برگزیده های پرشین تولز

پروفسور کارو لوکس : نحوه کنونی حمایت از صنعت منجر به حفظ عقب ماندگی شده است

pesar.sabz.shad

Registered User
لایک‌ها
0
پدر رباتیک ایران:

نحوه کنونی حمایت از صنعت منجر به حفظ عقب ماندگی شده است

تبریز - خبرگزاری مهر: پدر رباتیک ایران نحوه کنونی حمایت از صنعت را منجر به حفظ عقب ماندگی علمی و صنعتی در کشور ارزیابی کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در تبریز، پرفسور کارولوکس صبح پنجشنبه در جمع دانشجویان شرکت کننده در نخستین دوره مسابقات ربات‌های مسیریاب در تبریز افزود: برخی حمایت هایی که از صنعت می شود منجر به حفظ تکنولوژی عقب مانده فعلی شده و دانایی ایجاد نکرده است.

وی تاکید کرد: همچنان که برای تولید خودرو خط تولید آنرا ایجاد می‌کنیم برای تولید دانایی نیز باید خط تولید دانایی راه اندازی کنیم.

این استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه باید همه امکانات جامعه در جهت تولید دانش و دانایی بسیج شود، افزود: باید دوران گذار از صنعتی به نیمه صنعتی را با تجربه‌ای که از گذشته داریم با موفقیت پشت سر بگذاریم.

پرفسور کارولوکس با اعلام اینکه در دانشگاه ها باید به دانشجویان تولید دانایی را آموزش دهیم، اظهار داشت: هدف از آموزش در جامعه باید تحقیق و تولید دانایی باشد.

پدر رباتیک ایران با بیان اینکه بودجه پژوهشی کشور در مقایسه با کشورهای عقب مانده هم کمتر است، گفت: به رغم انگیزه زیاد در بین مردم جامعه برای بدست آوردن علم و دانش این میزان بودجه نه تنها در مقایسه با کشورهای پیشرفته بلکه در مقایسه با کشورهای غیر پیشرفته هم کم است.

پدر رباتیک ایران با اشاره به از دست دادن فرصت های طلایی در دوران گذشته در کشور افزود: پدران ما در زمان گذار از دوره نیمه صنعتی به دوران صنعتی تنها غفلت را برای ما به ارث گذاشته‌اند.

وی هشدار داد: نباید این تجربه تلخ را ما در دوران گذار از صنعتی به فرا صنعتی تکرار کنیم چرا که جبران آن در آینده سخت و جبران ناپذیر خواهد بود.

پرفسور کارولوکس تاکید کرد: ما باید در دانشگاهها به دانشجویان خود بیاموزیم که دانسته‌های خود را عملی کنند و خودشان به جای اینکه استخدام شوند شرایط استخدام شدن را ایجاد کنند و بنگاه جدیدی تاسیس کنند.

امانت داري و اخلاق مداري

استفاده از اين خبر فقط با ذکر منبع " خبرگزاري مهر " مجاز است.

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
لوکس خودش عقب مانده است ، راجع به عقب ماندگی صنعت هم که حرف بزنه آدم خنده اش میگیره :D .
این و جبه دار ، تو یه دوره ای ، با سوء استفاده از شرایط روی یه موجی سوار شدن و تا تونستن خوردن و خرابکاری کردن. :( ، حالا وضع تغییر کرده ، صداشون در اومده. حیف که اگر خاطراتم رو بگم ، اسم خودم مشخص میشه. :(

من چند باری دورادور باهاش برخورد داشتم
جدا کلمه پدر رباتیک ایران رو برازندش اومدن :lol: (توو سبک زلف علی و ... ) برم کلاه بوقی بزارم سرم دور ایران بگردم که جدا احساس می کنم نیازه :lol:

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
لوکس خودش عقب مانده است ، راجع به عقب ماندگی صنعت هم که حرف بزنه آدم خنده اش میگیره :D .
این و جبه دار ، تو یه دوره ای ، با سوء استفاده از شرایط روی یه موجی سوار شدن و تا تونستن خوردن و خرابکاری کردن. :( ، حالا وضع تغییر کرده ، صداشون در اومده. حیف که اگر خاطراتم رو بگم ، اسم خودم مشخص میشه. :(
شما هم دانشجوی دانشگاه تهران بودین؟! یک خورده!! بیشتر توضیح میدین؟

آز سیستم های کنترل خطی ترم 7 رو دست این لوکس میچرخه!!

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
من یکی از اعضای اون تیمی بودم که توو اولین دوره مسابقات مین یاب امیر کبیر، چند تا مقام آورد و اول شده بود. یکی از جاهایی که این جوون رو دیدم !
یادمه از ربوکاپ اومده بودن که این مسابقات رو بدین دور بعدش دست ما باشه، تمام هزینه های این دوره رو تقبل می کنیم ! لوح هامون از سازمان ملل اومده بود و انگلیسی بود ، دادن وزیر امضا کنه گفت تا فارسی نباشه امضا نمی کنم ! فارسیش کردن اومد وزیر عوض شده بود ! گفت من در جریان نیستم امضا نمی کنم :lol: اینهاش بماند، اینی که مسابقات رو ندادن ربوکاپ زورم داره :lol: می خواستن پول بخورن ! بهانه کردن که ایران کشور پر از مینه، ما می خوایم مسابقه رو جدا برای مین پیدا کردن برگذار کنیم ! بره ربوکاپ میشه تفننی :lol: ای خدا :lol::lol::lol:
آخرش هم چند سال مسابقه خوابید و بعد توو مسابقات بلبل ، ببخشید بابل دوباره شروع شد :lol:
مسابقات رباتهای مین یاب توو خارج معمولا توو سطح دبیرستان ها دیدم برگذار میشه، حتی maze ! اینجا دانشجوهای ارشد میان باز هم نمی تونن :lol:

سال دوم دانشگاه به یکی از اسانیدمون گفتم بابا بیا من پلاگین می نویسم ربات رو اینجا نیازن ! یک رباط می زاریم روو زمین، هر تیم دانشگاه خودش، پلاگین من موقعیت رباط رو از نت بفرسته اونها پردازش کنن جواب رو برستن، این اینجا راه بره ! چند تا هم ایده مسابقه دادم، اما جو ایران تابلو هست ! مثل سایتم، مثل همه چیز سست شدم !

ربات مین یاب :lol: پدر رباتیک ایران :lol: ای خدا منو نصف کن بشم 2 تا نرم زن بگیرم :lol:

بالا