برگزیده های پرشین تولز

پاتوق قهوه خوران پرشین تولز

peyman1one

Registered User
لایک‌ها
559
دوستان قهوه خارجی ارابیکا بسته بندی شده مثل لاوازا و ..... که تاریخ جدید باشه از کجا میشه گیر اورد ؟‌ این هایی که تو بازاره اکثرا تولید ۲۰۱۷ و عطرش دیگه پریده .

prn

Registered User
لایک‌ها
2,766
از چه نظر ؟
اینجایی که میگین کجاست ؟
نمیدونم چره ریو اون مزه قدیمو نمیده ...کلا اینو تازه ففهمیدم ریو مشتری خاص پسنده !!
اون دونه هایی که با گونی میاد میده به شما .وگرنه جنس خاص و اعلا هم داره
ولی ست . نه اون شلوغی ریو داره نه سرش درد میکنه برای توضیح دادن و اینا .
کلا هرکی میره تو مغازش میدونه چی میخواد .طرف میدونه چی بده .
بارها شده من ازش سوال کردم اقا این ترکیب خوبه یا نه .شاید در حد چند کلمه راهنمایی کرده که خیلی مفید بوده ولی همون سوال از فروشنده های ریو پرسیدن یه ربع شر و ور تحویل داده .
مثلا ریو میری میگی اقا اسپرو میخوام ور میداره سریع اسیاب مبکنه میریزه تو پاکت برو یا علی .
ولی ست که میری .
میگه اگه دوست داری چه طعمی بشه .ترکیباتشو چی بزنم برات .اگه نگی ! امکانش هست اینجا اسیاب نکنید تا کیفیت خوب ببینید. .! به دلیل قهوه قبلی که اسیاب کرده مونده تو دستگاه ممکنه طعم قهوه رو عوض کنه .
یک بار من رفتم دویست گرم بخرم .گفت چقدر مصرف داری گفتم اینقدر .برگشت 100 گرم بیشتر بهم نداد .کفت مزش خراب میشه تازه امکانش هست 50 گرم ببر .
باز یه بار ارزش داری بری . اخ که زمانی دستگاه روشن کرده داری رست میکنه بری دلت نمیاد از مغازش بری بیرون .خودشم سرش شلوغ میشه کاریت نداره زیاد
خدا لعننتون کنه .دستگاه چقدر گرون شده :general208::general208::general208::general208::general208::general208::general208::(:general507:

Oracle_Eldorado

همکار بازنشسته
لایک‌ها
1,156
نمیدونم چره ریو اون مزه قدیمو نمیده ...کلا اینو تازه ففهمیدم ریو مشتری خاص پسنده !!
اون دونه هایی که با گونی میاد میده به شما .وگرنه جنس خاص و اعلا هم داره
ولی ست . نه اون شلوغی ریو داره نه سرش درد میکنه برای توضیح دادن و اینا .
کلا هرکی میره تو مغازش میدونه چی میخواد .طرف میدونه چی بده .
بارها شده من ازش سوال کردم اقا این ترکیب خوبه یا نه .شاید در حد چند کلمه راهنمایی کرده که خیلی مفید بوده ولی همون سوال از فروشنده های ریو پرسیدن یه ربع شر و ور تحویل داده .
مثلا ریو میری میگی اقا اسپرو میخوام ور میداره سریع اسیاب مبکنه میریزه تو پاکت برو یا علی .
ولی ست که میری .
میگه اگه دوست داری چه طعمی بشه .ترکیباتشو چی بزنم برات .اگه نگی ! امکانش هست اینجا اسیاب نکنید تا کیفیت خوب ببینید. .! به دلیل قهوه قبلی که اسیاب کرده مونده تو دستگاه ممکنه طعم قهوه رو عوض کنه .
یک بار من رفتم دویست گرم بخرم .گفت چقدر مصرف داری گفتم اینقدر .برگشت 100 گرم بیشتر بهم نداد .کفت مزش خراب میشه تازه امکانش هست 50 گرم ببر .
باز یه بار ارزش داری بری . اخ که زمانی دستگاه روشن کرده داری رست میکنه بری دلت نمیاد از مغازش بری بیرون .خودشم سرش شلوغ میشه کاریت نداره زیاد
خدا لعننتون کنه .دستگاه چقدر گرون شده :general208::general208::general208::general208::general208::general208::general208::(:general507:

خب اینجایی که شما میگی کجاست ؟! آدرس سایت یا اینستا یا آدرس مغازه
البته 2 هفته پیش یک کیلو گرفتم واسه خونه ( 5 بسته وکیوم 200 گرمی ! )
ولی بعد از این شاید یه سر برم اونجا
واسه خرید قهوه رو مغازه خاصی تعصب ندارم

NightHawk

Registered User
لایک‌ها
10,735
ایا قهوه فاسد میشه؟ من تقریبا 3 سال پیش یه مقدار قهوه که از جنس خوبی هم بود البته به صورت باز گرفتم. یه مقداریش تو کابینت مونده. به نظرتون مصرفش کنم مشکلی نداره؟

Oracle_Eldorado

همکار بازنشسته
لایک‌ها
1,156
ایا قهوه فاسد میشه؟ من تقریبا 3 سال پیش یه مقدار قهوه که از جنس خوبی هم بود البته به صورت باز گرفتم. یه مقداریش تو کابینت مونده. به نظرتون مصرفش کنم مشکلی نداره؟
نه ولی انقدر بوی بدی میده که بعد از دم کردن اصلا تمایلی به خوردنش نداری !
مگه اینکه کاملا وکیوم باشه و طعم مونده نده

پ.ن : البته این تجربه شخصیه و توضیح علمی در خصوص این موضوع نیست
اما من یه بار یه مقداری مونده پیدا کردم همه رو خوردم فک میکنم هنوز زنده باشم !!

prn

Registered User
لایک‌ها
2,766
دون یا اساب شده ؟
فردوسی به سمت ولیعصر قبل پل

prn

Registered User
لایک‌ها
2,766
دوستان این قهوه جوش های ارمنی که دهانه

آسیب شده چون خودم آشنایی لازم به آسیاب کردن رو ندارم
بیخیال .سریع دم کون تموم شه حیف میشه ....
وایی دلم یه اسپرسو کف دار درست درمون میخواد .از اونایی که روش پلنگیه !:general707:

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
هات چاکلت فوری کدوم برند خوبه؟
یدونه بسته چندتایی بخرم:D
من نه چای میخورم نه قهوه..ولی هات چاکلت دوست دارم

helijoop

Registered User
لایک‌ها
969
http://set-coffee.com

• Like
Reactions: Cya

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
چرا من مخمخه خوردن قهوه فوری گرفتم:oops:

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,719
  • Like
Reactions: prn

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
من کاپوچینوش رو میخورم راضیم
مخصوصا شب تو زمستون میچسبه

مشاهده پیوست 1107246
منم از این فوری ها میخورم..
البته میرم مغازه قهوه فروشی هر دفعه برندهای مختلف میگیرم..
این good day طعم خوبی داره..
فقط حوصله ندارم آب جوش بیاد سریع درستش میکنم میبینم قهوه گرم هست داغ نیست:D:general107:
----
تو خونه پودر کاکائو داریم...یکم قاطی میکنم..طعمش عالی میشه. البته من دوست دارم..شاید بقیه دوس نداشته باشن

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,719
منم از این فوری ها میخورم..
البته میرم مغازه قهوه فروشی هر دفعه برندهای مختلف میگیرم..
این good day طعم خوبی داره..
فقط حوصله ندارم آب جوش بیاد سریع درستش میکنم میبینم قهوه گرم هست داغ نیست:D:general107:
----
تو خونه پودر کاکائو داریم...یکم قاطی میکنم..طعمش عالی میشه. البته من دوست دارم..شاید بقیه دوس نداشته باشن
اینا گاهی مزه میده
ولی چایی یه چیز دیگه س :oops:

forsoh

Registered User
لایک‌ها
3,203
اینا گاهی مزه میده
ولی چایی یه چیز دیگه س :oops:

حاجی واقعا گل گفتی...

آدم می رود تو یک کافه شاپی که می نشیند یک نگاهی که به لیست نوشیدنی ها می اندازد سرگیجه می گیرد. از قهوه لاته تا فرانسوی و ترکی و اسپرسو و هزار جور کوفت و زهرمار دیگه!

من خدا شاهد است هیچ تفاوتی بینشان نمی بینم. همین چند روز قبل یکی از دوستان ما را دعوت کرد که برویم یک کافی شاپ معروف و دقایقی را با هم بگذرانیم. در راه بنده همین موضوع را پیش کشیدم که آقاجان هیچ چیز جای چای را نمی گیرد ولی ایشان به مخالفت پرداخت که اینگونه نیست و از ما هم قول گرفت که به خاطر ایشان یک کافه لاته بنوشیم. حالا گارسون دو تا لاته آورده ولی بنده نمی دانم که کف روی این قهوه را باید چکار کرد :general509: چون قهوه را که می خوردم این کف کم نمیشد و من هم نمی دانستم باید هم بزنم کف را یا باید اول کف را بخورم و ...

خلاصه هیچ چیز جای چای را نمی گیرد :general504: آن هم نه چایی که با چای ساز درست شده باشد. من هنوز سماورم را دور نینداخته ام. توش چای دم می کنم و خیلی بهم می چسبد. تازه قند چای هم باید از آن قندهایی باشد که با دو تا مک زدن آب نشود. نعلبکی هم که از اوجب واجبات است و چای بدون نعلبکی صفایی ندارد.

حال بعضی از این جوان های امروزی به قول خودشان فکر می کنند که چای کلاس ندارد و اگر قهوه بخورند با کلاس به حساب می آیند. یکی نیست بهشان بگوید که بابا جان اصلا Tea Party در خود آمریکا رسم شده است. خود انگلیسی ها عادت داشتند در عصر حتما چای و بيسکوئيت بخورند. واقعا این ها را نوشتم یاد افتک افتادم که می گفت: "چای را باید داغ داغ خورد تا به آدم بچسبد :p."

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,719
حاجی واقعا گل گفتی...

آدم می رود تو یک کافه شاپی که می نشیند یک نگاهی که به لیست نوشیدنی ها می اندازد سرگیجه می گیرد. از قهوه لاته تا فرانسوی و ترکی و اسپرسو و هزار جور کوفت و زهرمار دیگه!

من خدا شاهد است هیچ تفاوتی بینشان نمی بینم. همین چند روز قبل یکی از دوستان ما را دعوت کرد که برویم یک کافی شاپ معروف و دقایقی را با هم بگذرانیم. در راه بنده همین موضوع را پیش کشیدم که آقاجان هیچ چیز جای چای را نمی گیرد ولی ایشان به مخالفت پرداخت که اینگونه نیست و از ما هم قول گرفت که به خاطر ایشان یک کافه لاته بنوشیم. حالا گارسون دو تا لاته آورده ولی بنده نمی دانم که کف روی این قهوه را باید چکار کرد :general509: چون قهوه را که می خوردم این کف کم نمیشد و من هم نمی دانستم باید هم بزنم کف را یا باید اول کف را بخورم و ...

خلاصه هیچ چیز جای چای را نمی گیرد :general504: آن هم نه چایی که با چای ساز درست شده باشد. من هنوز سماورم را دور نینداخته ام. توش چای دم می کنم و خیلی بهم می چسبد. تازه قند چای هم باید از آن قندهایی باشد که با دو تا مک زدن آب نشود. نعلبکی هم که از اوجب واجبات است و چای بدون نعلبکی صفایی ندارد.

حال بعضی از این جوان های امروزی به قول خودشان فکر می کنند که چای کلاس ندارد و اگر قهوه بخورند با کلاس به حساب می آیند. یکی نیست بهشان بگوید که بابا جان اصلا Tea Party در خود آمریکا رسم شده است. خود انگلیسی ها عادت داشتند در عصر حتما چای و بيسکوئيت بخورند. واقعا این ها را نوشتم یاد افتک افتادم که می گفت: "چای را باید داغ داغ خورد تا به آدم بچسبد :p."
نعلبکی خوشم نمیاد:D
استکان کوچیک بهتره تعداد بالاتر + گاهی این گیاهای عطری که بریزی توش:general504:

بالا