برگزیده های پرشین تولز

کمک برای ساخت web server

farb00d

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من میخواستم یک وب سرور (هاست-host)راه اندازی کنم که دامنه com. خودم رو روش پارک کنم
من به چه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری احتیاج دارم
1- سخت افزاری مانند :cpu -ram -hard وسرعت اینترنت ؟
2- نرم افزاری مثل: نوع سیستم عامل - apachi or iis , انتی ویروس و ip valid؟

سوالاتی که احتمالا شما از من می پرسید
برو یک هاست بخر هاست مجانی هم هست
میدونم اما به خاطر کارهایی که میخوام انجام بدم باید هاستم در کنار خودم باشه
خوب ممکنه بپرسید که تو به تمام این چیزهایی که در بالا گفتی نیاز داری
بله درسته اما منظورم از سخت افزاری اینکه یعنی چه نوع هاردی برای این کار معمول و متوسط هست مثل sata 2
سرعت اینترنتم هم خوب هست 1mb درثانیه (یک مگ واقعی)
نوع سایتم هم سایت دانلود نرم افزار هست
3- ایا این سرعت برای یک سایت دانلود مناسب هست یا خیر؟
خوب نرم افزاری هم که گفتم سیستم عامل منظورم سیستم عامل های xp و server هست که هردوش ویندوز هستند
iis or apachi در این زمینه زیاد اطلاع ندارم ولی در سطح ابتدایی بلدم راستی یک سوال دیگه
4 - میشه از برنامه هایی مثل wampserver یا چیز هایی در همین مایه ها استفاده کرد یا باید حتمی apachi رو خودم نصب وپیکر بندی کنم؟
5-خوب انتی هک و فایر وال این دو تا برای یک web server لازم هست از چه نوع استفاده کنم؟
6- میدونید که ایران ip هاش متغیر هستند اما برای این کار وساخت dns نیاز به ip ثابت دارم که شرکت ها هم میدهند
اگر بخوام یک ip از خارج کشور مثل امریکا بگیرم باید چه کار کنم و قیمت چه جوری هست؟

و در اخر هم این وب سرور من برای یک دامنه ویا چند دامنه (یعنی تعداد محدود شاید بیشتر از 3 تا هم نشه )میخواد سروسی بده در حقیقت یک سرور اختصاصی برای خودم هست

خب سرتون رو درد اوردم امیدوارم منظورم رو خوب بیان کرده باشم

پیشا پیش تشکر از راهنمایی هاتون​

farb00d

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من این مقاله رو مطالعه میکنم لطفا در مورد سوال های دیگر هم نظر بدید
با تشکر از توجه شما

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
ببین دوست عزیز ... اگر شما می خواهید یک وب سرور توی خونتون داشته باشید , نیاز به یک سرور دارید که 24 ساعته روشن باشه و سرعت دسترسی بالایی به اینترنت داشته باشه . ( مثلا حدود 1 گیگ دیگه حداقل 100 مگ )

ما دو جور وب سرور داریم :

1 : IIS وب سرور ویندوز

2 : Apache وب سرور لینوکس

که برای هر کدام باید سیستم عامل مختص به خود را نصب کنید .
در مورد سوال 6 هم اگر توی ویندوز باشه ISA Server و اگر لینوکس باشه IPTables .

به طور کلی این کار خیلی به صرفه نیست . هزینه بسیار بالایی داره و بازده کمی هم خواهد داشت .

farb00d

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب اپا چی رو میشه رو ویندوز نصب کرد؟

بعد از نظر امنیتی چی پیشنهادی میکنید اگر من یک win server داشته باشم و اپاچی رو نصب کنم روش با پی اچ پی دیگه تمومه

متالیک

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
285
دو تا سوال هم من داشتم،

1. به صرف داشتن یک آی پی ثابت و یک کامپیوتر که روش سیستم عامل سرور نصب شده باشه و داشتن یک خط اینترنت پر سرعت می شه یک کامپیوتر رو به وب سرور تبدیل کرد؟ (آیا موارد دیگه ای هم نیازه)
2. با داشتن موارد فوق چگونه می توان یک پی سی را به وب سرور تبدیل کرد؟

سپاس

farb00d

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مثل اینکه خبری نیست
اگر persiantools هم نتونه به ما جواب بده دیگه هیچی

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
پرشین تولز که زبون نداره جواب بده ...

در مورد سوال اول شما جناب ( farb00d ) که من توی پست خودم پاسخ دادم .

در مورد سوال جناب متالیک عرض کنم که من میگم خیر به صرفه نیست ... به هر حال شما اون سرعت و UpTime رو نمی تونی ساپورت کنی ...

wwooppee

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان برای ساختن یک وبسرور که فقط یکی دوتا سایت روش باشه و مخاطباشم ایرانی باشن 1 مگ کافیه فقط به این موضوع توجه کنید که adsl سرعت آپلودش به مراتب کمتر از دانلود هست و چیزی که شما لازم دارید آپلوده نه دانلود بنابراین به آی اس پی که ازش اینترنت میگیرین مراجعه کنید تا سرعت آپلود شمارو با سرعت دانلودتون برابر کنند به یک آی پی ثابت هم نیاز دارید که از آی اس پی باید تهیه کنید برای ساخت چنین وبسروی هر کامپیوتر متوسطی به خوبی جوابگو هست و نیاز به صرف هزینه های آنچنانی نیست من نظرم اینه که اگر بعد از مدتی سایت رو دور افتادو پول خوبی داشت که اون موقع طبیعتا با زیاد شدن بازدیدها به یک وبسرور قوی تر و اینترنت پرسرعتر نیاز خواهید داشت که از پول خودش میشه برای خودش هزینه کرد مثلا یک کامپیوتر دیگه را به کامپیوتر قبلی ملحق کنید و سرعت اینترنتتونو افزایش بدین.

Last edited:

sasan_blue

Registered User
لایک‌ها
29
wamp یه گزینه داره به نام put online اگه اشتباه نکنم! البته تو ورژن 2 اضافه شده
فکر کنم اگه آیپی ثابت داشته باشید دیگران با آیپی شما میتونند محتوای www رو ببینند.

Last edited:
بالا