برگزیده های پرشین تولز

چطوری می شود رایت پروتکت بودن فلاپی را از بین برد؟

poul2000

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من سئوال بسیار مهمی در این مورد از شما دستان عزیز دارم.
زمانی که فلاپی دیسک آماده ذخیره اطلاعات است کامپیوتر می گوید که فلاپی رایت پروتکت شده. البته باید عرض کنم دکمه محافظتی در حال غیر فعال است و می شود روی آن فلاپی اطلاعات ذخیره کرد. به هر حال مثالی می زنم. به عنوان نمو نه وقتی که فیلهای اجرائی سیتم راه انداز سیستم عاملی مثل ذاس را در فلاپی ذخیره می کنید دیگر قادر به فورمت کردن آن نیستیم آیا راه حلی برای دوباره فورمت کردن فلاپی است. لطفا راهنمایی بکنید.

Kako

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نقل از poul2000 :
من سئوال بسیار مهمی در این مورد از شما دستان عزیز دارم.
زمانی که فلاپی دیسک آماده ذخیره اطلاعات است کامپیوتر می گوید که فلاپی رایت پروتکت شده. البته باید عرض کنم دکمه محافظتی در حال غیر فعال است و می شود روی آن فلاپی اطلاعات ذخیره کرد. به هر حال مثالی می زنم. به عنوان نمو نه وقتی که فیلهای اجرائی سیتم راه انداز سیستم عاملی مثل ذاس را در فلاپی ذخیره می کنید دیگر قادر به فورمت کردن آن نیستیم آیا راه حلی برای دوباره فورمت کردن فلاپی است. لطفا راهنمایی بکنید.
راستش نميشه از نوشته شما فهميد مشكل چي هست ؟
بالاخره دكمه رايت پروتكت رو زدي رو حالتي كه بشه روش رايت كرد ؟
منظورت اينه كه اگر فايلهاي راه انداز سيستم عامل رو كپي كني روي ديسكت ديگه نميتوني پاكشون كني؟ من تابحال نديده ام ! در هر صورت با NC در محيط داس حتما بايد بتوني اينكارو بكني ؟ ( منظورت تو ويندوز بود مكل داشت ديگه ؟!‌‌ )‌

بالا