برگزیده های پرشین تولز

چگونه عمر باتری گوشی را افزایش دهیم!

myp990i

Registered User
لایک‌ها
9
Battery-600x337.jpg

امروزه تلفن های همراه خیلی سریع در حال رشد و توسعه هستند. سیستم عامل تلفن های هوشمند به قدری قدرت یافته اند که می شود گفت یک رایانه را در جیب خود حمل می کنید! البته حتی در بعضی مواقع یک رایانه رومیزی هم نمی تواند کارهای مانند راهبری اتومبیل با GPS را به خوبی تلفن همراه انجام دهد. بررسی ها نشان می دهد که بیش از ۳۰ درصد از صاحبان گوشی های هوشمند از اینترنت روی تلفن همراه بهره می برند. مشکلی که وجود دارد این است که در هنگام چنین کارهای جانبی , باتری گوشی یک معضل محسوب می شود و به سرعت انرژی خود را از دست می دهد.

در حالی که فناوری های صفحه نمایش و پردازنده و … در چند سال اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته اند باتری های لیتیوم برای بهبود وضعیت انرژی هیچ تغییری نکرده اند. این در حالی است که پردازنده جدید با صفحه نمایش روشن, در کنار فناوری های ۳G و ۴G ,بلوتوث ,Wi-Fi ,GPS, دوربین های HD و غیره نیاز به منبع انرژی با قدرت دارند.
در این مقاله قصد داریم تا چند راهکار برای بهروری بیشتر از باتری تلفن همراه را مرور کنیم. کاری که باید انجام دهید این است که تنظمیات دستی را به جای تنظمیات خودکار گوشی جایگزین کنید.

چگونه عمر باتری گوشی را افزایش دهیم!
• تنظیمات نور صفحه نمایش

یکی از اصلی ترین راههای هدر دادن انرژی باتری موبایل صفحه نمایش آن است. شاید یکی از دلایل خرید تلفن همراهتان قدرت صفحه نمایش آن بوده است اما باور کنید همیشه لازم نیست نور آن در بالاترین حد ممکن تنظیم شده باشد. نور پس زمینه صفحه نمایش را تا جای که احساس راحتی در خواندن متن دارید کم کنید.

•تنظیم زمان خاموش شدن صفحه نمایش (screen timeout)

آیا لازم است در هنگامی که با گوشی کار نمی کنید صفحه آن روشن باشد ؟ حتی اگر فاصله کوتاهی ما بین فراخوانی آن است یا اینکه که فقط می خواهید یک پیام کوتاه یا ایمیل را پاسخ بدهید بهتر است زمان خاموش شدن صفحه نمایش را کاهش دهید, چون برای روشن شدن مجدد آن فقط یک لمس کافیست.

•همگام سازی و به روز رسانی های خاموش !

بعضی از اپلیکیشن های گوشی به صورت خودکار شروع به بروزرسانی می کنند و علاوه بر هدر دادن زمان پردازنده منجر به اتلاف باتری نیز می شود.بهتر است از طریق بخش مدیریت برنامه های نصب شده, همگام سازی و بروز رسانی خودکار را غیر فعال کنید.
•غیر فعال کردن ویجت ها و انیمیشن های غیر ضروری

در بسیاری از تلفن های هوشمند ویجت های مانند آب هوا و اخبار که دارای صدا و انیمیشن هم هستند در صفحه اصلی مشغول فعالیت هستند.اگر آنها برای شما غیر ضروری هستند غیر فعالشان کنید.

Battery Life
•غیر فعال کردن اتصالات جانبی

اتصالات جانبی مانند بلوتوث، Wi-Fi و GPS را هنگامی که از آنها استفاده نمی کنید غیر فعال کنید. فناوری های Bluetooth و Wi-Fi هنگام روشن بودن به صورت لحظه اقدام به جستجوی وسایل فعال می کنند که این به معنای تلف شدن انرژی زیادی از باتری است. همچنین در منطقه ای که خبری از ۳G یا ۴G نیست چه لزومی برای چک کردن آنها توسط تلفن همراهتان دارد.
• برنامه های جانبی مدیریت گوشی

برنامه های در زمینه مدیریت گوشی وجود دارد که بخش بهینه سازی مصرف باتری نیز در آنها در نظر گرفته شده است. پیشنهاد من استفاده از برنامه juicedefender است.

•استفاده از تصویر و تم برای صفحه نمایش های OLED

باورتان می شود حتی عکس پس زمینه و رنگ تم گوشی در مصرف باتری تاثیر دارد؟! در صورتی که عکس و تم انتخابی شما دارای رنگ های روشن بیشتری باشد در نتیجه نور بیشتری باید ساطع شود که مصرف بیشتر باتری را در پی دارد. این بیشتر برای تلفن های با صفحه نمایش OLED کاربرد دارد. با توجه به سلیقه تان عکس و تم با رنگ بندی مشکی یا قهوه ای را برای مواقعی که به انرژی باتری نیاز دارید انتخاب کنید.

اگر شما هم ترفندی در زمینه افزایش زمان شارژدهی و طول عمر باتری دارید خوشحال می شویم آن را از طریق بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.متشکرم.

منبع: آندرویدفا دات آی آر

shahabtools

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون از راهنمایی و توضیحات خوب و کامل شما اما من هم یک نکته اضافه کنم.
در صفحه نمایشهای LCD رنگ تصویر زمینه کاری برعکس اونچه فرمودید انجام میده. طبق فرمایش شما در OLED ها رنگهای تیره باعث کاهش مصرف باطری میشن اما در LCDها برعکس. رنگهای روشن و سفید تر علاوه بر اینکه نمایش بهتری رو در شرایط محیطهای پر نور دارن مصرف کمتری هم در باطری دارن. این مورد رو میشه با روشن کردن سیستم ذخیره انرژی در LEDها و LCDهای سامسونگ تجربه کرد که زمانی که رنگ تصویر تیره میشه به شدت نور صفحه رو کم میکنه تا مصرف انرژی کاهش پیدا کنه و وقتی تصویر روشنه و کنتراست پایینی داره نور صفحه رو برای حفظ و ثبات انرژی افزایش میده.

Greenten

Registered User
لایک‌ها
15
ممنون از این مطلب قشنگ حالا برای من قضیه یه کم فرق داره.

وقتی Power saver رو فعال می کنم احساس می کنم مصرف باطری بالاتر میره.

تنظیمات power saver رو هم دستکاری نکردم.:D

بالا