحث ها رو دنبال می کردم ماشالله همه عزیزان متخصص هستن
یه سوال از محضر عزیزان دارم و یه پیشنهاد می خوام
دنبال یه ادکلن مردونه با رایحه سرد ، بوی خاص و ماندگاری بالا هستم
می تونید کمکم کنید ؟
درود و وقت خوش!
در پست اول پاتوق در صفحه اول در لیست عطرها؛ عطر شماره 78 رو ببینید و لینک کامنتهاشو دنبال کنید.ماندگاری بالا قاعدتا بیشتر برای عطرهای گرم و شیرین است اما تام فورد گری وتیور بین عطرهای خنک ( و تلخ) ماندگاری مناسبی دارد.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
مدتها بود دنبال یک نسخه با کیفیت از شالیمار گرلن عطری با دمای نسبتا گرم و طعمی هم تلخ هم شیرین می گشتم تا در پاتوق در اختیار دوستان قرار بدم. بالاخره اسانسی ازش دیدم که توجهم رو جلب کرد و نمره قبولی گرفت. شامه ی من در این عطر متوجه زنبق؛مشک گربه زباد؛ وتیور ؛ پچولی ؛وانیل و درصد خیلی کمی رز میشه. نت غالب زنبق و مشک گربه زباده.بنابراین عطربازانی که دیور هوم اینتنس و تام فورد نویر رو میشناسن و دوست دارن؛ قطعا از این عطر خوشش شون میاد. بوی پودری داره به ویژه در نت نهایی. عطر مناسب برای هر دو جنسیته و به اصطلاح یونیسکسه. موندگاری قابل توجهی داره و پخشش هم رضایت بخشه.

babak59

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18
یکی از عطرهای سری دوم‌ خرید بنده از رضا جان سایکدلیک بود، با این که حدود ۱۰ تا لسانس از ایشون گرفتم تو این ۲ ۳ روز فقط سایکدلیک رو‌میزنم، عطری با موندگاری بالا و‌پخش بوی خوب، در ابتدا کمی تند و تلخ، که به مرور تندی کم شده تلخی اون پدیدار میشه، و کمی بعد بوی خاک و بوی ناب پچولی اون بیرون میاد، من تابحال تحربه پچولی نداشتم، ولی واقعا انگار ماده ای داره که اعتیاد به بو‌کردن میاره،
تجربه ادکلنش رو‌نداشتم ولی مطمئنا کمتر ادکلنی هست که اینقدر موندگاری داشته باشه

Last edited:

mehdi39

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام خدمت دوستان عزیز، عطر اونتوس نسخه چهارم پاتوق به دستم رسید، باید بگم فوق العاده بود، رایحه خیلی قوی و دلپذیری داشت،خیلی به ادکلن اورجینالش نزدیک بود و به نظر من نسبت به قیمتش ارزش خیلی زیادی داره. در ضمن عطر موندگاری بسیار خوبی داره، دست آقارضا درد نکنه بابت تست و انتخاب بهترین اسانس های موجود

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام خدمت دوستان عزیز، عطر اونتوس نسخه چهارم پاتوق به دستم رسید، باید بگم فوق العاده بود، رایحه خیلی قوی و دلپذیری داشت،خیلی به ادکلن اورجینالش نزدیک بود و به نظر من نسبت به قیمتش ارزش خیلی زیادی داره. در ضمن عطر موندگاری بسیار خوبی داره، دست آقارضا درد نکنه بابت تست و انتخاب بهترین اسانس های موجود
درود و وقت خوش؛
امروز کامنت دیگه ای رو در خصوص اونتوس نسخه چهارم منتشر می کنم که در اون دکتر بابک عزیز اظهارنظر کرده این اسانس اونتوس بسیار بسیار بسیار روح نوازتر از اودکلنشه و پیشنهاد داده شرکت کرید از این اسانس برای ساخت اودکلنهاش استفاده کنه! به نت دودیش اشاره کرده که "محشره" و همچنین کامنتی برای عطر میستری توباکو؛ این تنباکوی راز آلود نوشته: تنباکوی میستری واقعا ناب و اصیله. با تلخی خیلی خوب.

aventus.jpg

هفت کامنت دیگه برای این اونتوس منتشر کردم که لینکش در پست اول پاتوق؛ در صفحه اول؛ قسمت جدیدترین عطرها در دسترسه و می تونید بخونید. برای دوستانی که تازه به جمع ما پیوستن یادآور میشم که در حال حاضر نسخه ای از اودکلن اورجینال اونتوس که نت دودی داشته باشه؛ مثلا بچ 2012 ؛ قیمتش یک و نیم میلیون تومنه دست کم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
حدود نیم ساعت از بامداد 5 شنبه سی آذر گذشته و وضعیت تهران شلوغ و غیر عادیه بخاطر زلزله یکساعت قبل. امیدوارم زلزله اصلی بوده باشه و بعدش هر چی بیاد پس لرزه باشه و طبیعتا شدتش کمتر از زلزله اصلی. خوابم که نمیاد؛منم مثل بقیه مردم نمی دونم چی قراره اتفاق بیفته.اگه زلزله مهیبی در راه باشه بعیده از تهران و مردمش جز اسم و خاطره اش چیزی باقی بمونه.به هر حال این پست رو گذاشتم تا بگم فعلا صحیح و سالم و زنده ام و قصد دارم فردا شب در جشن شب یلدا کنار خانواده ام باشم و با تموم شدن آلودگی هوا و تعطیلی تهران؛ روز یک شنبه مطابق روال سفارشهای دوستان رو ارسال کنم.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
از شما چه پنهان؛ یادداشت قبلی رو که داشتم می نوشتم این احتمال رو می دادم که آخرین یادداشتم در پاتوق باشه و زلزله و مرگ؛ مجالی برای تداوم کار نگذاره. خوشبختانه هنوز عمر ما تهرانی ها به دنیاست؛ هر چند که هر جا میریم صحبت زلزله است و نقل پیش بینی ها در خصوص تاریخ احتمالی وقوعش!
مدتها بود دنبال یک نسخه با کیفیت از شالیمار گرلن عطری با دمای نسبتا گرم و طعمی هم تلخ هم شیرین می گشتم تا در پاتوق در اختیار دوستان قرار بدم. بالاخره اسانسی ازش دیدم که توجهم رو جلب کرد و نمره قبولی گرفت. شامه ی من در این عطر متوجه زنبق؛مشک گربه زباد؛ وتیور ؛ پچولی ؛وانیل و درصد خیلی کمی رز میشه. نت غالب زنبق و مشک گربه زباده.بنابراین عطربازانی که دیور هوم اینتنس و تام فورد نویر رو میشناسن و دوست دارن؛ قطعا از این عطر خوشش شون میاد. بوی پودری داره به ویژه در نت نهایی. عطر مناسب برای هر دو جنسیته و به اصطلاح یونیسکسه. موندگاری قابل توجهی داره و پخشش هم رضایت بخشه.
کامنتی رو از علی عزیز منتشر می کنم در خصوص شالیمار گرلن. مدتهاست که کامنتهاش رو در خصوص عطرها می خونید و این بار نوبت شالیمار؛ جدیدترین عطر پاتوقه.

shalimar.jpg

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و وقت خوش!
چند هفته قبل دوستی پس از مطالعه وبلاگ به این نتیجه رسیده بود که ده عطر برتر پاتوق عطربازها مطابق لیست ارائه شده اش هستش (عکس اول) و همه اش رو سفارش داد ؛ پس از دو هفته ازش خواستم بین این ده تا رتبه بندی انجام بده از یک تا ده و نظرش مطابق عکس دوم اینه:
برترین عطر پاتوق از دید خانواده ایشون : تام فورد گری وتیور و کرید اونتوس در رتبه اول؛ سپس بلو شنل؛ لالیک انکر نویر و تغ هرمس؛ جایگاه بعدی بلامیج ناسوماتو؛ سپس توسکان لدر تام فورد و اینترلود آمواج و جایگاه آخر هم متعلق به دو عطر بلک افغان ناسوماتو و تام فورد بلک ارکید.
با ذکر این نکته که " چون همه عطرها با کیفیت بودن؛ اختلاف بین عطر اول و آخر زیاد نیست" و در واقع این رتبه بندی صرفا بیانگر سلیقه و ترجیح بویایی ایشون هستش که نشون میده اولویت اولش روایح خنک و تلخه. بعد گرم و تلخ.
top ten1.jpg

top ten2.jpg

بالا